دوشنبه 2 اردیبهشت 1398
صفحه اصلی / سلامت / نکته های سلامت / بهترین تشک | راهنمای خرید تشک عالی بر اساس حالت خوابیدنتان

بهترین تشک | راهنمای خرید تشک عالی بر اساس حالت خوابیدنتان

بهترین تشک :  در هنگام خرید تشک به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟ چگونه تشک خوب تهیه کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره سلامت بدن در هنگام خواب ، راه های شناخت تشک مناسب در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

تشک طبی بهتره یا فنری

راهنمای خرید تشک , بهترین تشک

 

 

 بهترین تشک ها برای همه ی حالت های خواب

اگر تشک شما با حالت طبیعی بدنتان در هنگام خواب تطبیق داده شود ، خواب شبانه سرشار از آرامش امکان پذیر است ولی آیا هر نوع تشکی برای هر کسی مناسب است ؟ پاسخ این سوال را در ادامه این بخش از نمناک خواهیم گفت ؛ مواردی گفته می شود که به شما برای یافتن تشک مناسب کمک می کند.

 

برای کسانی که به پشت می خوابند:

اگر شما به دنبال نصیحت پزشکی هستید که ثابت هم شده باشد، یکی از آن ها این است که به پشت بخوابید، در حالی که بر طبق نظریه sleep.org فقط ۸ درصد از افراد به پشت می خوابند.مطابق با گفته های یک وبسایت ” با فاصله خیلی زیاد ،سالم ترین طرز خواب برای بیشتر افراد ،خوابیدن به پشت است زیرا به سر، گردن و ستون فقرات شما اجازه می دهد در یک وضعیت خنثی استراحت کند.این بدان معناست که هیچ فشار اضافه ای در این نواحی نیست و احتمال خیلی کمی وجود دارد که شما احساس درد کنید.” Sunni Goodman سفیر tulo, تشک the tulo Firm را که یک تشک فومی از نوع تخت در جعبه است، را پیشنهاد می دهد.

او می گوید ” این مدل یک تشک عالی برای کسانی است که به پشت می خوابند ، و برای فراهم کردن یک ثبات و استحکام از سر تا نوک پا و از گوشه به گوشه تشک ، طراحی شده تا بتواند از تمام بدن شما حمایت کند.” به عنوان جایزه، تکنولوژی کمترین انتقال حرکات را می دهد، به این معنا که زمانی که شما بعد از خوردن اسنک شبانه داخل تخت می خزید ، همسرتان را بیدار نمی کنید.

 

برای کسانی که به بغل می خوابند:

اگر شما به خوابیدن به بغل در حالی که دست و پایتان مستقیم در جلوی شما قرار دارد ، علاقه دارید ، احتمالا تشک نرم تری احتیاج دارید.به دلیل اینکه افرادی که به بغل می خوابند ، فشار بیشتری را به یک سمت بدن وارد می کنند ، یک تشک نرم تر به طور خاص به این منظور طراحی شده تا فشار وارده بر شانه ها و پهلو ها را به پایین ترین حد ممکن کاهش دهد، تا در طول شب کمتر بچرخید.این ها را Goodman کسی که تشک Tulo soft را پیشنهاد می دهد، می گوید.

از جانب دیگر، خوابیدن به بغل ، به جای خوابیدن به پشت یا شکم، ممکن است بهترین حالت خوابیدن برای داشتن مغز سالم باشد.آیا برای خریدن تشک جدید در بازار هستید؟ مطمئن شوید که قبل از خرید امتحان کرده باشید. امتحان تشک ها در اتاق های نمایش بهترین راه حل است.

انتخاب تشک مناسب برای جلوگیری از کمر درد در همه حالت های خواب

 

وضعیت خواب جنینی:

جمعیت خیلی زیادی _ درصد خیلی بزرگ ۴۱ برای بزرگسالان_در وضعیت جنینی می خوابند به این صورت که شما روی یک سمتتان هستید و مثل یک توپ حلقه زده اید.برطبق گفته ی سایت sleep.org ،وضعیت جنینی روی سمت چپ بهترین حالت برای زنان باردار (زیرا گردش خون را بهبود می بخشد) و خرخر کردن است. وبسایت هشدار می دهد که” خوابیدن در وضعیت جنینی در حالی که خیلی سخت حلقه زده اید ممکن است تنفس را برای دیافراگم شما سخت کند و ممکن است صبح که از خواب بیدار شدید، احساس درد کنیدبه خصوص اگر آرتروز مفاصل دارید.اگر شما در وضعیت جنینی می خوابید ، یک تشک نرم، کمک می کند تا فشار روی مفاصل کاهش پیدا کند.

