پنج شنبه 2 اسفند 1397
صفحه اصلی / سلامت / تناسب اندام / راه‌های تشخیص رژیم‌های تقلبی | رژیم اینترنتی | رژیم درست و نادرست

راه‌های تشخیص رژیم‌های تقلبی | رژیم اینترنتی | رژیم درست و نادرست

راه‌های تشخیص رژیم‌های تقلبی | رژیم اینترنتی | رژیم درست و نادرست
به این مطلب امتیاز دهید

تشخیص رژیم‌های تقلبی : راه های زیادی برای تناسب اندام و کاهش وزن وجود دارد. خیلی از رژیم های غذایی با ادعایی دال بر سالم بودن پیشنهاد میشوند. اما واقعا آیا این رژیم ها سالم هستند ؟  در ادامه این مقاله با راه کارهایی برای تشخیص رژیم سالم از ناسالم با ما همراه باشید.

 

 

 نکات مهم برای لاغری سریع

نکات طلایی برای لاغری , تشخیص رژیم‌های تقلبی

 

 

راه‌های تشخیص رژیم‌های تقلبی

سایت‌های غیرمجاز اینترنتی که مردم برای مشاوره در زمینه مشکلات تغذیه‌ای استفاده می‌کنند؛ پایه علمی ندارند و از این سایت‌ها به جای افراد مجرب و آموزش‌دیده، عموما از اطلاعات محدود بازاریابان کالاهای تجارتی استفاده می‌شود. آنچه اهمیت دارد؛ تشخیص علمی بودن رژیم‌های چاقی و لاغری اینترنتی و همچنین بهترین راه‌های لاغری می‌باشد‌.

در جهان امروز به دلیل تغییر شیوه زندگی، شیوع چاقی بویژه در خانم ها روبه افزایش است. بنابراین برای کاهش عوارض چاقی باید جامعه را در مورد تغذیه مناسب آگاه‌تر کرد. افزایش وزن و چاقی اثرات نامطلوبی همچون ایجاد دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها را به همراه دارد. استفاده از سایت‌های تغذیه‌ای گوناگون توسط افراد افزایش یافته است. سایت‌های غیرمجاز اینترنتی که مردم برای مشاوره در زمینه مشکلات تغذیه‌ای استفاده می‌کنند؛ پایه علمی ندارند و از این سایت‌ها به جای افراد مجرب و آموزش‌دیده، عموما از اطلاعات محدود بازاریابان کالاهای تجارتی استفاده می‌شود. آنچه اهمیت دارد؛ تشخیص علمی بودن رژیم‌های چاقی و لاغری اینترنتی و همچنین بهترین راه‌های لاغری می‌باشد‌.

 

عوارض چاقی

بیماری‌هایی چون دیابت ـ هیپرلیپیدی ـ کاهش طول عمر ـ سرطان ـ تنگی‌تنفس ـ سنگ صفرا ـ مشکلات باروری و زایمان و … برای فرد ایجاد می‌شود. چاقی شکمی نیز مشکلاتی مانند دیابت و افزایش قند خون و عدم تعادل قند خون، افزایش چربی‌های خون و افزایش فشار خون، کاهش ‌طول عمر و امید بر زندگی و همچنین کاهش تناسب و زیبایی اندام برای افراد را به همراه دارد.

 

چاقی شکمی

اندازه دور شکم در خانم‌ها کمتر از ۸۰ سانتیمتر طبیعی و با رنگ سبز و بین ۸۸ ـ ۸۰ هشدار و زرد رنگ می‌باشد .‌اگر به اعدادی ‌بالاتر از ۸۸ باشند، ‌خطرناک و قرمز رنگ است‌. اما در آقایان این اعداد متفاوت است، تا ۹۴ سانت طبیعی و سبز رنگ و بین ۱۰۲ ـ ۹۴ ‌هشدار و زرد رنگ و بالاتر از ۱۰۲ خطر ناک و قرمز رنگ می‌باشد‌.

کاهش وزن کلی بدن تا رسیدن به شاخص توده بدن بین ۲۵ ـ ۲۰ که خود به خود باعث لاغری کلی بدن و در نتیجه شکم می‌شود؛ برخی تصور می‌کنند که در ناحیه شکم آب جمع شده و باعث بزرگ شدن شکم آنها شده است‌. روزانه ۲/۵ لیتر حجم آب مصرفی است که به همان اندازه از کلیه‌ها دفع می شود. در حالی که افزایش وزن به صورت چربی ابتدا در ناحیه شکم و سپس ران‌ها و باسن می‌شود.

