سه شنبه 6 آبان 1399

رژیم سیب زمینی | سیب زمینی بخورید تا لاغر شوید!

تناسب اندام ، لاغری با کاهش وزن در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نظرات درباره رژیم سیب زمینی

کیا رژیم سیب زمینی گرفتن ، رژیم سیب زمینی

 

 

رژیم سیب زمینی چگونه است و چقدر لاغر می‌کند؟

رژیم سیب زمینی یا برنامه غذایی سیب زمینی یک رژیم کوتاه مدت است که ادعا می شود به افراد کمک می کند و در زمینه کاهش وزن سریع به نتیجه می دهد. این رژیم غذایی یک روش تغذیه متعادل مانند رژیم های غذایی دیگر نیست. طرفداران این رژیم ادعا می کنند رژیم سیب زمینی روشی سریع برای کاهش وزن، کاهش التهاب، تنظیم مجدد اشتها برای شروع کاهش وزن و سالم تر غذا خوردن است.

 

این رژیم توسط پزشکی در سال 1849 به دلیل چاق و بد خلق شدن مردم و مشکلات هاضمه ابداع شد. از آنجا که مشکلات چاقی و گوارش امروزه بدتر هم شده است و مردم مداوم به دنبال راه های سریع برای برطرف کردن آنها هستند رژیم سیب زمینی نیز دوباره تبدیل به یکی از ترندها شده است.

 

چگونه رژیم سیب زمینی می گیرند؟

رژیم سیب زمینی ایده بسیار ساده ای است و رعایت کردن آن برای فرد هزینه ای ندارد. همان طور که از نامش پیداست تنها چیزی که در طول رژیم خورده می شود سیب زمینی است.

فرد در روز 1 تا 2.5 کیلو سیب زمینی می خورد که البته بستگی به اشتهای هر فرد دارد. هیچ غذای دیگری در این رژیم وجود ندارد. اگر دوست داشته باشید کمی نمک به آن اضافه کنید. پزشک ابداع کننده معتقد است بر روی سیب زمینی نمک نپاشید اما اگر باعث می شود به سیب زمینی طعم دهید و به رژیم پایبند بمانید مصرف مقداری نمک اشکال ندارد.

 

نمک باعث احتباس مایعات در بدن می شود و این نوع رژیم غذایی تا حدود زیادی باعث از دست دادن آب بدن می شود که وزن آب بدن در کاهش وزن اصلا به حساب نمی آید. در طول این رژیم چای سیاه، دمنوش، قهوه سیاه ( بدون اضافه کردن شیر و شکر ) و آب بنوشید. به دارندگان این رژیم توصیه می شود داروهای ضروری مصرف شود و نیمی از مکمل های مورد استفاده تان را بخورید.

 

در زمان اجرای رژیم سیب زمینی نباید ورزش های سنگین انجام دهید. ورزش سبک یا پیاده روی گزینه های خوبی برای اضافه شدن به رژیم سیب زمینی هستند. راهنماهایی برای بهترین روش پختن سیب زمینی نیز وجود دارند. آب پز کردن سیب زمینی سبب از بین رفتن مقدار زیادی از مواد مغذی آن می شود.

 

در این رژیم هدف آن است که افراد بیشترین بهره را از پتاسیم موجود در سیب زمینی ببرند چون افراد بسیاری دچار کمبود پتاسیم هستند. دو روش برای پخت سیب زمینی وجود دارد:

1. سیب زمینی ها را در آب شیرین، آب پز کنید و سپس 24 ساعت در یخچال قرار دهید تاخنک شوند. همچنین آبی که با آن سیب زمینی را آب پز کرده اید نگه دارید چون سرشار از مواد مغذی است و در طول روز از آن بنوشید.

 

2. سیب زمینی را کباب یا بخارپز کنید و بعد تا 24 ساعت در یخچال نگه دارید تا خنک شود چون قراردادن سیب زمینی در یخچال باعث می شود نشاسته های مقاوم آن افزایش یابد و به احساس سیری و کنترل اشتها کمک می کند. اگر به هر دلیلی نسبت به نشاسته مقاوم حساس هستید و بعد از خوردن سیب زمینی های پخته احساس نفخ می کنید باید آنها را به صورت گرم بخورید.

