سه شنبه 29 مرداد 1398
صفحه اصلی / ازدواج / دانستنیهای قبل از ازدواج / اشتباهات زنانه در روابط | اشتباهات خانم ها در روابط عاطفی

اشتباهات زنانه در روابط | اشتباهات خانم ها در روابط عاطفی

اشتباهات زنانه در روابط : نقش خانم ها در روابط عاطفی باید چگونه باشد؟ اشتباهات خانم ها در روابط عاطفی چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره دانستنی های قبل از ازدواج ، اشتباهات رایجی که خانم ها در روابط عاشقانه دارند ، در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

اصل یک رابطه عاشقانه

راه های حفظ رابطه عاشقانه ، اشتباهات زنانه در روابط

 

 

رفتار‌هایی که مردان را در ابتدای رابطه از شما می‎‎راند

اگر چه نمی توان در مورد تمام رابطه ها یک اصل را در نظر گرفت اما برخی رفتارها هستند که در اکثر رابطه ها به یک شکل تاثیر می گذارند. رفتارهای شما، به خصوص در ابتدای رابطه، زمانی که هنوز احساس و وابستگی خاصی میان تان شکل نگرفته، می تواند بر ادامه رابطه تان تاثیرگذار باشد، بنابراین واجب است که دقت بیشتری روی تک تک آنها داشته باشید. اگر دوست دارید با رفتارهایی که در ابتدای رابطه می توانند طرف مقابل تان را از شما دور کنند آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

 

حسادت

بعضی چیزها را نمی شه پنهان کرد، حسادت یکی از همان موارد است. شاید حسادت در روابط بلند مدت و زمانی که احساسی در شما جرقه زده، امری طبیعی باشد اما در ابتدای دوستی، تازه زمانی که شما می خواهید یکدیگر را ملاقات کنید و بشناسید، کمی عجیب است و ممکن است که طرف مقابل تان را از شما دور کند.

 

بنابراین اگر در ابتدای رابطه این حس به شما دست داد، سعی کنید که آن را کنترل کنید. البته حسادت در مواقعی که احساس کنید رابطه تان به خطر افتاده، طبیعی ست اما در غیر این صورت می تواند بر رابطه تان تاثیر منفی بگذاردم.

 

وابسته شدن عاطفی

در ابتدای رابطه، عواطف نقش مهمی را ایفا می کنند. این که شما به طرف مقابل تان نشان دهید که به او علاقه دارید، خوب است اما نباید در این کار افراط کنید. اگر طرف مقابل احساس کند که حال شما به رفتارهای او وابسته است، خودش را تحت فشار می بیند و دیگر نمی تواند در کنار شما خود واقعی اش باشد و این رفتار به مرور زمان او را از شما می راند. بنابراین بهتر است که در ابتدای رابطه انتظارات خود را بالا نبرید.

 

مقایسه کردن

اگر چه آقایان از بیرون به نظر بی تفاوت و خونسرد به نظر می رسند اما آنها نسبت به برخی از موضوعات بسیار حساس اند. به عنوان مثال دوست ندارند که شما آنها را با دیگران با حتی افرادی که در گذشته در زندگی تان بوده اند، مقایسه کنید. زمانی که یک مرد تصور کند که با فرد دیگری مقایسه می شود، احساس خطر کرده و ترچیح می دهد که میدان را خالی کند.

 

بنابراین اگر نمی خواهید در ابتدای رابطه حس بدی را به طرف مقابل تان منتقل کنید، او را همانگونه که هست دوست بدارید و دست از مقایسه های بی جا بردارید.

 

توجه بیش از حد

شاید این که شما پس از آشنایی با مردی، تمام زندگی تان را کنار بگذارید و وقت تان را تنها صرف او کنید برای خودتان جذابیت داشته باشد اما برای طرف مقابل تان ندارد. داشتن اولویت های دیگری در زندگی تان، نه تنها شما را پیش او جذاب تر می کند، بلکه به خود شما نیز اعتماد به نفس بالاتری می دهد. از این رو بهتر است که از برنامه های دیگرتان، جز در مواقعی محدود، نگذرید در غیر این صورت او خیلی زود از شما دلزده می شود.

 

تغییر دادن او

مطمئنا شما به فردی که قصد آشنایی با او را دارید جذب شده اید اما طبیعی ست که برخی از رفتارهای او را هم نپسندید. اما آیا درست است که از همان روزهای اول رابطه او را برای تغییر رفتارهایش تحت فشار بگذارید؟ شاید آنقدر خوش بین باشید و فکر کنید که به مرور زمان می توانید او را تغییر دهید اما حقیقت این است که هیچوقت از آن چیزهایی که آزارتان می دهد به طور کامل رها نخواهید شد. بنابراین اگر رفتارهای روی اعصاب طرف مقابل تان به گونه ای ست که نمی توانید تحمل کنید، بهتر است که در انتخاب تان تجدید نظر کنید.

