یکشنبه 15 تیر 1399

تقویت آرامش ذهنی | راه هایی برای افزایش آرامش روانی

تقویت آرامش ذهنی : چگونه آرامش ذهنی خود را تقویت کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره سلامت روان ، راه هایی برای افزایش قدرت آرامش درونی و ذهنی در افراد در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

آرامش زندگی

راه های آرامش روح و روان ، تقویت آرامش ذهنی

 

 

۴۰ راه برای رسیدن به آرامش ذهن و آرامش درونی

راز رسیدن به آرامش درون در این است که اشتباهات خود را بپذیری و بدانی که فقط خود تو می توانی آنها را به موفقیت تبدیل کنی

 

راز و رمز رسیدن به آرامش ذهن و درون

 

۱٫ گوش دادن به موسیقی:

تا زمانی که از آن لذت می برید و به شما آرامش می بخشد، مهم نیست که چه سبکی است.موسیقی غذای روح است و یک راه فوری برای به دست آوردن آرامش ذهن می باشد.

 

۲٫ نفس عمیق :

هنگامی که شما بر تنفس خود تمرکز می کنید، تمرکز ذهن روی فرآیند تقویت کننده زندگی، جذب هوا و بیرون آوردن آن است.پنج نفس طولانی و عمیق را انجام دهید و همانطور که این کار را انجام می دهید، روی ریه ها و دیافراگم ها تمرکز کنید.

 

۳٫ پیاده روی کنید:

بودن در هوای تازه می تواند شما را به یک دنیای خوب ببرد و حس خوب و آرامش را ترویج می دهد.بیرون بروید و نفس بکشید، به خصوص در زمان آفتابی بودن خورشید.

 

۴٫ از طبیعت لذت ببرید:

زیاد در خانه و شهر بودن چیز خوبی نیست ، کمی از شهر دور شوید.گوش دادن به آواز پرندگان و لذت بردن از سکوت و آرامش برایتان مفید است.

 

۵٫ با یک حیوان خانگی بازی کنید:

داشتن یک حیوان خانگی برای بازی کردن، راهی عالی برای کاهش استرس و آرامش درونی است.لمس کردن یک حس قدرتمند است و می تواند تنش را کاهش دهد و آرامش ذهن را بهبود دهد.

 

۶٫ تمیز بودن:

تمیزکاری منظمی را داشته باشید. کثیفی می تواند احساس تنش اضافه کند و یک خانه تمیز اجازه می دهد تا ذهنتان آرام تر شود.

 

۷٫ پذیرش:

پذیرش برای آرامش روح و ذهن حیاتی است ؛ پذیرش اینکه ضمانت هایی در جهان وجود دارد و یادگیری تحمل عدم اطمینان، جهش بزرگی در آرامش است. تمایز بین آنچه می توانید و نمی توانید کنترل نمی شود.

 

۸٫ آگاهی:

هنگامی که آگاه هستیم، ما در حال حاضر هستیم و از پنج احساس مان آگاهیم:لمس، طعم، دید، شنیدن و بوییدن. احساسات خود را درگیر کنید و این، زمان را برای نگرانی و فکرهای منفی کمتر می کند.

 

۹٫ عشق به خود :

هرچه بیشتر ما خودمان را دوست داشته باشیم، آرامش ذهنی بیشتر می شود ؛ ما بیشتر خودمان را قبول میکنیم و احساس بهتری خواهیم داشت، مهم نیست که چه وضعیتی داریم. نا امنی کمتری را تجربه میکنیم و در نتیجه آرامش درونی و ذهنیمان افزایش مییابد.

 

۱۰٫ با خودتان روراست باشید:

این یکی دیگر از عناصر حیاتی آرامش درونی ذهنی است ؛ هنگامی که کاری می کنیم، به نحوی که احساس می کنیم و فکر می کنیم، رفتار می کنیم. وقتی که خودمان را می بینیم و اینکه چگونه جهان ما را می بیند، یکسان است، ما همکاری می کنیم.مشکلات زمانی بوجود می آیند که ما خودمان را یک راه می بینیم، اما جوری رفتار کنید که دوست دارید ببینید.راه هایی را برای حفظ آرامش درونیتان پیدا کنید.

