سه شنبه 29 مرداد 1398
صفحه اصلی / ورزش عمومی / ورزش کالری سوز | ورزش های چربی سوز برای کاهش وزن

ورزش کالری سوز | ورزش های چربی سوز برای کاهش وزن

ورزش کالری سوز : کدام ورزش ها کالری سوزی بیشتری دارند ؟ چه ورزشی انجام دهیم تا زودتر لاغر شویم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره ورزش عمومی ، نکاتی درباره ورزش های کالری سوز در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

بهترین دستگاه ورزشی چربی سوز

ورزش چربی سوزی در باشگاه ، ورزش کالری سوز

 

 

7 ورزش چربی سوز

آیا می دانید کدام تمرینات و حرکات ورزشی در منزل بیشتر چربی و کالری می سوزانند؟ افرادی بسیاری هستند که تمام روز کار می کنند و زمانی برای رفتن به باشگاه ورزشی ندارند. بنابراین در اینجا چند فعالیت ورزشی را معرفی کرده ایم که سریعتر از تمرینات دیگر چربی و کالری می سوزانند. رامونا براگانزا، مربی ورزشی لوس آنجلسی ستاره های مشهوری است و تا بحال به ستاره هایی همچون جسیکا آلبا، هالی بری و آن هاتاوی کمک کرده تا به تناسب اندام خوبی برسند. توصیه های زیر متعلق به او هستند که در ادامه می خوانید.

 

اسکیت در 30 دقیقه 425 کالری می سوزاند

وقتی صحبت از چربی سوزی و کالری سوزی می شود، باید گفت اسکیت در فهرست ما رده اول را دارد. دلیل چربی سوزی زیاد اسکیت آن است که عضلات پاها و باسن را به اطراف حرکت می دهید. مرکز بدنتان برای آنکه تعادل تان حفظ شود، شدیداً درگیر می شود. همه اینها در حالی است که شما استرس زیادی روی زانوها و مفاصل دیگر وارد می آورید. سعی کنید با سرعت ثابت اسکیت کنید. (کلاه، گاردهای مچ و پدهای زانو و آرنج را فراموش نکنید.)

 

برای چربی سوزی بیشتر :

یک دقیقه اسکیت سنگین انجام دهید و یک دقیقه اسکیت با سرعت متوسط انجام دهید.

 

دویدن در 30 دقیقه 374 کالری می سوزاند

شکل کلی بدن دوندگان باریک و متناسب است و دلیل هم دارد: عضلات اصلی برای دویدن از جمله پاها، باسن و مرکز بدن، مهمترین عضلات کالری و چربی سوزی در بدن هستند. برای آنکه بیشتر از آنها کار بکشید، دست هایتان را نزدیک به بدنتان نگه دارید و به جلو خم نشوید و پاهایتان را به زمین نزدیک نگه دارید. برای کاهش ضربه به پاها، روی بخش میانی پا فرود بیایید.

 

برای چربی سوزی بیشتر: در فواصل سریع و کند بدوید و مسیر شیبدار را برای دویدن انتخاب کنید.

 

طناب زدن در 30 دقیقه 340 کالری می سوزاند

این حرکت باید در صدر این فهرست قرار می گرفت. در هر صورت این حرکت یکی از روش های محبوب بوکسورهای حرفه ای برای تمرین است. برای آنکه در هر پرش بیشتر کالری بسوزانید، طنابی انتخاب کنید که دسته هایش وقتی وسط آن می ایستید تا زیر بغلتان برسد. به این نکات هم توجه کنید: کمی بین پاهایتان فاصله بدهید و سپس شروع به طناب زدن کنید. پرش هایتان به زمین نزدیک باشد. اگر طناب ندارید، می توانید بدون طناب ادای طناب زدن را دربیاورید.

 

برای چربی سوزی بیشتر :

بطور مداوم سرعتتان (تند و کند طناب بزنید) و سبک تان (با یک پا و سپس دو پا) را تغییر دهید یا هنگام پیاده روی طناب بزنید.

