جمعه 24 مرداد 1399

عشق بعد از ازدواج | حفظ عشق بعد از عروسی

ازدواج و همسرداری ،  نکات حفظ عشق بعد از ازدواج در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

آیا عشق بعد از ازدواج بوجود می آید؟

عشق بعد از ازدواج خانواده برتر

 

 

چطور بعد از ازدواج رابطه عاشقانه را حفظ کنیم؟

بارها با زندگی زوج‌های جوانی روبرو شده‌ایم که با سودای عاشقی و موانع زیادی باهم ازدواج می‌کنند و گمان می‌کنند واقعه‌ دلدادگی‌شان تا ابد شبیه روز اول باقی می‌ماند اما با گذشت چند سال آن عشق آتشین رنگ می‌بازد، رابطه‌ عاطفی تبدیل به یک رابطه‌ کلیشه‌ای می‌شود و حتی آنقدر همه چیز توی ذوق‌شان می‌خورد که زندگی تبدیل به صحنه‌ جنگ می‌شود.

 

واقعیت این است که این خاصیت آدمی‌ست که شگفتی و هیجانش نسبت به هرچیز و هرکسی، نمی‌تواند تماما شبیه روزهای اول باشد. رنگ باختن هیجانات، طبیعی‌ست اما همیشه استثنائاتی نیز وجود دارد. عاشق و معشوق‌های قدیمی که سال‌هاست از دلدادگی‌شان می‌گذرد و با بالا و پایین‌های روزگار رنگ عوض نکرده‌اند، دیدن‌شان کنار یکدیگر جانی دوباره به آدمی می‌دهد. اگر برایتان مهم است که بدانید چطور می‌توانید رابطه‌ عاطفی پایداری داشته باشید، به خواندن این مطلب ادامه دهید‎

.‎

گذشت داشته باشید

فراموش نکنید که در هر موقعیت و جایگاهی که باشید، ممکن است مرتکب اشتباهاتی شوید. زندگی کردن زیر یک سقف با فردی که به عنوان همسرتان او را پذیرفته‌اید، مخصوصاً در روزهای اول، سرشار از آزمون و خطاست. پس در مقابل خطاهایی که از طرف مقابل‌تان سر می‌زند، جبهه‌گیری نکنید. خطاهای جزئی را می‌توان با صحبت کردن رفع کرد. توضیح بخواهید و بعد از آن فراموشش کنید و دیگر به آن دامن نزنید و حتی در دلخوری‌های بعدی حرفی از اشتباه قبلی را به میان نیاورید‎

.‎

بالغانه برخورد کنید

بیان صمیمی و گرم اولین قدم برای یک اعتراض درست است. اگر بخواهید با نیش و کنایه به طرف مقابل‌تان نشان دهید که از او دلخور هستید نه تنها شریک‌تان متوجه اشتباه خود نمی‌شود بلکه اوضاع از آنچه که هست بدتر می‌شود. به گمانم راه‌حل بسیاری از مشکلات این است که افراد با یکدیگر با بیانی نرم و مهربان شروع به صحبت کنند و از هم برای رفتارهایشان توضیح بخواهند. حتی در مواجهه با ناراحتی‌ها قهر نکنید. بسیاری اوقات قهر کردن باعث می‌شود همه چیز کودکانه پیش برود و حتی وضعیت را کسل بارتر از آنچه که هست، می‌کند‎

.‎

خودتان را بشناسید

اولین قدم برای صلح با اطرافیان، شناختن خود است. شناختن خود با تمام خصوصیات مثبت و منفی‌، باعث می‌شود که فرد با دیگران کمتر دچار چالش شود. تا زمانی‌که برای شناختن خود وقت نگذارید، تحمل و حوصله‌ شناخت فرد دیگری را ندارید. تا وقتی ندانید چه چیزی منجر به خشم، خوشحالی و دلخوری‌تان می‌شود نمی‌توانید این مسائل را به شریک خود نشان دهید و حتی در مورد این مسائل او را بشناسید‎

