پنج شنبه 2 اسفند 1397
صفحه اصلی / موفقیت / زندگی نامه انسانهای موفق / زنان کارآفرین | نکات موفقیت از زبان زنان موفق جهان

زنان کارآفرین | نکات موفقیت از زبان زنان موفق جهان

زنان کارآفرین | نکات موفقیت از زبان زنان موفق جهان
4.5 امتیاز از 2 رای

زنان کارآفرین : ویژگی های زنان موفق چیست ؟ چگونه زنی موفق شویم ؟ در اینجا با مقاله ای درباره راه های موفقیت در خانم ها ، ویژگی های مشترک خانم های موفق در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 نکات کلیدی موفقیت

نکات روانشناسی جالب , زنان کارآفرین

 

۴ توصیه مهم به زنان کارآفرین

اکنون زمان آن فرا رسیده است که وارد دنیای کارآفرینی شوید. پس تصمیم تان را گرفته اید و می خواهید کسب و کاری را برای خود آغاز کنید؟ تبریک می گویم! کمتر چیزی وجود دارد که بتواند به اندازه کارآفرینی و در نتیجه آن کسب اهداف شخصی و کمک به دیگران، لذت بخش و قدرت بخش باشد.

هیچ زمانی برای کارآفرینی بهتر از حال حاضر نیست. در آمریکای شمالی هر ماه حدود ۵۵۰ هزار کارآفرین جدید مشغول به کار مورد علاقه شان می شوند.

حالا بیایید نگاهی به وضعیت زنان کارآفرین بیندازیم: بر اساس آمار و ارقام، این طور تخمین زده شده که تعداد زنان کارآفرین آمریکای شمالی از عدد ۹٫۴ میلیون نفر گذشته است که این رقم به معنای ۳۰ درصد کل کسب و کارهای این نقطه از عالم است. درآمدی که از این کسب و کارها ناشی شده است، حدود ۱٫۵ تریلیارد دلار است که نشان دهنده این مسئله است که زنان نیز به خوبی در اقتصاد کشور نقش دارند.

چه از وضعیت بد و چرخه باطل کارهای شرکتی خسته شده باشید و چه خدمات و محصولات فوق العاده ای برای ارئه داشته باشید، هیچ دلیلی ندارد که خود را به داشتن شغلی خسته کننده و آینده ای نامطمئن راضی کنید.

همیشه نخستین قدم، سخت ترین گامی است که باید بردارید زیرا دستورالعمل کامل شروع کسب و کار چیزی نیست که بتوانید با مطالعه کتاب، مراجعه به مشاور یا نوشتن برنامه کسب و کاری دقیق به آن دست پیدا کنید. (اگرچه همه این کارها واقعا ارزشمند هستند. به همین خاطر به شما توصیه می کنم که انجام شان دهید.) اگرچه بیشترین چیزی که می آموزید، در حین کار خواهد بود اما می خواهم چندین نکته را با شما در میان بگذارم تا بتوانید تا حدی خود را آماده این کار کنید.

 

علاقه تان را دنبال کنید

می گویند اگر کاری را که دوست دارید انجام دهید، دیگر نمی توان اسم «کار کردن» را روی آن گذاشت. بسیار ضروری است که کسب و کارتان آن چیزی باشد که به آن علاقه مندید چرا که باید وقت زیادی را به انجام آن کار اختصاص دهید. کارآفرینی مانند انتخاب یک شغل یا اضافه کاری نیست، بلکه چیزی است که باید تمام زندگی تان را وقف آن کنید؛ به همین خاطر بسیار مهم است که واقعا به آن کار علاقه داشته باشید. علاوه بر این، وقتی که نسبت به چیزی مشتاق باشید، اشتیاق شما به شکلی مسری به همه سرایت می کند و بدین شکل می توانید در تمام حیطه ها مثل بازاریابی، فروش، مذاکرات و جذب سرمایه با موفقیت عمل کنید.

 

با برندتان یکی شوید

برندتان همه چیز را در مورد شما و شرکت تان به همه می گوید، به همین خاطر باید آن را به شکل مشخصی تعریف و سپس در مورد همه چیز اعمالش کنید. برند شما نه تنها نیازمند لوگو، پیام، فونت و رنگ بندی خاصی است بلکه باید شعار، ارزش ها، کیفیت و رویکردتان در زمینه خدمات مشتریان را نیز در آن بگنجانید. تداوم برند باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود، اعتباری برای تان به ارمغان خواهد آورد و شما را نسبت به رقبا متمایز خواهد کرد. به عنوان مثال برند من حول محور آموزش کارآفرینی به بانوان متمرکز شده است و من تمام فعالیت هایم را بر اساس همین موضوع تنظیم می کنم.

 

بر ترس تان غلبه کنید

متوجه قضیه هستم. ایجاد تغییر بزرگی در زندگی و شیوه کسب درآمد، کار ترسناک و پر خطری است. اگر موفق نشوم چه؟ باید مشخص کنید که از چه چیز می ترسید. آیا از شنیدن پاسخ منفی هراس دارید؟ خب این اتفاق بارها و بارها رخ خواهد داد. بعد از هر بار شنیدن پاسخ منفی باید دوباره تلاش کنید. آیا از شکست می ترسید؟ خب ممکن است در طول مسیر کارآفرینی با چند شکست کوچک و بزرگ روبرو شوید. خود را به بهترین شکل ممکن برای این اتفاق آماده کنید و تمرکزتان را روی بازگشت قوی تر بگذارید. گاهی در ابتدای مسیر، بدترین احتمالات ممکن را پیش بینی می کنیم، اما کمی بعد متوجه می شویم که آن احتمالات فاجعه آمیز به ندرت رخ می دهند.

