سه شنبه 28 اسفند 1397
صفحه اصلی / رموز خانه داری / مهارتهای خانه داری / از بین بردن لکه های عرق روی لباس با این راههای ساده

از بین بردن لکه های عرق روی لباس با این راههای ساده

به این مطلب امتیاز دهید

از بین بردن لکه های عرق : چگونه لکه های عرق را از روی لباس از بین ببریم ؟ چگونه انواع مختلف لکه را از روی لباس ها پاک کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره مهارتهای خانه داری ، راه های از بین بردن لکه عرق از لباس در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

از بین بردن لکه زرد روی لباس سفید

لکه وایتکس روی لباس , از بین بردن لکه های عرق

 

 

۶ ترفند برای حذف و از بین بردن لکه های عرق از روی لباس

رنگ های روشن و سفید، رنگهایی اند که به راحتی لک دار می شوند ؛ لکه ها می توانند زرد یا سفید باشند، و معمولا بیشترین تاثیر را بر ناحیه زیر بغل دارند. بسته به شدت لکه، درمان برای حذف آن متفاوت است بستگی به جنس و رنگ پارچه و سطح دشواری از بین بردن لکه، دارد بنابراین، مهم است که برای همه ب لباسها ،یک روش لکه بری را به کار نبریم، زیرا روشی که برای یک لباس رنگی بسیار مناسب است، ممکن است برای لباس سفید مناسب نباشد.

 

لکه های عرق را چگونه پاک کنیم

لکه های عرق در لباس ها،باعث آزار اند ؛ گذشته از آن، آنها هر لباس را خراب می کنند و می توانند بوی بسیار ناخوشایندی داشته باشند به همین دلیل اغلب، لباس ها را دور می اندازیم ولی این کار درستی نیست چرا که محلول های طبیعی و لکه برهای خانگی که در ادامه این بخش از خانه داری نمناک معرفی خواهیم کرد عمل پاک کردن و از بین بردن لکه های عرق از روی لباس ها را ساده می کند در حقیقت نیازی به اقدامات شدیدی نیست، بدون اینکه اول راه حل هایی که در اینجا آمده را برای لباستان انجام داده باشید

این ایده خوبی است که از دو مورد،عرق کردن خلاص شویم، هم لکه و ظاهر بدش روی لباس و هم بوی بد آن، و بعد از آن شما می توانید لباس های خود را تا زمانی که می خواهید، استفاده کنید  پس به دوستان خود بگویید که ۶ ترفند عالی برای حذف لکه های عرق بر روی لباس را با روش هایی آسان، ساده و به ویژه موثر می دانید.

 

۱٫با سرکه:

این ماده را،برای حذف هر دو مورد لکه و بویش پیشنهاد می کنیم، که احتمالا در آشپزخانه شما نیز وجود دارد و از آن استفاده می کنید، فقط با استفاده از کمی از این مایع، شما می توانید در مدت زمانی بسیار کوتاه از شر لکه ها خلاص شوید.

 

مواد لازم:

سرکه، ۱ لیوان (۲۱۰ میلی لیتر)

محصولات شست و شوی معمولی

چگونه استفاده کنیم؟

لباس را در یک ظرف پلاستیکی بگذارید.

سرکه را روی لکه بریزید (۲۱۰ میلی لیتر).

اجازه دهید ۱۵ دقیقه خیس بخورد.

لباس را با صابون و آب بشویید.

اگر لباس سفید است، می توانید جلو آفتاب خشکش کنید.

 

از بین بردن لکه های عرق با جوش شیرین

جوش شیرین ،مانند یک ضد عفونی کننده قدرتمند عمل می کند، بنابراین بوی بد لباس را نیز حذف خواهد کرد اگر ما آن را با آب اکسیژنه مخلوط کنیم، که یک ضد عفونی کننده عالی ، سفید کننده نیز است، مخلوط بدست آمده، باعث می شود لکه لباس شما ناپدید شود.

 

مواد لازم:

جوش شیرین (۲۰ گرم).

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر).

مسواک خراب شده.

صابون برای شستشو.

 

چگونه استفاده کنیم؟

در یک فنجان، دو قاشق غذاخوری جوش شیرین (۲۰ گرم) بریزید.

یک لیوان آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر) اضافه کنید.

مخلوط کنید، تا کامل ترکیب شوند.

مخلوط را روی لکه ها بریزید و با مسواک (با مراقبت) رویش بکشید.

اجازه دهید، تا ۱۰ دقیقه بماند تا مخلوط بر لکه اثر کند.

