شنبه 23 فروردین 1399
صفحه اصلی » ازدواج » عشق » علائم عاشق شدن | نشانه هایی که حاکی از عاشق شدن شماست

علائم عاشق شدن | نشانه هایی که حاکی از عاشق شدن شماست

علائم عاشق شدن : نشانه های عاشق شدن چیست ؟ از کجا بدانیم عاشق شدیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره علائم عشق و عاشقی در افراد در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نشانه های عاشق شدن مردان مغرور

نشانه های عاشق شدن دختر به پسر ، علائم عاشق شدن

 

 

نشانه هایی که نشان می دهد عاشق شده اید، مطابق با علم روز:

مفهوم عاشقی برای همه افراد متفاوت است بعضی افراد عاشق بوده اند و حس آن را درک کرده اند و دیگران خیلی مطمئن نیستند که آیا این عشق است یا فقط یک حس پرستش عمیق می باشد. خوشبختانه بدن شما دارای برخی از روش های بسیار پنهانی است که شما را مجذوب شخص دیگری می کند ، زمانی که عاشق میشوید به این نشانه ها توجه کنید شما نمی توانید از زل زدن به فرد دست بکشید.

تماس چشمی به این معنی است که شما بر روی چیزی ثابت شده اید، بنابراین اگر متوجه شوید که چشمان شما بر روی همسرتان ثابت شده است، به این معنی است که عاشق هستید ؛ مطالعات همچنین نشان داده اند که زوج هایی که ارتباط چشمی دارند رابطه عاشقانه قوی تری دارند از سوی دیگر می توان گفت:هنگامی که طی یک مطالعه غریبه ها با هم ارتباط چشمی برقرار کردند احساسات عاشقانه ای را نسبت به یکدیگر گزارش کردند

 

شما احساس می کنید که در اوج هستید:

این کاملا طبیعی که دیوانه وار عاشق شخصی بشوید ؛ مطالعه ی موسسه Kinsey نشان داد که مغز فردی که در معرض عشق قرار دارد، همانند مغز فردی است که کوکائین مصرف کرده است.این توضیح خوبی است برای اینکه چرا مردم در روابط جدید گاهی کاملا بی معنی و عجیب رفتار میکنند.

شما همیشه در مورد آن شخص فکر می کنید:

اگر کسی را دوست داشته باشید، ممکن است احساس کنید که نمی توانید آن را از ذهن خود خارج کنید.این به این دلیل است که مغز شما فنیل اتیلین آزاد می کند، “مواد مخدر عاشقانه” هنگامی که با کسی دوست میشوید و این هورمون احساس شادی را با شریک زندگی شما ایجاد می کند.شما ممکن است با این احساس آشنا شوید زیرا فنیل اتیلامین نیز در شکلات یافت می شود

 

شما می خواهید آنها خوشحال باشند:

عشق یک مشارکت مساوی است، اما شادمانی کسی که عاشق او میشوید بسیار برایتان اهمیت دارد.اصطلاح “عشق مهربانی” می تواند یکی از بزرگترین نشانه های یک رابطه سالم باشداین، به این معنی است که شما تمایل دارید مسیری را انتخاب کنید تا زندگی شریکتان ساده تر و شادتر بماند. اگر در یک روز بارانی ترجیح می دهید خیس شوید تا شریکتان خیس نشود یا در روز های تعطیل صبحانه درست میکنید نشان آن است که عاشق شده اید.

شما اخیرا استرس دارید:

گرچه عشق اغلب با احساسات گرم و فازی همراه است، اما می تواند منبع عظیمی از استرس باشد.عشق در عالم باعث می شود که مغز شما کورتیزول هورمون استرس را آزاد کند، که می تواند منجر به احساس گرما شود بنابراین اگر متوجه شده اید که خیلی نمی توانید صبور باشید یا شما به نوعی ترسیده اید، ممکن است فقط عاشق شده باشید.

 

شما احساس درد نمی کنید:

عاشق شدن ممکن است دردناک باشد، اما اگر متوجه شدید که عشق به معنای واقعی کلمه، شما را خیلی آزار نمی دهد ، می تواند علامت عاشقی باشد.مطالعه ای که توسط دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد انجام شد، شرکت کنندگان به عکس شخصیتی که دوست داشتند، خیره شدند و معلوم شد که این عمل می تواند درد متوسط ​​را تا ۴۰٪ و درد شدید را تا ۱۵٪ کاهش دهد.

