شنبه 18 مرداد 1399

سردی در روابط | علل و راه های پیشگیری و درمان

ازدواج و همسرداری ، بررسی عوامل مخرب در روابط در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

علت سردی مردان در روابط زناشویی

سرد شدن روابط زناشویی بعد از زایمان ، سردی در روابط

 

 

۱۰ رفتاری که روابط را خراب می کنند و چگونه می توان از آنها اجتناب کرد؟

روابط زناشویی پایه ای محکم از زندگی مشترک است که زوج ها به اشتباه با رفتارهای غلط منجر به سردی و تیرگی در این روابط می شوند. اینکه چرا مرد یا زنی اشتیاقی به روابط نشان نمی دهد شاید ریشه در رفتارهایی دارد که بدون داشتن آگاهی در زندگی مشترک انجام می شود. روابط زناشویی و مشکلات آن مربوط به اشتباهات زن و مرد در زندگی مشترک می باشد

 

اشتباهات زن و مرد در زندگی زناشویی

۱٫ رفتار کردن به نحوی که مجرد هستید:

چه چیزی ارتباط عاشقانه را تعریف می کند؟ دو نفر! بنابراین هنگامی که شما طوری رفتار می کنید که انگار مجرد هستید، بدون تمرکز روی همسر خود،جوری رفتار می کنید انگار که به آن شخص متعهد نیستید. هنگامی که شما در رابطه هستید، باید مسئولیت احساسات طرف مقابلتان را بر عهده بگیرید.

 

آیا شما بدون توجه به همسرتان انتخاب می کنید و می روید؟ آیا بدون او برنامه ریزی می کنید؟ آیا چیزهایی وجود دارد که از همسرتان مخفی نگه می دارید؟ما کامل وارد رابطه شدیم و سپس ضربه ای به آن می زنیم. نمی دانیم که چه اتفاقی افتاده است، اما چیزها همان هایی نیستند که قبلا بودند و عوض شده اند.خستگی و آبکی شدن در عشق، عادت شده است، با تمام عوامل استرس زای زندگی ؛ اگر نمی توانید وارد یک رابطه شوید، پس اجازه دهید آن فرد برود.شما نمیتوانید در حالی که از مزایای داشتن کسی در رختخوابتان لذت میبرید، به زندگی واحد خود ادامه دهید. شما باید با آن شخص و خودتان صادق باشید.

 

آیا میخواهید مجرد باشید؟ پس مجرد باشید. اگر میخواهید یک رابطه عاشقانه داشته باشید، مسولیت پذیر باید باشید.

 

۲٫ خرج کردن و در نظر گرفتن مسائل مالی گویا که مجرد هستید:

مسائل مالی یک چالش بزرگ در روابط است. زمانی که شما بیرون می روید و خرج می کنید، اگرتنها در این حضه مسولیت هستید، همه چیز. شروع می شود و از هم می پاشد. این به اقدامی می انجامد که انگار هنوز مجرد هستید ؛ شما مسئولیت مالی خود و همسرتان را دارید اگر فقط خودتان را در نظر بگیرید، پس انگار مجرد هستید.

 

۳٫ نداشتن جذابیت های دیگر:

چسبیدن به یک نفر، درست مانند رفتار کردن مثل مجرد بودن، مخرب است ؛ شما مجبور نیستید در هر موردی که شریک زندگیتان آن را انجام می دهد، انجام دهید و در آنجا شرکت کنید.شما به زندگی خود، دوستان، منافع، سرگرمی ها و زمان تنهایی خود نیاز دارید.

 

این مرزها دو طرفه است ؛ روانشناس خانواده ست مایرز، نویسنده ترویج سندرم تکرار رابطه، می گوید:”برای فشار وارد کردن به همکاری با همسرانتان، برخی افراد منافع، سرگرمی ها و اهداف خودشان را فراموش می کنند – چیزهایی که اول از همه توجه همسرشان را به خودش جلب می کرد.

 

برای شکستن، لیستی از اینکه قبل از رابطه تان چگونه و با چه کسی وقت آزاد خود را صرف می کردید، تهیه کنید – این یک تمرین ارزشمند است.سعی کنید میزان زمان تنهایی خود را کنترل کنید، زیرا هیچ زن و شوهری نباید تمام وقت آزادشان را با هم صرف کنند. فعالیت های خود را دنبال کنید، مانند رفتن به ورزشگاه یا کلاس های سرگرم کننده در موسسات محلی خود.اگر ارتباط با دوستانتان را قطع کردید تا تمام وقتتان را با همسرتان بگذرانید، برای دیدار مجدد با آنها تلاش کنید.