 

کمربند و شکم بند و سایر وسایل لاغری

باور غلطی درباره کمربندها و شکم‌بند‌های لاغری وجود دارد که افراد باید بدانند این کمربند‌ها بیشتر آب میان بافتی را کاهش می‌دهند و تاثیری در کاهش چربی شکمی ندارند.کمربند‌های لاغری در دو نوع ‌حرارتی و لرزشی وجود دارند؛ ولی هیچیک مجوز FDA (اداره غذا و دارو آمریکا) را ‌ندارند. با لرزش و حرارت این کمربندها فقط آب میان بافتی کاهش می‌یابد‌؛ اگر چربی‌ها حرکت کنند و وارد جریان خون شوند ممکن است باعث ایجاد خطر سکته قلبی و مغزی از طریق مسدود کردن عروق هم شوند‌. نمی‌توانیم از امواج مغناطیسی بر بدن به عنوان روش لاغری استفاده کرد‌، زیرا برای ضربان قلب و مغز ممکن است مضر باشد و ایجاد تهوع‌، سردرد ‌و سرگیجه مینماید‌. ‌استفاده از آنها نمی‌تواند دائمی باشد و بی‌اثرند؛ گوشواره‌های مغناطیسی از جنس ژرمانیوم تهیه شده و تاثیری در کاهش چربی ندارد.

 

رژیم اینترنتی و بازاریابی کالاهای تجارتی

با تایپ واژه چاقی در اینترنت، بیش از پنج میلیون مطلب از آدرس های مختلف به زبان فارسی باز می شود. و جستجوگر با انبوهی از اطلاعات بدون شناسنامه و مرجع روبرو می شود. یکی از علائم تشخیص درستی و نادرستی رژیم‌های چاقی و لاغری که در شبکه‌های مجازی و اینترنت وجود دارد؛ حاشیه‌های تبلیغاتی جهت مصرف محصولات تجاری مختلف است.

نکته‌ای که در آنها مشهود است آن است که نگارنده مطلب و رژیم باید مشخصات و تخصص و رشته‌ی خود را ثبت کند و مشخص شود که از کدام ارگان علمی و یا از انجمن‌های علمی صادر شده است که معمولا وجود ندارد. هیچ یک از متخصصان تغذیه اقدام به ارائه‌ی رژیم غذایی اینترنتی نمی‌کنند؛ بنابراین بادقت در رژیم‌های اینترنتی متوجه خواهیم شد که رژیم‌ها تنها به هدف تبلیغات و بازار‌یابی کالا صورت گرفته است و بنابراین مراجعه به اینترنت و یا افراد غیر‌رشته تغذیه، راه علاج چاقی و لاغری نیست و باید به متخصص مربوطه مراجعه کرد‌.

 

باورهای نادرست لاغری

نباید به منظور بازاریابی واژه‌ی لاغری و یا رژیمی را به هر ماده‌ی غذایی و خوراکی چسباند. مثلا روغن کانولا یک روغن رژیمی و یا سرکه‌ی لاغری و … باید دانست هیچ ماده‌ی غذایی باعث لاغری نمی‌شود‌. فقط آب چاق‌کننده نیست. ‌در‌باره نوشابه‌های رژیمی باید دانست که: نوشابه رژیمی که حاوی فتیل الانین‌، ساخارین‌، اسپارتام‌، اسه سولفام کا (‌قند‌های مصنوعی‌) می‌باشند، هم چاق‌کننده هستند علاوه بر آن برای خانم‌های حامله توصیه نمیشوند و مصرف آنها اشتیاق بیشتر‌، خوردن پیدا می‌شود ‌چون حس می‌کنند که این نوشابه ها چاق‌کننده نیستند‌ و باعث افزایش ولع به خوردن می شوند. واژه رژیمی به معنای کم کالری نیست و نمی‌توان نا‌محدود آنها را مصرف کرد‌.

تبلیغات در گذشته در مورد آب درمانی زیاد بوده و حتی مصرف تا روزی ۶ لیتر هم توصیه میشده است. که علمی نیست‌. زیرا چنین رژیمی سبب رقیق شدن شیره گوارشی‌، ادم (ورم ) و سوء تغذیه افراد می‌شود‌. مصرف آب کرفس‌، شوید‌، جعفری تاثیری در لاغری ندارند‌. ترشی‌، سرکه‌، آب لیمو‌، لواشک‌، آلوچه‌، آبغوره سبب افزایش اشتها و در نتیجه افزایش وزن بدن می‌شوند و از آنجایی که آب‌غوره حاوی ‌نمک است سبب افزایش فشار خون در افراد هم می‌گردد. فرم ترانس‌، نمک‌، روغن جامد و شکر در بیسکوئیت‌ها باعث چاقی می‌شود‌.

