پنج شنبه 10 مهر 1399

آموزش آرایش چشم ساده و درشت و اسموکی و پف دار

رازهای زیبایی با آرایش چشم ها ، نکاتی درباره آرایش چشم ها در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نکاتی در مورد آرایش صورت

آموزش آرایش صورت در خانه , آموزش آرایش چشم

 

 

راهنمای کامل آرایش چشم

اگر اهل آرایش باشید، قطعا می دانید که آرایش درست چشم، چقدر در تغییر چهره می تواند موثر باشد. با آرایش درست، می توان چشمان را بزرگ و زیبا نشان داد. حتی اگر مریض باشید یا کم خوابی داشته باشید با آرایش چشم می توان آثار آن را پنهان نمود.

سبک های مختلفی برای آرایش چشم وجود دارد.ما در اینجا آرایش کامل چشم ساده را آموزش می دهد.

 

۱) با پرایمر کارتان را شروع کنید

ابتدا اطمینان حاصل کنید پشت پلک کاملا تمیز است، سپس از پرایمر استفاده کنید. پرایمر کمک می کند آرایش چشم شما براق تر دیده شده و دوام بیشتری داشته باشد بخصوص اگر می خواهید آرایش چشم برای ساعات طولانی باقی بماند حتما این مرحله را پیاده کنید.

 

۲ ) ابروها را پر کنید

شاید فکرکنید پرکردن ابرو چه ربطی به آرایش چشم دارد اما باید بدانید ابروها مثل قاب برای چشم ها هستند، بنابراین هر چه مرتب تر باشند آرایش چشم شما تکمیل تر و زیباتر به نظر میرسد. با یک سایه ابروی همرنگ داخل آن را پر کرده و فرم دهید. حتی می توانید برای بهتر فرم گرفتن ابروها به  آن کمی ژل بزنید.

هنگام ابرو کشیدن باید دقت داشته باشید که ابروها یک شکل و طبیعی دیده شوند. با دانستن اشتباهاتی که هنگام ابرو کشیدن مرتکب می شوید می توانید آرایش ابرو بهتری داشته باشید.

 

۳ ) با کمک سایه چشم به چشمانتان عمق بدهید

با استفاده از سایه چشم می توانید به چشمانتان عمق داده و باعث شوید درشت تر دیده شوند. برای اینکار ابتدا از سایه چشم رنگ روشن تر استفاده کنید. سایه را به طور کامل پشت پلک بزنید سپس با یک سایه چشم تیره تر فقط انتهای پلک را بکشید. این کار باعث می شود به چشمها عمق بیشتری داده شود. برای اینکه آرایش چشم شما یکدست و بی نقص باشد باید در این مرحله سایه چشم تیره و روشن را در نقطه ای که به هم برمی خورند محو کنید.

 

۴ ) از رنگ درست برای سایه زدن استفاده کنید

یکی از مهم ترین مراحل آرایش چشم، انتخاب رنگ صحیح برای سایه چشم است. بهترین کار این است که رنگی که خلاف رنگ چشم در چرخه رنگ است را انتخاب کنید، مثلا برای چشم آبی رنگهای مسی و برنزی زیباست. چشمان عسلی، سبز یا قهوه ای با رنگ بنفش و طیف این رنگ زیباتر دیده می شوند. برای انتخاب رنگ سایه چشم باید به رنگ پوست نیز دقت داشته باشید، هر چه پوست تیره تر باشد، باید از رنگ گرمتر برای آرایش چشم استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید سایه چشم را زیباتر بکشید، بهتر است این ۶ نکته را درباره سایه چشم زدن بدانید.

اگر می خواهید آرایش چشم تیره داشته باشید یا می خواهید آرایش چشم شما بیشتر خودش را نشان دهد بهتر است رژ لب را روشن و رنگ لب انتخاب کنید. با این روش توجه جذب چشمها می شود.