شما چیزهای جدید را امتحان میکنید:

هر کس می خواهد در شروع رابطه شخص را تحت تاثیر قرار دهد، اگر به طور مداوم در حال کشف چیزهای جدید هستید که شریکتان از آن لذت می برد باید گفت عاشق شده اید.در حقیقت، یک مطالعه نشان داد افرادی که ادعا کرده اند که عاشق هستند اغلب سرگرمی ها و ویژگی شخصیتی متنوعی داشتند بنابراین، حتی اگر شما از کلاس رقصی که با شریک زندگی خود در آن شرکت دارید ، نفرت دارید، این امر می تواند تاثیر مثبتی بر شخصیت شما داشته باشد.

 

ضربان قلب شما با آنها هماهنگ است:

هنگامی که به شخص مورد علاقه خود فکر می کنید قلب از تپش می ایستد ، یک مطالعه نشان داده است که احتمال دارد ضربان قلبتان هماهنگ با هم بتپد مطالعات انجام شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، نشان می دهد که قلب زوجین وقتی که عاشق می شوند، ضربان قلبی یکسان دارند.احساس اتصال عمیق به شریک زندگیتان یک علامت خوب برای هر کسی است که او را دوست دارید.

 

شما با چیزهای ناخوشایند خوب هستید:

اگر در حالی که شریکتان شلخته است و باز او را میبوسید نشان از عاشقی استدر واقع، مطالعه ی دانشگاه گرونینگن در هلند نشان داد که احساسات تحریک جنسی میتواند احساسات ناخوشایند را از بین برود.

 

شما بامزه تر می شوید:

یک مطالعه نشان داده است که عشق ورزیدن می تواند موجب حس بیماری و علائم فیزیکی شبیه به اضطراب یا استرس، مانند عرق کردن بشود اگر چه این احساسات، احتمالا بعد از اینکه شما واقعا با شریک زندگی تان راحت تر شدید از بین میرود.

 

شما عاشق عادت های او میشوید:

وقتی شروع به شناخت یک فرد میکنید،عادت هایی را می بینید که او را منحصر به فرد می کند. و احتمالا همین عادت ها شما را مجذوب و عاشق می کند یک مطالعه نشان می دهد که خصوصیات کوچک میتواند عشق را عمیق تر کند، نه فقط ویژگی های جسمی، زیرا افراد دارای ترجیحات منحصر به فرد هستند ؛ بنابراین اگرچه ممکن است در نگاه اول به نظرتان شریک زندگی خود را کمی قاطعانه در نظر بگیرید، اگر متوجه شدید که ناگهان در معرض انحصار بودن آنها هستید، ممکن است عاشق شده باشید.

 

آیا عاشق شده اید؟
نمی توانید آن دختر یا پسر را از سرتان بیرون کنید؟

زمانی که باید مشغول کار باشید درباره او خیالبافی می کنید؟

آینده خود را با هم تصور می کنید؟

 

این افکار گیج کننده ممکن است نشان عشق باشد.

در حقیقت دانشمندان این علایم را به ” عاشق شدن ” ربط می دهند.
محققان دریافته اند که یک مغز عاشق بسیار متفاوت از تجربه شهوت صرف است و شباهتی هم به مغز یک فرد متاهل، ندارد. مطالعات انجام شده توسط هلن فیشر Helen Fisher، انسان شناس دانشگاه راتگرز و یکی از کارشناسان برجسته بیولوژی عشق نشان داده است که تغییر و تحولات مغز ” عاشق ” منحصر به فرد و دوره ای تعریف شده است که کاملا در مغز مشخص و قابل پی گیری است.۱۳ نشانه برای این که نشان دهد عاشق شده اید وجود دارد:

۱٫ معشوق من فرد خاصی است
وقتی عاشق می شوید، شروع به این فکر می کنید که معشوق شما بی همتا و منحصر به فرد است. این باور است که شما را در عشق به دیگران(به غیر از معشوق تان) ناتوان می کند. فیشر و همکارانش معتقدند که این واکنش نتیجه بالا رفتن سطح دوپامین مرکزی (یک ماده شیمیایی که باعث توجه و تمرکز می شود)در مغز شماست.