 

برای چه مدت رژیم سیب زمینی را باید ادامه داد؟

طول مدت رژیم سیب زمینی بر اساس ادعای پزشک ابداع کننده، بستگی به هدف فرد دارد. این رژیم را تا زمان رسیدن به تناسب اندام ادامه دهید ( البته اگر از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی دچار بیماری نشوید) . افرادی این رژیم را برای 10 روز، یک ماه و حتی یک سال انجام داده اند که رعایت کردن چنین رژیمی برای 3 تا 5 روز توصیه می شود. البته بعضی نیز به صورت هفتگی انجام می دهند یعنی سه روز در یک هفته را رژیم می گیرند و روزهای دیگر را عادی غذا می خورند و سپس در هفته های آینده به مرور به تعداد روزها اضافه می کنند.

 

 

رژیم سیب زمینی نی نی سایت

کیا با رژیم سیب زمینی لاغر شدن

 

در 1.5 کیلو سیب زمینی چه مواد مغذی وجود دارد؟

1034 کالری
244 گرم کربوهیدرات
32.7 گرم فیبر

 

13.3 گرم یا 3.3 قاشق چای خوری قند
1.4 گرم چربی

22 گرم پروتئین

 

ویتامین B کمپلکس و ویتامین C
مس، آهن، منیزیم، منگنز، زینک، پتاسیم و فسفر

 

مواد مغذی داخل سیب زمینی زیاد است اما شامل همه ی ویتامین های مورد نیاز بدن نمی شود. به همین دلیل توصیه می شود رژیمی استفاده کنید که شامل تمام گروه های غذایی باشد. متاسفانه ادعا می شود انجام دادن این رژیم برای طولانی مدت ایرادی ندارد در حالی که فرد پس از کوتاه مدت با کمبود جدی برخی مواد مغذی روبرو می شود. یکی از خواص سیب زمینی نشاسته مقاوم آن است که در ادامه توضیح خواهیم داد.

 

رژیم سیب زمینی رژیم سیب زمینی ؛ نشاسته مقاوم

نشاسته مقاوم نوعی از نشاسته است که بدن قادر به هضم آن نیست. این نوع نشاسته در معده یا روده کوچک هضم نمی شود و به روده بزرگ می رسد. در روده بزرگ، باکتری های خوب از نشاسته مقاوم طی یک فرآیند تخمیر برای ساخت زنجیره کوتاه اسید چرب استفاده می کنند.

 

مزایای نشاسته مقاوم

نشاسته مقاوم به خاطر نوع هضمش باعث بالا رفتن ناگهانی قند خون نمی شودو در واکنش به آن انسولین کمی تولید می شود. تحقیقات نشان داده اند که نشاسته مقاوم باعث کاهش سطح گلوکز در پاسخ به وعده غذایی می شود و حساسیت به انسولین را بهبود می بخشد.

 

نشاسته مقاوم سبب کاهش اشتها و ذخایر چربی می شود. تمام این تاثیرات با کاهش وزن در ارتباط هستند. نشاسته مقاوم به خوبی سلامت میکروبیوم را از طریق ساخت زنجیره های کوتاه اسید چرب بهبود می دهد. زنجیره کوتاه اسید چرب برای تثبیت سلامت روده بسیار مهم است. آنها موجب کاهش التهاب، سرعت بخشیدن به التیام و کاهش مقدار باکتری های بد روده می شوند.

 

زنجیره کوتاه اسید چرب ها سبب کاهش pH روده می شوند که باکتری های بیماری زا و قارچ را متوقف می کنند چون این موارد در فضای اسیدی به خوبی رشد نمی کنند. بوتیرات یکی از اسید چرب های مهم است که توسط نشاسته مقاوم تولید می شود. بوتیرات ضد التهابی است و به کاهش نفوذپذیری روده کمک می کند. بسیار مهم است که مواد سمی در روده بماند و وارد جریان خون نشود.