لباس را با صابون و آب بشویید.

 

از بین بردن لکه های عرق با آب اکسیژنه

در این مورد، فقط برای لباس های سفید توصیه می شود، زیرا این ماده سفید کننده و باعث تغییر رنگ می شود ، آب اکسیژنه باعث می شود که لباس شما بدون لکه شود، اگر آن لک ها جدید باشند و کهنه نشده باشند. در این روش، به طور مستقیم آن را روی لکه لباس بریزید و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید بماند اگر لکه بسیار تیره نیست، می توانید به قسمت مساوی آب جوش مخلوطش کنید.

 

مواد لازم:

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر)

محصولات شست و شوی معمولی.

چگونه استفاده کنیم؟

آب اکسیژنه (۲۵۰ میلی لیتر) را به طور مستقیم بر روی لکه ها بریزید.

۱۵ دقیقه صبر کنید.

به طور معمول آن را بشویید.

جلو آفتاب قرار دهید تا خشک شود.

 

از بین بردن لکه های عرق با آسپرین

شما احتمالا هرگز تصور نمی کردید که آسپرین نه تنها می تواند سردرد را تسکین دهد، بلکه می تواند به شما در از بین بردن لکه های آزار دهنده عرق، بر روی لباس های سفید کمک کند ، در ترکیباتش اسید سالیسیلیک است، که بدون آسیب رساندن، در پارچه نفوذ می کند و باعث سفید شدن آن می شود.

 

 

 لکه حنا روی لباس

از بین بردن لکه چربی قدیمی روی لباس

 

 

مواد لازم:

۱عدد آسپیرین

۱لیوان آب (۲۵۰ میلی لیتر)

مسواک

موادشست و شو.

چگونه استفاده کنیم؟

آسپرین، را در یک لیوان کوچک با آب (۲۵۰ میلی لیتر) حل کنید.

مخلوط را به لکه بمالید.

سپس برای یک لحظه با یک مسواک رویش بکشید.

اجازه دهید ۱۰ دقیقه بماند.

لباس را بشویید و مخلوط را پاک کنید.

 

از بین بردن لکه های عرق با نمک مخصوص آشپزی

یکی دیگر از عناصری که در خانه دارید و نمی دانید که برای پاک کردن لکه ها مناسب است، نمک است مناسب برای هر دو لباس سفید و رنگی است ، باعث تغییر رنگ نمی شود، به جز رنگ زرد لکه عرق شما فقط کافی است، این مراحل را دنبال کنید و نتایج بسیار خوبی را بدست آورید.

 

مواد لازم:

نمک، ۱ قاشق غذاخوری (۱۰ گرم).

مواد شوینده معمولی برای شست و شو.

 

چگونه استفاده کنیم؟

ابتدا پارچه را مرطوب کنید تا بهتر جذب کند.

سپس نمک را روی کل لکه ها بریزید.

تا ۱۲ ساعت بگذارید خیس بخورد.

لباس راکمی چنگ بزنید تا نمک مرطوب بهتر نفوذ کند.

لباس را بشویید و نمک اضافی را از بین ببرید.

 

از بین بردن لکه های عرق با لیمو و جوش شیرین

ما قبلا ذکر کردیم بی کربنات سدیم، که ضد عفونی کننده قوی ای است، اگر ما آن را با لیمو ترکیب کنیم، که دارای خواص ضد باکتری و سفید کننده است، می توانیم یک خمیری داشته باشیم که لکه های عرق را از لباس ها حذف می کند فقط کافی است ،که روی لباس ها بزنید و اجازه دهید تا عمل کند ؛ اگر لکه ها قوی بودند و نیازمند زمان بیشتری هستند، برای نتیجه بهتر، میتوانید لباس را چنگ بزنید.

 

مواد لازم

آب؟ ۲ عدد لیمو (۲۱۰ میلی لیتر).

۱ قاشق غذاخوری بکینگ پودر(۱۰ گرم)

صابون خنثی برای شستن.

چگونه استفاده کنیم؟

آب لیمو را بگیرید و یک قاشق غذاخوری بکینگ پودر (۱۰ گرم) اضافه کنید.

خوب مخلوط کنید تا یک خمیر تشکیل شود.

خمیر را روی لکه قرار دهید.

برای ۳۰ دقیقه اجازه دهید بماند.

با یک صابون خنثی لباس را بشورید و بقایای خمیر را پاک کنید.

آماده است!

با لکه های عرق لباس ها خداحافظی کنید!