 

۱۱٫ حس شوخ طبعی:

زیاد بخندید. زمانی که جنبه های بامزه و خنده دار جهان را ببینید، جهان بلافاصله محل خوبی خواهد شد. خنده یک پادزهر عالی برای استرس است و هورمون هایی را که به ما آرامش می بخشد آزاد می کند.

 

۱۲٫ عشق بدون قید و شرط:

هنگامی که شما هیچ چیز را پیش بینی نمی کنید، باعث می شود که بدون ترس از عشق لذت ببرید.زمانی که شرایطمان را دوست داریم، انتظارات ناامیدانه ما باعث ایجاد آشفتگی درونی و احساس غرور می شود ، ناامنی باعث از بین بردن آرامش ذهن است.

 

۱۳٫ بررسی های منظم بهداشتی را انجام دهید:

این کار سلامت شما را حفظ می کند. مراقب خودتان باشید ؛ انجام ندادنش می تواند به دلیل کمبود عزت نفس باشد و این به نوبه خود بر روشی است که ما جهان را می بینیم و نحوه ارتباط دیگران با ما را تحت تاثیر قرار می دهد پس با خودتان بیشتر مهربان باشید.

 

۱۴٫ مسیر درست :

همیشه باید بررسی کنید که آیا شما از کیفیت زندگی خود راضی هستید یا خیر. آیا شغلتان را دوست دارید؟ رابطه تان چطور؟ آیا شما در مسیر درستی هستید؟ کارهایی را برای آرامش درونی و ذهنی خود انجام دهید.

 

۱۵٫ داشتن اهداف :

این مورد در ارتباط با شماره ۱۴ است. اهداف ما را به سمت راست هدایت می کند و به ما حس هدف دار بودن می دهد.

 

۱۶٫ خودتان را خیلی جدی نگیرید:

این به شماره ۱۱ مربوط می شود. یاد بگیرید که در رویکردهای زندگیتان منعطف تر باشید ، هرچه تفکرات ما سخت تر باشد، شرایط سخت تری را خواهیم دید.

 

۱۷٫ در لحظه زندگی کنید:

به جای نگرانی در مورد گذشته و یا آزار و شکنجه خود در مورد آینده، از زمان حالتان واقعا لذت ببرید این تنها چیزی است که در این لحظه از زمان دارید.وقتی که ما در حال حاضر زندگی کنیم، نگرانی های گذشته و آینده نمی توانند ما را نگران کنند.

 

۱۸٫ کمتر نگران باشید:

ما ظاهرا چیزی بین ۳۰،۰۰۰ تا ۷۵،۰۰۰ فکر در روز داریم که ۸۰% آنها به طور تصادفی – بی معنی هستند.یاد بگیرید که نگرانی های خود را هر زمان که وارد ذهنتان می شوند، دور کنید و در جهت آرامش ذهنی و روحیتان به آنها بال و پر ندهید.

 

۱۹٫جسور باشید:

شما حق دارید که در اینجا حضور داشته باشید و به دیگران احترام بگذارید. هنگامی که تسلیم می شویم، به خودمان آسیب می رسانیم ؛ جسور بودن به معنای حالت تهاجمی داشتن به افراد نیست در عوض، این مسئله کاملا در مصالحه انجام می شود.

 

۲۰٫ از ذهن خود بگویید:

نگران این نباشید که بگویید به چه چیزی فکر میکنید این رویکردی است که باعث جسور بودنتان می شود. دنبال چیزی باشید که در زندگی خود می خواهید.

 

۲۱٫ لذت بردن از “زمان من”:

صرف زمان مهم است ، کمی خودخواهانه برای خودتان وقت بگذارید تا خواسته های ثابت زندگی خود را انجام دهید که تعادل در زندگی بسیار مهم است.

