پنج شنبه 15 خرداد 1399

اندام متناسب با این خوراکی ها ی خوشمزه و سالم و پرانرژی

اندام متناسب با این خوراکی ها : تاثیر خوراکی ها بر تناسب اندام چیست ؟ چگونه با تغذیه سالم چربی سوزی بدن را افزایش دهیم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تاثیر خوراکی بر چربی سوزی بدن در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

خوراکی های چربی سوز

میوه های چربی سوز قوی , اندام متناسب با این خوراکی ها

 

 

با این خوراکی ها اندام مناسبی داشته باشید

لاغری بیش از اندازه به مقدار چاقی برای سلامتی مضر است و می تواند انسان را راهی بیمارستان کند. افرادی که دچار لاغری هستند خیلی زود به بیماری مبتلا می شوند و دیر خوب می شوند. اگر لاغر هستید و قصد تپل شدن دارید بهتر است با ما همراه باشید تا بهترین خوراکی ها را در این راه به شما نشان دهیم:

** گردو: گردو یکی از آحیل هایی است که به شما کمک می کند تا خیلی سریع و طبیعی چاق شوید. میزان امگا۳ در این ماده بسیار زیاد است و از بیماری های مختلف در بدن شما جلوگیری می کند.

** شیر پرچرب: شیر به تنهایی می تواند بسیاری از بیماری های بدن را از بین برد ولی بسیاری از پزشکان نوع کم چرب آن را توصیه می کنند شیرپرچرب تمام خواص شیر را دارد و گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند چاق شوند.

** نارگیل: نارکیل یکی از بهترین میوه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید. آب نارگیل دارای مواد مغذی بی شماری است و کالری بالایی دارد که می تواند به شما در ازایش وزن کمک کند.

** موز: موز میوه ای که می تواند به عنوان یک کربوهیدارات سالم از آن نام برد یکی دیگر از  مواد خوب برای چاق شدن است. موز همچنین می تواند انرژی روزانه شما را نیز تامین کند.

** دانه های مغذی: از جمله دانه های مغذی می توانیم به تخم کتان، دانه هندوانه، شاه دانه و کنجد اشاره کنیم که هر کدام آن ها دارای اسیدهای چرب مفید برای بدن هستند و به شما در چاق شدن کمک به سزایی می کنند.

** بادام: بادام یکی از تنقلات سالم که می توانید روزانه از آن استفاده کنید. سرشار از ویتامین های مختلف و همچنین مبارز بیماری های عصبی است. بادام نیز می تواند به افراد لاغر کمک به سزای بکند.

** روغن زیتون: هیچ پزشکی را پیدا نخواهید کرد که روغن زیتون را توصیه نکند. این روغن نه تنها به شما در چاق شدن کمک می کند بلکه از بیماری هیا قلب و عروقی نیز پیشگری می کند.

** سیب زمینی: منبعی عظیم از کربوهیدارات ها و همچنین مملو از مواد مغذی که البته همیشه به عنوان یک ماده چاق کننده از آن نام برده می شود.

** لوبیا: لوبیا مملو از پروتئین است و با کالری زیادی که دارد می تواند انرژی شما را برای کارهای سخت تامین کند و همچنین به شما در چاق شدن نیز کمک به سزایی می کند.

** موجودات دریایی: ماهی های آزاد و تن و همچنین میگو از جمله مواد دیگری هستند که دارای مواد مغذی مختلف مانند امگا۳ هستند. این مواد همچنین به شما در داشتن بدنی سالم و چاق نیز کمک می کنند.

 

با بکارگیری این ۸ مورد به حداکثر چربی سوزی برسید

خیلی‌ از علاقمندان به بدنسازی که مدت زمانی‌ را در باشگاه صرف ورزش میکنند،الان دیگر احتمالا میدانید که برای رشد زیاد عضلات  باید از چه اصول کلی‌ تغذیه‌ای‌  پیروی کنند

 

وعده ها:

مصرف وعده‌های کوچک هر ۲/۵-۳ ساعت

 

پروتئین:

مصرف حداقل ۳۰ گرم پروتئین همراه هر وعده غذایی

 

چربیها:

چربیها را نادیده نگیرید!اطمینان حاصل کنید ۲۰-۳۰ درصد کالری دریافتیتان در روز از چربی‌‌های سالم تشکیل شده باشد

 

کربوهیدراتها:

روی منابع با کیفیت کربوهیدرات نظیر میوه‌ها،سبزیجات،جوو،برنج قهوه‌ای و سایر منابع کربوهیدرات‌های پیچیده تمرکز کنید.