کمال‌گرا نباشید

یکی از خطرناک‌ترین سموم روابط این است که افراد با یک پیش زمینه‌ ایده‌آلیست وارد رابطه می‌شوند. قبل از اینکه ازدواج کنند، برای خود برنامه‌ریزی می‌کنند که قرار است تا کجا و چجور رابطه‌شان پیش رود و این برنامه‌ریزی آنقدر دور از انتظار است که ممکن است همه چیز آن‌طور که می‌خواهند پیش نرود. وقتی شرایط تحت پیش فرض ذهنی ما نباشد، کم‌کم افسرده می‌شویم و همان رابطه‌ای که می‌توانیم رشدش بدهیم را نابود می‌کنیم‎

.‎

یکدیگر را تحسین کنید‎:

تحسین و قدردانی یکی از کارهایی‌ست که هر زوجی باید آن را به صورت متواضعانه انجام دهند. بعد از خوردن غذای‌تان و قبل از اینکه از سر سفره برخیزید، از همسر خود برای وقتی که برای پختن غذا گذاشته است، تشکر کنید.

 

با چیزهای کوچیکی که از شریک‌تان می‌بینید او را تحسین کنید و به او اعتماد به نفس دهید تا رضایتش از زندگی بالا رود و با انرژی بیشتری به مسیری که می‌رود ادامه دهد‎.‎

در محبت کردن خساست به خرج ندهید

 

پیامبر اسلام در حدیثی می‌فرمایند که: «این گفتار مرد که به همسر خود بگوید دوستت دارم، هرگز از قلب زن بیرون نمی‌رود». پس با این سخن می‌توان فهمید که کلمات محبت آمیزی که بی‌چشم داشت و بدون زمینه گفته شوند، چنان بر جان قلب آدمی می‌نشیند که هیچ وقت فراموش نمی‌شود. محبت کلامی و عملی باید همراه هم باشند.

 

نمی‌شود که در ظاهر محبت کرد اما در باطن جور دیگری بود یا برعکس٫ بگذارید شریک‌تان در هر برهه‌ای اطمینان داشته باشد که این منبع محبت به هیچ عنوان تمام نمی‌شود.

محبت را بی‌چشم داشت و بدون توقع ابراز کنید تا حال خوش‌تری به طرف مقابل‌تان بدهد. با حرف‌ها و اشعار مناسب، با خریدن یه شاخه گل بی‌مناسبت و حتی با کمک کردن و مشارکت در کارهای یکدیگر می‌توان این محبت را درونی کرد‎

.‎

حساسیت ایجاد نکنیم

با توجه به پیشرفتی که در شبکه‌های مجازی اتفاق افتاده است، فضای خصوصی آدم‌ها و البته کنکاش کردن دیگران بیشتر از قبل شده است. در درجه‌ اول این را به خودمان گوش‌زد کنیم که قرار نیست مرتکب عملی شویم که بخواهیم چیزی را پنهان کنیم. اگر خودمان عملی را مرتکب شویم که منجر به حساسیت طرف مقابل‌مان می‌شود باید سریعا آن را حل و شفاف‌سازی کنیم‎

.‎

کارهای غیرمعمول کنید

برای اینکه دچار یک روزمرگی نشوید،کارهای جدیدی را وارد زندگی‌تان کنید. مثلا به روش قدیم باهم قرار بگذارید و به کافه‌های دنجی که در آن خاطره ساخته‌اید، بروید. بعدازظهر جمعه به خانه‌ سالمندان سر بزنید و مدتی را با سالمندان آنجا بگذرانید.

 

قبل از خواب برای هم کتاب بخوانید. نذر کنید و یک روز برای کودکان کار فلان خیابان میوه ببرید. یک روز معین باهم فیلم‌های سینمایی برتر جهان را ببینید. باهم آشپزی کنید یا ظرف بشورید. خودتان را به ساده‌ترین پیک نیک دعوت کنید. و درکل کارهای کوچکی انجام دهید که اثر مثبت عمیقی در زندگی‎‌‎تان دارد.‏

 

پایدار کردن عشق بعد از ازدواج

عشق بعد از ازدواج

عشق بعد از ازدواج به عقیده ی خیلی از زوجین طعم دیگری از عشق را در خود دارد.حتما همه شما زوج های عزیز می دانید که اگر برخی از مسائل پیش پا افتاده را ندید گرفته و از کنار انها راحت بگذرید مشکلات زندگی شتان کمتر خواهد شد و عشق محکم شما حفظ می شود.

