سه شنبه 27 آذر 1397
صفحه اصلی / کودک / بچه شبیه کی میشه | چهره نوزاد شبیه پدر میشود یا مادر؟

بچه شبیه کی میشه | چهره نوزاد شبیه پدر میشود یا مادر؟

بچه شبیه کی میشه | چهره نوزاد شبیه پدر میشود یا مادر؟
5 امتیاز از 1 رای

یکی از مسائل مهمی که در بارداری برای پدر و مادر مطرح میشود این است که بچه شبیه کی میشه . در اینجا با مقاله ای درباره چهره کودک در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

 

گریم کودک ساده

گریم کودک جدید , بچه شبیه کی میشه

 

نوزاد شبیه مادر سالم تر است یا نوزاد شبیه پدر؟

تا به حال به این فکر کرده اید که نوزادان شبیه مادر یا پدر چه تفاوتی با هم از نظر سلامتی دارند؟تحقیقات جدید حاکی از آن هستند افرادی که شبیه پدرشان هستند در سن یک سالگی به طور قابل توجهی سالم تر هستند.مطالعه ای نشان داد کودکانی که شبیه پدرشان هستند احتمال کمتری دارد دچار آسم شوند و به پزشک یا اورژانس مراجعه کنند و در صورت پذیرفته شدن در بیمارستان ، دوره نقاهت شان در بیمارستان کوتاه است .

 

راز جالب سلامت نوزاد و شباهت او به پدر یا مادرش

همچنین پدرانی که بیشتر از دو و نیم روز در ماه با فرزندانشان زند گی نمی کنند اگر فرزندانشان شبیه شان باشند فکر می کنند به خاطر این است که از لحاظ ژنتیکی با فرزندان خود ارتباط دارند و همین خزسندی از شباهت او باعث می شود آن ها توجه بیشتری به نیازهای سلامتی نوجوانان خود کنند و میزان آسیب را کاهش دهند.

استاد مطالعه پروفسور سولومون از دانشگاه بینقامتون در نیویورک گفت:” پدران در بزرگ کردن کودک اهمیت دارند و نقش خود را در سلامت کودک می بینند ، جالب است بدانید که سلامتی کودکانی که شبیه پدرشان هستند وضعیت بهتری دارد

پروفسور Polachek در مورد یافته ها صحبت می کرد گفت:” وقتی کودک شبیه پدر به نظر می رسد ، یک شاخص سلامت در حال پیشرفت پیدا می کنیم. فراموش نکنیم که حضور پدر در رشدکودک اهمیت خاصی دارد توضیح اصلی این است دیدارهای مکرر پدر اجازه می دهد تا والدین زمان بیشتری را برای مراقبت و نظارت، جمع آوری اطلاعات درباره سلامت کودک و نیازهای اقتصادی بگذارند . این مطالعه بر اهمیت نقش پدر بر سلامت کودک تاکید دارد و بیان می کند نوزادان شبیه به پدرشان در ابتدای تولد احتمالا زمان بیشتری را با پدرشان سپری کرده و همچنین سالم تر خواهند بود. محققان امیدوارند پدران از این رویه در بهبود سلامت کود کشان حمایت کنند.

پروفسور Polachek افزود:تلاش های بیشتر برای تشویق پدران برای درگیر شدن مداوم با فرزندان از طریق کلاس های والدین، آموزشی ، بهداشتی ، و آموزش شغلی برای افزایش درآمدها انجام می شود. والدین مثبت تعامل اجتماعی را پوشش می دهند، مانند خواندن ، بازی کردن با کودکان همچنین وظایف لازم، مانند عوض کردن پوشک.

این یافته ها در مجله اقتصاد سلامت منتشر شد.

 

تحقیقات چگونه صورت گرفت ؟

محققان در سه روز اول تولد نوزادان ۴۵۶ خانواده را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند ، پدر و مادر بچه ها از هم جدا شده بودند، با این که مادر بهترین مراقب آنها بود. هر دو پدر و مادر کودکان گزارش دادند جوانان شبیه پدرشان هستند ؛این خانواده ها به مدت یک سال مورد بررسی بودند.

