یکشنبه 27 مرداد 1398
صفحه اصلی / سلامت / تناسب اندام / آب و لاغری | تاثیرات شگفت انگیز نوشیدن آب بر کاهش وزن

آب و لاغری | تاثیرات شگفت انگیز نوشیدن آب بر کاهش وزن

آب و لاغری : تاثیرات شگفت انگیز آب نوشیدن بر لاغری و کاهش وزن چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تناسب اندام ، لاغری با نوشیدن آب و مایعات در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

آب درمانی برای لاغری سریع

خوردن آب ناشتا برای لاغری ، آب و لاغری

 

 

آیا نوشیدن آب در کاهش وزن نقش دارد؟

برای تقویت کاهش وزن باید سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و آب می‌تواند کمک حال شما در این مسیر باشد.

«چقدر تلاش می کنید تا وزن خود را کاهش دهید؟ آیا به نتایج دلخواه خود دست می یابید؟ آیا فکر می کنید به میزان کافی آب می نوشید؟ آیا نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند؟

نوشیدن آب نه تنها بدن را هیدارته نگه می دارد و امکان فعالیت متعادل اندام ها را فراهم می کند، بلکه می تواند در کاهش وزن نیز نقش داشته و نتایج تلاش های شما را بهبود ببخشد. اگر تمایل چندانی به نوشیدن آب ندارید شاید سرانجام انگیزه ای برای انجام این کار یافته باشید.

 

نوشیدن آب به کالری سوزی بیشتر کمک می کند

افرادی بسیاری که بیش از حد نیاز روزانه خود کالری مصرف می کنند، این گونه استدلال می کنند که بعدا کالری های اضافی را می سوزانند. اگر شما نیز یکی از این افراد هستید، باید بدانید که آب به کاهش وزن کمک می کند و در از بین بردن هرچه سریع‌تر کالری های اضافه نقش دارد.

 

به نظر می رسد این شرایط بیشتر برای جوانان و افراد میانسال صادق است و تمام کاری که باید انجام دهید نوشیدن نیم لیتر آب پیش از غذا خوردن است.

البته، افرودن یک برنامه ورزشی کوچک و سبک برای بهبود روند کاهش وزن نیز توصیه می شود. به عنوان نخستین تغییراتی که باید مد نظر قرار دهید، نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب پیش از غذا و ۳۰ دقیقه ورزش روزانه را مد نظر قرار دهید.

 

نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی اشتهای شما را کاهش می دهد

نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی می تواند به کاهش اشتها و پیرو آن کاهش وزن کمک کند. البته برخی موارد را نیز باید مد نظر قرار دهید.

 

این مساله ثابت شده است که نوشیدن آب ۳۰ دقیقه پیش از غذا خوردن از جذب بیش از اندازه انرژی توسط بدن پیشگیری می کند. به خاطر داشته باشید که این انرژی در صورت عدم مصرف می تواند به صورت چربی در بدن ذخیره شود.

 

اما این شرایط برای همه صدق نمی کند و برخی مطالعات نشان داده اند که بیشتر بزرگسالان مسن‌تر از آن سود می برند. پس اگر فردی مسن هستید و قصد دارید وزن اضافه‌ی خود را کاهش دهید، نوشیدن آب پیش از وعده های غذایی را فراموش نکنید.

 

آب سوخت و ساز را تسریع می کند

اگر فردی هستید که همواره در تلاش برای دستیابی به وزن ایده آل است، احتمالا از این نکته آگاه هستید که سوخت و ساز نقشی کلیدی در این زمینه ایفا می کند. برای تقویت کاهش وزن باید سوخت و ساز بدن خود را افزایش دهید و آب می تواند کمک حال شما در این مسیر باشد.

 

نوشیدن آب یکی از بهترین روش ها برای بهبود شرایط سوخت و ساز بدن است. نتایج یک مطالعه نشان داد که ۱.۵ لیتر آب می تواند سوخت و ساز بدن انسان را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. در این مطالعه از آبی با دمای ۲۲ تا ۳۷ درجه سانتیگراد استفاده شده بود که نشان دهنده آب گرم تا مقداری داغ است. توجه به این نکته اهمیت دارد زیرا این دماها بدن را وادار می کنند تا برای بازگشت به دمای عادی خود سخت‌تر کار کند.

 

همچنین، افراد حاضر در این مطالعه به این نکته اشاره داشتند که از سطوح انرژی بیشتری برخوردار شده اند. اگر برای آغاز برنامه ورزشی خود به واسطه احساس خستگی دائمی با دشواری مواجه شده اید، این نکته ای بسیار مثبت است.

برای کسب بهترین نتایج مصرف دو لیتر آب در روز که گرم یا مقداری داغ است، توصیه می شود. شاید ابتدا انجام این کار دشوار باشد اما طی چند هفته به آن عادت خواهید کرد.

 

 

تاثیر اب در لاغری

آب باعث لاغری می شود

 

 

آب به کاهش وزن و پیشگری از احساس گرسنگی کمک می کند

اشتباه گرفتن احساس تشنگی با احساس گرسنگی می تواند بسیار راحت باشد. در حقیقت بهتر است هنگام احساس گرسنگی ابتدا یک لیوان آب بنوشید و شرایط را بررسی کنید که آیا احساس موجود از بین می رود یا خیر. اما آیا این شرایط به کاهش وزن کمک می کند؟

 

بدن ممکن است احساس تشنگی را با احساس گرسنگی اشتباه بگیرد و زمانی که این سردرگمی را نادیده بگیرید ممکن است در نهایت مصرف کالری های اضافه که نیازی به آنها ندارید را تجربه کنید.

