علاقه به شغل | راهکارهایی مناسب برای علاقه مندی به شغل

کسب و کار چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره علاقه به شغل در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

تست روانشناسی شغل مورد علاقه

چگونه علاقه مندی های خود را پیدا کنیم ، علاقه به شغل

 

 

چطور به شغلمان علاقه مند باشیم و علاقه به شغلمان را حفظ کنیم؟

علاقه به کار شاید در نگاه اول به کار خود علاقه داشته باشید، اما به آرامی به یک مشکل تبدیل شود، یا شاید آن را قبول کردید، زیرا شما نیاز به کار داشتید، اما می دانستید که وضعیت ایده آل نیست در هر صورت، ممکن است رابطه شما با کار دوباره احیا شود اگر اکنون این متن را می خوانید، گام اول را برداشته اید.

 

به طور کل، حتی بهترین مشاغل با یک نگرش بد، عالی به نظر نمی رسند، بنابراین اگر به دنبال راهی برای تغییر در چشم انداز خود در مورد مشاغل هستید در مسیر درست قرار دارید

 

۱۰ راه یادگیری برای علاقه مند بودن و علاقه مند ماندن به شغل:

 

۱٫ برای تعیین اهداف با سرپرست خود کار کنید:

کار می تواند کاملا خسته کننده باشد، اگر چیزی برای انجام دادن نباشد کار با سرپرست خود ،موجب شناخت اهداف و تشویق کننده خواهد بود . دستیابی به این اهداف همچنین می تواند باعث ایجاد اهرم برای مذاکره در مورد ارتقاء و یا افزایش حقوق و یا ارائه اختیار برای تغییر گروه ها، بخش ها و یا نقش ها خواهد بود.

 

۲٫ لیستی از جنبه های شغلی فعلی را که مایل به بهبود آن هستید، تهیه کنید:

زیرا شما نمیتوانید مشکل را حل کنید تا زمانی که آن را تعریف نکنید، زمانی را برای آرام و پاک کردن ذهن خود از افکار منفی در نظر بگیرید . سپس، یک تایمر را برای مدت ده دقیقه تنظیم کنید، ابتدا همه چیزهایی را که در مورد شغل خود دوست ندارید،را بنویسید.

 

تا حد ممکن دقیق باشید ؛ مانند “فضای منحرف کننده” یا “همکاران بی ادب” هر دو به اندازه کافی مشکل ایجاد میکنند، یا «میز نزدیک آسانسور موجب حواس پرتی میشود» ، هر مشکل دیگری را یادداشت کنید تا برای مرحله بعد آماده شوید.

 

به عنوان مثال، شما ممکن است با سرپرست خود در مورد جا به جایی میز خود صحبت کنید، یا تاییدیه یک روز کار در خانه را بگیرید، یا ممکن است تصمیم بگیرید که یک «ملاقات» را ترتیب دهید، تا در مورد خواسته خود صحبت کنید.

 

۳٫ آنچه را که واقعا دوست دارید انجام دهید:

اول، به سختی در مورد کار خود فکر کنید و اینکه چه بخشی از آن را دوست دارید.هیچ چیز برای این لیست خیلی بزرگ یا کوچک نیست. سپس، توضیحات شغلی رویای خود را معرفی کنید.

 

اگر میتوانستید شغل دیگری انتخاب کنید، آن چه شغلی بود؟ آن را در نظر بگیرید و با سرپرست خود صحبت کنید، تا این وظایف را بخشی از کار روزمره خود قرار دهید. اگر همپوشانی وجود نداشته باشد، می توانید به فرصت های انتقال در شرکت خود نگاه کنید.

 

یا اگر “توصیف شغل رویایی” مسئولیت هایی را برای شما به ارمغان آورده است، وقت آن است که برنامه ای را برای کشف چگونگی دست یابی به آن پیدا کنید.

 

۴٫ از پشتیبانی گرفتن نترسید:

اگر احساس می کنید در کار خود غرق شده اید، نگران نباشید از مشارکت همکار یا مدیر مورد اعتماد در مورد راه هایی که ممکن است بتوانند شرایط را بهتر کنند، مشورت بگیرید.از راهکارهایی برای انجام سریع تر کارها استفاده کنید، کارها را برنامه ریزی کنید تا کارتان بیشتر متعادل باشد .

 

۵٫ شبکه خود را گسترش دهید:

اگر چه ممکن است به نظر برسد که چالش هایی که در نقش خاص یا صنعت شما به وجود می آید، برای شما منحصر به فرد است، احتمال دارد که دیگران از همان چیز مشابه عبور کنند. با حضور در دیدارهای صنعتی، رویدادها یا کنفرانس ها، در زمینه خود ارتباط برقرار کنید.