 

چرا بعضی افراد تازه ازدواج کرده با وجود اختلافات زیاد نهایتا به تفاهم می رسند، اما زوج هایی که روزی عاشق یکدیگر بودند و دوری از همدیگر را حتی برای یک لحظه طاقت نمی آوردند تا این حد از یکدیگر منزجر و متنفر می شوند.

 

واقعیت این است که هر ازدواجی با شرایط پرتنشی مواجه و همین شرایط موجب می شود جوهره زوجین محک بخورد. سازگاری با دیگری، شروع شغل جدید، تولد اولین فرزند، ارتباط با افراد جدید و بیماری یکی از زوجین نمونه هایی از این شرایط و موقعیت های تنش زا​ست. نکته مهمی که در شروع ازدواج بیش از همه اهمیت دارد این است که تفاوت ها را بپذیریم و اصول ارتباطی موثر را رعایت کنیم. به دلایل زیستی و فرهنگی ما هرگز نباید انتظار داشته باشیم جنس مخالف ما را کاملا درک کند. با قدردانی و احترام به نبود شباهت های اساسی است که دوجنس مخالف می توانند همزیستی و وحدت هماهنگ و زندگی مشترک پایداری داشته باشند.

 

قانون هایی مهم برای رابطه صحیح

درباره احساسات و عواطف واقعی تان با همسرتان صادق باشید:زمانی که درباره احساسات و عواطف درونی خود صداقت نداشته باشیم، روابط ما دستخوش ناملایمات روحی و اخلاقی می شود. فیلم بازی کردن، تظاهرکردن، پنهانکاری ها و حتی دروغ گفتن ها نشانه های عدم صداقت در یک زندگی زناشویی است.

 

همسرتان را دوستدار تفکر و ذهنیت خود کنید:جذاب ترین بخش از وجود زنان و مردان را فکر و ذهنیت آنها تشکیل می دهد. پس سعی کنید همسرتان را عاشق تفکر و ذهنیت خود کنید و هر گز از ظاهر و اندام خود برای شیفته کردن وی استفاده نکنید؛ چراکه این امر، واهی و زودگذر است و با گذشت زمان و پیر شدن از جذابیت ها و زیبایی هایتان کم می شود.

 

از نظر عاطفی ـ احساسی سخاوتمند باشید و هرگز خساست به خرج ندهید:سخاوت احساسی ـ عاطفی به این معناست که شما بدون هیچ گونه قید و شرطی آزادانه عشق، محبت و قدردانی و تشکر خود را به همسرتان ابراز کنید. البته منظور این نیست که هر پنج دقیقه یکبار قربان صدقه او بروید، بلکه باید سنجیده و مناسب سخاوت خود را نشان دهید.

 

به همسرتان تعهد روحی ـ قلبی داشته باشید، البته این تعهد باید دوجانبه باشد:به خاطر داشته باشید مراسم ازدواج باشکوه، حلقه الماس، شیک ترین لباس عروسی​ یا دامادی هیچ کدام نمی تواند به شما در داشتن یک ازدواج موفق و شاد کمک کند و تنها تعهد احساسی ـ عاطفی است که زندگی مشترکتان را تا پایان عمر ضمانت می کند.

 

چگونه با همسرتان گفتگو کنید که موثر باشد؟

تجربه مشاوران خانواده نشان می دهد ۵۰ درصد زوج هایی که برای درخواست کمک می آیند، مشکل اصلی شان را عدم ارتباط و گفت وگو با همسر خود می دانند. وقتی پس از ازدواج ما ارتباط برقرار نمی کنیم، جریان زندگی را بند​ و مرداب راکدی از احساس ترحم به حال خود به وجود می آوریم. ما احساس تنهایی می کنیم، زیرا تنها هستیم. ما همسرمان را کنار گذاشته ایم و از زندگی با هم سر باز می زنیم. شاید هنوز با هم در یک خانه زندگی می کنیم، اما به صورت دو انسان تنها زندگی می کنیم، نه یک زوج واحد. خیلی ها در زندگی مشترکشان تنها و بی ارتباط هستند و این تنها بودن اصلا خوب نیست.

