پنج شنبه 1 آبان 1399

روزگار سرد و ملال انگیز ملکه اردن+ تصاویر

اخبار گوناگون – روزگار سرد و ملال انگیز ملکه اردن+ تصاویر

یکی از کاخ هایی که دیوارهایش بلورین شده در اردن قرار دارد. بانوی اول این کاخ در اینستاگرام عضو است و حدود 35،000 نفر صفحه اش را پیگیری می کنند. کار رانیا یاسین در به اشتراک گذاشتن تصاویری از زندگی خصوصی اش، حتی تعجب گزارش نویس دیلی میل انگلیسی را هم برانگیخته است. در این گزارش برخی از این تصاویر را می بینیم…

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

 توصیف یک ملکه عرب از خود: یک مادر، یک همسر؛ این است روزگار سرد من!

به گزارش روزگارنو، با تسلط امکانات و شرایط مدرن بر کار و بار ما، اکنون ما در روزگاری متفاوت از گذشتگانمان زندگی می کنیم. یکی از این تفاوت ها عبارت است از شیشه ای شدن دیوارهای ضخیم و تو-در-توی اندرونی کاخ پادشاهان. … اکنون؛ گویی همه چیز در مقابل چشمان حیرت زده تماشاچیان شکل می گیرد و می گذرد!

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

اخبار,اخبارگوناگون,رانیا یاسین, ملکه اردن

 

رانیا یاسین ملقب به ملکه رانیا، همسر عبدالله دوم، پادشاه اردن در تاریخ ۳۱ اوت ۱۹۷۰ از پدر و مادر فلسطینی‌تبار، در شهر کویت بدنیا آمد. پدر و مادر او اهل طولکرم فلسطین بودند.

به گزارش روزگارنو، به نقل از ویکی پدیا، رانیا یاسین تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدرسهٔ انگلیسی کویت گذراند و در سال ۱۹۹۱ از دانشگاه آمریکایی قاهره در رشتهٔ مدیریت بازرگانی فارغ التّحصیل شد. ملکه رانیا همچنین برای مدّتی در کمپانی‌های سیتی‌بانک و اپل مشغول به کار بوده‌است. وی در سال ۱۹۹۵ در مقطع کارشناسی ارشد در رشتهٔ مدیریت از دانشگاه ژنو سوئیس فارغ التحصیل شد.

ازدواج
آشنایی ملکه رانیا با پادشاه عبدالله بن آل حسین در ژانویه ۱۹۹۳ طی یک مراسم شام صورت گرفت. پس از دو ماه، وی به نامزدی شاهزاده عبدالله دوم درآمد و بالاخره در تاریخ ۱۰ ژوئن ۱۹۹۳ با یکدیگر ازدواج کردند . ملکه رانیا هم اکنون مادر چهار فرزند به نام‌های زیر است:

    حسین
    ایمان
    سلما
    هاشم

افتخارات و سوابق
ملکه رانیا از جمله طرفداران حقوق زنان است. در سال ۲۰۰۴ نشان کلنل ارتش اردن، از سوی همسرش پادشاه عبدالله دوم به وی اعطا گردید. در سال ۲۰۱۱ از سوی مجلهٔ هارپر و ملکه به عنوان زیباترین بانوی اول دنیا شناخته شد. نام ملکه رانیا همچنین در سال ۲۰۰۵ در میان ۱۰۰ زن قدرتمند دنیا به انتخال مجله فوربز، در رتبهٔ ۸۰ فهرست به چشم می‌خورد.
اخبارگوناگون – روز گار نو

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

همچنین ببینید

جشن تولد خانوادگی امیرمهدی ژوله + عکس

امیرمهدی ژوله نویسنده و کمدین برنامه خندوانه صفحه اینستاگرامش را با انتشار تصویری از جشن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.