 

این می تواند به ایجاد یک سیستم پشتیبانی کمک کند تا در مواقع لازم از آنها کمک و مشورت بگیرید.توجه داشته باشید که گسترش شبکه شما لزوما به افراد خارج از شرکت شما اعمال نمی شود. شما می توانید با ایجاد روابط با دیگران در سازمان خود به میزان قابل توجهی سود ببرید.

 

۶٫ از مزایای خود استفاده کنید:

شاید شما کار خود را دوست ندارید، اما احتمالا مزایایی وجود دارد که به راحتی می توانید به آن علاقه مند شوید! به عنوان مثال، شاید بیمه درمانی شما شامل اقدامات مراقبت از خود، مانند ماساژ یا طب سوزنی باشد، یا شما دارای بودجه فنی برای خرید یک مانیتور جدید هستید، یا شرکت شما را عضو یک باشگاه میکند.

 

ممکن است حتی مزایایی هم داشته باشید که شما از آن آگاه نیستید. کمی بررسی کنید و شرایط را اولویت بندی کنید.

 

 

 چگونه کار مورد علاقه خود را پیدا کنیم

پیدا کردن علاقه

 

 

۷٫ هوشیار باشید:

اگر در تمام روز فیس بوک و… مرور میکنید،غیر ممکن است که کار خود را دوست داشته باشید. سعی کنید در حال حاضر باقی بمانید و تمرکز خود را بر روی وظیفه قرار دهید. اگر کارهای زیادی برای انجام ندارید، یک پروژه جانبی را برای کار کردن پیدا کنید.

 

اگر کارهای زیادی برای انجام دادن دارید اما نمیتوانید تمرکز کنید، زمان خود را بر روی کارها قسمت بندی و تعیین کنید و سپس خودتان را با استراحت های کوتاه پاداش دهید.

 

۸٫ یک فضای کاری پرانرژی ایجاد کنید:

فضای کاری خود را خلوت کنید:از شر لوازم بی مصرف مثل عکس ها یا کاغذهای اضافی خلاص شوید،عکس افرادی که دوست دارید را بر روی میز بگذارید یا یک خودکار جدید بخرید، به طور کل یک تغییری در محیط کار ایجاد کنید تا انرژی بگیرید. با ایجاد ارتباط مثبت با فضای کاری، هر روز کار کرد خود را بهبود خواهید بخشید.

 

۹٫ یک لیست “قدردانی” برای کار خود بسازید:

از تمام نکات جالب کار خود نت برداری کنید، از کافی شاپ هایی که در راه دفتر وجود دارند،و شما در آنجا توقف میکنید. مطالعات نشان داده است که لیست همه چیزهایی که شما از آن سپاسگزار هستید ،می تواند به شما را در مورد وضعیت فعلیتان خوشبین تر کند.

 

۱۰٫ خودتان را به یاد بیاورید، که چرا در ابتدا این کار را انتخاب کردید:

به پیشنهاد شغلی اولیه فکر کنید و دلیلی که آن را پذیرفتید ، شاید شما درآمد خوبی دارید، یا دلیل مناسب، یا برنامه شما انعطاف پذیر است یا مزایا عالی دارد.حتی اگر چیزها، از آن زمان تغییر کرده باشند، توجه داشته باشید که چرا پیشنهاد شغلی را قبول کرده اید (و آنچه که در حال حاضر برای شما مهم است)، می تواند به شما در پیروی مراحل بعدی کمک کند، اینکه برای بهبودی شرایط الان کاری انجام دهید یا شغل خود را تغییر دهید.

 

چگونه به شغل خود علاقه مند باقی بمانیم؟

خیلی از مردم از شغل خود راضی نیستند.

دلایل مختلفی می تواند وجود داشته باشد که افراد به شغل خود بی علاقه باشند و شب ها با کوله باری از فشار روحی و استرس به خانه بروند. استرس موجب می شود فرد بی حوصله و بدخلق شود و نتواند رابطه ی خوبی با خانواده خود برقرار کند.

 

این روزها یافتن فرصت های شغلی از همیشه دشوارتر شده است. این یکی از دلایلی است که باعث می شود افراد در کاری که اصلاً دوست ندارند باقی بمانند. واقعیت این است که کنار آمدن با مشکلاتی مثل فقر و گرسنگی بسیار دشوارتر از انجام کاری است که به آن علاقه نداریم.