 

۵ ) خط چشم را فراموش نکنید

برای خط چشم کشیدن می توانید از مداد چشم، خط چشم ژله ای یا خط چشم مایع استفاده کنید، بهتر است وسیله ای انتخاب کنید که استفاده از آن برایتان راحت تر است. اگر رنگ چشم شما روشن است می توانید خط چشم قهوه ای بزنید اما چشمان قهوه ای با خط چشم مشکی زیباتر دیده می شوند. خطی باریک روی خط مژه پلک بالا بکشید، اگر دوست دارید می توانید این خط را ضخیم تر بکشید یا برای اینکه آرایش تیره تری داشته باشید از سایه قهوه ای یا مشکی برای تیره کردن زیر چشم استفاده کنید. برای کشیدن خط چشم بهتر است بدانید چشم چه فرمی دارد تا بتوانید خط چشم زیباتری بکشید.

 

۶ ) آرایش چشم را با ریمل زدن به پایان برسانید

ریمل زدن مهر پایانی آرایش چشم است و به نوعی آرایش چشم بدون آن تکمیل نیست. ریمل مژه ها را بلندتر، تیره تر و پرتر نشان می دهد و این باعث می شود چشمان شما جوانتر و شاداب تر دیده شود. ابتدا به کمک فرمژه، مژه ها را در یک مسیر حالت دهید سپس یک یا دوبار ریمل را روی مژه های بالا بکشید. اگر می خواهید دوبار روی هم ریمل بزنید بهتر است برای مرحله دوم ریمل زدن ۱۰ ثانیه صبر کنید. نحوه در دست گرفتن ریمل و حرکت دادن آن نیز بسیار مهم است بخصوص برای مژه های پایین، پس بهتر است بدانید ممکن است، چه اشتباهاتی هنگام ریمل زدن مرتکب می شوید. همچنین دانستن تفاوت بین برس های مختلف ریمل ها می تواند به شما کمک کند تا مرحله آخر آرایش چشم را به بهترین و بی نقص ترین شکل انجام دهید.

 

 

نکات آرایشی و زیبایی

نکات ارایشگری

 

 

 نکاتی مهم در مورد آرایش چشم

چشم ها نقاط اصلی و کانونی چهره هستند. نحوه آرایش و انتخاب رنگ آن بستگی مستقیم به حالت و رنگ چشم هر فرد دارد. با رنگ‌ها می‌توان اندازه‌ها واشکال متفاوتی به وجود آورد به عنوان مثال رنگ‌های روشن باعث درشتی و رنگ‌های تیره باعث کوچک‌تر شدن چشم‌ها می‌شوند.

متخصصان آرایش، نکات مهمی را برای ایجاد چشمانی جذاب با آرایشی دقیق ذکر می‌کنند،مثلا اگر می‌خواهید چشم‌هایی درشت و زیبا داشته باشید سعی کنید در آرایشتان از سایه‌های کمرنگ استفاده کنید. اگر از سایه بعد از خط چشم استفاده شود، حالت خواب آلودگی و کم نما شدن درچشم‌ها ایجاد می‌شود، بنا براین از خط چشم باید در پایان کار برای ایجاد بهترین حالت استفاده کرد. با استفاده از ریمل مناسب می‌توان مژه‌ها را پرپشت و فردار کرد. برای این کار می‌توانید از انواع ریمل‌های پرپشت و بلند کننده مژه استفاده کنید.هیچ‌گاه از خط چشم در داخل مژه ها و پلک‌های پایینی استفاده نکنید چراکه این کار موجب کوچکتر به نظر آمدن چشم‌ها می‌شود.

 

سایه زدن

نحوه سایه زدن می‌تواند چشمانتان را بزرگتر، کوچکتر، با فاصله زیاد و یا کم جلوه دهد.مهم این است که سایه چشمتان را طوری پخش کنید که نگاه شما جلب توجه کند، نه سایه چشمتان. هرگز فراموش نکنید پیش از آرایش پلک‌های خود را آماده کنید، مانند وقتی که صورتتان را با کرم پودر برای آرایش آماده می‌کنید، آن را روی سطح پلک‌های خود نیز بمالید و خوب پخش کنید و سپس آرایش چشمتان را آغاز کنید.هنگام سایه زدن چشمانتان را باز نگهدارید و کمی سرتان را به عقب متمایل کنید تا به خوبی ببینید چه می‌کنید و سایه درست روی پلک شما بنشیند.