 

لکه عرق را چگونه از روی لباس پاک کنیم؟

تابستان از راه رسید و این یعنی در روزهای گرم تابستان بیش از گذشته شاهد لکه های زرد در زیربغل لباس سفید محبوبتان خواهید بود. تعریق برای سلامت بدن لازم است اما باقی ماندن اثر آن بر روی لباس چندان جالب نیست. خبر خوب این است که شما می توانید با کمی گریس یا آبلیمو این لکه ها را از بین ببرید. در این مطلب به ارائه چند ترفند برای از بین بردن لکه عرق می پردازیم.

 

علل به وجود آمدن این لکه های زرد چیست؟

آیا می دانستید دلیل به وجود آمدن لکه عرق روی لباس تنها عرق کردن نیست، بلکه بیشتر به خاطر دئودورانت است؟ در واقع این لکه های زرد به دلیل ترکیب شدن نمک موجود در عرق بدن با آلومینیوم موجود در دئودورانت یا ضدعرقی که استفاده می کنید، ایجاد می شود. پس در واقع این لکه بزرگ و شرم آور تنها به خاطر عرق بدن شما نیست بلکه به خاطر عدم همخوانی نمک و آلومینیوم است.

 

چطور این لکه ها را از بین ببریم؟

مواد لازم برای از بین بردن این لکه ها را می توان به سه گروه تقسیم کرد: سفیدکننده های طبیعی، اسیدهای خنثی کننده، پودرهای جاذب. اسیدها و سفیدکننده ها به حفظ رنگ سفید لباس کمک می کنند، پودرهای جاذب نیز باکتری ها را از بین می برند. بسته به این که چقدر لکه زیاد است، می توانید از همه این روش ها با هم استفاده کنید. تا جایی که می توانید از سفیدکننده های طبیعی استفاده کنید، برای لکه های خاصی می توانید از آبلیمو یا پرواکسید هیدروژن استفاده کنید. یک ماده شوینده را برای مدت یک شب بر روی لکه عرق بگذارید سپس آن را آب بکشید و قبل از شستشو به آن آبلیمو بزنید. در مورد اسیدهای خنثی کننده، می توانید به آهستگی چند قطره سرکه بر روی لکه موردنظر بریزید یا مقداری آسپرین را که حاوی اسید سالیسیلیک است، با آب سرد مخلوط کرده و مایع خمیری ایجاد کنید و بر روی لکه بزنید سپس با مواد شوینده شستشو دهید. برای استفاده از شوینده های جاذب نیز می توانید لکه عرق را خیس کنید، به آرامی نمک را روی پارچه ماساژ دهید، آب بکشید و سپس بگذارید یک شب در آب و جوش شیرین بماند. قبل از آنکه لباس را به شیوه معمول بشویید آن را خوب چنگ بزنید تا آثار جوش شیرین از بین برود و سپس بشویید.

روش دیگر این است که لباس را در یک کاسه سرکه با دو فنجان آب گرم حداقل برای حدود ۲۰ دقیقه بگذارید خیس بخورد سپس با خمیری متشکل از جوش شیرین، نمک و پرواکسید هیدروژن لکه را بپوشانید و بگذارید ۲۰ دقیقه دیگر بماند. سپس شستشوی معمول خود را انجام دهید.

روش دیگری که به نظر می رسد تاثیر فوق العاده ای در از بین بردن لکه عرق دارد، استفاده از صابون، پرواکسید هیدروژن، جوش شیرین با کمک یک برس ( می تواند یک مسواک قدیمی تمیز باشد) است. صابون و پرواکسید هیدروژن را مخلوط کنید، آن را روی لکه بگذارید، مقداری جوش شیرین به آن بزنید، سپس برس شستشو را روی آن بزنید. بگذارید یک ساعت بماند و سپس بشویید.

 

نکات و توصیه ها:

از سفیدکننده استفاده نکنید. ممکن است با باکتری های موجود در لکه واکنش نشان دهد و لباس را از بین ببرد.

نور خورشید یک سفیدکننده طبیعی است. بنابراین در صورت امکان پس از لکه برداری، لباس سفید خود را در مقابل آفتاب بگذارید تا خشک شود.

برای جلوگیری از ایجاد لک، در زیر لباس خود عرقگیر بپوشید.

لباس هایی که سریع لک می شوند را زود به زود بشویید. نگذارید زیاد بماند تا لک آن بیشتر شود.

 

 

پاک کردن لکه رنگ از روی لباس

لکه عرق بر لباس

از بین بردن لکه های عرق روی لباس با این راههای ساده

 

منبع : نمناک / کاویاب

دیدگاهتان را بنویسید