 

۲۲٫ شاد بودن:

وقتتان را برای کارهایی بگذارید که از آنها لذت می برید سعی کنید حس شوخ و سرگرمی را به همه شرایط زندگیتان تزریق کنید تا از همع چیز لذت ببرید.برای رویکرد زندگی، نگرش شاد داشته باشید ، آخرین باری که اجازه دادید کودک درونتان بیرون بیاید، چه زمانی بود؟

 

۲۳٫ اجازه دهید رد شود:

برخی از چیزها وجود دارند که شما نمی توانید تغییر دهید، و مهم نیست که چقدر سعی می کنید و بدانید تا ضرر و زیان خود را کاهش دهید.

 

۲۴٫ مقاومت در برابر گناه:

گناه احساسات منفی است که آرامش ذهن را از بین می برد ؛ اگر چه می تواند به ما(به شیوه اشتباه) انگیزه دهد، اما هنوز یک احساس سمی است. دلایل گناهتان را به چالش بکشید تا مطمعن شوید که فشارشان روی شما غیرضروری هستند.

 

۲۵٫ نگرش قدردانی را بپذیرید:

تمرکز بر تمام چیزهایی که در زندگی ما وجود دارد و سپاسگذاری و قدرداتی از آنها، باعث بهبود آرامش ذهن و روح ما می شود و به ما یادآوری می کنیم که همیشه همه چیز مثبت است. گاهی اوقات ما فقط باید به خود اشاره کنیم و آگاهی دهیم تا متوجه اش شویم.

 

۲۶٫ شکست را به عنوان منحنی یادگیری ببینید:

شکست معنی منفی دارد، اما در واقع همه شکست می خورند ؛ چگونه می توانید از دزس هایی که از شکست خود می گیرید، مسائلتان را بهبود ببخشید؟نگرش سالم نسبت به شکست، شجاعت را تشویق می کند این شما نیستید که شکست می خورید، در عوض آن چیزی است که شما سعی کردید انجام دهید شکست می خورد بین اینها یک تفاوت بزرگ وجود دارد.

 

۲۷٫ با دیگران ارتباط برقرار کنید:

یکی از شادی های واقعی زندگی به اشتراک گذاری زندگی با دیگران و فهمیده شدنتان توسط دیگران است. کمتر احساس تنهایی می کنیم و احساس فهمیده شدن یک حس فوق العاده ای از حس خوب را به ما می دهد.

 

۲۸٫ محدودیت هایتان را آزمایش کنید:

اگر همیشه در منطقه راحتی خود بمانید، هرگز پتانسیل واقعی خود را نخواهید دانست.همانطور که گفته می شود، بهتر است به عقب برگردید و از کاری که انجام دادید پشیمان شوید، تا اینکه به عقب برگردید و آرزوی کارهایی را کنید که انجام ندادید.

 

۲۹٫ خروجی مثبت برای احساسات منفی خود پیدا کنید:

ورزش، انجمن های آنلاین، افراد همفکر، سرگرمی ها … هرچه فانتزی شماست و آن را جذب می کند. سرکوب احساسات منفی می تواند منجر به سلامتی شود. تنش و ناامیدی را به شیوه اجتماعی رها کنید و بعد از آن به سرعت احساس خوشحالی کنید.

 

 

بهترین آرامش چیست

راههای رسیدن به آرامش فکری

 

 

۳۰٫ کم کردن سرعت:

چرا همه چیز باید امروز انجام شود؟ اغلب ما زمانی که نیازی نیست، فشار زیادی را روی خودمان اعمال می کنیم. بی صبری خود را به چالش بکشید، توجه داشته باشید و از لحظه هایتان لذت ببرید.

 

۳۱٫ به چالش کشیدن “بایدها” و “حتما ها”:

فشار به خود به هیچ وجه منجر به آرامش درونی یا آرامش ذهن نمی شود. “باید” را با ” میشود” جابه جا کنید و بیشتر به سبک خودتان زندگی کنید.

 

۳۲٫ مهربان باشید:

رایگان است و تغییراتی را ایجاد می کند. هنگامی که ما مهربانی نشان می دهیم، به ما یک تقویت درونی نیز می دهد.

 

۳۳٫ مقایسه نکنید:

فراموش کنید که دیگران چه کاری می کنند یا چه می گویند ؛ شما چه چیزی می خواهید؟ همه ما مسیرهای خودمان را داریم و دنبال می کنیم و همه ما در حال یادگیری و گذراندن زندگی با سرعت منحصر به فرد خودمان هستیم. بر روی سفر خود تمرکز کنید و استرس خود را از مقایسه کردن خودتان با بقیه از بین ببرید این یک راه مطمئن برای ایجاد آرامش ذهن و روح است.

