دوشنبه 6 خرداد 1398
صفحه اصلی / سلامت / روان / تست آرامش اعصاب | راه های حفظ آرامش اعصاب

تست آرامش اعصاب | راه های حفظ آرامش اعصاب

تست آرامش اعصاب : تست آرامش اعصاب چیست ؟ چگونه به آرامش برسیم  ؟ در اینجا با مقاله ای درباره سلامت روان ، تست اعصاب و راه های کنترل اعصاب در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

راه های آرامش روح و روان

دمنوش برای آرامش اعصاب ، تست آرامش اعصاب

 

 

تست اعصاب + راهکارهایی برای آرامش ذهن

این آزمون یک آزمون استاندارد روانشناسی، برای سنجش اعصاب است. با انجام این تست می‌توانید بفهمید شما از آن آدم‌هایی هستید که زیر فشارهای زندگی، به هم می‌ریزند و تسلیم می‌شوند یا اینکه با صبر و اعتمادبه‌نفس، در برابر مشکلات زندگی مقاومت می‌کنید و می‌ایستید.

 

شما باید خودتان را در هر یک از ۱۰ موقعیت زیر تصور کنید و گزینه مناسب خودتان را پیدا کنید و علامت بزنید. سپس، باید نمره مناسب خودتان را در پرانتز انتهای هر گزینه بخوانید و مجموع نمرات‌تان را حساب کنید نتیجه تست خود را در انتها بخوانید.

 

پرسش‌‌های تست روانشناسی

۱- فرض کنید کارفرمای‌تان از شما می‌خواهد به دفتر او بروید و هنگامی که شما را در دفترش می‌بیند، با لحن تندی با شما برخورد می‌کند. شما در این حالت، کدام‌یک از کارهای زیر را انجام می‌دهید؟

 

الف) احساس شکست و تحقیر می‌کنید و هنگامی که به محل کارتان برمی‌گردید، ماجرا را برای بقیه همکاران‌تان هم تعریف می‌کنید.(۲ نمره)

ب) به محل کارتان برمی‌گردید و سعی می‌کنید همه چیز را فراموش کنید.(۵ نمره)

ج) موضوع را با یکی از صمیمی‌ترین دوستان‌تان در میان می‌گذارید و سعی می‌کنید با کمک او راه حلی برای مشکل‌تان پیدا کنید.(۷ نمره)

 

۲- فرض کنید که یک هفته است وارد محل کار جدیدی شده‌اید اما هر چه تلاش می‌کنید، نمی‌توانید با هیچ‌کدام از همکاران جدیدتان دوست شوید. چه کار می‌کنید؟

 

الف) حوصله‌تان از این کار جدید سر می‌رود. دیر سر کار می‌روید و زود برمی‌گردید.(۲ نمره)

ب) کارتان را به درستی انجام می‌دهید اما همزمان به دنبال کار مناسب‌تری هم می‌گردید.(۵ نمره)

ج) سعی می‌کنید بفهمید که مشکل از شماست یا همکاران‌تان. سعی می‌کنید علت این نوع رابطه را کشف کنید و راه‌حلی برایش پیدا کنید.(۷ نمره)

 

۳- فرض کنید چند ساعت روی یک پروژه وقت گذاشته‌اید اما کامپیوترتان دچار مشکلی می‌شود و تمام اطلاعاتی که روی سیستم ذخیره کرده بودید، ‌از دست می‌رود. آن‌وقت شما..

 

الف) دل‌تان می‌خواهد با مشت به صفحه مانیتور بکوبید و آن را خرد کنید.(۲ نمره)

ب) با عصبانیت از محل کارتان بیرون می‌آیید و از صحنه دور می‌شوید.(۵ نمره)

ج) ناراحت می‌شوید اما به این فکر می‌کنید که از چه راهی می‌شود دوباره این اطلاعات را به دست آورد و ذخیره کرد.(۷ نمره)

 

۴- فرض کنید که یک هفته برای پروژه‌تان زحمت کشیده‌اید و فقط چند ساعت دیگر تا موعد تحویل پروژه وقت دارید اما هنوز قسمت‌هایی از کارتان مانده است که باید کامل شود. چه کار می‌کنید؟