 

بر خلاف رویاهای دور و درازی که پیش از ازدواج داشتیم، ارتباط و گفت وگو به صورت خودکار و طبیعی به وجود نمی آید. از سوی دیگر برخلاف آنچه بعضی زوج ها تصور می کنند، ارتباط برقرار کردن غیرممکن نیست. چنان که ما بخواهیم با هم یکی شویم و از آن احساس گرم زندگی که عمیق ترین لذت و رضایت خاطر انسان است، بهره مند باشیم باید ارتباط درست برقرار کنیم. تا زمانی که به یکدیگر اعتماد و با هم ارتباط برقرار نکنیم نمی توانیم همدیگر را بشناسیم و احساس خوبی داشته باشیم.

 

هم حرف زدن و هم گوش کردن برای ارتباط موثر لازم است. هریک از ما ممکن است یکی از این دو هنر را بلد نباشیم، اما با آموختن آنها می توانیم ارتباط برقرار کنیم. مطمئنا تا زمانی که هر دو طرف در زندگی مشترک تصمیم نگیرند باهم ارتباط برقرار کنند ازدواجشان به موفقیت نمی رسد. در اینجا به برخی موانع مهم در برقراری ارتباط موثر پس از ازدواج می پردازیم:

 

نداشتن اعتماد به نفس یکی از زوجین:

نداشتن عزت نفس یکی از بزرگ ترین موانع ارتباط پس از ازدواج است. خیلی از ما بنا به دلایلی با احساس بی کفایتی بزرگ شده ایم. مدام به شکست هایمان فکر می کنیم و موفقیت هایمان را بسختی به یاد می آوریم، در برخورد با هر کس احساس خطر می کنیم. بنابراین وقتی ازدواج می کنیم از ترس طرد شدن یا شکست خوردن عقایدمان را مطرح نمی کنیم غافل از این که نداشتن اعتماد به نفس بیش از هر عامل دیگری عوارض اختلال روانی را ایجاد می کند و یکی از مهم ترین عوامل افسردگی در زنان است.

 

مسلما شما نقطه ضعف هایی دارید، حتما شکست هایی هم خورده اید، اما نقطه قوت هم دارید و می توانید در بسیاری زمینه ها موفق شوید. در هر کاری نهایت تلاش خود را به کار گیرید. از تمام قابلیت هایتان استفاده کنید و نگران چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند، نباشید. اگر همسرتان اعتماد به نفس ندارد و دوستش دارید به او نیز کمک کنید تا گذشته را بپذیرد و روی آینده تمرکز کند. به کمک محبت و توجه می توانید اعتماد به نفس همسرتان را بالا ببرید، این عمل شما یعنی پذیرش، عشق، درک و تشویق. با این کار در واقع جهت را به او نشان می دهید و این کار به جای یاس و نومیدی، نگرش مثبت را می نشاند و این یعنی رشد در زندگی مشترک.

 

 

عاشق شدن بعد از ازدواج

عواقب ازدواج بدون عشق

 

 

نمی خواهیم همسرمان را برنجانیم:خیلی از زن و شوهر ها به خاطر این که همسرشان را نرنجانند از ابراز عقیده شان خودداری می کنند. آنها فکر می کنند اگر صادق باشند، همسرشان ناراحت می شود. با این کار ما به یکدیگر مثلا مهربانی می کنیم. انگار که بچه هستیم. شاید تصورمان درست باشد، اما اگر قرار باشد مثل بزرگسالان با هم رابطه برقرار نکنیم چطور می توانیم با این طرز برخورد، بالغ شویم؟ البته منظور این نیست که به بهانه صداقت تمام احساسات منفی و دق دلی هایتان را برسر همسرتان خالی کنید. هدف این است​ حقیقتی را که وجود دارد با عشق و محبت بگوییم. هدفمان رشد رابطه است نه ویرانگری. این نکته مهم را هم به یاد داشته باشید. شما نباید بیش از اندازه و به صورت افراطی از همسرتان حمایت کنید چون ممکن است بعد به ضررتان تمام شود.

