یکشنبه 19 مرداد 1399

طرز بافت سارافن دخترونه

طرز بافت سارافن دخترونه :

249 تا سر بندازید و کشباف ببافید البته کاموا ضخامتش متوسط باشه .
به ترتیب 16 (2تا پیچ 8تایی ساده ولی در دو جهت قرینه هم ) + 2 دانه ( بعد پیچ ثابت از رو بافته میشه )+دانه های جلو +12 دانه کشباف برای پهلو+ یک طرف پشت + 2تا (رو )+16(2 تا پیچ 8 تایی قرینه هم )+2 (رو)+طرف دیگر پشت +12 دانه برای کشباف(یکی از زیر یکی رو )+طرف دیگر جلو +2دانه (رو ) +16 (2 تا دسته پیچ 8 تایی)+2دانه رو + 16 ( 2تا پیچ 8 تایی قرینه هم )
سعی کنید کشباف طوری بافته بشه که بعد از دو دانه از رو یک دانه زیر باشه.
تا زیر حلقه آستین صاف ادامه میدید بدون کم و زیاد بعد بافتتون سه قسمت جدا گانه بافته میشه /وسط های جلو 2 تا و پشت که میشن 3 قسمت.
دانه هایی که کشباف بافته بودید در زیر بغلها را نصف کنید بین پشت و جلو در قسمت حلقه و شروع به ساده بافی برای انداختن پیچ کنید برای هر کدام از قسمتهای جلو و پشت باید کم کردن برای حلقه قبل از این پیچها انجام بشه.
12 دانه ای که برای کشباف داشتید دو قسمت 6 تایی میشه و از این 6 تا 2 تا رو و 4 تای دیگه برای جابجا شدن برای پیچها و کم کردنها قبل این 6 تا دانه باید هر 2 رج یکی کم بشه تا 6 دانه از هر طرف جلو و یا پشت کم بشه یعنی رج در میان تا 12 رج بعد از شروع حلقه.

یقه جلو  :

یقه جلو را هم وقتی 6 سانتیمتر از شروع حلقه بالا رفتید هر 4 رج یکدانه کم کنید.
برای هفت یقه جلو تا وقتی 40دانه در میل برای جلو بمونه کم میشه قد حلقه استین شما در هر سایز زنانه باید 20 تا 19 سانت بشه در آخر و برای همه لباسها / وقتی به این قسمت رسیدید دانه ها را بدون کور کردن نگه دارید و بقیه قسمتها را به اینجا برسونید بعد همشونو با هم تا وقتی قد کلاه اندازه بشه ادامه بدید و همه را همزمان کور کنید و بدوزید.
یه کار دیگه که به جای دوختن بالای کلا ه میشه انجامش داد این هست که 3 تا دانه وسط را مشخص کنید و با هم یکی کنید بعد بافت را بر گردونید اون دانه که رج قبل با 3 تا یکی شدن بدست آمده با قبلی و بعدیش با هم 3 تا را یکی کنید ولی کار به بقیه دانه ها نداشته باشید (یعنی در هر رج 3 تا دانه وسط یکی بشه و بقیه دانه ها نبافته رها میشه.)

طرز بافت سارافن دخترانه

این مطالب را نیز ببینید!

آموزش بافت سارافون نوزاد دختر

طرز بافت سارافون بچه گانه با دو میل | دو مدل زیبا و مختلف

طرز بافت سارافون رنگی رنگی : طرز بافت سارافون دخترانه به اندازه ای که میخواین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.