چهارشنبه 2 مرداد 1398
صفحه اصلی / ازدواج / ازدواج و همسرداری / وقتی با همسرمان همکار هستیم | حفظ روابط زناشویی

وقتی با همسرمان همکار هستیم | حفظ روابط زناشویی

بسیاری از مشکلات بین همسر سر موضوعاتی است که خیلی راحت قابل حل هستند. در اینجا نکاتی برای حفظ روابط بین همسران در شرایطی که با هم همکار هستند را بیان میکنیم. با ما همراه باشید.

 

همکار بودن با همسر

همکار بودن با همسر

 

 

همکار بودن همسران چه تاثیری بر روابط آنها دارد

کار کردن با همسر در یک محیط کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد. روابط همسران گاهی بر اثر کارهایی که انجام میدهند دستخوش تغییراتی میشود که شاید خود آنها هم از آن بی اطلاع باشند . همسرانی که با هم در یک محیط کار میکنند و همکار بودن با هم را تجربه میکنند علاوه بر مزیت در کنار هم بودن باید خود را برای مشکلات ناشی از داشتن شغل مشترک در خانه نیز آماده کنند .همکار بودن

 

زمانی که همسران همکار بودن با هم را تجربه میکنند ، چالش های کمتری در خصوص یکپارچه کردن کار و زندگی خود خواهند داشت و همچنین در موقع بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر برخوردار شوند.

 

مثلا زن و شوهری را در نظر بگیرید که شغل مشترک دارند و با هم همکار هستند ، اگر مرد رئیس آن شرکت باشد احتمال انجام کار کمتر برای همسر او وجود دارد و اینکه احتمالال فرمان برداری تام در محیط کار شاید دشوار باشد و در این صورت هم در روابط همسران مشکل به وجود می آید و هم در روابط شغلی آنها.

 

همکار بودن همسران با هم از جهاتی خوب و از جهاتی بد است و روابط همسران در محیط منزل نیز تاثیر میگذارد.

تاثیر همکار بودن همسران در روابط آنها

 

اگر با هم همکار هستید به این چند نکته برای حفظ کیفیت رابطه توجه کنید:

 

کار و خانه را از هم جدا کنید

در این جا، شما باید در محل کار با هم ارتباط حرفه‌ای و شغلی داشته باشید، و مهمتر از همه، مسائل خانوادگی را از مسائل کاری جدا کنید. بنابراین، هر کاری که در دفتر کار انجام می‌دهید، باید همانجا بماند، و لزومی ندارد در خانه با همسرتان راجب به مسائل کاری بحث کنید. این بدان معناست که در خانه باید زن و شوهر باشید و در دفتر کار، مشغول کار کردن، تا بین این دو تعادل ایجاد شود.

 

محل کار خود را جدا کنید

اگر کار شما مشترک و در منزل است، مانند اینست که با همسرتان از آشپزخانه به اتاق خواب بروید. از این رو، محل کار شما باید رسمی باشد. این برای سلامت ذهنی و شغل شما بسیار حیاتی است. جدا کردن محل کار از محل زندگی، به ویژه در صورت کار با همسر، برای لذت بردن از زندگی بسیار حائز اهمیت است.

این امر، با کار کردن در یک دفتر جداگانه و یا بخش‌های مختلف شرکت قابل اجراست. برای ارتقا محل کار خود، می‌توانید ارتباطات خود را با استفاده از ایمیل یا تلفن میسر سازید. این روش به شما کمک خواهد کرد تا فضای کاری خود  را حرفه‌ای‌تر کنید.

 

به همدیگر احترام بگذارید

برای برقراری یک ارتباط موفق بین همسرتان در خانه و محل کار، هر دو طرف باید به همدیگر احترام بگذارید. شما همیشه باید سر کار احترام همدیگر را نگه دارید و همانند یک همکار با هم رفتار کنید. لازمست در خانه و محل کار، راههای بخصوصی برای ارتباط با هم داشته باشید. بعبارت دیگر، نباید بگذارید عصبانیّت بر احساسات شما غلبه کند. این تسلط بر اعصاب، زمانیکه یکی از همسران دارای رتبه شغلی پایین‌تر است به شما کمک می‌کند. بنابراین، باید به اندازه دیگر همکاران، برای همدیگر احترام قائل شوید.

