یکشنبه 1 اردیبهشت 1398
صفحه اصلی / یوگا / معجزه جوانسازی صورت با یوگا | یوگای صورت چه فوایدی دارد

معجزه جوانسازی صورت با یوگا | یوگای صورت چه فوایدی دارد

جوانسازی صورت با یوگا : تاثیر یوگا بر جوان سازی پوست صورت چیست ؟ فواید یوگا برای صورت چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره تاثیر ورزش یوگا بر جوان سازی و شادابی پوست صورت در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

یوگای چشم

یوگای صورت دانلود , جوانسازی صورت با یوگا

 

 

یوگای صورت چه فوایدی دارد؟

در دنیای امروز شاید دیگر پیرشدن پوست و صورت دور از ذهن به نظر برسد، با وجود انواع کرم های ضدچروک و روش های جوانسازی پوست و سرم های مختلفی که برای شستن صورت وجود دارد دیگر پوست صورت از پیرشدن در امان خواهد ماند. اما فکر می کنید راه ساده تر و طبیعی تری برای جوان نگه داشتن و زیبایی پوست وجود دارد؟ راهی که نیاز به هزینه بیش از حد نداشته باشد؟ ما به شما ورزش دادن صورت که به آن یوگای صورت گفته می شود را پیشنهاد می کنیم. فکر می کنید چرا ورزش دادن صورت مفید است؟ با ۶ فایده ورزش دادن صورت همراه باشید.

 

شاید به نظر عجیب برسد که صورت نیز نیاز به ورزش دارد، چه برسد به یوگا ! اما واقعا چیزی به نام یوگای صورت وجود دارد و صورت به آن نیاز دارد. با فواید آن همراه باشید :

۱ ) یوگای صورت ارزانتر از عمل های زیبایی و کرم های آرایشی است

یوگای صورت هیچ هزینه ای ندارد و برای انجام آن فقط باید کمی وقت بگذارید. این در حالیست که رقبای آن هزینه های هنگفتی دارند و برای آنها نیز باید وقت بگذارید! پس بد نیست به آن یک شانس بدهید.

 

۲ ) ورزش دادن صورت برای شما بهتر است

اگر طرفدار طبیعی زندگی کردن باشید قطعا بوتاکس در صدر کارهایی که دوست ندارید انجام دهید قرار دارند. علاوه بر اینها، اکثر کرم های جوانسازی پوست نیز حاوی پارافین، روغن های معدنی و موادی هستند که گاهی برای خیلی از افراد مطلوب نیستند. هرچند ما نمی گوییم از این کرم ها استفاده نکنید اما باید بدانید انجام یوگای صورت روشی ۱۰۰% طبیعی است و هیچ ماده شیمیایی در آن دخیل نیست. بنابراین می توانید با انجام ورزش صورت، بدون هزینه و بدون استفاده از مواد شیمیایی هم نتیجه مطلوبی بگیرید.

 

۳ ) یوگای صورت روند پیرشدن پوست را کند می کند

به مرور زمان با اخم کردن، حرکات مختلف صورت و حتی لبخند زدن، خطوط و چروک های مختلفی روی پوست ایجاد می شود. این هم بخش طبیعی از زندگی است اما یوگای صورت می تواند جلوی سرعت این روند را بگیرد. معمولا حرکات مختلف صورت که به صورت عادت انجام می دهیم در چهره ما چروک ایجاد می کنند. بنابراین حرکات خاص جایگزین و یا ورزش دادن صورت می تواند باعث شود این چروک ها و خطوط عمیق نشوند و روند پیر شدن پوست کند شود.

 

۴ ) یوگای صورت تنش را آزاد می کند

کسی نیست که در زندگی روزمره با تنش و استرس های مختلف روبه رو نباشد. اما جالب است بدانید حرکات یوگای صورت می تواند به آرام شدن این تنش کمک کند. همه ما استرس زیادی را در گردن یا ماهیچه های اطراف صورت جمع می کنیم ولی با ورزش دادن صورت و انجام حرکات صحیح یوگای صورت به راحتی می توانیم از شر این تنش ها رها شویم.

 

۵ ) ورزش دادن صورت در چهره تاثیر بسزایی می گذارد

همانطور که گفته شد یوگای صورت یک نوع ورزش است وهمانطور که ورزش به بدن فرم می دهم، یوگا هم به صورت و آن را سفت تر می کند. ورزش دادن به صورت باعث می شود خون و اکسیژن زیر پوست به حرکت در آید. این کار به تولید کلاژن و جوانسازی پوست کمک می کند. و از همه مهم تر این فرم گیری، جوانی و شادابی پوست کاملا طبیعی خواهد بود.

 

۶ ) یوگای صورت اعتماد به نفس را بالاتر می برد

این یک حقیقت است، هر چه بهتر دیده شوید احساس بهتری نیز خواهید داشت و این باعث می شود اعتماد به نفس شما بالاتر رود. دیگر نگران پنهان کردن چروک ها زیر کرم های آرایشی نخواهید بود یا نگران پاک شدن آرایش در جایی که به لوازم آرایشی دسترسی ندارید. با داشتن چهره ای بی نقص و طبیعی، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.