 

الف) می‌خواهید کارتان را تمام کنید ولی آنقدر هیجان‌زده و عصبی هستید که نمی‌توانید روی کارتان تمرکز کنید.(۲ نمره)

ب) با خودتان می‌گویید: شاید بد نباشد اگر کمی هم استراحت کنم.(۵ نمره)

ج) با خودتان می‌گویید: «من که تا اینجا آمده‌ام، این چند ساعت را هم کار می‌کنم» و بعدش هم تصمیم می‌گیرید کارتان را به اتمام برسانید.(۷ نمره)

 

۵- فرض کنید کارفرمای‌تان شما را از سر کارتان اخراج می‌کند. چه کار می‌کنید؟

 

الف) آنقدر نگران و پریشان می‌شوید که شب خواب‌تان نمی‌برد.(۲ نمره)

ب) تصمیم می‌گیرید که چند روزی از کار به دور باشید(مثلا بروید مسافرت) و بعدش برگردید و به یک شغل جدید فکر کنید.(۵ نمره)

ج) نیازمندی‌های روزنامه را باز می‌کنید و به دنبال کار می‌گردید و از طریق دوستان و آشنایان‌تان هم جویای کار می‌شوید.(۷ نمره)

 

۶) فرض کنید در ارتباط با صمیمی‌ترین دوست‌تان دچار شک و تردید شده‌اید. چه کار می‌کنید؟

 

الف) مدام به این فکر می‌کنید که دوست‌تان قصد دارد شما را فریب بدهد و به‌ شما خیانت کند.(۲ نمره)

ب) ارتباط‌تان را با او قطع می‌کنید.(۵ نمره)

ج) تصمیم می‌گیرید با او حرف بزنید و بفهمید که مشکل کجاست.(۷ نمره)

 

۷) فرض کنید رابطه‌تان با صمیمی‌ترین دوست‌تان به هم خورده است. آن‌وقت شما…

 

الف) خودتان را به بی‌خیالی می‌زنید و می‌گویید تقصیر خودش بود!(۲ نمره)

ب) سعی می‌کنید با دوست دیگری، یک ارتباط صمیمانه برقرار کنید.(۵ نمره)

ج) سعی می‌کنید بفهمید مشکل‌تان کجای کار بوده و اگر رفع‌شدنی است، مشکل را رفع کنید؛ وگرنه، در ارتباط‌های بعدی، بیشتر دقت کنید.(۷ نمره)

 

۸) شب است و شما در بزرگراه رانندگی می‌کنید که ناگهان اتومبیل‌تان دچار مشکل می‌شود و در تاریکی تنها می‌مانید. آن‌وقت شما

 

الف) وحشت می‌کنید که مبادا به شما حمله کنند یا ماشین‌تان را بدزدند.(۲ نمره)

ب) ماشین را قفل می‌کنید و برای کمک گرفتن به نزدیک‌ترین محل می‌روید.(۵ نمره)

ج) سعی می‌کنید از ماشین‌های دیگر کمک بگیرید.(۷نمره)

 

۹) درست رانندگی می‌کنید که ماشین پشت سرتان دستش را می گذارد روی بوق و می‌خواهد از شما سبقت بگیرد. چه کار می‌کنید؟

 

الف) می‌گذارید رد شود ولی به او ناسزا می‌گویید.(۲ نمره)

ب) اهمیت نمی‌دهید چون هنوز فاصله‌اش با شما زیاد است.(۵ نمره)

ج) کنار می‌کشید تا از شما سبقت بگیرد و رد شود.(۷ نمره)

 

۱۰) پلیس دارد به اشتباه شما را جریمه می‌کند در حالی که شما اطمینان دارید هیچ خلافی مرتکب نشده‌اید. چه کار می‌کنید؟

 

الف) با پلیس جر و بحثمی‌کنید و به او می‌گویید به هیچ عنوان این جریمه را قبول نخواهید کرد.(۲ نمره)