اگر پلک‌های پف کرده دارید،سعی کنید از رنگ‌های مات برای سایه چشمانتان استفاده کنید.هنگام سایه زدن، روشن ترین رنگ را روی کل پلک، یعنی از خط مژه تا ابرو، بکشید. این سایه روشن، رنگ پایه آرایش چشم شما خواهد بود، درست مانند کرم پودر که رنگ پایه آرایش صورتتان است.این سایه روشن باعث دوام رنگ و همچنین جلوگیری از خط افتاده آرایش چشمتان می‌شود.زمانی که عجله دارید، رنگ پایه را زده و سپس ریمل بزنید، همین.

پس از زدن رنگ پایه روشن، رنگ متوسط را پایین ابرو بزنید. این قسمت از چشم جایی است که اکثر خانم‌ها سایه چشم را می‌زنند سپس رنگ متوسط را روی رنگ پایه پخش کنید. رنگ سوم را هم می‌توانید استفاده کنید. برای رنگ سوم از یک رنگ تیره استفاده کنید تا در نگاهتان عمق ایجاد کند. رنگ تیره را در امتداد خط مژه بالا و گوشه خارجی چشم و همچنین از وسط پلک پایین به سمت خارج چشم بکشید تا با سایه ای که به پلک بالا  زده‌اید حالت مثلثی در گوشه چشم ایجاد کند. این سایه باعث می‌شود چشم و خط ابروی شما برجسته تربه نظر برسد. سایه سوم را خوب پخش کنید تا چشم شما بهتر شکل بگیرد.

 

از ریمل تا مژه‌هایی بلند

بعد از رژ لب، ریمل مهم‌ترین وسیله آرایشی شماست.به کار بردن ریمل باعث درشتی چشم‌ها و جلوه‌دار شدن مژه‌هایتان می‌شود. به جز تنوع رنگ، ریمل‌ها انواع مختلفی دارند،ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پررنگ‌کننده، ضد آب و معمولی. روش ریمل زدن برای جلا دادن نگاه شما اهمیت بسزایی دارد.باید توجه داشته باشید ریمل شما تمام سطح مژه، از ریشه تا نوک آن را بپوشاند.

برای مژه‌های بالا، قبل از کشیدن برس ریمل روی مژه ها، میله ریمل را روی پایه مژه‌هایتان بمالید تا به اندازه کافی رنگ روی مژه هایتان بنشیند. سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل، از پایین تا بالای مژه به خوبی بکشید. اگر این کار را با دقت انجام دهید،مژه‌هایی زیبا با نوک‌های جدا از هم خواهید داشت.هنگام ریمل زدن به مژه‌های پایین، میله ریمل را به صورت عمودی نگهداشته و آن را به چپ و راست حرکت دهید. مراقب باشید زیر چشمانتان را لک نکنید.

وقتی می‌خواهید بیش از یک بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن‌ها باعث می‌شود مژه‌های شما به هم نچسبند.اگر ریمل شما نوست و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک کنید.اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را داخل ظرف بچرخانید. هیچوقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون باعث می‌شود ریمل داخل ظرف زودتر از معمول خشک شود.

 

انواع چشم، انواع آرایش

آرایش چشم‌های گود: در این نوع چشم ازرنگ‌های کمرنگ باید استفاده کرد چراکه باعث ایجاد جلوه بیشتر چشم‌ها می‌شود. برای آرایش این نوع چشم‌باید سایه را از گوشه‌های داخلی چشم تا کمی خارج از گوشه‌های خارجی آن به کار برد و مقدار کمی از یک سایه تیره‌تر نیز به چین‌های اطراف چشم‌ها زده و آنها را یکدست کرد.

آرایش چشم‌های با فاصله: در این نوع چشم باید از سایه در گوشه های داخلی و تا وسط پلک برای نزدیک‌تر کردن چشم‌ها به هم استفاده کرد. باید از یک سایه کمرنگ تر در قسمت میانه پلک به سمت خارج آن استفاده کرد.