 

خودخواهی یکی از همسران:خودخواهی در زندگی زناشویی یکی از موانع ارتباط و وحدت همسران است. ما ذاتا تمایل داریم به جهت مخالف برویم «نظر من همیشه درسته، فکر نمی کنی نظر تو اشتباهه». نقطه مقابل خودخواهی، عشق ایثارگرانه است که بزرگ ترین هدیه است که می توانیم به همسرمان بدهیم، اما تا زمانی که دست از خودخواهی مان بر نداریم این کار غیرممکن است. در رابطه با خودخواهی همسرتان شما صد درصد موفق نمی شوید آن را از بین ببرید، اما کار مهمی که می توانید انجام دهید این است که در رابطه با خودخواهی خودتان کاری کنید که برای همسرتان سرمشق شوید چرا که بیشتر ما به الگوی عشق و محبت پاسخ مثبت می دهیم.

 

عصبانی بودن یکی از طرفین:مسلما خشم و عصبانیت مانعی بر سر راه ارتباط است. وقتی کسی عصبانی است، برقراری ارتباط با او اگر غیرممکن نباشد بسیار دشوار است. خشم اگر درست کنترل شود می تواند حوزه ای از رابطه تان را که محتاج توجه است، آشکار کند. اگر در رابطه تان یکدفعه دچار خشم شدید یا احساس کردید همسرتان از کوره در رفته، وقتی آرام شدید برگردید و دوباره درباره مشکل مورد بحث با همسرتان گفت وگو کنید. اگر بگذارید خشم شما را کنترل کند باعث جدایی تان می شود نه یکی شدن. خشم همیشه آدم ها را از هم جدا می کند، اما مهار خشم می تواند شما را به هم نزدیک کند.

 

​خودداری از حرف زدن:معمولا یکی از مشکلات زوج ها که بعد از ازدواج بیشتر متوجه آن می شوند این است که یکی از آنها از حرف زدن خودداری می کند و اغلب این مردان هستند که ساکت و خاموشند. همه ما در شخصیت مان نقاط قوت و ضعفی داریم، شاید بنا به دلایلی در دوران کودکی مان گوشه گیر و درونگرا شده ایم، اما این به آن معنا نیست که نمی توانیم یاد بگیریم درباره مسائل و تجارب مان با همسرمان صحبت کنیم تا لذت یکی بودن را تجربه کنیم.

 

حرف زدن را می توانیم از مسائلی که در طول روز برایمان اتفاق افتاده شروع کنیم یا اگر قضیه ای در گذشته اتفاق افتاده و شما هنوز به خاطر آن ناراحت هستید سر صحبت را باز کنید و به همسرتان فرصت اصلاح بدهید. اگر نمی توانید مشکلتان را با کلام بگویید می توانید آن را در نامه ای بنویسید و از همسرتان بخواهید آن را در حضور شما بخواند. به هر حال باید درباره مسائل صحبت کنید چرا که تا وقتی ارتباط برقرار نکنید همسرتان ابدا نمی فهمد شما مثلا از آن اتفاقی که افتاده هنوز ناراحتید یا نمی تواند درک کند خواسته تان چیست. مطمئن باشید زندگی زناشویی ارزش تغییر ​دارد.

 

بهتر است از خودتان شروع کنید

هنگامی که همسرتان مشغول تماشای تلویزیون است بدون آن که هیچ حرفی بزنید فقط کنارش بنشینید. قرار نیست کار دیگری انجام دهید.

هنگامی که صبح از یکدیگر جدا می شوید از همدیگر خداحافظی کنید.

 

هنگام راه رفتن دست او را بگیرید این نشان می دهد برای لذت بردن از یکدیگر راه های ساده ای وجود دارد.

خنده و شوخی را از یاد نبرید. اگر خواسته خود را همراه با شوخی و خنده مطرح سازید، همسرتان در برابر آن موضع دفاعی نخواهد گرفت.

 

زیاد صداقت نداشته باشید. اگر ایرادی در همسرتان است که قادر به اصلاح آن نیست (البته منظور ایرادات بزرگ نیست) تاکیدی بر آن نداشته باشید و خودتان را خسته نکنید.