 

 

مضرات عاشق شدن

علائم فیزیکی عشق

 

۲٫ معشوق من عالی است
افرادی که واقعا عاشقند تمایل به تمرکز روی خصوصیات مثبت معشوق خود دارند، در حالیکه از صفات منفی معشوق خود چشم پوشی می کنند.آنها همچنین حتی روی وقایع بی اهمیت و موضوعاتی که معشوقشان را به یادشان می آورد تمرکز می کنند، آنها درباره این لحظات و یادگاری های با ارزش خیالبافی می کنند.این توجهات هم ناشی از بالا رفتن سطح دوپامین مرکزی همزمان با بالا رفتن سطح نوراپی نفرین Norepinephrine مرکزی است (یک ماده شیمیایی افزایش دهنده حافظه به دلیل یک محرک جدید)

۳٫ حالم خراب است
عاشق شدن اغلب منجر به بی ثباتی عاطفی و فیزیولوژیکی(بدنی)می شود. شما بین نشاط، شادی و سرخوشی، افزایش انرژی، بی خوابی، از دست دادن اشتها، بی ثباتی، تپش قلب، نفس نفس زدن، همچنین اضطراب، هراس و احساس نا امیدی گیر افتادید، زمانی که با کوچکترین شکست رنجیده خاطر می شوید. این نوسانات خلقی شبیهه رفتار معتادان است. و در واقع وقتی افراد عاشق می شوند دیدن عکس عشقشان دقیقا همان منطقه ای که یک معتاد موقع کشیدن مواد فعال می کند را به آتش می کشد. محققان عنوان می کنند که عاشق شدن شکلی از اعتیاد است.

۴٫ سختی ها من و عشقم را به هم نزدیک تر می کند
به خاطر شخص دیگری به سختی افتادن جاذبه عاشقانه را بیشتر می کند.دوپامین مرکزی احتمالا مسئوول این واکنش است زیرا تحقیقات نشان می دهد زمانی که پاداش (رسیدن به معشوق)به تاخیر می افتد تولید سلول های عصبی تولید کننده دوپامین در منطقه مرکزی مغز افزایش می یابد.

۵٫ من در افکار او غرق شده ام
به گفته فیشر : افراد عاشق به طور متوسط بیش از ۸۵ درصد ساعات بیداری خود را غرق در افکار ” معشوقشان ” هستند. تفکر فرو رونده (به زور داخل شونده)، عنوان این شکل از رفتار وسواسی است، ممکن است این اتفاق نتیجه کاهش سطح سروتونین مرکزی در مغز باشد، حالتی که با رفتار وسواسی در ارتباط است.

۶٫ ای کاش می توانستیم همیشه با هم باشیم

افراد عاشق به طور معمول علایم وابستگی احساسی در رابطه خود دارند از جمله مالکیت، حسادت، ترس از طرد شدن و اضطراب جدایی. به عنوان مثال فیشر و همکارانش تصاویر مغز افرادی که عشقشان که آن ها را ترک کرده یا کسانی که هنوز بعد از ترک شدن عاشق هستند را بررسی کردند. تصویر برداری MRI فعالیت در مناطق مختلف مغز شامل قشر کمربندی مغز cingulate gyrus نشان داد که نقش اصلی در ولع مصرف کوکائین را بازی میکند. محققان در سال ۲۰۱۰ در مجله فیزیولوژی اعصاب نوشتند: ” فعال سازی مناطق درگیر در اعتیاد به کوکائین ممکن است توضیح دهنده رفتارهای وسواسی در ارتباط با طرد شدن در عشق را نشان دهد.”

۷٫ امیدوارم که برای همیشه با هم بمانیم

آنها همچنین برای پیوند عاطفی با معشوق شان اشتیاق دارند، آن ها به دنبال راهی برای نزدیک تر شدن هستند و در مورد آینده با هم بودنشان خیال بافی می کنند.

یکی دیگر از کارشناسان عشق، لوسی براون Lucy Brown، عصب شناس کالج پزشکی آلبرت انیشتین در نیویورک می گوید این کشش ما نسبت به شخص دیگر مانند کشش ما نسبت به آب و سایر نیازهایمان برای زنده ماندن است.

 

” مطالعات MRI نشان می دهد سیستم عصبی این کشش در بیشتر افراد هنگامی که به چهره معشوقشان نگاه می کنند و در مورد عشق فکر میکنند، فعال می شود.

۸٫ می خواهم هر کاری برایش انجام دهم
افرادی که عاشق هستند احساس قوی یکدلی با معشوقشان دارند، احساس درد دیگری انگار که درد خودشان است و تمایل به فداکاری برای شخص دیگر دارند.

۹٫ از این لباس خوشش میاد؟
یکی از نشانه های عاشق شدن تمایل به مرتب سازی مجدد اولویت ها و/یا تغییر لباس، خصوصیات شخصی، عادات یا ارزش هاست به طوری که بهتر به خواسته های معشوق خود شبیه می شوند.

