دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
صفحه اصلی / چهره ها / اخبار فرهنگی / توزیع بسته حمایتی بازنشستگان تامین اجتماعی + جزئیات

توزیع بسته حمایتی بازنشستگان تامین اجتماعی + جزئیات

سبد کالا ، سبد کالا 97
سرپرست سازمان تامین اجتماعی زمان توزیع بسته حمایتی دولت ( سبد کالا ) ویژه بازنشستگان تامین اجتماعی را اعلام کرد.

پرداخت بسته حمایتی ( سبد کالا ) بازنشستگان تامین اجتماعی تا١٠ روز آینده

ایسنا: سرپرست سازمان تامین اجتماعی از پرداخت بسته حمایتی به بازنشستگان تامین اجتماعی طی ٨ تا ١٠ روز آینده خبر داد. COOLING AND RELAXING MASKS

COOLING AND RELAXING MASKS

انوشیران محسنی بندپی در همایش روز جهانی معلولان در جمع خبرنگاران نیز ضمن بیان اینکه بسته حمایتی برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی و کارکنان آن، بین ۸ تا ۱۰ روز آینده پرداخت خواهد شد اعلام کرد:بسته حمایتی با متوسط ٢٠٠ هزار تومان به تمام افرادی که حقوق کمتر از ۳ میلیون تومان دارند پرداخت می شود. همچنین افرادی که از دریافت بسته جا مانده اند و حقوق کمتر از ٣ میلیون تومان دارند می توانند به بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) مراجعه کنند.

بندپی با اشاره به اینکه از چند طریق از اشتغال معلولان حمایت می شود، افزود:بعد از ابلاغ قانون حمایت از حقوق معلولان باید ۳ درصد از سهمیه استخدامی همه دستگاه ها در اختیار معلولان قرار بگیرد. این قانون بعد از ابلاغ از اردیبهشت ماه لازم الاجراست.

وی در ادامه افزود:در صورتی دستگاهی از این قانون سرپیچی کند، قانون مجازات اسلامی با ابزار تعدیل، برکناری و …با آن برخورد خواهد کرد.

بندپی با اشاره به اشتغال حمایت شده از معلولان نیز اظهار کرد:سازمان بهزیستی هزینه های آموزش و حرفه آموزی معلولان را پرداخت می کند. همچنین سهم بیمه معلولان از سوی این سازمان به کارفرمایان پرداخت می شود.

به گفته وی در قانون حمایت از حقوق معلولان بسته تعهدات بیمه ای پیش بینی شده که از جمله آن می توان به تعهدات بیمه ای برای بیماران اوتیسمی اشاره کرد.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه آیین نامه های اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان تهیه شده است، تصریح کرد:با وجود اینکه این قانون بعد از تصویب بودجه سال ۹۷ تصویب شد با این وجود با همکاری مجلس و دولت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون در نظر گرفته و پرداخت شد.

وی با بیان اینکه باید اذعان کنیم در مورد مناسب سازی معابر هنوز جای کار زیادی داریم توضیح داد:حتی سالن برگزاری این همایش نیز مناسب سازی نشده است، اما اولین بند از کنوانسیون حقوق معلولان و همچنین قانون حمایت از حقوق معلولان به مناسب سازی پرداخته و همه دستگاه ها مکلف شدند تا نسبت به مناسب سازی خود اقدام کنند. در ارزیابی جشنواره شهید رجایی نیز ۲۵ امتیاز برای مناسب سازی در نظر گرفته شده شهرداری و سایر ارگان ها باید در این زمینه همکاری کنند.

وی در ادامه در مورد تشکیل پرونده الکترونیکی سنوات بیمه ای نیز گفت:تا پایان آذر ماه پرونده الکترونیکی بیمه شدگان در مراکز ملکی تامین اجتماعی تشکیل می شود.با بیمه سلامت نیز تفاهم نامه ای منعقد شده بود تا از اطلاعات هم استفاده کنیم و براین اساس هرکس که از دو جا دفترچه داشته باشد حذف می شود. پیش نویس این طرح به شورای عالی سلامت رفته است.

انتهای پیام/م

توزیع بسته حمایتی بازنشستگان تامین اجتماعی + جزئیات
2.5 امتیاز از 2 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.