دوشنبه 5 فروردین 1398
صفحه اصلی / سلامت / تندرستی / تشک نا مناسب | عوارض خوابیدن روی تشک های کهنه و قدیمی

تشک نا مناسب | عوارض خوابیدن روی تشک های کهنه و قدیمی

تشک نا مناسب | عوارض خوابیدن روی تشک های کهنه و قدیمی
5 امتیاز از 1 رای

تشک نا مناسب : عوارض خوابیدن در تشک های قدیمی چیست ؟ در هنگام خرید تشک به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تندرستی ، عوارض تشک های قدیمی در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 ابعاد تشک سنتی

از بین بردن لکه ادرار روی تشک , تشک نا مناسب

 

 

۶ موردی که، در صورتی که روی تشک کهنه و قدیمی استراحت کنید می تواند اتفاق بیفتد

دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است منجر به پیشنهاد خرید تشک جدید شود ؛ ممکن است آلرژی های ناشی از گرد و غبار به سراغتان بیاید اگر در تشک قدیمی بخوابید، ممکن است پر از گرد و غبار باشد.

 

حواسمان باید جایی که یک سوم زندگی مان را در آن می گذرانیم هم باشد، به این معنی که هفت تا نه ساعت توصیه شده به خواب شبانه بپردازیم.” با این وجود، بدن ما پوست مرده و روغن های طبیعی دفع می کند، که می تواند پس از مدتی همان نیز تبدیل به غبار شود ؛

 

عوارض و خطرات خوابیدن روی تشک های کهنه و قدیمی

منظور از تشک در این جا تشک های آماده فنرداری هستند که برای تخت خواب استفاده می شوند ، در مورد تشک های سنتی که قابلیت شستشو دارند این موارد احتمال کمتری دارد.

 

ممکن است روی قارچ خوابیده باشید:

بعد از هشت سال، پس از جمع آوری گرد و غبار، سلول های پوست مرده و گالن عرق، تشک شما سنگین تر می شود. مسمومیت های رطوبت ناشی از عرق می تواند باعث ایجاد قارچ درون تشک شده و در نتیجه ایجاد آلرژی های بالقوه کند.

 

قارچ یا کپک ممکن است چیزی باشد که از یک تشک قدیمی منتقل شده و می تواند به طور بالقوه بر تنفس و سلامت شما تأثیر بگذارد. تحمل آلرژی به کپک دشوار است برای شناسایی آن به وضوح، راههای مختلفی وجود دارد، اما واقعا حساسیت به آن، و یا آنها می توانند مشکل ساز باشند.

 

ممکن است گردن درد را تجربه کنید:

گردن و کمر درد، شکایتی است که به دلیل راحت نبودن یک تشک قدیمی همواره وجود دارد. به خصوص، خوابیدن روی یک تشک قدیمی و عدم پشتیبانی درست آن از لگن، تاندون ها و مفاصل ستون فقرات خطرناک است.

 

همانطور که تشک بزرگتر می شود، نرم تر بوده و کمتر از ستون فقرات حمایت می کند، این بدان معنی است که حفظ حالت مناسب در خواب شب سخت تر خواهد بود. حفظ حالت مناسب در کاهش درد کمر مفید است.

 

دچار استرس می شوید:

یک مطالعه، کیفیت خواب و نشانه های مرتبط با استرس را در بین افراد خواب در تخت های قدیمی تر نسبت به رختخواب تازه تر مقایسه کرد. آنها دریافتند که وجود ملحفه های جدید، کیفیت خواب را افزایش می دهند و عواملی را که باعث ناراحتی های ناشی از استرس می شوند، کاهش می دهد.

 

به همین ترتیب، استرس و خواب هم اغلب با هم ارتباط دارند. استرس بسیاری از بزرگسالان را از داشتن خواب خوش محروم می کند و کمبود خواب می تواند به افزایش میزان استرس کمک کند بنابراین اگر تشک قدیمی شما باعث می شود خوابتان دشوار شود، سطح استرس شما می تواند یک چرخه ایجاد کند.

 

مشکلات پوستی در کمین شماست :

گرد و غبار می تواند مساله ای برای هر تشک باشد، اما هرچه قدیمی تر، مشکلات جدی تر! می توانید تصور کنید که این یک مسئله واقعی برای افراد مبتلا به آلرژی و افراد مبتلا به آسم باشد.