 

حس مالکیت

شما تا ۳ ماه اول رابطه در تلاش برای شناخت طرف مقابل تان هستید. پس از آن دوران است که به تدریج از برنامه روزانه او، افرادی که با آنها سر و کار دارد و جزییات خانوادگی اش آگاه می شوید. در این زمان طبیعی ست که شما حس مالکیت به او پیدا کنید اما در این کار هم باید تعادل داشته باشید.

 

هیچکس دوست دارید که کنترل امورش دست دیگری باشد. اگر این حس به او دست دهد که شما او را چون برده ای خریده اید، خیلی زود از رابطه با شما جا خواهد زد. بنابراین زندگی شخصی محدوده ای ست که نباید پایتان را، در هر مرحله ای از رابطه که هستید، از آن فراتر بگذارید.

 

عدم اعتماد به نفس

حتما شما هم به افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند، بیشتر احترام می گذارید و آنها را بیشتر قبول دارید. طبیعی ست، اگر شما برای خودتان ارزش بیشتری قائل شوید، طرف مقابل تان نیز اینگونه با شما رفتار خواهد کرد. اما اگر برعکس، نشان دهید که اعتماد به نفس کافی ندارید و به عنوان مثال نیازهای طرف مقابل را به خودتان ارجحیت می دهید، او نیز از شما سواستفاده و پس از مدتی ترک تان خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید که برای او همیشه جذاب بمانید، اعتماد به نفس تان را بالا نگه دارید.

 

نادیده گرفتن تلاش های او

بسیاری از خانم ها اعتقاد دارند که آقایان به احساسات آنها توجهی نمی کنند. از این رو از یک جایی به بعد سعی می کنند که به طور کل طرف مقابل شان را نادیده بگیرند. این در حالتی ست که آقایان معنی این کار را درک نمی کنند.

 

بنابراین این که به جای درست کردن مشکل، تلاش های طرف مقابل را نادیده بگیرید، نه تنها چیزی را درست نمی کند بلکه باعث می شود که او اعتماد به نفس اش را نسبت به خودش از دست داده و برای این که بیش از این آزارتان ندهد، از شما دور شود.

 

اصرار به رابطه بلند مدت

اگر شما وارد رابطه ای شدید تنها به این هدف که طرف مقابل تان را برای همیشه کنار خود نگه دارید، بدانید که راه اشتباهی را در پیش گرفته اید. این رفتار به طرف مقابل تان این حس را می دهد که شما تنها به فکر منافع خود هستید.

 

بنابراین بهتر است که در اوایل رابطه تنها روی زمان حال تمرکز کنید و از اصرار به این که از رابطه تان رابطه ای بلند مدت بسازید، خودداری کنید. به جای آن سعی کنید که به شریک زندگی تان انرژی خوب و مثبتی را منتقل کنید تا همه چیز به مرور زمان بر وفق مراد شما پیش رود.

 

 

داشتن یک رابطه عاشقانه

عشق اشتباه

 

 

فاش کردن تمام رازها

برای این که یک رابطه عاطفی رشد پیدا کند، شما باید تمام گاردهایتان را در مقابل طرف مقابل پایین بیاورید اما افراط در این کار هم می تواند خود دردساز شود. به عنوان مثال خوب است که در ابتدای رابطه واقعیت های زندگی تان را بیان کنید اما این که پرده از تمام رازهایتان بردارید نیز کار خوبی نیست، زیرا در این شرایط طرف مقابل تان احساس می کند که او هم باید مانند شما تمام حقایق زندگی اش را نزدتان بازگو کند اما شاید این کار برای او زود باشد، در این شرایط تحت فشار قرار می گیرد و ممکن است که عکس العملی نامناسب از خود نشان دهد. بنابراین به جای این که در همان روز اول تمام رازهایتان را با او در میان بگذراید، بگذارید که این صمیمیت به طور طبیعی در میان شما شکل بگیرد.

 

اشتباه زنان که باعث نابودی عشق مردان می شود

بعضی از اشتباهات که باعث نابودی علاقه مردان می شود مشابه از این اشتباهات را بیان می نماییم اگر از این اشتباهات پرهیز کنید به زنی تبدیل خواهید شد که همسرتان عاشقانه وی را می‌پرستد.