 

بعضی دیگر از مردم هم به خاطر بی صبری و بیقراری از شغل خود رضایت ندارند. آنها به خاطر کمبود تحرک و جنب و جوش در محل کار، از شغل خود خسته می شوند.

 

البته راه حل هایی برای این مشکلات وجود دارد، راه هایی که به کمک آن می توانید علاقه و اشتیاق را به کار، در خود حفظ کنید. در این مقاله به برخی از این نکات اشاره می کنیم:

 

۱٫ همیشه به جنبه های مثبت کار نگاه کنید.

اکثر ما عادت داریم که همیشه جوانب منفی را ببینیم. یک استراحت کوتاه، یا شاید هم یک مسافرت، می تواند به شما این فرصت را بدهد تا درمورد مسائل کاری خود بهتر فکر کنید. باید رفتارهای خودتان را در برابر کارتان خوب بررسی کنید. گاهی اوقات استرس باعث می شود نتوانید همه ی جوانب را به خوبی بسنجید.

 

برخورد مثبت به همه چیز، زندگی شما را راحت تر و خوشایندتر می کند. پس همیشه به آینده خوش بین باشید.

 

۲٫ با همکارانتان صمیمیت برقرار کنید.

یکی از دلایلی که گاهی اوقات باعث می شود فرد علاقه و اشتیاق خود را به کارش از دست بدهد، این است که رابطه ی خوبی با همکاران خود ندارد. مردم معمولاً تلاش می کنند تا در محل کار جدی باشند، چون کمال گرا هستند، اما نمی دانند که این مسئله باعث نمی شود که تنها وگوشه گیر باشند.

 

یکی از دلایلی که می تواند شما را سالهای سال به شغلی مشغول و پایبند کند، همکارانتان هستند. شما تا زمانی می توانید اشتیاق و علاقه تان را به کار حفظ کنید، که بتوانید رابطه ی خوبی با همکارانتان برقرار کنید.

 

۳٫ با بالادستان خود گفتگو کنید.

وقتی تنها هدفتان گرفتن ترفیع باشد، علاقه و اشتیاقتان به کار کمتر خواهد شد. اگر می خواهید برخی سیاست های شرکت را برای خود روشنتر کنید، باید بتوانید آزادانه با بالا دستانتان گفتگو کنید و آنها را از نقطه نظرات خود آگاه کنید. این یکی از بهترین راه ها برای سرعت بخشیدن به تغییر وضع موجود و پیشرفت در کار است.

 

۴٫ اگر این کار را نداشتید چه می شد؟

وقتی علاقه و اشتیاقتان را به کار از دست می دهید، یکی از بهترین سوالاتی که می توانید از خودتان بپرسید این است که اگر اینجا کار نمی کردید، چه می شد؟ مردم معمولاً فکر می کنند که که خوب اگر این کار را نداشتند حتماً جای دیگری مشغول کار دیگری بودند. اما واقعیت را باید بپذیرید. باید بپذیرید که کارتان این است و اگر این کار را نداشتید ممکن بود حتی بیکار بمانید!

 

۵٫ در سایر فعالیت های شرکت هم همکاری کنید.

برای کارها و رویدادهای فوق العاده شرکت داوطلب شوید. ترتیب دادن مهمانی برای تنوع می تواند ایده جالبی باشد که هم خستگی شما را درمی آورد و هم علاقه تان را به کار کردن بیشتر می کند.

 

۶٫ محل کارتان را زیبا کنید.

برای زیباتر کردن محل کارتان می توانید از گل و گیاه، تابلو و اشیاء تزئینی دیگر استفاده کنید. زیبا بودن محل کار، شما را به کار کردن مشتاق تر می کند. می توانید تصاویری از اعضای خانواده تان را روی میز کارتان بگذارید، تا همیشه یادتان ماند که فقط برای خودتان کار نمی کنید.

 

خوشبختی و خوشحالی به دیدگاه و درک شما برمی گردد. مشتاق و علاقه مند بودن به کار، بستگی به رفتارهای خود شما دارد. پس مثبت فکر کنید، مثبت عمل کنید و شادتر زندگی کنید .

 

 

چگونه شغل دلخواهم را پیدا کنم

علاقه به کار

 

علاقه به شغل | راهکارهایی مناسب برای علاقه مندی به شغل

 

منبع : مردمان/نمناک

این مطالب را نیز ببینید!

اعتیاد به کار pdf

اعتیاد به کار چیست؟ |درمان اعتیاد به کار و عوارض اعتیاد به کار

کسب و کار و همچنین راه کارهایی برای درمان اعتیاد به کار در خدمت شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.