 

۴٫بیش از حد حساس و ناامن بودن:

هیچ ارتباطی به رابطه بدتر از احساس بی ارزش بودن، ضربه نمی زند ، ناامنی منجر به حسادت می شود و اگر قابل اعتماد نباشد، سخت است که به شریک خود اعتماد کنید.اگر مشکل اینجاست، پس شما باید خودتان را اول و مهمترین چیز رابطه بدانید و رابطه را متوقف کنید.اگر همسرتان هیچ کاری انجام ندهد و همچنان در خاطرات روابط گذشته خودش زندگی می کند، شما کسی هستید که باید بایستد.

 

ناامنی آسیب می زند و شروع به گفتن یک داستان دروغین می کند. مسئولیت رفتار خودتان را بر عهده بگیرید اگر می خواهید گرامی بمانید و رابطه فعلی خود را حفظ کنید، وقت آن است که گذشته را رها کنید. شما دیگر در آنجا زندگی نمیکنید!

 

۵٫به همسرتان بی احترامی نکنید:

همه ما کمی شوخ طبعی و طنز را دوست داریم، اما وقتی که با رفتارهای بی رحمانه و تند و زننده استفاده شوند، به نظر سواستفاده می رسند.این نوع رفتار باعث افزایش حالت دفاعی و آسیب زدن به همسرتان می شود.

 

دیوارهای بینتان بالا می رود و رابطه خراب می شود، زیرا بر پایه شایستگی و مهربانی نیست. هیچ چیز بدی در کمدی وجود ندارد و فشار دادن دکمه های اذیت دیگران برای بیشتر خندیدن، خوب نیست با این حال، زمانی که ثابت شود، ناراحت کننده و مضر می شود. شریک زندگی خود را از این رفتار آگاه سازید.

 

اگر شما این رفتار را دارید، به عقب برگردید و بفهمید که خنده دار نیستید و این کار غیر انسانی است ؛ طعنه، می تواند یک نوع شکست و انحراف ناامنی باشد.

 

۶٫ عدم محبت :

به همان اندازه که با هم بودن بیش از حد مضر است، عدم توجه در یک رابطه نیز مضر می باشد. روابط می تواند بعد از مدتی سقوط کند، اما مهم است که جادو را ادامه دهیم. همچنان همدیگر را به آرامی لمس کنید، در حالی که خانه را ترک می کنید، همدیگر را ببوسید و در طول روز پیام های مهربانانه ارسال کنید.

 

هیچ عارضه ای نشانه ای از این نیست که همه چیز از هم جدا شده و خراب شده است .اگر میخواهید رابطه تان را دوباره برقرار کنید، باید ابتکار عمل را شروع کنید.هر چه بیشتر به چیزهای دیگر برسید، سخت تر خواهد بود که آتش را دوباره احیا کنید.بغل کردن، دست دادن، نوازش، راه های ساده ای برای خواندن دوباره عشقی است که یک بار به اشتراک گذاشته بودید.

 

 

راههای تحریک زنان سرد مزاج

سردی در زندگی مشترک

 

 

۷٫پیام دادن و پای تلفن بودن، به جای صحبت کردن:

رسانه های اجتماعی و فناوری به عنوان یک دارایی باورنکردنی برای جامعه ما است با این حال، باعث مرگ بسیاری از روابط است.دو نفر در یک خانه زندگی می کنند و به ندرت با یکدیگر صحبت می کنند ؛ کمبود ارتباط و مکالمه وجود دارد.

 

تلفن را خاموش کنید، کامپیوتر را خاموش کنید و بروید تا باهم غذا بخورید، یا باهم در نزدیکی خانه قدم بزنید.وقتی را برای تعریف کردن اتفاقات روزتان برای هم بگذارید ؛ شبکه های اجتماعی شما می تواند یک یا دو ساعت صبر کنند. آنها جایی نمی روند، اما شریک زندگی شما ممکن است جایی برود، اگر ببیند به او توجه نمی کنید.

۸٫ رفتارهای اجباری:

هنگامی که ناراحت هستیم، سر شخص دیگری خالی می کنیم. این رفتارهای اجباری پرچم قرمز در روابط هستند.اگر وقت زیادی را صرف کارهای غیر اخلاقی و نادرست می کنید، شما به سطحی برای نادیده گرفتن همسرتان رسیده اید.