 

دفعه بعد که احساس گرسنگی به سراغ شما آمد ابتدا یک لیوان آب بنوشید. بهتر است آب ولرم باشد تا سوخت و ساز را بهبود ببخشد. سپس به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید و ببینید چه اتفاقی در بدن شما رخ می دهد. اگر احساس گرسنگی از بین رفت در واقع تنها با احساس تشنگی مواجه بوده اید. در غیر این صورت، یک خوراکی سالم و مغذی مصرف کنید.

به خاطر داشه باشید که برای هیدارته نگه داشتن بدن روزانه حداقل دو لیتر آب مصرف کنید.»

 

چرا زیاد نوشیدن آب لاغر می کند؟

چاقی یکی از معضلات جهان امروزی است و بسیاری از افراد چاق به دنبال یک راه معجزه آسا برای کاهش سریع و آسان وزن هستند. ولی در حقیقت هیچ معجزه ای در کار نیست.
تنها راه معقول و علمی کاهش وزن این است که مقدار کالری که شما می سوزانید، بیشتر از مقداری باشد که دریافت می کنید.

 

نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز، یکی از نکات کلیدی برای تغذیه سالم و بخش مهمی از یک رژیم لاغری موفق و کارآمد است.

حال ما به شما می گوییم که نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب در روز چگونه باعث لاغری می شود:

 

۱- غذا را هضم می کند. آب برای دفع مواد زائد از بدن شما ضروری است. بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده های شما جمع شده و باعث افزایش وزن می شوند.

 

۲- متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه کالری بیشتری می سوزانید. در عین حال خود آب، کالری ندارد، لذا باعث کاهش وزن می شود. هنگامی که بدن، آب کافی دریافت نکند، سلول های چربی، سفت می شوند و به راحتی نمی سوزند. در نتیجه کاهش وزن سخت تر خواهد شد.

 

۳- وزن آب بدن را کم می کند. هر چقدر کمتر آب بنوشید، بدن آب بیشتری در خودش نگه می دارد مثل شتر. شتر به دلیل اینکه در بیابان ها و آب و هوای گرم زندگی می کند، نمی تواند به مقدار کافی آب بنوشد، لذا همیشه در بدن خودش آب زیادی نگه می دارد.

 

وزن بدن بر اساس میزان آبی که می نوشید، تنظیم می شود. لذا هر چقدر آب بیشتری بنوشید، وزن بدن کمتر خواهد شد.

۴- با نوشیدن آب کافی، نیازی به نوشابه های گازدار نخواهید داشت. این نوشابه ها دارای شکر، مواد افزودنی مصنوعی (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) هستند و کالری زیادی را به بدن می رسانند، لذا باعث چاقی می شوند. قندهای مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی هم مناسب نیستند.

 

۵- گرسنگی را فرو می نشاند. هر چقدر بیشتر آب بنوشید، کمتر غذا خواهید خورد. لذا سعی کنید ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

۶- خیلی وقت ها هنگام احساس گرسنگی، در حقیقت بدن شما تشنه است و نیاز به آب دارد، نه غذا. لذا هر وقت احساس گرسنگی کردید، یک لیوان آب بنوشید. این کار باعث می‏شود لاغر شوید و مجبور نباشید بدون اینکه بدن شما نیاز داشته باشد، غذا بخورید. نوشیدن آب، کاهش وزن شما را راحت‏تر خواهد کرد.

 

۸- میوه‏ها، منبع خوبی برای تامین آب هستند. هر چقدر میوه‏های تازه ی بیشتری بخورید، آب بیشتری دریافت خواهید کرد. بنابراین سعی کنید هر روز علاوه بر نوشیدن ۸ لیوان آب، از میوه‏های تازه به خصوص مرکبات نیز استفاده کنید.

۷- با نوشیدن آب، کبد کار خود را به بهترین نحو انجام می دهد. در نتیجه آب باعث می شود که چربی های بدن، بشکنند. نوشیدن آب زیاد به بدن کمک می کند تا چربی های شکسته شده، دفع شوند.

 

همچنین نوشیدن آب می تواند …

از سرماخوردگی و تب جلوگیری می کند.

سردرد را بهبود بخشد و تمرکز ذهنی شما را افزایش دهد.

پوست شما را از جوش ها پاک می کند.

به خاطر داشته باشید که …

* نوشیدن آب به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شود، بلکه عوامل دیگری هم در این کار موثرند که شامل ورزش کردن، رعایت اعتدال در خوردن غذاها (عادات غذایی سالم) و داشتن صبر و حوصله است.

* اثرات مصرف آب در خانم ها و آقایان متفاوت است.
نوشیدن آب در آقایان میزان متابولیسم بدن را سریعا افزایش می دهد و در خانم ها ذخایر قندی (کربوهیدرات ها) را سریع تر می شکند.

البته مشکل است که بگوییم روی هر فردی دقیقا چه اثری دارد، ولی در کل موثر است.

 

نوشیدن آب ناشتا

فواید نوشیدن آب

 

آب و لاغری | تاثیرات شگفت انگیز نوشیدن آب بر کاهش وزن

 

 

منبع: ایسنا/ بیتوته

این مطالب را نیز ببینید!

لاغری با روزه

افطار چی بخوریم چاق نشویم؟

افطار چی بخوریم چاق نشویم : در ماه رمضان چه بخوریم تا چاق نشویم ؟  ما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*******