یکشنبه 26 خرداد 1398
صفحه اصلی / ازدواج / ازدواج و همسرداری / چگونه زوج خوشحالی باشیم | 10 نکته ی بسیار جالب همسرداری

چگونه زوج خوشحالی باشیم | 10 نکته ی بسیار جالب همسرداری

زوج خوشحال : چگونه همسری نمونه باشیم ؟ چگونه همسر خود را به خود علاقه مند کنیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره ازدواج و همسرداری ، نکات مهمی درباره همسرداری موفق در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

نکات همسرداری اسلامی

نکات همسرداری برای خانم ها , زوج خوشحال

 

دوری زوج خوشحال از ۸ عادت نامناسب

رابطه شاد یک موهبت است، پس باید به آن دقت کنید و زمان و توجه خود را به آن اختصاص دهید ، زوج های خوشحال باید روابط خود را حفظ کرده و پرورش دهند مثل یک گل . ارتباط آن ها باید هر روز مورد توجه قرار گیرد و بسیار مهم است که عادات بد را هنگام زندگی با یکدیگر کنار بگذارید.زوج خوشحال

واقعیت این است که عادات اغلب با گذر زمان ظاهر می شوند و می توانند برای زوج ها بسیار آسیب رسان باشند عاداتی که شامل:

 

خستگی

بی اعتمادی

فاصله

عدم علاقه

فقدان پشتیبانی

و… است.

 

۸ عادتی که زوج های خوشحال باید از آن اجتناب کنند

مهم است بدانید چطور این عادت ها را تشخیص دهید تا اگر واقعا می خواهید با شریک زندگی تان شاد باشید ، از آن ها دوری کنید.

 

تغییر دادن همسر:

یک زوج لزوما مجبور نیستند روی همه چیز توافق کنند. در واقع، عدم توافق کاملا طبیعی است موفقیت یک رابطه عاطفی در توانایی هر دو طرف است که از یکدیگر یاد می گیرند، به هم احترام بگذارند، یکدیگر را بپذیرند، و درک کنند همیشه اختلاف های خاص باقی خواهند ماند.

زمانی که یک نفر روش همسرش را قبول ندارد و مداوم سعی می کند آن را تغییر دهد، می تواند به این معنی باشد که آن را دوست ندارند و یا شاید شریک مناسبی برای اونیست.

 

سپری نکردن اوقات با یکدیگر :

داشتن فضای مشترک علی رغم فعالیت های روزانه، مسئولیت ها و استرس خوب است. زوج های خوشحال به دنبال این فضا هستند تا از لحظات صمیمی با هم لذت ببرند ، کمبود زمان یا ارتباط می تواند اوضاع را سخت تر و حتی فاصله بین آن ها را ایجاد کند.

 

داشتن حالت تدافعی و انتقادی :

همیشه تدافعی بودن و گفتن اولین چیزی که به ذهنتان می آید ، انتقاد کردن خسته کننده است همه ی ما کاستی های داریم اما انتقاد همیشگی فقط عزت نفس را پایین می آورد و می تواند فاصله ایجاد کند

 

روزمرگی :

ترک کردن روتین یک عادت دشوار است. هر چه باشد، زندگی یک ماجراجویی مداوم نیست. در تمام طبقات زندگی اجتناب ناپذیر است با این حال ، آنچه یک زوج نباید اجازه دهند این است که روتین آن ها رابطه را یکنواخت می کند.

 

دروغ و فریب:

افرادی در دنیا هستند که دروغ می گویند و می توانند ارتباطاتشان را سمی کنند، که به نوبه خود اعتماد بین مردم را از بین می برد ، خیانت و پیمان شکنی می تواند عشق بین دو نفر را کاملا از بین ببرد. به خاطر این تجارب ، اعتماد به افراد دیگر بسیار دشوار است.

 

خود خواهی :

زوج های شاد تصمیماتی که بر زندگی روزمره و آینده آن ها تاثیر می گذارد ، به اشتراک می گذارند اگر آن ها بدون فکر کردن درباره اهداف و یا رویاهای افراد دیگر تصمیم گیری کنند، احتمال بیشتری وجود دارد این رابطه دوام بیاورد.