 

اختلال در میکروبیوم روده مستقیما با چاقی در ارتباط است. به همین دلیل مهم است که باید سیب زمینی را بپزیدو 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید. نشاسته های مقاوم به این شکل ساخته می شوند. بنابراین همیشه سیب زمینی را به صورت سرد یا در دمای اتاق میل کنید. اگر سیب زمینی ها را با حرارت بالا درست کنید، بیشتر نشاسته های مقاوم آن از بین می رود.

 

سخن پایانی
سیب زمینی به دلیل داشتن نشاسته مقاوم ( در حالت سرد ) و فیبر بالا یک غذای مناسب برای گنجاندن در رژیم غذایی است اما از سیب زمینی یا هر غذای دیگری به عنوان تنها غذای مصرفی در رژیم غذایی استفاده نکنید. یک غذا هرچقدر هم مواد مغذی داشته باشد پاسخ تمام نیازهای بدن را نمی دهد. تنها مزیت رژیم سیب زمینی این است که از آن برای رژیم غذایی متعادل الگو بگیرید و سیب زمینی را به همان روشی که در این رژیم آمده است، مورد استفاده قرار دهید

 

رژیم ساده سیب زمینی برای کاهش وزن  و لاغری

استفاده از سیب زمینی از سالیان پیش موسوم بوده است در واقع جزء وعده های غذای افراد به حساب می آمده . وقتی صحبت از نسخه لاغری سیب زمینی می شود منظورمان سیب زمینی سرخ کرده و چیپس نیست ! روشن است هر غذایی را که در روغن فراوان سرخ کنید نه تنها موجب چاقی می شود بلکه بیماری زا هم هست چه خیار باشد چه سیب زمینی فرقی ندارد.

 

نحوه مصرف سیب زمینی در کاهش وزن نقش کلیدی دارد و بیشتر ما متوجه عوارضی که بالا رفتن چربی ه در بدن دادر مثل :چاقی ، کلسترول بالا ، فشارخون بالا ، درد مفاصل می شویم و گذشته از همه این ها چاقی موجب می شود فرد زشت و دچار کمبود اعتماد به نفس شود .همیشه سعی کنید وزن خود را در حالت متعادل نگه دارید چاقی نتیجه عادت غذایی ناسالم ، کم تحرکی عدم تعادل هورمون ارثی است ، چربی های اضافه بدن معمولا با مشکلاتی از قبیل ناباروری ، سرطان و مرز های قلبی همراه است پس برای کاهش وزن اضافه جای شکی نیست.

 

روش لاغری با خوردن سیب زمینی و ماست

نسخه خانگی از سیب زمینی برای کاهش وزن به شما معرفی می کنیم که روش تهیه آن :

مواد اولیه : 2 عدد سیب زمینی – ماست – 1 قاشق نمک – اگر این مواد طبیعی را به طور منظم مصرف کنید بسیار ساده در کاهش وزن موثر است.

ماست و کشک حاوی فراوانی پروتئین و کلسیم هستند . پروتئین در مبارزه با چربی و ساخت ماهیچه ها سالم کمک می کند . ماست و سیب هر دو کالری پائینی دارند.

 

مراحل آمادگی لاغرکننده طبیعی با سیب زمینی و ماست:

سیب زمینی های پخته شده را له کنید و به آن ماست پیشنهادی را بیفزاید سپس به آن نمک را اضافه کنید و خوب به هم بزنید این مواد را هرشب به مدت 2 ماه مصرف کنید. دقت داشته باشید که سیب زمینی آب پز را بعد از پختن باید سریع مصرف کرد و نمی توان این ترکیب را برای شبهای دیگر داخل یخچال نگه داری و استفاده کرد پس ترکیب لاغر کننده ماست و سیب زمینی را هر شب تازه آماده و میل کنید.

 

 

رژیم 2 روزه

سیب زمینی

 

رژیم سیب زمینی | سیب زمینی بخورید تا لاغر شوید!

 

منبع : دکتر کرمانی / برترین ها / نمناک

همچنین ببینید

آنچه دیابتی ها باید در رژیم غذایی رعایت کنند

چگونه مصرف چربی اشباع، چربی ترانس و کلسترول را کاهش داد   یکی از اهداف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.