سلامت آینده کودکان در سن ۱۰ سالگی تصمیم گیری می شود.

این موضوع پس از تحقیقات ماه گذشته ، منتشر شد حاکی از آن است سلامت آینده افراد ممکن است تنها در ۱۰ سال گذشته تصمیم گیری شود.

مطالعات نشان داده کودکانی که در خانه ها ی محروم از حضور پدر زندگی می کنند صرف نظر از دوره ی نوجوانی و جوانی شان که چقدر راحت بوده اند رفاه و آسایش کمتری دارند

هم چنین محققان معتقدند محرومیت کودکان از حضور پدر موجب استرس و التهاب در بزرگ سالی می شود که سلامت و ایمنی کلی آنها را به خطر می اندازد.

نویسنده بوریس شوال از دانشگاه ژنو گفت:” مطالعه ما حاکی از تاثیر مستقیم، بیولوژیکی و ماندگار یک شروع ضعیف در زندگی است و در این مورد نمی توان نقش پدر را نادیده گرفت.

 

چهره کودک بر چه اساسی تشکیل می شود؟

حالات چهره یک راه ارتباطی بدون کلام بین ما و دیگران است، که گاهی اوقات از این راه در روابط اجتماعی و محیط کار خود از آن استفاده می کنیم. حال شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که آیا حالات چهره کودک بر اساس ژنتیک تشکیل می شود یا خیر؟

ویژگی های جسمی زیادی هستند که ما از والدین مان به ارث می بریم. به عنوان مثال قد، رنگ چشم ها و خیلی موارد دیگر … سوال اینجاست که به جز ویژگی های جسمی چه چیزهای دیگری از اجدادمان به ارث می بریم؟

تحقیقات جدید نشان می دهند دست کم بخشی از حالات صورت انسان از پدر و مادر به فرزندان به ارث می رسد و این عقیده که انسان ها حالات صورت مرتبط با احساسات مختلف را از کودکی و با مشاهده دیگران یاد گرفته اند، درست نیست.

لب های سخت و جمع شده نشانه تنش و عدم پذیرش است. تبسم با لب های بسته، تنها برای ادای ادب و احترام و نزاکت است. اگر به چهره اطرافیانتان دقت کنید بسیاری از این حالات را در چهره شان خواهید یافت که می تواند نشان دهنده افکارشان باشد

اخم و لبخند ، خوشحالی و ناراحتی عصبانیت و آرامش ، همه و همه حس هایی است که در تمام افراد وجود دارد. زمانی که اخم می کنیم حالت چهره مان تغییر می کند و زمانی که می خندیم نیز تغییراتی در چهره رخ می دهد. اما آیا تابحال از خود پرسیده اید که این تغییرات چهره از کجا سرچشمه گرفته است؟

شاید شنیده باشید که:وقتی عصبانی می شوی، جذابتری! شما وقتی عصبانی می شوید، چه شکلی می شوید؟ وقتی خوشحالید چطور؟ غم، یاس، هیجان، تاسف و تعجب در چهره شما چه اثری به جای خواهند گذاشت؟

اصلا تا به حال فکر کرده اید که ما از کجا یاد گرفته ایم که وقتی ناراحت و عصبانی می شویم، چرا اخم هایمان را درهم می کشیم؟ چرا مثلا چشمانمان گرد نمی شود؟ شاید بگویید خوب از اول تمام اطرافیانمان در این شرایط، این حالات را به چهره خود داده اند و این حالات صورت را از دیگران یاد گرفته ایم.

ولی محققان نظر متفاوتی دارند. تحقیقات جدید نشان می دهند دست کم بخشی از حالات صورت انسان از پدر و مادر به فرزندان به ارث می رسد و این عقیده که انسان ها حالات صورت مرتبط با احساسات مختلف را از کودکی و با مشاهده دیگران یاد گرفته اند، درست نیست.

