جمعه 25 آبان 1397
صفحه اصلی / بارداری / ناباروری و راههای درمان / نوزادان آی وی اف بیشتر پسر می شوند

نوزادان آی وی اف بیشتر پسر می شوند

نوزادان آی وی اف بیشتر پسر می شوند
2.5 امتیاز از 2 رای
۶۳۵۵۵۰۶۸۳۶۸۷۰۲۹۳۴۹۷۴۱

متخصصان اعلام کردند که زنانی که برای باردار شدن از روش IVF استفاده می‌کنند باید بدانند که احتمال پسر شدن نوزاد آن‌ها بیشتر است

محققان استرالیایی اعلام کردند که احتمال پسر شدن نوزادانی که از روش IVF متولد می‌شوند ۵۱ درصد تا ۵۶ درصد است.

اما استفاده از روش درمان باروری ICSI (میکرواینجکشن) که برای درمان ناباروری مردان استفاده می‌شود، احتما دخترزایی بیشتر است.

در این روش یک اسپرم توسط سوزن‌های بسیار نازک به قطر ۴ میکرو متر (یک بیستم قطر مو) به داخل تخمک تزریق می‌شود و در این روش قسمت اعظم لقاح توسط متخصص جنین‌شناسی در آزمایشگاه انجام می‌شود.

نتایج این تحقیقات در مجله انگلیسی «Obstetrics and Gynaecology» منتشر شده و محققان تولد حدود ۱۴ هزار نوزاد را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند.

محققان در این مطالعات تمام نوزادانی را در از روش درمان ناباروری دراسترالیا و نیوزلند در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ متولد شده‌اند را مور بررسی قرار دادند.
در روش IVF تخمک از خانم گرفته می‌شود و این تخمک در محیط آزمایشگاه در مجاورت اسپرم قرار می‌گیرد و در محیط آزمایشگاه لقاح و باروری انجام می‌شود.

در روش IVF احتمال پسر شدن نوزادان بین ۵۱ تا ۵۶ درصد است که افزایش احتمال پسر شدن نوزاد به زمان گرفتن تخمک بستگی دارد، در روش ICSI احتمال پسر شدن نوزاد ۴۹ درصد است و همچنین این تحقیقات نشان می‌دهد که در روش باروری طبیعی احتمال پسر شدن نوزاد ۵۱ درصد است.

این مطالب را نیز ببینید!

مراحل انجام IVF:

مراحل انجام IVF:به این مطلب امتیاز دهید IVF چیست؟ IVF مخفف لغت های انگلیسی “باروری …