 

هولاهوپ یا حلقه رنگی در 30 دقیقه 300 کالری می سوزاند

بیانسه برای کم کردن دور کمرش، هولاهوپ می زند. برای این کار یک حلقه رنگی برای بزرگسال (حلقه های بزرگسالان بزرگتر و سنگنی تر از حلقه های کودکان هستند) تهیه کنید. آن را دور کمرتان بچرخانید. برای شروع یک پایتان را جلوتر از دیگری بگذارید و وزنتان را به عقب و جلو بدهید. اگر در ابتدا زیاد موفق نبودید اشکالی ندارد. چون با این حال باز هم کالری زیادی می سوزانید و هر بار که موفق می شوید حلقه را بچرخانید کالری بیشتری می سوزد.

 

تنیس در 30 دقیقه 272 کالری می سوزاند

شاید بهتر باشد برای چربی سوزی یک شریک پیدا کنید و با هم تا زمین تنیس پیاده روی کنید و بعد روی زمین با هم رقابت کنید و حساب عرق بریزید. فورهند و بک هند کار کنید. 3 تا 7 متر از هم فاصله بگیرید تا مجبور شوید محکم تر ضربه بزنید. حتی تمرین تنیس کردن هم بدنتان را در وضعیت چربی سوزی قرار می دهد، زیرا شما می دوید، خم می شوید و توپ ها را جمع می کنید.

 

رقصیدن در 30 دقیقه 221 کالری می سوزاند

شاید این تمرین بزرگترین تمرین چربی سوزی در این فهرست نباشد، ولی تمرین بسیار خوبی در منزل است و سوخت و ساز بدنتان را بالا می برد. مهم آن است که سرعتتان بالا باشد و بین آهنگ ها استراحت نکنید. سعی کنید از اینترنت آهنگ های مناسب ورزشی را دانلود کنید که هم آهنگ تندتری دارند و هم مناسب این کار ساخته شده اند.

 

پیاده روی سنگین در 30 دقیقه 170 کالری می سوزاند

درست است؛ پیاده روی هم در این فهرست قرار دارد. البته دقت داشته باشید که پیاده روی تفریحی و گردشی تأثیری ندارد. شما باید با سرعتی پیاده روی کنید که نتوانید حرف بزنید. از تردمیل استفاده کنید. برای بکار گرفتن عضلات کالری سوزی بیشتر – پاها، باسن و تنه – گام های کوتاه و سریع بردارید و پشت تان را صاف نگه دارید و دست هایتان را عقب و جلو ببرید.

 

برای چربی سوزی بیشتر :

دو دقیقه تند پیاده روی کنید و یک دقیقه با سرعتی که می توانید راه بروید.

 

نکته :

کوهنوردی تمرینی نیست که بتوانید آن را در منزل انجام دهید. با این حال سعی کنید در روزهای تعطیل فرصتی برای کوهنوردی داشته باشید تا بدین ترتیب کالری های زیادی را بسوزانید و عضلات تنه، پاها و باسن خود را قوی کنید.

 

با تمرینات HIIT در کمترین زمان بیشترین کالری را بسوزانید

HIIT جدیدا بین ورزشکاران و مربیان بسیار جای خود را باز کرده است . بر اساس مطالعات رفتاری توسط دانشگاه طب ورزشی آمریکا HIIT یکی از دو گرایش بسیار محبوب در زمینه فیتنس و تناسب اندام در سال 2014 بوده است . خوب اصلاً این نوع از تمرین چطور است ؟ چه ویژگی خاصی دارد ؟ در ادامه مطلب با ما هراه باشید …

 

 

ورزش های چربی سوز شکم

ورزش های چربی سوز شکم و پهلو

 

 

High-Intensity Interval Training یا به اختصار HIITبه معنی تمرینات با شدت بالا در بازه های زمانی کوتاه می باشد . تکنیکی از تمرین که در آن شمارا به صورت همه جانبه وادار به تلاش صد در صدی و بسیار سریع می کند . همچنین دارای تمرینات انفجاری شدید در زمان های کوتاه با دوره های استراحت و فعالیت متناوب است . این نوع تمرین ضربان قلب شما را بالا می برد و چربی بیشتری در زمان کمتری نسبت به تکنیک های دیگر می سوزاند . تمرین با شدت بالا نیاز بدن شما به اکسیژن در طول تمرین را بالا می برد و کمبود اکسیژن ایجاد شده در بدن باعث می شود تا بدن اکسیژن بیشتری برای ریکاوری طلب کند .