 

 

 

آموزش گریم صورت کودکان

قیمت گریم کودک

 

 

لبخند مادرانه یا پدرانه؟

این بار محققان فلسطینی این مطالعه جالب را درباره حالات چهره انسان ها انجام داده اند. به گزارش سایت اینترنتی “نیوساینتیست” این محققان به منظور درک این مطلب که آیا حالات چهره هر فرد در شرایط احساسی مختلف از والدین به او به ارث رسیده و یا در کودکی با مشاهده حالت چهره دیگران آموخته شده، ۲۱ داوطلب که نابینا به دنیا آمده بودند را به همراه ۳۰ تن از اقوام این افراد مورد آزمایش قرار دادند.

محققان از چهره این ۵۱ نفر هنگامی که در حال بازگو کردن خاطرات شاد و غمگین خود بودند و همچنین هنگام حل یک معمای دشوار و نیز موقع شنیدن یک داستان جنایی و در مرحله آخر هنگام شنیدن یک خبر غیرمنتظره تصویربرداری کردند. در مرحله بعد محققان این تصاویر را که در آنها تمامی تغییرات صورت داوطلبان، از جمله حرکت ابروها، حالت چشمان و جمع شدن لبها ثبت شده بود، به رایانه وارد کرده و با یک نرم افزار آماری به بررسی آنها پرداختند.

نتیجه این مطالعه نشان داد افرادی که نابینا متولد می شوند، به میزان زیادی در هنگام احساسات مختلف، حالاتی در صورت خود ایجاد می کنند که مشابه حالات ایجاد شده در صورت اقوامشان هنگام مواجهه با همان احساسات است و این در حالی است که این افراد هیچ گاه صورت اقوام خود را ندیده بودند. دانشمندان عقیده دارند با توجه به نتایج این مطالعه، احتمالا عوامل ژنتیکی در حالات صورت انسان ها نقش داشته و ژن ها بر عضلات و ساختار عصبی صورت تاثیر می گذارد.

 

زبان چهره شما

حالات مختلف چهره همه ما، ناشی از حرکت یا موقعیت عضلات حالت دهنده زیر پوست صورت است. حالات چهره ما، بخشی از زبان بدن ما را شامل می شوند. شما ممکن است با طرف مقابلتان حتی یک کلمه هم صحبت نکنید ولی بدون شک می توانید با حالات چهره خود، آنچه را که در ذهنتان دارید به او بفهمانید.

در حقیقت، حالات چهره یک راه ارتباطی غیرکلامی بین ما و دیگران است. اگر توجه کرده باشید شما در روابط اجتماعی خود، در محیط کار، در منزل و در مدرسه، از این زبان بی صدا بسیار استفاده می کنید. مطالعات دانشمندان نشان می دهد به جز انسان، برخی از گونه های حیوانات نیز با حالات چهره خود با افراد هم گونه خود ارتباط برقرار می کنند. بسیاری از انسان ها این توانایی را دارند که حالات مختلف صورت خود را برنامه ریزی کنند، یعنی به شکل ویژه ای، دقیقا مشابه خودشان بخندند اخم کنند و یا فریاد بکشند.

خیلی جالب است اگر فکر کنیم به اندازه تمام انسان های روی این کره خاکی ژست های اختصاصی در چهره افراد در شرایط احساسی متفاوت شکل می گیرد. بسیاری از انسان ها حتی اگر تلاش کنند افکار خود را پنهان کنند نمی توانند حالات چهره خود را از دید دیگران پنهان کنند. چندی پیش دانشمندان دانشگاه بوفالوی نیویورک روشی ابداع کردند که می تواند دروغگویان را از روی حالات صورتشان تشخیص دهد. به گزارش یونایتد اینترنشنال، این دانشمندان معتقدند آموزش این روش به کارکنان ایست بازرسی امنیتی کمک می کند تا علائم آگاهانه و ناآگاهانه رفتاری در ارتباط با دروغ را شناسایی کرده و تغییرات حالات چهره افراد دروغگو مانند برافروختگی صورت را تشخیص دهند.