قوانینی که در بالا ذکر شد به اندازه کافی‌در موردشان شنیده ایم،آنها را امتحان کرده ایم و جواب نیز گرفته ایم.زمان آن رسیده اهداف جدید تعیین کنیم،چربی‌‌های اضافه را دور بریزیم و بدن را عضلانی کرده و عضلات شش تکّه شکمی را نمایان کنیم.

 

در ادامه برای رسیدن به این اهداف ۸ نکته را ذکر خواهیم کرد:

نکته۱) کمی‌وزنه جابجا کنید!!!

تمرینات سبک را فراموش کنید!تغییر برنامه با تکرارهای بالا با وزنه سبک وقتی‌در حال چربی‌سوزی هستید فاجعه آمیز است.وزنه‌های سنگین باعث تحریک بدن به حفظ عضلاتی میشود که تا کنون به دست آوردید.از طرفی‌،اگر همزمان با چربی‌سوزی رشد عضلات خود را نیز پیشرفت ندهید،شما در واقع این پیغام را به مغز خود می‌دهید که حجم عضلانی که تا کنون ساختید دیگر مورد نیاز نیست!!در این حالت عضله‌از دست خواهید داد.

نکته طلائی:در زمان کات کردن به همین برنامه عضله ساز که هم اکنون دارید پایبند بمانید.

 

 

مواد غذایی لاغر کننده و چربی سوز

رژیم چربی سوز

 

 

نکته۲)رژیم غذایی جادویی وجود ندارد

یکی‌از سوالات رایج در دوره کات کردن این است که بهترین رژیم غذایی چیست؟!

در واقع حقیقت این است که شما باید بر اساس بازخورد منحصر به فرد بدن خود رژیم غذایی خود را تنظیم کنید.در واقع “بهترین رژیم” وجود ندارد،اما بهترین رژیم را خودتان بر اساس شرایط بدنتان میتوانید برای خود ایجاد کنید.با مقادیر مناسبی از کالری دریافتی و پروتئین،کربوهیدراتها و چربیها شروع کنید و بر اساس نیازتان در فرایند چربی‌سوزی این مقادیر را در آینده تنظیم نمائید.

نکته طلائی:چرخه مصرف کربوهیدرات خود را به صورت روزهای با مقادیر بالا،متوسط و کم تنظیم کنید.

 

نکته۳)تعدیل در تمرینات هوازی!

در فرایند چربی‌سوزی رژیم غذایی نقشی‌بسیار مهمتر نسبت به تمرینات هوازی دارند،در حالی‌که فقط افراد اندکی‌این مساله را درک کرده اند.اول رژیم خود را تنظیم کنید.وقتی‌در فرایند چربی‌سوزی به ثبات رسیدید،به آهستگی تمرینات هوازی را اضافه کنید.یادتان باشد به آهستگی!به این خاطر که بدن شما به واسطه‌ کاهش کالری دریافتی خود تحت فشار و استرس قرار دارد.اضافه کردن ساعتهای بی‌پایان تمرینات هوازی به برنامه خود نتیجه‌ای‌جز از دست دادن حجم عضلانی که به سختی به دست آوردید را ندارد.

نکته طلائی:به جای استفاده از تردمیل،به انجام تمرینات (HIIT) بپردازید.

 

نکته۴)کاهش سرعت از دست دادن چربی‌ها!

بله،درست خواندید.بهترین راه برای چربی‌سوزی پایدار از دست دادن ۱/۵-۲ پوند چربی‌در هفته است.در صورتی‌می‌توان از این مقدار بیشتر چربی‌سوزی کرد که شما واقعاً از مقدار زیادی چربی‌اضافه برخوردار باشید.کاهش وزن سریع روش مناسبی برای رسیدن به درصد چربی‌تک رقمی‌نمیباشد.چربی‌سوزی سریع همچنین میتواند باعث از دست دادن عضلات نیز شود.