 

برای کسانی که روی شکم می خوابند:

بله، خوابیدن روی شکم ممکن است به مشکل خرخر کردن شما کمک کند ولی مشکلات بدن شما را نمایان می کند و ممکن است باعث دردی وحشتناک در گردن و کمر شود. Goodman می گوید” کسانی که روی شکم می خوابند، اغلب خیلی سخت می خوابند، زیرا این مدل خاص باعث به هم ریختن انحنای طبیعی ستون فقرات می شود و در نهایت باعث درد در قسمت پایین کمر می شود.

اگر شما روی شکم می خوابید ، دنبال تشکی بگردید که تقریبا سفت باشد و بین نوع فوم یا فنری ، فوم را انتخاب کنید ،از آن جایی که آنها امکانات بهتری دارند.برای داشتن تشک های نیمه سفت، تشک های DreamCloud را در نظر داشته باشید ، زیرا از نوع چند گانه است و در حالی که راحتی و تراکم بالای تشک های فومی را دارند ، زیر سازهای حمایتی تشک های سنتی فنری را نیز دارند. Craig Schmeizer بنیان گذار Dream Clouf می گوید” این ترکیب منحصر به فرد یک راه حل عالی برای همه مدل خواب است، به خصوص برای کسانی که روی شکم می خوابند، مناسب است زیرا از کمر محافظت می کند.” بخش جایزه ی تشک های DreamCloud فوم خنک کننده ی ژلی که از گرم شدن زیاد جلوگیری می کند و رویه کاشمر مجلل هستند.این چیزی است که طرز خوابیدن شما، در مورد شخصیت تان بیان می کند.

 

برای کسانی که مثل ستاره ماهی می خوابند:

وضعیت ستاره ماهی ، وضعیت خیلی معروفی است ،البته اگر شما تنها می خوابید. این به این معناست که شما به احتمال زیاد به پشت می خوابید( سالم ترین وضعیت خواب برای بدن شما) و دست ها و پاهای شما به سمت بیرون کشیده شده است. شما جمع شده نیستید و فضای زیادی برای یک خواب شبانه عالی دارید. ( فقط مواظب باشید که کسی پیش شما نخوابیده باشدکه ساعت ۳ صبح دستتان را روی صورتش بگذارید.) هنگامی که شما در حالت ستاره ماهی به پشت خوابیده اید ، تشک سفت بهترین انتخاب برای شما است زیرا از کل بدنتان حمایت می کند.

 

برای افراد بی خواب:

خواب در زندگی شما خیلی حیاتی است.بدون خواب کافی ، بدن شما به خوبی کار نمی کند و حتما تا زمانی که برای شما ممکن است زنده نخواهید ماند. Erin Berman متخصص خواب در NECTAR sleep می گوید” خواب زمانی است که شانس استراحت به ماهیچه های شما می دهد.” “اگر تشک شما خیلی سفت یا خیلی نرم باشد ، ماهیچه های شما منقبض می شوند، انگار که با تشک در حال جنگیدن هستند.

این ممکن است دلیلی باشد برای اینکه مردم تمام شب را در تخت چرخ می زنند. Berman تشک های NECTAR را به عنوان یک گزینه مناسب جهانی، پیشنهاد می کندزیرا همچنان که محکم است نرم نیز هست، و از کمر شما حمایتی می کند که نا امیدانه آرزو داشتید.

در حقیقت یک مدل تشک سفت ژل فومی با یک بالش در بالا است. گواهینامه ی CertiPUR_US را دارد که به این معنی است که از مواد شیمیایی مانند تخریب کنندگان ازن ، BPDE، TDCPP، اورانیوم استفاده نکرده است.

 

برای شریک هایی که به مدلهای مختلف می خوابند:

بهترین تشک | راهنمای خرید تشک عالی بر اساس حالت خوابیدنتان ، بهترین راه توافق تشکی است که تمام حالات خواب را حمایت می کندو در این شرایط تشک های نیمه سفت بهترین انتخاب است.از طرف دیگر ، اگر شما تشک خیلی نرم و شریکتان تشک خیلی سفت نیاز دارید ، KUTSON را انتخاب کنید، تشک هایی با تکنولوژی ژل فوم که به شما اجازه می دهند ، سطح راحتی هر سمت از تشک را به تنهایی تنظیم کنید.