 

عشق مردان با این اشتباهات زنان نابود می شود

روابط انسانی، آلبوم‌ای از فعالیت‌ها و تعاملاتی هست که موجب تأمین نیازهای افراد میگردد و بعنوان یک نیاز انسانی، بین انسان‌هایی که با هم زندگی می کنند، پدیدار میشود. در نتیجه برقراری روابط انسانی، پس از تأمین نیازها، اساس‌های پیدایش انگیزش، رشد، احساس سودمندی، رضایت، درک متقابل و اعتماد فراهم میشود.

 

هر رابطه‌ای که در زندگی ما وجود دارد به نوعی منحصربه‌فرد هست؛ اما گاهی زن‌ها کارهایی را به طور غیرارادی و ناخواسته انجام می دهند که ممکن هست روابطشان را کم رنگ یا حتی نابود کند. اگر میخواهید بدانید این کارها چه میباشند ادامه مطلب را بخوانید:

 

از اینکه خودتان را کم ارزش بدانید دست بردارید

آسیب پذیر بودن و احساس ناامنی کردن در این جهان پرهیاهو خیلی سهل و آسان هست. باید دائماً خودتان را اثبات کنید و پیوسته با شکست‌ها و موفقیت‌های خود مواجه شوید. از این رو، احتمال دارد که در مواقعی عزت‌ نفس تان کاهش یابد و حس کنید که دیگر فرد ارزشمندی برای خود و جامعه نیستید. ولی صبر کنید، هرگز خودتان را کم ارزش ندانید. بدانید که شما لیاقت هرچیزی را در این جهان دارید و هر چیزی که به دست آورده‌اید سزاوار آن بوده‌اید.

 

هرگز به طور کامل به شریک خود تکیه نکنید

اگر کسی شما را به قدری دوست دارد که می خواهد تکیه‌گاه محکمی برای شما باشد چیز بدی نیست، اما نباید به قدری به این شخص وابسته شوید که بودن او در زندگی‌تان مثل چوبی باشد

 

که در زیر بغلتان میگیرید تا به آن تکیه کنید، اگر این طور هست بدانید که کار شما اشتباه هست زیرا این موقعیت در نهایت منجر به کاهش عزت‌نفستان، از دست رفتن ثبات احساسی‌تان و وابسته کردن شادی شما به چیزی که هیچ‌گونه کنترلی بر آن ندارید خواهد شد. به شریک خود برای حمایت تکیه کنید نه برای نیاز.

 

از برقراری ارتباط با او غافل نشوید

بعضی اوقات سخت هست که کسی را به خوبی درک کنیم. بخصوص زمانی که ما ناراحت، عصبانی و غمگین هستیم خیلی ساده هست که صحبت خود با دیگران را قطع کنیم. با این حال، زمانی که نمی توانید به‌درستی نیازهای شریک تان یا روش برقراری ارتباط وی را درک کنید، همۀ وقت ایده‌ای مفید برای صحبت و پرسش در جهت ایجاد ارتباطی مؤثر وجود دارد. اینکار را انجام دهید تا رابطه خود را تقویت کنید و به دیدگاه بهتری نسبت به یکدیگر دست یابید.

 

هرگز برای تغییر او تلاش نکنید

مردان و زنان هم نسل ما و افرادی که گذشته از ما زندگی کرده‌اند، همۀ وقت در طرز فکر، عمل و رفتار با یکدیگر متفاوت بوده‌اند. همۀ وقت بعضی کارهای شریک زندگی‌مان را دوست داریم و از بعضی صفات او چندان خوشمان نمی آید. این امری طبیعی ست، بهتر هست وی را همان‌طور که هست بپذیریم و دوست داشته باشیم.

 

هرگز سعی نکنید وی را مطابق میل خود تغییر دهید بلکه تلاش کنید بیشتر بر روی صفاتی که در رفتار اوست و شما آن‌ها را می‌ستایید تمرکز کنید و به کمبودها و نقاط ضعف او کم تر اهمیت بدهید.

 

کارهایی که او برای شما انجام می‌دهد را هرگز دست کم نگیرید

بعضی مردان با روح لطیف و خواسته‌های عاطفی زنان آشنا میباشند؛ اما بیشتر مردان با این که شریک زندگی خود را دوست دارند ولی با تعریف زنان از خواسته‌های عاطفی و مسائل زناشویی آشنا نیستند.

 

به خاطر بسپارید که او فقط بدین علت بعضی چیزها را نمیداند که شما به او نمی گویید. اگر کاری هست که دوست دارید او برایتان انجام دهد، رک و راست به او بگویید. این امر زندگی مشترک شما را شیرین و لذت‌بخش خواهد کرد.