 

کامپیوترهای مهربان

این روزها کامپیوترها عرصه فرمانروایی خود را روزبه روز وسیع تر می کنند تا جایی که حتی می توانند حالات چهره شما را بخوانند. محققان موفق به ساخت دستگاهی کامپیوتری شده اند که می تواند ذهن شما را بخواند. این محققان در نخستین مرحله با استفاده از یک دوربین ویژه از صورت شما فیلم برداری می کنند، سپس این تصاویر به کامپیوتر منتقل شده و سپس وضعیت ۲۴ نقطه از چهره شما ارزیابی می شود.

زاویه بینی، زاویه ابروها و گوشه های لب مورد ارزیابی قرار می گیرد. تکان دادن سر، بالا انداختن ابروها و کشیدن گوشه های لب همه معانی خاصی دارند. محققان با مطالعه مجموعه این حالات در چهره افراد می توانند آنچه در ذهنشان می گذرد را پیش بینی کنند. پروفسور پیتر رابینسون، استاد تکنولوژی کامپیوتر از دانشگاه کمبریج معتقد است:باید باور کرد که روش های بسیار محدودی وجود دارد که انسان ها با آن حالات و احساسات خود را به دیگران نشان می دهند. این محققان برای ساختن برنامه کامپیوتری خود، از تعدادی بازیگر خواسته اند که حالات مختلف چهره انسان را در شرایط روحی و احساسی مختلف به خود بگیرند و سپس تصاویر متعددی از آنها تهیه کرده اند.

جالب تر اینکه آنها پا را از این نیز فراتر گذاشته و از این تکنولوژی برای تامین امنیت رانندگان در طی رانندگی در جاده ها بهره جسته اند. به این ترتیب با همکاری یک شرکت اتومبیل سازی بزرگ، این دستگاه را در داخل اتاق اتومبیل، مقابل راننده نصب کرده اند. بنابراین با ارزیابی حالات خستگی، خواب آلودگی یا گیجی رانندگان از روی حالات چهره آنها، زنگ خطر به صدا درآمده و رانندگان را به توقف دعوت می کند. البته این تکنولوژی هنوز مراحل تحقیقاتی را طی می کند اما می توان امیدوار بود تا چند سال آینده این سیستم به اتومبیل ها افزوده گردد.

 

چشم های سخنگو

روانشناسان با مطالعه حالات چهره انسان ها در شرایط مختلف توانسته اند بعضی از کلیدهایی که در چهره هر فرد در شرایط ذهنی متفاوت شکل می گیرد را شناسایی کنند. به عنوان مثال، اگر هنگامی که در حین صحبت کردن با دیگری او چشمانش را برمی گرداند می تواند نشان دهنده نیرنگ، دروغ یا گناه باشد، حرکت چشم ها به سمت بالا می تواند نشانه غضب یا عصبانیت باشد. بالا انداختن ابرو زمانی که یک ابروی دیگر پایین باقی می ماند مفهومش این است که <حرف شما را باور نمی کنم.> اگر مخاطب شما بینی اش را لمس می کند، نشانگر آن است که موضوعی را کتمان می کند. فراخ کردن بینی نشانه خشم، غضب و عصبانیت است.

لب های سخت و جمع شده نشانه تنش و عدم پذیرش است. تبسم با لب های بسته، تنها برای ادای ادب و احترام و نزاکت است. اگر به چهره اطرافیانتان دقت کنید بسیاری از این حالات را در چهره شان خواهید یافت که می تواند نشان دهنده افکارشان باشد، فقط کافی است کمی دقت کنید.

 

 

نقاشی ساده روی صورت کودکان

چهره نوزاد

بچه شبیه کی میشه | چهره نوزاد شبیه پدر میشود یا مادر؟

 

منبع : نمناک / دکتر سلام

دیدگاهتان را بنویسید