 

این مشکل یک خطر بالقوه برای افراد مبتلا به بیماری های پوستی مانند اگزما است و آسم شما می تواند تشدید شود.

 

 

تشک دو فصل

 

شستن تشک خوشخواب نجس

 

 

تشدید آسم و آلرژی از عوارض جدی تر است :

افراد مبتلا به آلرژی گرد و غبار یا آسم آلرژیک ممکن است در هنگام خواب بر روی یک تشک قدیمی پر گرد و غبار مشکلات تنفسی بینی و مشکلات آلرژیک داشته باشند ؛

 

خوابیدن در یک تشک قدیمی، مستقیما نمی تواند باعث آسم شبانه شود، اما علائم را می تواند برای کسانی که شرایط را دارند، بدتر کند .

 

کیفیت خواب پایین و خطر بیماری های جدی:

در انتها، ممکن است در چنین فضایی خواب کوتاه یا کم و بی کیفیتی داشته باشید، که منجر به مسائل دیگر در حوزه سلامت می شود ؛ کیفیت بد خواب به هر علتی، با خواب آلودگی روزانه، مشکل غلظت خون، بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته مغزی، دیابت، افسردگی و افزایش وزن همراه است.

 

در عین حال، داشتن خواب کافی، دارای مزایای سلامتی فراوان است از جمله تقویت سیستم ایمنی، پیشگیری از دیابت نوع ۲، و مدیریت وزن. اگر زمان خواب بدن شما بهبود یابد، پس مطمئن شوید که راحت هستید. تعویض تشک قدیمی بخاطر کاهش زمان و کیفیت خواب، ارزش آن را دارد که هزینه کنید.

 

نکاتی که باید درباره تشک بدانیم

تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری کنید. به عقیده کارشناسان، پایه هر تشک(منظور از پایه محلی است که تشک برروی آن قرار می گیرد)در ویژگی اجرایی آن تشک تاثیر گذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی تواند آن طور که باید عمل کند.

 

–         تخت شما باید درحدود ۱۰تا۱۵ سانتیمتر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد ۱/۸۰متر است بایداستانداردو درحدود ۲ مترباشد.

–         در مورد تخت های دو نفره باید توجه داشته باشید، چنانچه تفاوت وزن زن و شوهر ۱۸ کیلوگرم یا بیشتر است، باید به جای یک تشک دونفره از دو تشک یک نفره متناسب با وزن هر یک در کنار هم استفاده شود.

 

–         برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت روی تخت بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف به داخل گودی کمر خود سر دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان سر خورد آن تشک خیلی محکم و سفت است. اما اگر نمی توانستید به هیچ وجه دستتان را به داخل گودی کمرتان سر دهید، آن تشک خیلی نرم است.

–         تشک های روکش دار دارای سطح لطیف تری هستند اما تشک هایی که به وسیله بر چسب ها و موادی خاص در برابر فرسوده شدن مقاوم شده اند، برای افرادی که دارای حساسیت هستند توصیه نمی شود.

 

–         تشک هایی که حاشیه آنها دارای کوک های (نواردورتشک) متنوع هستند (تشک های ماشینی) دیرتر از شکل می افتند اما سعی کنید تشک ها را هر۳ ماه یکبار پشت و رو کنید.

–         تشک هایی که از فوم ساخته شده اند گرمای زیادی را در خود نگه می دارند.بنابراین اگر به گرما حساسیت دارید می بایست تشک هایی را خریداری کنید که به خوبی هوا را تهویه کنند و از الیاف خنک ساخته ش ده باشند.

 

–         پس از خرید، تشک جدید را به مدت ۴ ساعت در محیط باز قرار دهید تا هوا بخورد.

–         اگر شما بد خواب هستید یا خواب کافی ندارید، می تواند نشانه این باشد که شاید تشک شما راحت نیست. خستگی و خواب آلودگی در صبح، به سختی از تختخواب بیرون آمدن وکج خلق بودن صبحگاهی نشانه بدخوابی شما است. مطالعات نشان می دهد افرادی که با تحقیق و مطالعه تشک جدیدی را خریداری کرده اند، خواب بهتری را تجربه می کنند.

 

 

 پاک کردن لکه خون خشک شده از تشک

نکاتی درباره تشک های قدیمی

تشک نا مناسب | عوارض خوابیدن روی تشک های کهنه و قدیمی

 

منبع : نمناک / ۹۰۰۹٫ir

close

دیدگاهتان را بنویسید