نکته طلائی:کاهش وزن همیشه در هفته اول سریعتر از حد نرمال رخ میدهد.برای ایجاد تغیرات تا هفته دوم یا سوم صبر کنید و سپس بر اساس نیازتان تغیرات ایجاد کنید.

 

نکته۵)شکم با رژیم ساخته میشود

ایرادی ندارد حجم بالایی از کرانچ و حرکات زیر شکم را انجام دهید اما بدانید تمرینات مربوط به شکم کمکی‌به شما در از دست دادن چربیهای این ناحیه نمیکند.به تمرینات شکم خود ۱-۳ جلسه در هفته با شدت و حجم مناسب بپردازید.این روش باعث حفظ عضلات شکم شما وقتی‌در دوره کات هستید میشود.

نکته طلائی:دراز و نشست با وزنه و کرانچ با سیم کش بهترین حرکات برای ضخیم کردن عضلات شکم می‌باشد.

 

نکته۶)متقلب باشید!!!

آیا می‌دانستید یک رژیم غذایی سخت و منظم شامل وعده‌های تقلبی نیز هستند؟!

یک رژیم غذایی ممتد باعث سطح کاهش لپتین در بدن میشود.لپتین هورمونی است که باعث حداکثر کارایی متابولیسم در بدن میشود.یک وعده غذایی تقلبی(بعضی‌مواقع یک روز) در هفته باعث غافلگیری بدن میشود و سطح لپتین در بدن را کاهش میدهد.این افزایش متابولیسم باعث چربی‌سوزی بیشتر درون بدن میشود.

نکته طلائی:در هفته برای خود یک ساعت برای این وعده تقلبی وقت بگذارید.مثلا در آخر هفته با دوستان یا خانواده یه وعده غذایی که دوست دارید میل نمائید.این کار همچنین باعث حفظ روابط اجتماعی شما نیز میشود.

 

نکته۷)در مورد درصد چربی‌بدن واقع بین باشید

اکثر افراد درصد چربی‌بدن خود را نادیده میگیرند.دیدگاهی‌غیر واقع بینانه در این مورد باعث ناامیدی شما هنگام اجرا یک رژیم چربی‌سوز که قرار است ماه‌ها ادامه داشته باشد میشود.بهترین بدنسازان و فیتنس کارانی که به صورت طبیعی کار میکنند حجم خالص عضلات آنها به بیش از ۱۷۰-۱۸۰ پوند نمیرسد.هر چه بیشتر واقع بین باشید،در فرایند چربی‌سوزیتان موفق تر عمل خواهید کرد.

نکته طلائی:اعداد و ارقام و مقیاس‌هایی که برای تعیین درصد چربی بدن به صورت اینترنتی دریافت می‌کنید را فراموش کنید.یک دستگاه اندازه گیری میزان درصد چربی‌بدن تهیه کنید که واقعاً از مقدار صحیح چربی‌بدنتان آگاه شوید.

 

نکته۸)به مقدار کافی‌آب بنوشید

شاید این عبارت را بارها شنیده باشید ولی‌تعداد کمی‌به آن عمل میکنند!درصد قابل توجهی‌از ورزش کاران،حتی بدنسازان حرفه‌ای به اندازه کافی‌آب نمینوشند.بعضی‌از تحقیقات نشان دهنده این است که خود آب به تنهائی‌باعث افزایش ۳۰ درصدی میزان متابولیسم میشود(شامل تحقیقات روی مصرف آب سرد).پس حتما این را نیز دریافتید که عدم مصرف آب کافی‌باعث کاهش سرعت فرایند چربی‌سوزی میشود.

نکته طلائی:از بطری هایی که روی آنها درجه بندی دارد برای نظارت بر میزان آب مصرفی خود در روز استفاده کنید.

 

 

چربی سوز طبیعی

نکاتی درباره غذاهای چربی سوز

 

اندام متناسب با این خوراکی ها ی خوشمزه و سالم و پرانرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران/ edcoan.ir / الودکتر / دکترسلام

این مطالب را نیز ببینید!

قرص لاغری easy slim عوارض

قرص های لاغری | عوارض جبران ناپذیر کپسول های لاغری

قرص های لاغری : آیا کپسول های لاغری موثرند ؟ عوارض مصرف داروهای لاغری بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.