 

اگر هنوز متقاعد نشده اید چند مورد از مزایای HIITرا برای شما بیان می کنیم :

 

مزایای ورزشهای HIIT چیست؟

تمرینات HIIT از نوع ورزشهای بی هوازی است (ورزشی که با کمترین میزان اکسیژن انجام می شود)، مثل زمانی که از کوه یا تپه با شیب بسیار زیاد بالا می روید و حسابی نفستان به شمارش می افتد.

 

تعداد کالری ای که در حین انجام این تمرینات می سوزانید با جلسات تمرینی دیگر قابل مقایسه نیست، زیرا بدنتان به فرصت بیشتری برای ریکاوری نیاز دارد.

انجام این تمرینات باعث می شود تا متابولیسم بدنتان بالاتر رفته و علاوه بر استقامت بیشتر، چربی سوزی بیشتری خواهید داشت.

 

بسیاری از افراد هنگام کاهش وزن نگران از دست رفتن عضلاتشان هستند. با انجام تمرینات HIIT کمترین میزان عضله سوزی را در حین کاهش وزن تجربه خواهید کرد.

یکی از ویژگی هایی که تمرینات HIIT را به طور کلی متمایز کرده است این است که باید از نهایت قدرت و سرعت خود در حین انجام تمرینات استفاده کنید و فقط بالا رفتن ضربان قلب اهمیت ندارد. تمرینات HIIT دارای محدودیت نیست و با توجه به نیاز ورزشی خود می توانید، مدت زمان استراحت یا شدت ورزش را تغییر دهید.

 

50 تا دراز نشست

به پشت دراز بکشید و زانو ها را خم کنید تا کف پاها روی زمین قرار گیرند . عضلات میانی بدن و شکم را سفت کنید و به آرامی بالا بیایید تا جایی که عمود به زمین باشید . سپس به آرامی به پایین برگردید . مجددا تکرار نمایید .

 

40 تا اسکات پرشی

باستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید . دستها را در پهلوی خود نگه داشته ، زانو ها را خم کنید و به اندازه 45 درجه بنشینید . سپس با یک پرش کوچک باستید .

 

30 تا شنا

کف دست ها و نوک پاها را روی زمین قرار دهید . بدن را در حالتی صاف و بدوق قوس نگه دارید . دست ها کمی باز تر از عرض شانه . آرنج را به آرامی خم کنید و تا نزدیکی زمین پایین بیایید ، سپس به حالت اول برگردید .

 

20 تا لانگز پرشی

پاها را به جلو و عقب باز کنید و زانو ها را کمی خم کنید . با یک پرش کوچک موقعیت دو پارا با هم عوض کنید . دقت کنید زانوی جلویی از نوک انگشت شصت جلوتر نرود .

 

10 تا پشت بازو دیپ

برای این حرکت از پله یا یک چهارپایه می توانید استفاده کنید . چهار دست و پا به سمت سقف بنشینید و زانو ها را به اندازه 90 درجه خم کنید . به آرامی آرنج ها را خم کنید و به پایین بروید و به حالت اول بازگردید.

 

30 ثانیه بورپیس

به حالت شنا رفته و با جهش زانو ها را به سمت سینه جمع کرده ، سپس از همان حالت یک پرش کوچک به سمت بالا انجام دهید و دست ها را به بالا بکشید . به حالت اول بازگردید و مجدد تکرار نمایید .

 

فعالیتهای چربی سوز

ورزش کالری سوز

 

ورزش کالری سوز | ورزش های چربی سوز برای کاهش وزن

 

 

منبع : زندگی ایده آل / بیتوته
سیمرغ

این مطالب را نیز ببینید!

لاغری با روزه

افطار چی بخوریم چاق نشویم؟

افطار چی بخوریم چاق نشویم : در ماه رمضان چه بخوریم تا چاق نشویم ؟  ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*******