 

۳۴٫ تصدیق:

پیش خودتان به طور مثبتی خودتان را تصدیق کنید. یک مثال خوب از این که آرامش ذهنی را بهبود می بخشد این است:”مهم نیست که چه چیزهایی سر راه من قرار می گیرند، من راهی برای رسیدن و موفقیت را پیدا خواهم کرد.” به خودتان اعتماد داشته باشید و به طور مرتب یادآور شوید که همه چیز خوب می شود.

 

۳۵٫ تا حدی که می توانید پس انداز کنید :

کنار گذاشتن پول همیشه یک ایده خوب است. اگر شما می توانید به طور منظم پولی را پس انداز کنید، انجامش دهید.

 

۳۶٫ کمتر، بیشتر است:

پول، آزادی و انتخاب را به دست می آورد، اما این شادی که می خواهیم را به ما نمی بخشد. با چیزهای ساده تر در زندگی خوشحال شوید، جایی که شادی واقعی و آرامش ذهنی واقعی حاصل می شود.

 

۳۷٫ چشم انداز :

همیشه چشم خود را بر روی تصاویر بزرگ نگه دارید آیا تجربه کنونی زندگی شما به نظر مهم می رسد؟اغلب شما فقط خوب و معمولی خواهید بود.حفظ سلامت ذهن با حفظ دیدگاه در زندگی بوجود می آید.

 

۳۸٫ بر اندیشه های خود نظارت داشته باشید :

افکار ما می تواند کیفیت زندگی ما را کاهش یا شکست دهند ، حتما فکری کنید که برای شما مفید است.با بهترین دوست خود صحبت کنید. خودخواهی هیچ هدفی ندارد و بدون شک شادی و آرامش را از زندگی شما بیرون می کند.

 

۳۹٫ روی چیزی که به آن اعتقاد دارید ایستادگی کنید:

چه حمایت از حیوانات باشد و چه کمک به انسان ها، از قلب و اشتیاق خود پیروی کنید. با حس فیت شدن و انجام آنچه انتظار می رود، بجنگید. هنگامی که خودتان را برای ذهنیت دیگران تغییر دهید، آرامش ذهنتان را از خود دور خواهید کرد.

 

۴۰٫ خوب بخوابید:

وقتی خسته و ناراحت هستیم، هیچ چیز آرام نیست ؛ هشت ساعت خواب در شب داشته باشید و بدن خود را احیا کنید. مهم ترین راه برای رسیدن به آرامش ذهن و روح، روراست بودن با خودتان است، بپذیرید که زندگی نامطمئن است و مواظب افکار خود باشید.

 

بسیاری از ما به لحاظ ذهنی خودمان روزانه به خودمان چیزهایی می گوییم. کمتر به اندیشه های خود اعتماد کنید، توجه کمتر به افکار منفی و تمرکز بر قدردانی و سپاسگزار در زندگیتان، به شما حس خوب می دهد و راه پیدا کردن آرامش درونی و ذهنی را به شما نشان می دهد.

 

۱۰ اصل برای داشتن آرامش ذهنی

ذهن خالی، محل مورد علاقه ی شیطان است. تمام کارهای شیطانی در ذهن خالی روی خواهد داد پس ذهن خود را با افکار مثبت و با ارزش پر کنید تا به آرامش ذهنی برسید. در این مطلب که در سایت دوستی ها آماده کردیم، ۱۰ اصل برای آرامش ذهنی ذکر شده است…

 

۰۱. در کار دیگران دخالت نکنید، مگر آنکه از شما درخواست کمک کند.