آرایش چشم‌های نزدیک به هم: برای دورتر نشان دادن چشم‌ها می‌توان از یک نقطه کوچک از کرم کانسیلر نامرئی در گوشه داخلی هر دو چشم استفاده کرد. از یک خط چشم کمرنگ و نازک در لبه بالایی پلک‌ها و نزدیک مژه ها که به سمت‌خارج‌ضخیم می شوند، باید استفاده کرد. همچنین باید برای گوشه داخلی چشم تا میانه پلک از یک سایه کمرنگ استفاده کرد و مقدار کمی‌از‌نوع تیره‌تر را در قسمت میانی و به سمت خارج پلک به کار برد و به خوبی در بخش میانی آنها را یک‌دست کرد.

 

آرایش چشم‌های پف کرده

یک قاشق غذاخوری را زیر آب سرد گرفته و آن‌را برای ۶۰ ثانیه روی پف کردگی چشم قرار دهید. از کرم‌هایی روی پف کردگی استفاده کنید که دارای نشاسته باشند.

متخصصان پوست سال‌هاست بر این عقیده اند که این مواد ورم پوست یا ناحیه دور چشم را از بین می‌برد. راه دیگر حلقه حلقه کردن خیار و قرار دادن روی چشم‌ها به صورت کمپرس است. چای سیاه کیسه‌ای را در آب سرد خیس کرده و برای ۱۰ دقیقه روی چشم‌ها بگذارید و به آرامی از سمت داخل به بیرون چشم‌ها به آرامی فشار بدهید. ازخوردن هر چیزی که نمک دارد خودداری کنید چرا که باعث نگهداری مایعات اضافی جمع شده در ناحیه چشم‌ها خواهد شد. همچنین در موقع خواب سر را بالاتر از بدن نگهدارید که باعث جمع شدن بیشتر مایعات زیر چشم نشود.

 

 چشم به علاوه عینک

اگر قاب عینک شما تیره باشد نیازی به استفاده از رنگ‌ها در سایه چشم نیست، فقط کافی است مژه ها را به بالا داده و از هم جدا کنید.اگر از انواع قهوه ای ریمل استفاده می‌کنید، سعی کنید به جای آن از نوع مشکی و بصورت نازک در آرایشتان استفاده کنید.

از ریمل‌های چند کاره برای استفاده در پایین مژه ها و فر دادن و صاف کردن آنها استفاده کرده و به سمت بالا آنها را حالت دهید. اگر از عینک‌های کائوچویی و دسته شاخی استفاده می‌کنید باید وقت بیشتری برای آرایش ابروهایتان صرف کنید. توجه داشته باشید هدف از آرایش شما نمایش بهتر صورتتان است نه عینکتان! پس در انتخاب رنگ ها دقت کنید.

‌هنگام زدن سایه چشم توجه داشته باشید سایه تیره، چشم را کوچک‌تر و سایه روشن،چشم را درشت‌تر نشان می دهد.رنگ روشن سایه را روی کل پلک، رنگ متوسط را روی پایین پلک و رنگ تیره را روی گوشه خارجی بکشید تا به نگاهتان عمق بدهید.

خط چشم را به آرامی با کشش‌های کوتاه، از داخل به خارج چشم بکشید.دقت کنید ریمل کمتری روی مژه‌های پایین بمالید.اگر مژه های به هم چسبیده دارید، با شانه مژه آنها را شانه کنید.اگر زیر چشمانتان مشکلی از قبیل پف، لکه یا… دارید، زدن ریمل به مژه های زیرین توصیه نمی‌شود، چون این کار پف و یا لکه‌ها را برجسته‌تر جلوه می‌دهد.‌

 

 

نکات آرایشی بهداشتی

نکاتی درباره آرایش چشم

 

آموزش آرایش چشم ساده و درشت و اسموکی و پف دار

منبع: بانوی شهر / بیتوته / nicecloob.com

همچنین ببینید

میکاپ چشم عروس

مدل خط چشم ساده دخترانه جدید| سایه عربی شیک

خط چشم ساده : در این بخش از ایران بانو، با انواع مدل های شیک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.