دوشنبه 1 بهمن 1397
صفحه اصلی / رموز خانه داری / راهکارهای تمیز کردن کفش های جیر

راهکارهای تمیز کردن کفش های جیر

راهکارهای تمیز کردن کفش های جیر
به این مطلب امتیاز دهید

تمیز کردن کفش های جیر : شاید افراد کمی به تمیزی و نظافت کفش های خود اهمیت دهند. نظافت کفش ها در واقع نشان دهنده شخصیت افراد است. در اینجا با مقاله ای درباره رموز خانه داری و راه های تمیزی و نظافت کفش ها در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

تمیز کردن کفش اسپرت سفید

تمیز کردن کفش نبوک , تمیز کردن کفش های جیر

 

 

تمیز کردن کفش های کثیف با خمیر دندان

از خمیر دندان برای تمیزشدن، سفید شدن، حذف لکه ها، بازیابی و محافظت از مینای دندان استفاده می شود. اما خمیردندان قابلیت های شگفتی در کنار تمیز کردن دندان های ما دارد. می توان باعث تسکین برخی دردها و خلاص شدن از شر لکه ها و بوی تند و بسیاری موارد دیگر بشود.کاربرد خمیردندان

انجام برخی کارها نکات ریز یا فوت وفنهایی وجود دارد که اگر از آنها مطلع باشیم بسیاری از کارها راحت تر و حتی بهتر انجام می شود. یک روش جالب در نظافت کفشها، پاک کردن لکه و کثیفی با خمیر دندان است.

 

مراحل کار از این قرار است:

۱ -– گوشهٔ پارچه ای را با آب گرم مرطوب کنید. سایر قسمت های پارچه را برای استفادهٔ بعدی خشک نگهدارید.

۲ –- مقدار کمی خمیر دندان روی قسمت مرطوب پارچه قرار دهید و روی کفش بمالید. لکه های روی کفش را با حرکات دایره ای کوچک پاک کنید.

۳ -– اگر کفش لکه های سرسختی دارد که به این آسانی از بین نمی رود، از مسواک قدیمیتان استفاده کنید. این کار را بآهستگی انجام دهید.

۴- – با قسمت های خشک و تمیز پارجه خمیر دندان اضافی را از روی کفش پاک کنید. به خاطر داشته باشید کفش را بعد از اتمام کارتان خشک کنید چون مطمئنا دوست ندارید سر بخورید!

 

کابردهای جالب خمیردندان

۱) تسکین تحریک ناشی از گزش حشره ها ، زخم ها و تاول ها

۲) کم کردن سوزش سوختگی

۳) کاهش اندازه لکه صورت

۴) پاک کردن ناخن ها

۵) حفظ کردن حالت مو

۶) کاهش بوی بد

 

 

تمیز کردن کفش چرم سفید

کفش برزنتی

 

 

۷) حذف لکه ها

۸ ) زد مه در عینک

۹) برای پاک کردن نقش های کشیده شده

۱۰) درخشان کردن وسائل و جواهرات طلایی و نقره ای

 

آموزش تمیز کردن کفش جیر

جیر، پارچه ای لوکس است که در کیف های دستی، لباس، مبلمان و کفش از آن استفاد می شود. جیر، چرم ظریفی است که به گرد و غبار، خاک و پاره شدن بسیار حساس است. اگر روی کفش جیر مورد علاقه تان خراش، لکه روغن یا جوهر مشاهده کردید باید بدانید که می توانید بدون از بین بردن پرز کفش تان با محصولات خانگی به تمیز کردن کفش جیر بپردازید. برای اینکه این چرم ظریف را از پاره شدن، ساییده شدن و یا خشک شدن حفظ کنید؛ این مطلب را بخوانید و با دقت کفش جیرتان را تمیز کنید.

با یک سوهان چوبی ناخن، خراشیدگی را از کفش جیرتان برطرف کنید. کشیدن سوهان روی کفش را به آرامی انجام دهید. پس از آن برای احیای پرز کفش از یک مسواک استفاده کنید و یا از سوهان تنها در یک جهت استفاده کنید.

برای تمیز کردن لکه های روغن و چربی از پودر تالک یا آرد ذرت استفاده کنید. ابتدا لکه را با یک دستمال کهنه نرم و سفید رنگ، مثل پارچه تی شرت بمالید. پودر تالک یا آرد ذرت را روی لکه بپاشید و اجازه دهید یک شب روی آن بماند. برای تمیز کردن کفش جیر و آرد ذرت از روی کفش از جاروبرقی و سر برس آن استفاده کنید.

با آب و سرکه می توانید لکه جوهر را از کفش تان بزدایید. برای تمیز کردن کفش جیر تان که جوهری شده؛ یک قسمت سرکه سفید را با سه قسمت آب سرد رقیق کنید. با استفاده از یک کهنه این محلول را روی لکه جوهر بمالید. حداقل نیم ساعت صبر کنید تا کفش خشک شود. باقی مانده سرکه و لکه را با یک برس مخصوص جیر تمیز کنید.

برای پاک کردن لکه جوهری سمج از الکل استفاده کنید. اگر بعد از استفاده از مخلوط آب و سرکه برای تمیز کردن کفش جیر ، لکه جوهری باقی مانده است؛ با یک گوش پاک کن الکل ضدعفونی (ایزوپروپیل الکل) را روی لکه بفشارید. با یک حوله الکل باقی مانده روی جیر را تمیز کنید. با برس زدن کفش جیرتان به آرامی باقی مانده الکل و لکه جوهر از روی کفش تان پاک خواهد شد.

پرزهایی که خوابیده اند را به کمک بخار بلند کنید. با استفاده از یک کتری آب جوش، کفش جیرتان را بخار دهید. پس از تمیز کردن کفش جیر و بخار دادن، آن را دور از گرما خشک کنید.

 

نکات و هشدارها

برای تمیز کردن کفش جیر از شستشوی بیش از حد و دفعات زیاد با برس خودداری کنید. بعد از برس زدن منظم و مالش با پارچه، قسمت ها کثیف کفش به طور کامل تمیز می شوند.

 

 

واکس کفش جیر

خمیر دندان پاک کننده کفش

 

راهکارهای تمیز کردن کفش های جیر

منبع : phow.ir / بیتوته / جام نیوز / نمناک

این مطالب را نیز ببینید!

shiftwear، کفش هایی که به میل شما تغییر رنگ می دهند!!

shiftwear، کفش هایی که به میل شما تغییر رنگ می دهند!!به این مطلب امتیاز دهید …

دیدگاهتان را بنویسید