بیشتر ما با مداخله در امور دیگران، برای خود و آنها مشکلاتی ایجاد می کنیم. ما معمولاً به این دلیل در کار آنها مداخله می کنیم که معتقدیم راه ما، بهترین راه است. ما تصور می کنیم که منطق ما بهترین منطق است و کسانی که مطابق طرز فکر ما عمل نمی کنند، باید مورد انتقاد قرار بگیرند و به مسیر درست(که همان مسیر ماست) هدایت شوند. این طرز فکر، وجود فردیت را انکار می کند. خداوند هر یک از ما را منحصر به فرد آفریده است و هیچ دو نفری، نمی توانند یک جور فکر و عمل کنند. تمام مردان و زنان، به روش منحصر به فرد خودشان عمل می کنند؛ بنابراین به فکر کار خود باشید و آرامش را برای خود حفظ کنید.

 

۰۲. حسود نباشید

همه ما این تجربه را کسب کرده ایم که چگونه حسادت می تواند آرامش ذهن را به هم بزند؛ مثلاً وقتی که شما می دانید که سخت تر از همکاران تان در اداره کار می کنید، اما گاهی اوقات آنها ترفیع می گیرند و شما نمی گیرید، یا اینکه چند سال پیش کاری را شروع کردید، اما به اندازه همسایه تان که تازه یک سال است آن کار را شروع کرده، موفق نیستید. مثال های متعددی از این قبیل در زندگی روزمره وجود دارد، اما هیچ یک از آنها دلیل نمی شود که شما حسودی کنید. به خاطر داشته باشید که زندگی هر کسی طبق سرنوشت او رقم می خورد که حالا جزئی از واقعیت اوست. اگر مقدر شده که شما ثروتمند باشید، هیچ چیز در دنیا نمی تواند شما را متوقف سازد و اگر اینگونه مقدر نشده باشد، هیچ کس نمی تواند به شما کمک کند. با سرزنش کردن دیگران، در قبال بداقبالی خود، کاری از پیش نمی برید. مطمئن باشید که حسادت، شما را به جایی نمی رساند، تنها آرامش را از ذهن شما می رباید.

 

۰۳. ببخشید و فراموش کنید

این روش، بهترین راه برای رسیدن شما به آرامش ذهنی است. ما اغلب به دلیل اینکه کسی به ما توهین کرده یا به ما ضرری رسانده است، احساسات ستیزگی را در قلب خود افزایش می دهیم. ما شکایت ها و گلایه ها در خود را پرورش می دهیم و نتیجه آن برای ما، تنها بی خوابی، زخم معده و افزایش فشارخون است. توهین یا صدمه ممکن است یک بار اتفاق بیفتد، اما با تشدید شکایات، مدام آن را به خود یادآوری می کنیم. شما باید به سرعت این عادت بد را ترک کنید. زندگی بسیار کوتاه تر از آن است که بخواهد بازیچه چنین چیزهایی شود. ببخشید و فراموش کنید؛ تنها با بخشش و فراموش کردن است که عشق شکوفا می شود.

 

۰۴. به دنبال تایید دیگران نباشید

دنیا پر از آدم های خودخواه است. آنها به ندرت بدون انگیزه های خودپسندانه کسی را ستایش می کنند؛ آنها ممکن است امروز شما را ستایش کنند، زیرا در قدرت هستید، اما به محض اینکه جایگاه خود را از دست دادید، موفقیت شما را فراموش می کنند و به دنبال پیدا کردن نقص و ایراد در شما خواهند بود. چرا تا حد مرگ برای به رسمیت شناخته شدن تلاش می کنید؟ این رسمیت، ارزش این همه تلاش را ندارد. وظایف خود را بسیار اخلاقی و صادقانه انجام دهید و منتظر تایید دیگران نباشید.

 

۰۵. خودتان را مطابق با محیط پیرامون خود تغییر دهید

اگر سعی کنید فقط محیط را تغییر دهید، موقعیت هایتان را از دست خواهید داد. به جای آن، سعی کنید خودتان را مطابق با محیط اطراف خود تغییر دهید. به محض انجام این کار، حتی محیط پیرامون تان که با شما سر جنگ داشت، به طور اسرارآمیزی، تغییر می کند و با شما همسو و هماهنگ می شود.