 

 

تشک چه مارکی بخرم

کدام مارک تشک بهتر است

 

 

راهنمای خرید تشک عالی

حدود یک سوم از عمر هر انسان در خواب سپری می‌شود، بنابراین شایسته است زمان و پول کافی برای تهیه لوازم خوابمان صرف کنیم. شاید شما نیز پس از سال ها تحمل تشک های قدیمی و ناهموار، سرانجام دل را به دریا زده و به فکر تعویض آن ها افتاده باشید. هرچند تعریف تشک و بالش راحت و خوب برای هر شخص متفاوت از دیگری است، اما این نوشته می‌تواند یک راهنمای گام به گام برای آشنایی شما با اصول خرید یک تشک مناسب باشد؛ که خوابی عالی و با کیفیت را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

گام اول: نوع تشک را انتخاب کنید

امروزه شاهد انواع و اقسام تشک های مختلف هستیم که هر کدام نام جداگانه دارند و مشخصاتشان با اصطلاحات بسیار گیج کننده ای عنوان می‌شود. اما لازم نیست زیادی گیج شوید، سه اصطلاح اساسی که باید در این مورد بدانید به شما معرفی خواهیم کرد: فنردار (Innerspring)، حافظه دار (Memory) و لاتکس (Latex)

تشک های فنری از کلاف های سیم جداگانه که حالت پیچشی دارند (Coil) ساخته شده اند. این تشک ها سطح بالایی از استحکام و تنفس را ارائه می‌کنند و خوابی عالی در شب های گرم برای شما به ارمغان می آورند.

تشک های مموری فوم از مواد شکل پذیر ساخته شده اند که قادرند به شکل بدن شما در آیند، این نوع از تشک ها که بیشتر برای بیماران استفاده می‌شوند، برای تسکین درد بی نظیر هستند. با این حال ممکن است در هنگام خواب شبانه بسیار گرم شوند.

سومین نوع از تشک ها، لاتکس فوم نام دارد که هر دو خاصیت تنفس و استحکام را دارد، ضمن این که ضد حساسیت هم هست. شما می‌توانید یکی از انواع این تشک ها را انتخاب کنید یا این که ترکیبی از آن ها را برگزینید.

 

گام دوم: میزان سفتی دلخواهتان را مشخص کنید

برخی از برندهای سازنده تشک، تمامی محصولات خود را با یک میزان ثابت از سفتی ارائه می دهند. در حالی که برخی دیگر دارای گزینه های مختلفی از نرمی و سفتی هستند که در سطوح نرم، متوسط و سفت و محکم طبقه بندی می شوند. نکته کلیدی که باید به خاطر داشته باشید این است که سفتی یک مفهوم کاملاً شخصی و سلیقه ای است، چیزی که برای شما مانند یک سنگ خارا باشد ممکن است برای دیگری مانند یک ابر نرم و تپل تلقی شود. به علاوه نوع بدن فرد، وزن او و سایز عوامل فردی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند. به هر حال شما باید تشک مناسب خود را به گونه ای پیدا کنید که به اندازه کافی نرم باشد، تا به راحتی در آن به خواب روید و همزمان به قدر کافی محکم باشد تا به آن اتکا کنید.

 

گام سوم: زمان کافی برای سنجیدن تشک صرف کنید

شاید به نظرتان مسخره باشد که مدام در فروشگاه از این تشک به آن تشک بخزید و هریک را امتحان کنید، اما اگر قصد دارید تشکی بخرید که در آن خواب شبانه راحتی داشته باشید، باید قبل از خرید آن را به خوبی امتحان کرده و سنجیده باشید. اگر به صورت حضوری خرید می‌کنید لازم است درون فروشگاه حداقل ۲۰ دقیقه بر روی تشکی که انتخاب کرده اید دراز بکشید. البته اگر قصد دارید تشک خود را به صورت آنلاین خریداری کنید از این شانس برخوردارید که از دوره آزمایشی برای امتحان محصولات استفاده کنید. چه بهتر که از فروشگاه های اینترنتی با امکان مرجوعی کالا تا ۱۰۰ روز خرید کنید.

 

گام چهارم: ضمانت نامه را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که تشک جدید شما دارای ضمانت نامه مناسب است (ضمانت ۱۰ ساله یا بیشتر). البته به یاد داشته باشید که ضمانت یاد شده در صورتی اعتبار خواهد داشت که خود شما به درستی از تشک محافظت کرده باشید، چرا که چیزهایی مانند لکه های کثیف باقی مانده بر روی تشک شامل ضمانت نامه نمی شوند.

 

گام پنجم: خواب، رویا و تکرار

کارشناسان توصیه می کنند بهتر است هر ۷ تا ۱۰ سال یکبار تشک خواب خود را عوض کنیم. البته اگر شما هر روز صبح با احساس درد از خواب بیدار می‌شوید و یا در تمام طول روز بدن درد دارید، بهتر است هرچه سریع تر به دنبال یک تشک جدید باشید. اگر هم هرچه فکر می‌کنید به خاطر نمی آورید که تشکی که بر روی آن می‌خوابید چند سال قدمت دارد، شک نکنید که همین امروز وقت عوض کردن آن فرا رسیده است.

 

 

تشک خوشخواب رویال

فواید تشک های طبی چیست

بهترین تشک | راهنمای خرید تشک عالی بر اساس حالت خوابیدنتان

منبع: blog.bamilo.com – purewow / بیتوته / نمناک

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.