کمتر حرف بزنید. برخی از زوجین تمایل دارند ​ همسرشان غیرعاطفی و خلاصه و مفید صحبت کند و زمانی را هم به او بدهد تا درباره حرف هایی که شنیده است فکر کند.

 

فراموش نکنید که مردان و زنان به دو زبان کاملا متفاوت صحبت می کنند.

برخی مواقع در مورد داشتن عدم توافق، توافق کنید چون بسیاری از عدم توافق ها بدون راه حل باقی می مانند.

 

به یاد داشته باشید تحسین و تمجید موجب تحکیم روابط زناشویی می شود، پس از آن دریغ نکنید.

مدام به فکر تغییر همسرتان نباشید. لطفا تغییر و بهبود در رفتار و بخصوص عادات بد را از خودتان شروع کنید . مطمئن باشید این تلاش شما برای تغییر خودتان بر دیگری هم تاثیرگذار خواهد بود.

 

خواسته تان را مستقیم بیان کنید، مثلا اگر همسرتان روز تولدتان را فراموش می کند و هدیه ای هم برایتان نمی خرد می توانید تاریخ را با ماژیک روی آینه اتاقتان بنویسید. این مانع بدخلقی شما و احساس گناه او می شود.

عکس همسرتان را در کیف خود بگذارید.

 

به همسرتان به صورت کلامی بگویید که دوستش دارید.

به سرکارش زنگ بزنید و بگویید فقط می خواستم صداتو بشنوم، دلم برات تنگ شده بود.

 

هنگام ورود به منزل با لبخند از یکدیگر استقبال کنید نه با اخم.

برای همسرتان به بهانه های مختلف هدیه بخرید حتی در حد یک دسته گل.

 

برای همسرتان یک شعر محبت آمیز یا حتی یک جوک SMS کنید.

 

چند اصل برای داشتن رابطه سالم

به همسرتان «برچسب» نزنید. برچسب زدن در واقع زیر سوال بردن هویت کلی همسرتان است. او را کودن، دیوانه، تنبل، بی خاصیت و خنگ خطاب نکنید. نتیجه این برچسب زدن ها از بین رفتن اعتماد، صمیمیت و نزدیکی بین تان می شود.

 

از پیام «تو» سرزنشگر و توهین آمیز پرهیز کنید. «تو هیچ وقت نمی فهمی»، «تو فقط فکر خودتی» و جملاتی از این قبیل این پیام را به طرف مقابل می رساند که «تو خطا کاری و تمام تقصیر ها هم به گردن توست.»

 

از پرداختن (نشخوار ذهنی) به گذشته ها پرهیز کنید. وقتی عصبانی هستید هرگز مسائل گذشته را مطرح نکنید. با برگشت به گذشته در واقع دلیل و مدرک برای ضعف و کاستی های همسرتان جمع آوری می کنید و پیام تان این است «تو بدی، تو بدی، تو بدی، تو همیشه این عیب را داشتی و اصلا بهتر هم نمی شوی» در نتیجه فاصله هایتان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

 

تهدید نکنید!

زبان بدن «باز» و «پذیرنده» داشته باشید. وقتی لب هایتان را می گزید، اخم می کنید، دندان هایتان را به هم فشار می دهید، چپ چپ به همسرتان نگاه می کنید یا با شک و تردید یا تنفر به او خیره می شوید، زبان بدنتان با صدای بلند و واضح می گوید «شما قصد ندارید ارتباط درست و موثری با همسرتان داشته باشید .»

 

پس از ازدواج​ خرافه ها را فراموش​ کنید

ازدواج خود به خود موجب خوشبختی می شود.

افراد خوشبخت بخوبی می دانند ​ خوشبختی در حیطه ازدواج و خوشبختی فردی همواره یکسان نیست. آنها می دانند در شکل گیری احساس خوشبختی در یک زندگی مشترک متعهدانه و همراه با عقل و درایت، احساس خوشبختی فردی نقش بسیار مهمی دارد، اما آنها ابتدا به خوشبختی در حیطه مشترک خود و همسرشان اهمیت می دهند.