 

نسبت به چیزهایی که هیچ‌گونه کنترلی بر آن‌ها ندارید، به خود سخت نگیرید

خاطرات را افرادی می‌سازند که چندان به جزئیات دقت نمی کنند. در زندگی به ندرت پیش می آید که کارهای ما همان‌طور که پیش‌بینی کرده‌ایم انجام شود. هنگامی که زندگی ما بر اساس برنامه‌هایمان پیش نمیرود این که ناراحت شویم و زبان به شکوه و گلایه بگشاییم، همۀ را مقصر بدانیم و خلق‌وخوی شریک زندگی‌مان را تنگ کنیم خیلی آسان هست.

 

حتی اگر این مشکلات تأثیری فراوان بر روی سلامتی و امنیت اقتصادی ما دارند، بهتر هست به موفقیت خود ما ایمان داشته باشیم ، چندان درگیر جزئیات نشویم، از این موقعیت درس بگیریم و به دنبال نکته ی مثبتی برای خوشحال بودن در کنار همسر و فرزندان خود باشیم.

 

هرگز او را مسئول ندانید

بعنوان راهی برای تأمین امنیت در روابط، بیشتر زنان به دنبال تعهدات بلند مدت میباشند. هیچ اشکالی ندارد که در زندگی خود به دنبال امنیت و آرامش باشید اما نباید شریک خود را مسئول تأمین این شرایط بدانید زیرا در این صورت بیش از حد به او وابسته خواهید شد. ممکن هست پنج سال بعد دیگر عاشق شریک خود نباشید زیرا انسان‌ها در حال رشد و تکامل میباشند

 

و اگر امروز با همکار یا هم‌کلاسی خود در دانشگاه ازدواج کنید هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که چند سال بعد نیز به همین اندازه عاشق یکدیگر باشید گرچه میباشند کسانی که سال‌های سال با یکدیگر در نهایت صلح و آرامش زندگی می کنند. اگر میخواهید رابطه خود را تقویت کنید و احساس امنیت بیشتری داشته باشید، بهتر هست با همسر خود صحبت کنید و راه‌حلی بیابید تا بر اساس آن همسرتان بتواند آرامش و امنیت بیشتری را برای شما فراهم کند.

 

سعی نکنید او را فریب دهید

ما انسان‌ها به‌گونه‌ای خلق شده‌ایم که هیچ محدودیتی در افکارمان وجود ندارد و باید هم به همین شکل باشد. آزادانه فکر کردن یکی از حقوق اساسی افراد هست که باید به آن احترام گذاشت؛ اما زمانی که ما بر اساس افکار خود عمل میکنیم داستان کمی پیچیده میشود.

 

در زندگی مشترک روابط ما ممکن هست وارد مراحل پیچیده‌ای شود که شاید در این مراحل ما به شدت احساس ناامنی و ناراحتی کنیم و زیادی حساس شویم. در این مواقع بهتر هست با شریک خود صحبت کنید، شاید شما چیزی میخواهید که رابطه کنونی‌تان قادر به تأمین آن نیست.

 

پس شجاع باشید و با همسر خود درد و دل کنید. اگر نمی خواهید این مطالب را با او در بین بگذارید پس عاقل باشید و به علت ناراحتی‌های لحظه‌ای و دلخوری‌های زودگذر پا بر روی اعتماد مشترک بین خود و همسرتان نگذارید. مهم هست که با همسر خود به‌گونه‌ای رفتار کنید که دوست دارید او با شما رفتار کند. وفادار باشید.

 

به جای او تصمیم نگیرید

همۀ ما دوست داریم که در تصمیمات و گزینه‌های شریک زندگی‌مان سهیم باشیم. شاید به شما احساس خاص بودن و با ارزش بودن بدهد، اما در بیشتر مواقع ما در این مورد زیاده‌روی میکنیم.

 

بگذارید سؤالی از شما بپرسم: وقتی دیگران در تصمیم‌گیری‌های شما دخالت می کنند چه احساسی پیدا می کنید؟ دقیقاً به همین علت نباید به جای همسر خود تصمیم بگیرید.

اگر از این اشتباهات پرهیز کنید به زنی تبدیل خواهید شد که همسرتان عاشقانه وی را می‌پرستد. نظر شما چیست؟ کدام یک از موارد ذکر شده مهم‌تر میباشند؟ مردان باید چگونه با همسران خود رفتار کنند؟

 

 

اشتباه عشقی

بهبود روابط در خانم ها

 

اشتباهات زنانه در روابط | اشتباهات خانم ها در روابط عاطفی

منبع : برترین ها / تالاب

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*******