دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
صفحه اصلی / سلامت / تناسب اندام / تعریق و لاغری | آیا عرق کردن به معنا سوزاندن کالری و لاغری است؟

تعریق و لاغری | آیا عرق کردن به معنا سوزاندن کالری و لاغری است؟

تعریق و لاغری : رابطه عرق کردن بیش از حد و لاغری چیست ؟ تعریق زیاد به چه معناست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تاثیرات عرق کردن بر تناسب اندام در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

تاثیر عرق کردن در لاغری

بستن پلاستیک دور شکم ، تعریق و لاغری

 

 

درست است که هر چه بیشتر عرق کنید لاغر تر میشوید

برخی ها بر این باورند که باسوزاندن کالری عرق کردن هم بیشتر می شود ؟ خیلی از افراد در این مورد با شما صحبت می کنند و معتقدند چون کمتر عرق می کنند دیرتر لاغر می شوند یا برعکس ولی این گفته چقدر درست و علمی است؟

 

عرق کردن و کاهش وزن به واسطه ورزش

چه اتفاقی در باشگاه ها می افتد وقتی روزانه ورزش میکنید و بدن عرق کرده خود را خشک میکنید؟ با ورزش بدن دچار مکانیزمی بنام تعرق می شود واینگونه آب از طریق غده ی تعرقی دفع می شود و اگر دمای بدن بالا باشد کاهش می یابد.

 

کمیت غدد تعرقی افراد با ژن هایشان تعیین میشود که در افراد مختلف متفاوت است .”مطالعات نشان میدهد هر چه بیشتر عرق کنید در واقع غدد عرق بیشتری دارید پس این مسئله رابطه ای با لاغری و کاهش وزن ندارد “.

 

به طور متوسط کل بدن ۲ تا ۴میلیون غده دارد ، معمولا خانم ها نسبت به اقایان غده عرق بیشتری دارند اما غدد آقایان فعال تراست به علاوه درکل استیل متفاوتی دارند.
آقایان آب بیشتری دربدنشان و اسید در عرقشان دارند که به دلیل تفاوت در هورمون هایشان تولید می شود.

 

زنان مکانیزم بیشتری برای خنک کردن بدنشان دارند وقتی به زنان و آقایان ورزشکار توجه کنید میبینید که مردان بسیار عرق می کنند و خانم ها هم صورتی قرمز دارند این اتفاق به دلیل گشاد شدن مویرگها و گرما است.

 

مقدار تعرق به چه عواملی بستگی دارد
آب و هوا رطوبت و گرما موجب تعرق زیاد می شود

شدت ورزش
مصرف الکل و قهوه سیگار کشیدن
غذاهای تند چون دمای بدن را بالا برد

مقدار چربی بدنتان

 

حالا دوباره این سوال که آیا با عرق کردن لاغر می شوید؟

ثابت شده است افراد چاق نسبت به افراد لاغر بیشتر عرق می کنند ،چربی های اضافه بدن دمای بدن را بالا میبرند و مثل یک کت عمل میکندو وقتی راه می روید عرق میکنید یعنی تعرق به معنی سوزاندن کالری نیست لاغری با فاکتورهایی مثل بافت های چربی و حجم ماهیچه ها ارتباط دارد یعنی آب و مواد معدنی از طریق عرق دفع می شود.

 

بسیار مهم است که هنگام ورزش عرق خود را پاک کنید چون باعث سوختن کالری بیشتر نمی شود اگر در طول ورزش عرق زیاد می کنید نسبت به فردی که کمتر عرق می کند چربی کمتری می سوزانید.

 

چرا ورزش باعث لاغری میشود اما عرق کردن نه؟

فعالیت های ورزشی و ایروبیک باعث لاغری افراد می شود این نه به خاطر تعرق زیاد ی که هنگام ورزش می کنید بله به خاطر درگیر بودن عضلات بدن با حرکات ورزشی.
ورزشهای سنگین مثل دو در ۳۰ ثانیه ۳۰۰ کالری می سوزاند.

 

فراموش نکنید میزان تعرق شما به دلیل دمای بدنتان است برای تعرق بیشتر کارهای ساده ای مثل جلوی اوجاق ایستادن ،سونا رفتن ،در وسط روز زیر نور آفتاب خوابیدن را میتوانید انجام دهید اما این کارها به اندازه ورزش موجب لاغری نمی شود.