ب) می‌دانید که بحثکردن با او هیچ فایده‌ای ندارد و به همین دلیل جریمه را سریع قبول می‌کنید.(۵ نمره)

ج) سعی‌تان را می‌کنید که در کمال آرامش او را متقاعد کنید اما وقتی می‌بینید که او به هیچ وجه، قبول نمی‌کند جریمه را قبول می‌کنید.(۷ نمره)

 

تفسیر آزمون

به کسانی که در این آزمون، بیشتر از ۶۵ امتیاز آوردهاند باید تبریک گفت و آنهایی هم که امتیازشان بین ۳۰ تا ۶۵ شده است، باید بدانند که در مواجهه با استرسهای زندگیشان کمی مشکل دارند و بهتر است درباره راههای مقابله با استرس بیشتر مطالعه و تمرین کنند.

 

راهکارهایی برای داشتن اعصابی آرام

– به موسیقی گوش دهید:

متخصصان میگویند، موسیقی باعث آرام شدن ضربان قلب و تسکین روح است. پس در شرایط سخت و نگران کننده می‌توانید با گوش دادن به آهنگی که ریتم ملایمی دارد خود را آرام کنید. جالب است بدانید که نتایج تحقیق دانشمندان ثابت کرده است که گوش دادن به موسیقی آرام و کلاسیک به مدت ۳۰ دقیقه اثر آرامبخشی معادل دریافت ۱۰ میلیگیرم والیوم (دیازپام ) دارد.

 

– به جسم و ذهن خود استراحت دهید:

جسم و ذهن شما قطعا در حین کار به استراحت نیاز دارید، هنگامی که فشار کاری زیادی احساس میکنید، مکان آرامی را پیدا کنید و بنشینید یا دراز بکشید و خود را برای دقایقی از شرایط استرس دور کنید. چند نفس عمیق بکشید و بر نفس کشیدن خود تمرکز کنید تا ضربان قلبتان آرام شود. ذهنتان را آزاد کنید.

 

– خود را ماساژ دهید:

گاهی اوقات شدت فشارهای عصبی و استرس به حدی است که باعث گرفتگی ماهیچه ها در فرد میشود. در این شرایط میتوانید از تکنیک ساده ماساژ استفاده کنید

نمونه‌ای از تکنیک‌های ماساژ

 

هر دو دست را بر روی شانه ها و گردن قرار دهید

با کف دست و انگشتان ، خود را ماساژ دهید

 

فشار دادن محکم با دست باعث آزاد شدن و رفع خستگی شانه ها میشود

با یک دست ، آرنج و بازوی دست مخالف را بگیرید و خوب ماساژ دهید

 

این کار را از بازو شروع کنید و تا انگشتان پایین بروید و ادامه دهید

حرکت را برای دست دیگر نیز انجام دهید .

 

 

آرامش اعصاب با داروهای گیاهی

دعا برای ارامش اعصاب

 

 

– تصویرسازی کنید:

آیا شما ذهنی پر مشغله دارید و زیاد به مسائل فکر میکنید ؟ سعی کنید یک تصویر آرام و رویایی برای خود ایجاد کنید. برای شروع میتوانید در ذهن خود هر چیزی را که شما را آرام میکند تصور کنید، به عنوان مثال تصور یک تعطیلات در جایی که آرزوی آن را دارید، در یک جزیره، یک خانه ویلایی و یا هرچیزی که شما را آرام میکند و ذهن شما را برای مدتی از مساله تنش زا دور میکند . هرچه تصویر ذهنی ساخته شده توسط شما واقعی تر و قویتر باشد ، شما بیشتر از حالت استرس زا دور میشوید.

 

– تفکر و تمرکز یا مدیتیشن انجام دهید:

اگر فکر میکنید که مدیتیشن یعنی اینکه بدن خودتون رو درحالت خاصی قرار بدید، خودتون رو بپیچونید و برای ساعت‌ها در اون حالت باقی بمونید ، باید بگم در مورد نحوه فکر کردنتان باید تجدید نظر کنید!