 

شما باید به این رفتارهای خود بپردازید و با شریک زندگی خود به اشتراکشان بگذارید که باعث می شود بفهمید چه چیزی باعث این کارهایتان می شود. اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. آسیب پذیری، مسئله ی شجاعانه ای است و در روابط باید آن را رفع کنید، چرا که جایگزینی نیاز شما به عشق، به خوبی انجام نخواهد گرفت.

 

۹٫غر زدن:

چیزی در مورد تکرار مداوم چیزی که دوست ندارید و غر زدن وجود دارد که باعث می شود هیچ کاری نکنیم ؛ غر زدن یک روحیه ضد خوشی در یک رابطه است. مجله وال استریت مقاله ای را درباره غر زدن، چند سال پیش به عنوان قاتل ازدواج، ذکر کرده بود و نوشت:”غر زدن- عملی که در آن یک شخص مکررا درخواست خود را تکرار می کند، و فرد دیگر بارها و بارها آن را نادیده می گیرد و هر دو به نادیده گرفته شدن هر دویشان می افزاید – مسئله ای است که هر زوجی در برخی موارد با آن روبرو می شوند.در حالی که این کلمه می تواند شوک ها و حرکت چشم را تحریک کند، اما پویایی آن می تواند به طور بالقوه برای ازدواج خطرناک باشد، مانند خیانت یا وضع مالی بد.

 

کارشناسان می گویند این دقیقا نوعی ارتباطاتی سمی است که در نهایت می تواند یک رابطه را از بین ببرد.” بهترین راه برای پایان دادن به غر زدن این است که به مسئله بپردازیم. شریک زندگی خود را آگاه کنید که حرف او را شنیده اید و رفع خواهد شد، به این ترتیب، اظهارات منفی اش را متوقف می کند.

 

۱۰٫ عدم صداقت :

بدون شک گفته می شود که عدم صداقت مرگ یک رابطه است ؛ اگر کسی نتواند به کسی اعتماد داشته باشد که شما به اعتقاد خودش به او علاقه دارد، پس به آن رابطه تعلق ندارد.هر وقت احساس ناتوانی، بی اعتمادی و ناخوشایندی می کنید،یعنی شما در تاریک ترین بخش روان خود درحال بازی هستید.

 

شما خودتان را اولویت قرار نداده اید ؛ اگر به همسرتان هیچ اعتمادی ندارید، پس به عقب برگردید و از خودتان یک سوال ساده بپرسید:چرا؟ آیا این شخص باعث شده که سوالی درباره ارزش شما پیش بیاید؟ آیا او خیانت کرده است؟ چرا این را از شخصی که به شما نزدیک ترین است، مخفی کرده اید؟

 

عدم صداقت نشان دهنده فرصتی برای تصمیم گیری در زندگی تان می شود پس اگر شما کسی هستید که صادق نیستید، راهی برای شکستن چرخه خود پیدا کنید. صادق بودن با خود آزادی است. شما باید انتخاب کنید که در کدام مسیر سفر کنید.

چرا آقایان از روابط زناشویی سرد میشوند؟

زنان برای شکوفایی احساسات و عواطفشان نیاز به امنیت در روابطشان هستند، مردان نیز به فراخور طبیعتشان نیازمند، ابهت اند تا بتوانند احساساتشان را بروز دهند و به شکوفایی مطلوبی که میتواند بزرگترین تضمین های امنیتی را به زنان بدهد برساند.

 

مردان موجوداتی هستند ذاتا خشن، دلیل این خشن بودن را میتوان در تاریخ جستجو کرد، وقتی که مردان از قدیم الایام ( نه حالا در عصر فمنیسم!) وظیفه داشتند تا کارهای سخت را انجام بدهند، درنتیجه نیاز به روحیه و جسمی خشن داشتند تا بقا بشریت حفظ شود، چون اگر این نبود و مردان با زنان یکسان بودند، دیگر هیچ خانه ای ساخته نمیشد، هیچ غذایی شکار نمیشد و تا به الان نسل بشریت به احتمال زیاد منقرض میشد ! لذا میبینیم که این ویژگی خشن بودن، ویژگی مثبتی است و برای حفظ بقا و تکامل بشریت باید در کنار روحیه آرام زنان قرار گیرد.