 

با این حال، اگر خودتان باشید شانستان بیشتر است: در یکی دیگر از مطالعات فیشر که در سال ۲۰۱۳ در کنفرانس ” انسان ” ارائه شد، متوجه شده بود که افراد جذب شخصیت های متضاد خودشان می شوند، حداقل با کسی که از نظر شیمیایی مغزش متضاد آن ها باشد. برای مثال، تحقیقات او نشان داد افرادی که به اصطلاح شخصیت تستوسترون غالب دارند ( تحلیلی، رقابتی، عاطفی) اغلب به سمت اشخاصی که سطح استروژن و اکسی توسین بالایی دارند (این افراد تمایل به همدلی، پرورش ، اعتماد و اجتماعی بودن و به دنبال معنا و هویت ” هستند)، کشیده می شوند.

۱۰٫ آیا می توانیم منحصر به فرد باشیم؟

کسانی که عمیقا عاشق باشند معمولا تجربه حسادت نسبت به معشوق خود را دارند ولی رشته های عاطفی قوی ای هم بینشان وجود دارد: اشتیاق به انحصارطلبی و حسادت شدید وقتی معشوق شما مظنون به خیانت است، طبیعی است.به نظر می رسد این انحصار طلبی تکامل یافته تا فرد عاشق شریک زندگی خود را وادار به رد کردن دیگران نماید.

۱۱٫ رابطه جنسی مقدم نیست

با این که میل به پیوند جنسی در افراد عاشق اهمیت دارد، ولع رسیدن به پیوند عاطفی برایشان مقدم است. یک مطالعه نشان داد ۶۴ درصد از افرادی که عاشقند ( به همان میزان برای هر دو جنس ) با بیانیه ، ” رابطه جنسی مهم ترین بخش رابطه من با شریک زندگی است ” مخالفت کردند.

۱۲٫ احساس می کنم از کنترل خارج شده ام
فیشر و همکارانش دریافتند افرادی که گزارش می کنند ” عاشق ” هستند معمولا می گویند علاقه شان غیر ارادی و غیر قابل کنترل است.
در کتابش که سال ۱۹۷۹ با عنوان ” Love and Limerence ” منتشر شده ، روان شناس مرحوم دوروتی تنوو از ۴۰۰ مرد و زن خواسته بود که به ۲۰۰ سوال درباره عشق رمانتیکشان پاسخ دهند. بسیاری از شرکت کنندگان احساس درماندگی داشتند و عنوان کردند که وسواسی که در این رابطه دارند غیر منطقی و غیر ارادی است.

 

به گفته فیشر ، یکی از شرکت کنندگان در اوایل دهه ۵۰ زندگی اش که مدیر اجرایی کسب و کارش بوده در مورد مشکلات دفتر کارش نوشته بود، ” نظریه من این است که این جاذبه ای که به امیلی دارم بیولوژیکی است مثل یک عمل غریزی است و تحت کنترل اراده یا منطق من نیست. … این حس من را هدایت می کند. تمام سعیم را برای کنار آمدن با این حس انجام دادم تا نفوذش را کم کنم ، تغییرش دهم ( مثلا به سمت رابطه جنسی ) انکارش کنم ، از آن لذت ببرم ، و ، بله ، لعنتی ، تا او را وادار به واکنش کنم! با این که میدانم من و امیلی هیچ شانسی برای زندگی با هم نداریم ولی در موردش وسواس فکری گرفته ام، ”

۱۳٫ جرقه عشق از بین رفته است
معمولا عاشق بودن تا ابد ادامه ندارد. این حس حالتی ناپایدار است که در بلند مدت تکامل پیدا می کند. ارتباط وابسته که دانشمندان تحت عنوان ” وابستگی ” می شناسند. محو شده و در رابطه حل می شود.اگر موانع فیزیکی یا اجتماعی از دیدار دو نفر به طور منظم جلوگیری کند –به عنوان مثال یک رابطه از راه دور – عشق نسبت به سایر شرایط دوام بیشتری دارد.

 

 

دلایل عاشق شدن مردان

نشانه های بارز عاشق شدن

 

علائم عاشق شدن | نشانه هایی که حاکی از عاشق شدن شماست

 

منبع: سیمرغ / نمناک

این مطالب را نیز ببینید!

تاثیر عشق در زندگی انسان

تاثیر عشق بر بدن انسان | فواید عشق برای ما چیست ؟

تاثیر عشق بر بدن : تاثیر عشق بر زندگی چیست ؟ فواید عشق بر سلامتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.