 

14 راه حل آسان برای آرامش اعصاب و روان

امروزه با وجود داشتن مشکلات عصبی و روانی برای حل با گذاشتن راه حل های بسیار ساده و در دسترس می توان از این راه حل های پیشنهادی استفاده کرد پس با ما همراه باشید.راهها و روش های آرامش اعصاب و روان کدامند؟ آیا فردی استرسی هستید که با هر مسئله ای کوچکی دچار اعصاب خوردی می شوید

 

اگر دوست دارید یک انسان آرام باشید و هر چیزی شما را ناراحت نکند و بسیار خونسرد باشید در ادامه با این مقاله با ما همراه باشید.

به گزارش تکناز: کلید یک ذهن آرام، بدن آرام است. نتایج تحقیقات دانشگاه پزشکی هاروارد نشان میدهد که بدن آرام به نوبه خود سیگنال های آرامش وکمک به کاهش تنش های روانی را به بدن ارسال می کند. یکی از راه های آرامش بدن، ورزش است.

 

سخت کار کردن در روز و خود را غرق مسوولیت کردن و اجازه مانور دادن به استرس در زندگی بسیار آسان است. اما بنظر میرسد که غلبه بر این استرس ها به صورت تصاعدی دشوارتر میشود. بنابراین اگر شما به دنبال یک راه برای فرار از این وضعیت هستید ما در این مطلب به شما چند راه حل علمی پیشنهاد خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

 

1. ماساژ

بله، قطعاً گرفتن یک ماساژ یک راه بسیار خوب برای استراحت و از بین بردن استرس است. مطالعه کوچکی برای بررسی اثرات ماساژ را در دانش آموزان ژاپنی که برای امتحان آماده میشدند انجام شد. نتایج آزمایش سطح پایین کورتیزول، هورمون مرتبط با استرس را نشان میداد. اما از آنجا که این تحقیق در سطح کوچک انجام شده است به طور جامع قابل استناد نیست.

 

2. مدیتیشن

در بسیاری از مطالعات تفکر عمیق و مدیتیشن، یک ایده بسیار خوب برای استراحت و آرامش دیده می شود. با تحقیق بر روی افرادی که مبتلا به اضطراب هستند مشاهده شده که یکی دیگر از اثرات مراقبه کمک به ضد افسردگی و اضطراب است.

 

3. ورزش منظم

کلید یک ذهن آرام، بدن آرام است. نتایج تحقیقات دانشگاه پزشکی هاروارد نشان میدهد که بدن آرام به نوبه خود سیگنال های ارامش وکمک به کاهش تنش های روانی را به بدن ارسال میکند. یکی از راه های آرامش بدن، ورزش است. ممکن است در نگاه اول متناقض باشد

اما ورزش میتواند هورمون های مرتبط با خلق و خوی بدن مانند اندورفین را بالا ببرد و سطح هورمون استرس مانند آدرنالین و کورتیزول را کاهش دهد.

 

4. حمام آب گرم

اگر شما روز فوق العاده پراسترسی در محل کار داشته اید، سعی کنید که با یک حمام آب گرم به بدنتان آرامش دهید. به گفته موسسه ملی بهداشت، یک حمام آب گرم میتواند به باعث افزایش جریان خون و در نتیجه کاهش سختی و درد در مفاصل شد. درد کمتر، ذهن و بدن شما را آرامتر خواهد کرد.

 

5. سونا

سونا احتمالاً یک راه عالی برای کاهش تنش و استرس از بدن است و در نتیجه به ذهن استراحت و آرامش میدهد. مطالعات متعدد نشان میدهد که سونا به افراد مبتلا به آسم، برونشیت مزمن، نارسایی قلبی و روماتیسم مفصلی کمک میکند.

 

6. وقت گذراندن با سگ

داشتن یک سگ در اطراف مزایای بسیاری به همراه دارد. طبق مطالعه ای در سال 2009 مشخص شده که تماس چشمی با سگ باعث آزاد شدن هورمون رضایت بخشی و احساس خوب می شود. اکسی توسین به طور مستقیم به آرامش مربوط نیست ولی محققان دریافتند که این هورمون ضد استرس است و فشار خون را کاهش میدهد.