 

 

 فیلم آموزش یوگای صورت

یوگای صورت برای خط خنده

 

 

 معجزه جوانسازی صورت با یوگا

ورزش یوگای صورت یکی از پرطرفدارترین ورزش‌ها برای جوانسازی و زیبایی افراد است؛ زیرا این ورزش پوست‌های چروک را صاف کرده و از پوست های جوان نیز محافظت می کند تا دچار پیری نشود.

به طور کلی یوگای صورت و انواع ماساژ با یک نظام مشابه برروی بدن تاثیر می گذارند؛ وقتی که ماهیچه ها بیش از اندازه فعال هستند، تجمع مواد اضافه و زاید مانند اسید لاکتیک می تواند موجب گرفتگی، درد و اسپاسم عضلات شود.

یوگای صورت و ماساژها سبب بهبود گردش خون و جریان لنفاوی می شوند و اکسیژن تازه و مواد غذایی را به بافت های بدن می رسانند و به خارج شدن مواد سمی و پاکسازی بدن از سموم و جوانسازی کمک فراوانی می کنند.

با انجام ماساژ، توان عضلات بازسازی می شود؛ همچنین ماساژ به فعال سازیِ فرآیندهای مختلف در سیستم عصبی مرکزی و تقویت مکانیزم های آسان کننده کمک می کند؛ همچنین ماساژ تاثیر بازتابی روی عناصر عضلانی که در دیواره عروق خونی قرار دارند می گذارد، که سبب کمک به توزیع خون می شود و فشار شریانی را به حالت عادی در می‌آورد.

لازم است بدانید که در تجویز ماساژ باید هر نوع از خصوصیات فردیِ ماساژ گیرنده و حتی میزان خستگیِ او درنظر گرفته شود.

 

یوگای صورت و ماساژ، دوست اندورفین

ماساژ، موجب بالا رفتن اندورفین‌ها و افزایش ترشح هورمون سروتونین می شود؛ این نکته به اثبات رسیده که هورمون استرس را آزاد می کند؛ انجام ماساژ استرس، احساس عصبانیت، ناآرامی، بی قراری و اضطراب را به طور فوق العاده ای کاهش می دهد و جوانسازی را برای فرد ارمغان می آورد.

افراد ورزشکاری که درنتیجه اثرات آرامش بخش ماساژ، از حالت روانی مثبتی برخوردار شده‌ اند، استرس کمتری خواهند داشت؛ به همین سبب زمانی که عضلات در آرامش کامل قرار گرفته باشند، با وارد آوردن فشار کمی به قسمت بطن عضلات، می توان به تخلیه خون سیاهرگی در جهتی که فشار اعمال شده کمک نمود.

برای ماساژ درمانی تاثیرات فوق العاده عالی فراوانی همچون بهبود سوخت و ساز بدن و گردش خون گفته شده است.

 

تاثیر خارق‌العاده یوگای صورت بر جوانسازی پوست

پوست افراد اولین بخش از بدن است که تحت تاثیر ماساژ قرار می گیرد؛ وقتی که دست روی پوست گذاشته می شود، می توان گرما را در پوست بدن احساس کرد.

با ثابت نگه داشتن دست ماسور روی بدن فرد، گرما افزایش پیدا می کند، که با افزایش جریان خون در قسمت سطحی پوست و بدن، فرد شادابی و زیبایی و جوانسازی پوست را از ماساژ هدیه خواهد گرفت.

کششی که با ماساژ بر روی پوست صورت می گیرد باعث افزایش اکسیژن می شود؛ همچنین ماساژ باعث فعالیت بیشتر در سلول های پوست می شود و کار غدد چربی و عرق را در دفع مواد زاید و سموم بهبود می بخشد؛ همچنین سبب باز شدن منافذ پوست شده و درنتیجه پوست در اثر ماساژ، تنفس بهتری می نماید.

پیشنهاد می کنیم در کنار انجام ورزش روزانه و منظم، یوگای صورت و ماساژ را نیز در برنامه خود داشته باشید و از تاثیرات مثبت آن لذت ببرید.

 

 

 آموزش تصویری یوگای صورت

تاثیر یوگا بر جوان ماندن پوست

معجزه جوانسازی صورت با یوگا | یوگای صورت چه فوایدی دارد

 

منبع: بانوی شهر / فیتامین / بیتوته

معجزه جوانسازی صورت با یوگا | یوگای صورت چه فوایدی دارد
3.5 امتیاز از 2 رای

این مطالب را نیز ببینید!

نظرات کاربران در مورد هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟ | در مورد هایفوتراپی بیشتر بدانیم

هایفوتراپی چیست ؟ مراقبت های لازم بعد از هایفوتراپی چیست ؟ چه کسانی هایفوتراپی انجام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.