 

هدف مشترکی را دنبال کنید

شما باید یک هدف مشترک را برای خود تعیین کنید. به این دلیل که هیچ نقشه‌راهی، بدون داشتن مقصد در ذهن معنا ندارد. اگر با هم توافق کنید که به سمت یک هدف مشترک پیش بروید، سعی خواهید کرد آن هدف را حفظ کنید. به روزرسانی‌های منظم و ارتباط باز برای تبادل ایده‌ها، به شما کمک خواهد کرد تا قبل از پیدایش موانع، آنها را پیش بینی کرده و از آنها اجتناب کنید.

متن در مورد همکار خوب

معایب همکار بودن زن و شوهر

زمانی را به خود اختصاص دهید

گذراندن زمان بیشتر با همسرتان این احساس را به شما می‌دهد که همیشه با هم هستید. سر کار، هنگام خواب، و هنگام استراحت در کنار هم هستید. بنابراین، باید زمانی را به تنهایی و خوداندیشی اختصاص دهید. زمانی را برای سرگرمی‌های خود اختصاص دهید. بهتر است در فعالیتهای متنوع مانند پیاده‌رو، رفتن به باشگاه، دوچرخه سواری و … شرکت کنید و گاهی نیز با دوستانتان قرار بگذارید.

 

عشق را فراموش نکنید

زیاد با هم بودن می‌تواند حس عاشقانه شما را نسبت به هم کاهش هد. برای اینکه آتش عشقتان را همچنان شعله‌ور نگه دارید، لازم است هر دقیقه سخت تلاش کنید. این تلاش کمک می کند تا رابطه شما دچار ملالت و یکنواختی نشود. اگر به دنبال شادی بیشتر در زندگی هستید، سعی کنید روابط زناشویی خود را بهبود ببخشید. برای تقویت این رابطه، می‌توانید با هم بیرون بروید. بیرون رفتن یکی از راههای شاد ماندن در زندگی است. بطور کلی، همیشه باید به خاطر داشت که عشق به همسر مقدم بر کار کردن است.

به وظایف خودتان عمل کنید

به این دلیل که باهم همکار هستید نباید مسئولیت هایتان را به دوش دیگری بیندازید.هرکدام از شما باید دقیقاً پایبند وظایف خودش باشد و همان مناسباتی که با همکاران دیگرتان دارید باید با همسرتان داشته باشید.

به پیشرفت فکر کنید

همکار بودن با همسرتان و احساس صمیمیت و نزدیکی همیشه هم خوب نیست.همسرتان ممکن است نقص ها و ناتوانی تان را نادیده بگیرد یا جبران کند.از همسرتان بخواهید صرف نظر از اینکه چقدر دوستتان دارد به شما بگوید ایراد کارتان کجاست و به جای جبران، شما را برای بهبود مهارت هایتان تشویق کند.

ارزش همکار بودن

کارکردن با همسرتان در یک محیط ممکن است با چالش همراه باشد اما فایده های ویژه ای هم دارد؛درک شما از موقعیت کاری یکدیگر، کارکردن با عشق و درکنار کسی که دوستش دارید، اعتماد و تعهدی که نسبت به کار مشترک احساس می کنید همگی مزیت به حساب می آیند.

 

نتیجه گیری

اگر با همسرتان یک کار مشترک دارید، این کار باید به اندازه رابطه شخصی شما قوی باشد. بنابراین، شما به تلاش و زمان نیاز دارید تا یک پایه ذهنی قوی را که بتواند شما را به موفقیت برساند، ایجاد کنید. روی هم رفته، پذیرای همدیگر باشید، به هم توجه کنید، و بدون قید و شرط و با دنبال کردن راهنمایی‌های بالا، از نیازهای همدیگر حمایت کنید.

 

همکاری با همسر

همکاری با همسر

وقتی با همسرمان همکار هستیم | حفظ روابط زناشویی

منبع: بانوی شهر – نمناک – آخرین خبر – بیتوته

این مطالب را نیز ببینید!

رفیق بازی زنان

رفتار صحیح با همسر رفیق باز | وقتی رفیق مهم‌تر از همسر می‌شود

رفتار صحیح با همسر رفیق باز : چرا مردها رفیق باز میشوند ؟ نکات مهم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.