 

7. تنفس عمیق

تنفس عمیق چیزی است که آن را “منفجر کننده استرس” می نامند. زمانی که ما مضطرب و عصبی هستیم نفس هایمان کوتاه تر میشود و به این صورت اکسیژن کمتری به مغز میرسد. با عمیق نفس کشیدن شما میتوانید به بیشتر شدن اکسیژن مغز کمک کنید این به نوبه خود باعث تحریک سیستم عصبی می شود و ضریان قلب را کاهش داده و شل شدن عضلات معده می شود.

 

8. نرمش انگشتان پا

یکی از تکنیک های تمدد اعصاب ماساژ انگشت های پا است. برای پنج ثانیه انگشت ها را سفت بگیرید و سپس به آرامی عضلات را شل کنید. آرام سازی عضلانی باعث ایجاد آرامش در بدن می شود.

 

9. بستن چشم ها و تصور تعطیلات مورد علاقه

به گزارش تکناز: تصویرسازی یک راه خوب برای آرامش است و بسیار سرگرم کننده خواهد بود اگر ذهن خود را به یک مکان آفتابی و بدمن استرس هدایت کنید. برخی از روانشناسان 15 دقیقه خیال بافی در روز را توصیه میکنند. این نه تنها باعث افزایش تمرکز میشود، بلکه به عنوان یک تکنیک مدیتیشن به کاهش استرس نیز کمک میکند.

 

10. یک تعطیلات واقعی

از آرامش داشتن در تعطیلات خود مطمئن شوید، لزوما تعطیلی همراه با آرامش نیست. تحقیقات نشان میدهد افرادی که در تعطیلات خود آرامش دارند نسبت به کسانی که تعطیلات ندارند و یا تعطیلاتی با شلوغی دارند، افراد شادتری هستند.

 

11. یوگا

یوگا یک راه عالی برای رهایی از استرس است. علاوه بر این مطالعات نشان میدهد که یوگا یک راه مفید برای درمان افسردگی نیز می باشد.

 

12. گوش دادن به موسیقی

مطالعات نشان داده که گوش دادن به موسیقی قبل از یک موقعیت استرس زا، هضم آن را برای سیستم عصبی آسان تر میکند. این با نظارت بر اندازه گیری سطح هورمون کورتیزول مشاهده میشود. حتی یک روش درمانی به نام “موسیقی درمانی” وجود دارد که از موسیقی به عنوان یک راه مکمل برای درمان های پزشکی استفاده می شود.

 

13. نقاشی و یا رنگ کردن چیزی

رنگ آمیزی کتاب بزرگسالان راهی برای تمدد اعصاب است. تحقیقات نشان داده است که نقاشی کردن و یا رنگ آمیزی یک تاکتیک تسکین استرس است و ورزشی است که میتواند ذهن شما را آرام و بدون اضطراب نگاه دارد.

 

14. تنها بودن

بیش از اندازه تنها بودن میتواند استرس زا باشد اما زمان کوتاهی را به عمد تنها گذراندن میتواند یک تکنیک مفید برای آرامش باشد. تحقیقات بر روی نوجوانان نشان میدهد که تنها بودن یک تجربه مثبت برای آنهاست و میتواند راهی برای مدیتیشن و تفکر عمیق باشد.

 

به طور قطع انجام دادن تمام این کارها در طول روز غیرممکن است. اما اگر روز کاری طاقت فرسایی داشتید، با انجام چند مورد از لیست بالا حتی به طور همزمان، آرامش را به ذهن و بدن خودتان هدیه کنید.

 

بهترین قرص برای آرامش اعصاب

تست اعصاب

 

تست آرامش اعصاب | راه های حفظ آرامش اعصاب

 

 

منبع : افکار نیوز / تک ناز / بیتوته

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

این مطالب را نیز ببینید!

۹ نشانه شادی

      نظر شما راجع به خودتان چیست؟ آیا انسان شادی هستید یا اینکه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.