 

 

عرق گیاهی برای لاغری سریع

عرق کردن هنگام ورزش

 

 

چه ورزشی چربی سوز است

اگر می خواهید لاغر شوید تنها به تعرق بسنده نکنید و با انجام ورزش های سخت به هدفتان برسید ، ورزش هایی مثل:

۱٫ ایروبیک

۲٫ پیاده روی

۳٫شنا

۴٫دوچرخه سواری

۵٫رقص

۶٫بوکس

۷٫ اسکی

۸٫ دو

اگر هر کدام از این فعالیت ها را انجام دهید ماهیچه هایتان انرژی را از چربیها می گیرد و با داشتن یک رژیم مناسب لاغر میشوید.

 

عرق کردن و ارتباط آن با لاغری !

عرق کردن یکی از مهم ترین مکانیسم های دفاعی بدن انسان است.یکی از موضوعات جالب این است که آیا عرق کردن باعث لاغری می شود ؟ یا اینکه عرق کردن فقط سبب از دست دادن آب بدن می گردد ؟ در این مطلب پاسخ این سوال را برای شما همراهان همیشگی جمع آوری کرده ایم :

 

عرق کردن بهترین راه برای دفع سموم بدن است.و نقش زیادی در حفظ عملکرد ارگان های حیاتی بدن دارد.همچنین تصور می شود که وقتی این عملکرد به درستی صورت گیرد ،سبب لاغری نیز می گردد ؟ اما آیا این تصور صحیح است ؟به همین دلیل افراد زیادی در طول هفته به حمام های سونا می روند تا بدین ترتیب بتوانند وزن اضافه خود را از دست دهند.همچنین با عرق کردن همان طور که در بالا اشاره کردیم ،سموم اضافی بدن دفع می گردد در نتیجه ما پوستی زیباتر و شفاف تر خواهیم داشت.

 

به گفته کارشناسان در واقع وزنی که ما بر اثر عرق کردن از دست می دهیم ، وزن موجود در بدن است و هیچ ارتباطی با کالری ندارد.اما برخی نیز اعتقاد دارند زمانی که بدن شروع به تعریق می کند میزان کالری مصرف شده افزایش می یابد ،در نتیجه ما دچار کاهش وزن می شویم.

 

ثابت شده است افراد چاق نسبت به افراد لاغر بیشتر عرق می کنند ،چربی های اضافه بدن دمای بدن را بالا میبرند و مثل یک کت عمل میکندو وقتی راه می روید عرق میکنید یعنی تعرق به معنی سوزاندن کالری نیست لاغری با فاکتورهایی مثل بافت های چربی و حجم ماهیچه ها ارتباط دارد یعنی اب و مواد معدنی از طریق عرق دفع می شود
بسیار مهم است که هنگام ورزش عرق خود را پاک کنید چون باعث سوختن کالری بیشتر نمی شود اگر در طول ورزش عرق زیاد می کنید نسبت به فردی که کمترعرق می کند چربی کمتری می سوزانید.

 

مقدار تعرق به چه عواملی بستگی دارد

آب و هوا رطوبت و گرما موجب تعرق زیاد می شود
شدت ورزش
مصرف الکل و قهوه سیگار کشیدن
غذاهای تند چون دمای بدن را بالا برد
مقدار چربی بدنتان

به گفته متخصصان تغذیه، وزن ناشی از عرق کردن در واقع چربی نیست بلکه آب بدن است.اگر می خواهید یک کاهش وزن دائمی داشته باشید، ورزش منظم انجام دهید و به خوبی غذا بخورید.

 

 

تعریق صورت هنگام ورزش

چگونه بیشتر عرق کنیم

 

تعریق و لاغری | آیا عرق کردن به معنا سوزاندن کالری و لاغری است؟

 

منبع : وارونه / نمناک

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

این مطالب را نیز ببینید!

آب درمانی برای لاغری سریع

آب و لاغری | تاثیرات شگفت انگیز نوشیدن آب بر کاهش وزن

آب و لاغری : تاثیرات شگفت انگیز آب نوشیدن بر لاغری و کاهش وزن چیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.