 

برگشتن به مشکلات

تمام روابط متفاوت هستند ، هیچ کدام کامل نیستند. همیشه عدم توافق، ناامیدی و یا زمان غم انگیزی وجود دارد. با این حال، مخرب ترین چیز این است مشکلات را نادیده بگیرید، ساکت باشید، هیچ کاری نکنید و مشکل را حل نکنید.

این عدم ارتباط به حل این مساله کمک نمی کند. در حقیقت، اوضاع را بدتر و بن بست ایجاد می کند که می تواند حتی سو تفاهم بیشتری ایجاد کند ، یک زوج محکم و بالغ سعی در حفظ ارتباط صادقانه دارند و هر کاری که بتوانند با هم برای حل مشکل انجام می دهند.

 

تاثیر رابطه جنسی بر رفتار زوج ها

نداشتن رابطه جنسی :

رابطه جنسی برای یک زوج مهم است که در بلند مدت با هم متحد بمانند. منظور ما این است روابط جنسی آن ها باید ارضا کننده باشد و آمیزش جنسی به تقویت پیوند کمک می کند، اما اغلب زوج ها آن را کنار می گذارند چون زندگی روزمره آن ها را خسته می کند.

روابط جنسی با گذشت سال ها تغییر می کند، اما بنیادی هستند که این جنبه از رابطه را زنده نگه دارند این لحظات ضروری را با هم سپری کنید.

 

 

آموزش همسرداری و زناشویی

روشهای همسرداری موفق

 

 

نتیجه گیری

رابطه همیشه پیچیده است و به توجه مداوم نیاز دارد. با این حال، اگر از این عادت ها اجتناب کنید، قادر خواهید بود از مشکلات و سو تفاهم جلوگیری و اطمینان حاصل کنید یک ارتباط سالم و شاد را حفظ کرده اید.

 

۱۰ نکته ی بسیار جالب همسرداری

۱- همسرتان را به عنوان یک مرد بپذیرید و برای شناخت دنیای مردانه او دانش و آگاهی خود را افزایش دهید.

۲- همسر خود را به چشم یک شی‌ء مسؤول ننگرید. بلکه به شخصیت وجودی او احترام بگذارید.

۳- جنبه یا بخش‌هایی از شخصیت شوهرتان را که باعث تمایز او از سایرین می‌شود مورد توجه و تحسین قرار دهید.

۴- برای اینکه همسرتان با شما روراست باشد سعی کنید او را درک کرده و برای افکار و احساساتش ارزش قایل شوید. اگر حرف‌ها و گفته‌های او مطابق میل شما نیست از خود واکنش تند نشان ندهید زیرا به این وسیله بذر بی‌اعتمادی در زندگی خود می‌کارید.

۵- وقتی همسرتان با شما درد دل می‌کند و راز دلش را با شما در میان می‌گذارد، احساساتش را بپذیرید و به او نگویید که اسرار درونش ناخوشایند و بی‌رحمانه است‌ و خیلی بد است.

۶- به طور مداوم از شوهرتان انتقاد نکنید زیرا انتقاد پیاپی باعث می‌شود که شوهرتان از شما فاصله بگیرد.

۷- او را به درک نکردن‌، عدم صمیمیت و بی‌احساس بودن متهم نکنید. زیرا او درک کردن‌، صمیمیت و با احساس بودن را به شیوه مردانه نشان می‌دهد.

۸- نیازهای واقعی شوهرتان را دریابید. این امر اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه همسرتان این نیازها را باز گو کند و به همین جهت در مواقع مناسب با لحن ملایم در مورد نیازهایش از وی سؤال کرده و دیدگاههای واقعی وی را نسبت به خود و زندگی‌تان دریابید و در

نهایت جوابی را که شوهرتان می‌دهد بدون انتقاد و جبهه‌گیری بپذیرید.

۹- زمانی که همسرتان با شما صحبت می‌کند به دقت به حرفهای او گوش فرا دهید زیرا عدم توجه شما به گفته‌های او عدم علاقه شما را نشان می‌دهد.

۱۰- هیچ وقت از کارهایی که همسرتان برای جلب محبت شما انجام می‌دهد انتقاد نکنید برای مثال وقتی او به شما محبت می‌کند، آن را بیش از اندازه لوس ندانید او به شیوه خود ابراز محبت می‌کند.