 

افراد بعد از ازدواج باید میان علایق شخصی و آنچه سبب تقویت زندگی مشترکشان می شود، تعادل برقرار کنند و این حقیقت را در نظر بگیرند که چشم پوشی از علایق شخصی به خاطر فردی که دوستش داریم جزءلاینفک و ضروری یک رابطه صمیمانه به شمار می رود و هنگامی که چنین حقیقتی در حیطه ازدواج نادیده گرفته شود، به معنای خودخواهی است و نتایج زیانباری برای شما و همسرتان به همراه خواهد آورد.

 

یک ازدواج خوب همواره عاشقانه باقی خواهد ماند

این جمله را که «دوستش دارم اما عاشقش نیستم» را از زبان بسیاری از زوجین بعد از ازدواج شنیده ایم. متاسفانه این جمله در بسیاری از ازدواج های ناموفق به چشم می خورد. هنگامی که فردی می گوید همسرش را دوست دارد ولی عاشق او نیست به معنای این است که همسرش جذابیت روزهای اول آشنایی را ندارد. خاموش شدن شعله های عشق پرشور چیزی است که تقریبا در همه ازدواج ها رخ می دهد.

 

این احساس شورانگیز در برخی زوجین تا چند سال دوام می آورد و در برخی زوجین نیز تنها پس از چند ماه که از ازدواجشان می گذرد، فروکش می کند، اما باید دانست​ حتی در چنین شرایط ناامیدکننده ای هنوز عشق وجود دارد، اما فقط شکل آن تغییر یافته است زیرا اگر عشق رمانتیک همچنان باقی بماند و زوجین در تمام لحظه ها مشتاقانه درگیر وجود یکدیگر باشند، زوجین نمی توانند به مسائل شغلی، پرورش فرزند و روابط اجتماعی بپردازند.

 

در یک ازدواج موفق انجام کارهای خانه و مراقبت از بچه ها به طور عادلانه میان زن و شوهر تقسیم می شود

گاهی اوقات محققان دست به تحقیقات گسترده، بلندمدت و پرهزینه می زنند تا چیزی را کشف کنند که از قبل مشخص است و نیازی به کشف کردن ندارد، تقسیم عادلانه کار خانه یکی از این مسائل است. به خاطر انجام کارهای منزل هیچ گاه اوقات خود را تلخ نکنید. خانم ها باید این را بدانند که در این دوران با این که تقسیم یا تصور تقسیم ناعادلانه کارهای خانه موجب درگیری بسیاری از زوجین شده است، زنان بسیاری هستند که با این که همه کارها به تنهایی انجام می دهند، از زندگی مشترک خود رضایت دارند. پس نه این خرافه را باور کنید نه به خاطر آن با شوهر خود بجنگید.

 

اگر از ازدواج خود ناراضی هستید طلاق بهترین راه حل است!

این نکته قابل قبول است که گاهی رفتارهای مخرب یک فرد از قبیل اعتیاد، اعمال غیرقانونی و اختلالات شدید روانی چاره ای جز طلاق برای همسر او باقی نمی گذارد، اما واقعیت این است که بسیاری از دلایل اقدام به طلاق فرد به خاطر موارد بیخود است. نیازی به توضیح ندارد که هیچ زن و شوهری در تمام موارد زندگی با یکدیگر توافق نظر ندارند.

 

اختلاف در طرز تفکر به ما این فرصت را می دهد که چگونه از نگاه دیگری به مسائل نگاه کنیم و در صورت لزوم از خود انعطاف پذیری نشان دهیم. پس از ازدواج یادمان باشد ازدواج به تنهایی نمی تواند خوشبختی فرد را ضمانت کند، بلکه خوشبختی چیزی است که زن و شوهر باید آن را با تلاشی پیگیر دنبال کرده و به آن دست یابند پس با کوچک ترین اختلافی به فکر طلاق نباشید.

 

 

ازدواج بدون علاقه اولیه

عاشقی بعد از ازدواج

 

عشق بعد از ازدواج | حفظ عشق بعد از عروسی

 

منبع : آفتاب / نمناک / بیتوته / سلامت نیوز

همچنین ببینید

تاثیر عشق در زندگی انسان

تاثیر عشق بر بدن انسان | فواید عشق برای ما چیست ؟

عشق بر کلیه جنبه های زندگی و سلامتی بدن انسان در خدمت شما هستیم. با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.