 

سیستم پشتیبان تدارک ببینید

حتی اگر به عنوان یک کارآفرین تنها می خواهید کارتان را شروع کنید، باز هم باید عده ای را برای پشتیبانی از خود داشته باشید. به یک حسابدار، مشاور مالی، وکیل یا یک ایده پرداز رجوع کنید. از خانواده و دوستان تان بخواهید که از شما حمایت کنند. از افراد موفقی که می شناسید، سراغ مشاوران خوب را بگیرید و در نهایت به انجمن های کارآفرینی شهرتان رجوع کنید و اطلاعات و دانش بیشتری را در این زمینه به دست آورید.

 

 

نکات مهم پزشکی

نکات روانشناسی زندگی زناشویی

 

 

نکات موفقیت از زبان زنان موفق جهان

۱٫بی نظم و شلخته نباشید

شما به عنوان یک زن جوان هیچ وقت نباید به خودتان اجازه ندهید که بی نظم و شلخته باشید. وضع ظاهری شما همیشه باشیدآراسته، مرتب و تمیز باشد. یعنی موهایتان همیشه مرتب، لباس ها اتو کشیده و اتاق خواب یا خانه تان از تمیزی و ترتیب خاص خود برخوردار باشد. اگر فکر می کنید کار سختی است، بدانید که در آینده همسرداری و تربیت فرزندان به وظایفتان اضافه خواهد شد.

 

۲٫سالم زندگی کردن را به عادت خود تبدیل کنید

یکی از مهم ترین فاکتورهای مدیریت فردی این است که سالم زندگی کنید و شیوه زندگی سالمی در پیش بگیرید. غذای سالم و مقوی مصرف کنید، خواب کافی داشته باشید و عادات مثبت در خود پرورش دهید.

 

۳٫کنترل شاخصی را جدی بگیرید

شاید از نظر شما تنها زندگی کردن و مجرد بودن شما را از کنترل ها خارج کرده و شرایط را برایتان راحت تر می سازد اما نکته قابل توجه اینجاست که شما باید خودتان را تربیت کنید، تربیت در این متن یعنی وضعیت مالی، احساسی، دوستی و روابط اجتماعی خود را به بهترین نحو کنترل کنید در غیر این صورت اتفاقات خوشایندی رخ نخواهد داد.

 

۴٫مدیریت زندگی خود را به دست بگیرید

هر چند که در کشور ما دختران اجازه تنها زندگی کردن را ندارند اما می توانید فرصت هایی برای خود بسازید و خارج از کنترل مردهای خانواده پولتان را خرج کنید. یاد بگیرید برای خودتان زندگی کنید، نه همسر و پدرتان.

 

۵٫کتاب بخوانید، تفاوتی ندارد آکادمیک باشد یا غیر آکادمیک

یک جسم زیبا بدون فن بیان خوب، بدون فکر زیبا و تحسین برانگیز، بدون تفکری مستقل و پویا همیشه به دیگران وابسته می ماند. پس کتاب بخوانید، یاد بگیرید و مستقل شوید.

 

۶٫در برابر مشکلات مقاوت نشان دهید

به عنوان یک زن، مشکلات زیادی برای پیشرفت سر راه شما قرار دارند. به عنوان مثال زنان و مردان مسموم زیادی ممکن است ذهن شما را به خود آلوده کرده و یا انگیزه تان را از بین ببرند. توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید این جملات مسموم و منفی را به عنوان نصیحت به کار گیرید.

 

۷٫هنرمند باشید

هر زنی، با هنر زیباتر می شود پس می توانید یک رشته هنری مثل موسیقی، نقاشی یا آشپزی را به طور تخصصی دنبال کنید. هنر داشتن می تواند به شما هویت ببخشد، شما را آرام کرده و یا حتی به حرفه اصلی شما تبدیل شود، زیبایی و جذابیت یک زن هنرمند غیر قابل وصف است.

 

۸٫فکر خودکشی و اعتیاد را از سرتان بیرون کنید

هیچ مردی، هیچ عشقی، هیچ فشاری و هیچ قانون اجتماعی نباید تا این حد روی شما تاثیر بگذارد که شما به فکر خودکشی یا اعتیاد بیافتید. استراتژی های منحصر به فرد خود را برای رهایی از مشکلات شخصی یا اجتماعی به کار گیرید و حدالامکان از این دو موضوع فاصله بگیرید. یک زن معتاد به هیچ عنوان جایگاهی نه در خانواده، نه در دل یک مرد و نه حتی در جامعه نخواهد داشت.

 

 

 نکات کوتاه و جالب روانشناسی

ویژگی های زنان موفق

 

زنان کارآفرین | نکات موفقیت از زبان زنان موفق جهان

منبع : مجله پنجره خلاقیت / برترینها / حسن خندان

این مطالب را نیز ببینید!

روانشناسی رفتار زنان

چگونه با یک خانم صحبت کنیم؟ | حقایق عجیب درباره زنان

چگونه با یک خانم صحبت کنیم؟ | حقایق عجیب درباره زنانبه این مطلب امتیاز دهید …

دیدگاهتان را بنویسید