۱۱-او را به شیوه خودتان دوست نداشته باشید بلکه به وجود او نیز اهمیت بدهید. به عنوان مثال اگر در سالگرد ازدواج‌تان‌، هدیه‌ای به او می‌دهید سعی کنید از قبل در مورد هدیه مورد علاقه‌اش اطلاعاتی به دست آورید.

۱۲- از همسر خود انتظار نداشته باشید که با تمامی طرح‌ها و ایده‌ها و افکار شما موافق باشد و آنها را تحسین کند. واقع بین باشید و به او اجازه دهید که نظرش را هر چند که برخلاف میل شما باشد، بیان نمایید.

۱۳- اصرار زیادی برای جلب محبت همسرتان نداشته باشید و این نکته را زمانی که وی عصبانی است بیشتر مراعات کنید. در بسیاری اوقات حالت روحی او برای ابراز محبت به شما مناسب نیست و اصرار زیاد شما منجر به مخالفت شدید او می‌شود.

۱۴- برای همسر خود نقش یک زن حساس و شکننده را بازی نکنید. زیرا این حالت شما باعث می‌شود که همسرتان فکر کند شما ضعیف و بی طاقتید و اگر چیزی بگوید باعث رنجش‌تان می‌شود. بنابراین سعی می‌کند که ارتباط کلامی کمتری داشته باشد و همین امر باعث ناراحتی شما می‌گردد.

۱۵- سعی کنید که در ارتباط با همسرتان همواره هویت خود را به عنوان یک زن و همسر حفظ کنید. زنی که توجه به روابطش به قیمت از دست دادن هویتش تمام شود به خود و روابطش صدمه می‌زند. زیرا این مسئله باعث می‌شود که وی خود را بخشنده‌تر و دوست داشتنی‌تر از شوهرش ببیند و فکر کند که همسرش بی‌نهایت خودخواه و ناسپاس است‌. مردها با زنی به عنوان همسر در ارتباط دایمی باقی خواهند ماند که هویت مستقل و قوی خود را حفظ کند.

۱۶- اگر احساس می‌کنید که در روابط خود با همسرتان از عزت نفس پایینی برخوردارید و میل دارید که او را وادارید تا در این زمینه به شما کمک کند که از احساس خوبی برخوردار شوید اشتباه می‌کنید. این مسئله مشکل شماست شخصاً روی آن کار کنید و در صورت لزوم از یک روان‌شناس کمک بخواهید.

۱۷- زمانی که همسرتان از فشار عصبی رنج می‌برد سعی نکنید از لحاظ احساسی به او نزدیک شوید. زیرا اگر برای صمیمیت و نزدیک شدن به او فشار آورید فقط او را عصبانی‌تر کرده و از خود دور می‌کنید. زمانی که استرس او کم شود به حالت عادی خودش بر می‌گردد.

۱۸- در زندگی زناشویی خویش سعی کنید خود را مسؤول خوشبختی خود بدانید. زنی که مسؤولیت خوشبختی زندگی مشترک را فقط بر عهده شوهرش می‌گذارد یک همسر آزرده و افسرده به بار می‌آورد.

۱۹- او را به دوست نداشتن و گریزان بودن از همسر و زندگی متهم نکنید. زیرا وی اعتقاد دارد که شریک زندگی‌اش را دوست دارد و از او گریزان نیست ولی به نظرش او را متهم به چیزی می‌کنید که در موردش صدق نمی‌کند و این مسئله موجب کدورت در روابط می‌شود.

۲۰- وقتی شما در می‌یابید که در ایجاد مشکلات زندگی خود سهم داشته‌اید و آن را به همسرتان بگویید عشق و محبت بار دیگر در زندگی‌تان شکوفا می‌شود. زیرا بعد از آن همسرتان نیز سهم خود را می‌پذیرد و با کمک شما درصدد رفع مشکل بر می‌آید

 

 

همسرداری تلگرام

همسرداری موفق

 

چگونه زوج خوشحالی باشیم | ۱۰ نکته ی بسیار جالب همسرداری

منبع : نمناک / ایران ناز

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

این مطالب را نیز ببینید!

شوهرداری مدرن

سیاست های شوهرداری | سیاست های زنانه برای همسرداری

سیاست های شوهرداری : سیاست های زنانه برای همسرداری چیست ؟ چگونه شوهرداری کنیم ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.