 

مردان، ذاتا به دلیل همین روحیه شان به دنبال فرمانفرمایی هستند، فرمان فرمایی که به مرد در روابط خانوادگی اش احساس قدرت بدهد، اشتباه نکنید که قدرت به معنای دیکتاتوری یا استبداد و یا حتی پدر سالاری صرف نیست!

 

بلکه قدرت به این معنا است که مرد باید در روابطش با جنس مخالف احساس کرامت و موثر بودن بکند، برای هضم این جملات باید به این مثل از یک استاد روانشناسی دانشگاه تهران ( که متاسفانه اسمشان را فراموش کرده ام ) اشاره کنم که میگفتند: « مرد باید در خانه پادشاه و زن نخست وزیر باشد » یعنی اینکه با وجود اینکه مرد باید فقط یک مقام تشریفاتی در درون خانه داشته باشد و اصل کار در دست دیگری باشد اما باید کرامت و ابهت مرد درخانه حفظ شود تا این خانه به یکی از گرم ترین و زیبا ترین عواطف انسانی آراسته شود.(ملاک از مثل نخست وزیر و پادشاه، کشورهای مشروطه ای همچون انگستان است، پس اشتباه نکنید!)

 

همان طور که زنان برای شکوفایی احساسات و عواطفشان نیاز به امنیت در روابطشان هستند، مردان نیز به فراخور طبیعتشان نیازمند، ابهت اند تا بتوانند احساساتشان را بروز دهند و به شکوفایی مطلوبی که میتواند بزرگترین تضمین های امنیتی را به زنان بدهد برساند، لذا مشاهده میکنیم که همواره اگر بخواهید بهترین حالت را در روابط زناشویی داشته باشید باید از معادله (دادن احساس احترام و ابهت به مردان = گرفتن احساس امنیت و تعهد برای زنان) استفاده کنید، سرد کنندهای زیر این معادله را برهم میزنند و نتیجه اش این میشود که مردتان، یا از شما زده شود و به شما در خفا خیانت میکند، یا کار را برای همیشه تمام کند و شما را طلاق دهد و یا دربهترین حالت اگر آدم با اخلاق و با ایمانی باشد.

 

با اینکه از شما متنفر است تا آخر عمر شما را تحمل میکند و شما را از آنچه که در روابط زناشیویی نیازمندش هستید و حقتان است، محروم سازد.

 

سرد کننده های جنسی مردان

خانمهای عزیز از این ۱۹عمل نحس بپرهیزید، زیرا عواقبش در نهایت گریبان گیر خودتان خواهد شد !
* زنهایی که به گونه ای رفتار میکنند که گویی از معاشقه خوششان نمی آید.

 

* زنهایی که هیچ وقت شروع کننده نیستند.
* زنهایی که نسبت به بدن مردها شناخت کافی ندارند.
* زنهایی که بار رسیدن به اوج نقطه جنسی را به مرد شان واگذار میکنند.

 

* زنهایی که در خلوت مثل پلیس رفتار میکنند.
* زنهایی که منفعل و بی عکس العمل میباشند.

 

* زن هایی که در خلوت زیاد حرف میزنند.

* زنهایی که زیاد مراقب بهداشت و زیبایی خود نیستند.

 

* زنهایی که خودشان از ظاهر و قیافه خود خوششان نمی آید و مرتبا خودشان را پایین می آورند و تحقیر میکنند.(مسلم است که اگر خودتان را پایین بگیرد پایین هم می آیید و اگر بالا بگیرید بالا میروید)

* زنهایی که بیش از اندازه به ظاهر و قیافه خودشان حساس اند.

* زنهایی که دوست ندارند معاشقه دریافت کنند.
* زنهایی که خیلی شکننده رفتار میکنند.

 

* زنهایی که بیش از حد جدی هستند.
* زنهایی که بیش از حد به مردشان وابسته هستند.
* زنهای سطحی نگر

 

* زنهایی که فقط به وضع مالی و اقتصادی مرد اهمیت میدهند.
* زنهایی که با استفاده از بدن و جنسیت خود مردها را بازی میدهند.
* زن هایی که به لحاظ جنسی خود انگیخته نیستند.

 

چرا روابط زناشویی سرد میشود

علل سردی در زنان

 

سردی در روابط | علل و راه های پیشگیری و درمان

 

 

منبع : tanzimekhanevadeh.com / بیتوته / نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.