 

۰۶. آنچه را که درمان نمی شود، تحمل کنید

بهترین راه برای تبدیل ضرر به سود، همین است. هر روز با تعداد زیادی از ناملایمات، بیماری ها، آزردگی ها و حوادثی مواجه می شویم که نمی توانیم آنها را تحمل کنیم و یا تغییرشان دهیم؛ بنابراین باید یاد بگیریم که با آنها سازگار شویم. باید بیاموزیم با خوشرویی و بردباری، آنها را تحمل نماییم. به خودتان ایمان داشته باشید؛ شما برحسب میزان شکیبایی خود، قدرت و توانایی بیشتری را به دست خواهید آورد.

 

۰۷. به اندازه توان خود مسئولیت به عهده بگیرید

لازم است این پند، همیشه در خاطرتان بماند. ما اغلب تمایل داریم بیشتر از توان مان مسئولیت برعهده بگیریم؛ انگار این امر، ذهن و منیت ما را راضی می سازد، اما شما که حدود خود را به خوبی می شناسید، چرا کار بیشتری را تحمل می کنید که نگرانی بیشتری را برای شما در بر خواهد داشت؟ شما نمی توانید با فعالیت های بیشتر، ذهن خود را به سمت آرامش سوق دهید؛ بنابراین درگیری های اضافی را کاهش دهید و اوقات خود را صرف دعا، درون نگری و آرامش نمایید. این کار افکاری را که موجب بروز استرس و بی قراری در ذهن تان می شود، کاهش می دهد. ذهن آسوده، آرامش بیشتری در بر خواهد داشت.

 

۰۸. به طور مرتب تمرکز را تمرین کنید

تمرین تمرکز، ذهن را آرام می کند و افکار مزاحم را از بین می برد. این کار بالاترین درجه آرامش ذهن است. اگر هر روز نیم ساعت تمرکز نمایید، ذهن تان در ۲۳ ساعت و نیم دیگر، آرامش کافی خواهد داشت و ذهن شما به سادگی قبل، درگیر ناملایمات نمی شود. با افزایش زمان تمرکز روزانه، سود بیشتری عایدتان خواهد شد. به علاوه، کارایی شما نیز افزایش می یابد و قادر خواهید بود نتایج بهتری را در زمان کمتری ارائه دهید.

 

۰۹. ذهن خود را هرگز خالی نگذارید

ذهن خالی، محل مورد علاقه شیطان است. تمام کارهای شیطانی در ذهن خالی روی خواهد داد. ذهن خود را با افکار مثبت و با ارزش پر کنید. فعالانه یک سرگرمی را دنبال کنید و کاری را انجام دهید که علاقه شما را برانگیزد. شما باید تصمیم بگیرید که چه چیزی بیشتر ارزش دارد؛ پول یا آرامش ذهن؟ ممکن است سرگرمی های شما اغم از کارهای عام المنفعه یا کار مذهبی، همیشه پولی به همراه نداشته باشد، اما حس موفقیت و تکامل را برای شما در بر خواهد داشت؛ حتی زمانی که از لحاظ جسمی در حال استراحت هستید، خودتان را مشغول خواندن یا مناجات با خدا نمایید.

 

۱۰. هیچ گاه کاری را به تعویق نیندازید و هرگز افسوس نخورید

انرژی و وقت خود را با باید یا نباید ها تلف نکنید. روزها، ماه ها و سال ها ممکن است با این مناظرات ذهنی بیهوده تلف شود. شما هرگز نمی توانید برنامه ریزی دقیق و همه جانبه ای داشته باشید، زیرا هرگز نمی توانید تمام اتفاقات آینده را پیش بینی نمایید. برای وقت خود ارزش قائل شوید و کارهایی را انجام دهید که به راستی لازم است انجام شود. مهم نیست که اولین بار با شکست مواجه شوید؛ زیرا می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید و بار دیگر موفقیت کسب نمایید. عقب نشینی و نگرانی، کاری از پیش نمی برد، هرگز حسرت نخورید؛ آنچه که اتفاق افتاده، دیگر قابل تغییر نیست، حتی اگر تمام عمر حسرت آن را بخورید.

 

 

داشتن آرامش درزندگی

چگونه آرامش درون داشته باشیم

 

تقویت آرامش ذهنی | راه هایی برای افزایش آرامش روانی

 

منبع : افکار نیوز/ نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.