 

حذف وعده‌های غذایی

حذف وعده‌های غذایی نه تنها‌ سبب لاغری نمی‌شود؛ بلکه چاقی اندام‌ها را نیز به دنبال دارد. نخوردن صبحانه باعث افزایش چاقی می‌شود‌. چون بدن دائم حرص و ولع دارد تا جبران گرسنگی را بنماید. حذف نان و برنج نیز به طور کامل اشتباه است؛ زیرا سلول‌های عصبی نیاز به کربوهیدرات دارند و ۶۰% انرژی باید از اینها تامین شود‌.

 

راههای تشخیص رژیم های غذایی چاقی و لاغری غیر علمی و تقلبی

 • یکی از علائم تشخیص درستی و نادرستی رژیم های چاقی و لاغری در شبکه های مجازی و اینترنتی، وجود حاشیه های تبلیغاتی چشمک زن، جهت محصولات تجاری مختلف با هدف تبلیغات و بازار یابی کالاها است. نام و تخصص و رشته ی تحصیلی نویسنده مطلب هم معلوم نیست.
 • گاهی افرادی اقدام به توزیع رژیم های غذایی از قبل آماده و پرینت شده به مراجعین می نمایند، در واقع قبل از رویت بیمار نسخه اش را پیچیده اند! به عنوان مثال برخی از پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، فیزیوتراپها، کارشناسان فیزیولوژی ورزشی، تربیت بدنی، مدیران باشگاههای ورزشی و حتی موسسات زیبایی پوست و مو و آرایشگاهها و یا … شامل می شود و بابت آن هزینه هم دریافت می نمایند. این رژیم ها عموما از اینترنت اقتباس و یا مستقیما پرینت شده اند و فاقد وجاهت علمی هستند.
 • ارائه رژیم غذایی یکسان برای همه ی مراجعین چاق و لاغر، بدلیل عدم توانایی رژیم نویسی. در حالی که با توجه به شرایط هر فرد باید رژیم خاصی ارائه داد و یک نسخه را نمی توان برای همه ی افراد پیچید. از نظر قانونی و علمی وشرعی، تجویز یک رژیم کپی شده و یکسان برای چاقی و لاغری به همه ی افراد، خلاف محسوب میشود، چرا که هر شخص، اندازه جثه ، قد ، وزن و اندازه دور شکم واز نظر هورمونی، فیزیولوژیک، وضعیت اقتصادی وعادات غذایی متفاوت دارد، بنابراین تجویز رژیم غذایی یکسان برای همه اقدامی غیر علمی و با سلامت فرد مغایرت دارد.
 • رژیم های غذایی که کارشناسان و متخصصان تغذیه طی زمان مشاوره به افراد آموزش میدهند، حاصل تشخیص نوع مشکل مراجعه کننده، با طراحی، برنامه ریزی و عموما همانند نسخه نویسی دارویی، دارای نگارش دستی و غیر تایپی است. و صرفا جهت همان فرد مراجعه کننده طراحی شده است و برای فرد دیگری قابل استفاده نیست.
 • مشاوره تغذیه و رژیم درمانی می بایست بصورت حضوری (غیر اینترنتی) انفرادی وخصوصی بوده وبدون حضور فرد دیگر وحداقل به مدت نیم ساعت صورت پذیرد.
 • در رژیم های غیر علمی، بدلیل عدم آشنایی آنان با علم و رشته تغذیه و رژیم های غذایی، تجویز داروهای شیمیایی دارای عوارض جانبی فراوان در دراز مدت از جمله کورتون و دگزامتازون وسیپروهپتادین و… برای افراد لاغر و یا تجویز انواع دمنوش،کرفس، چای سبز، زیره، لیمو و… برای افراد چاق می نمایند. کارشناسان و متخصصین تغذیه نیازی به تجویز هیچیک از آنها نداشته و رژیم غذایی علمی مبتنی بر کتب مرجع دانشگاهی تنظیم مینمایند.

 

مشخصات رژیم غذائی علمی و استاندارد

 • تمام مواد مغذی مورد نیاز روزانه بدن را در بر بگیرد .
 • رژیم غذائی براساس سن ، جنس، میزان فعالیت بدنی، شرایط فیزیولوژیک و عادات غذایی فرد برنامه ریزی گردد.
 • فرد در طول روز احساس گرسنگی و ضعف ننماید .
 • دارای مواد غذایی در دسترس باشد .
 • نباید دچار عوارض چون ریزش مو، افسردگی، ضعف و بیحالی و چروکیدگی پوست شود.
 • دارای همه وعده های غذایی صبحانه، میان وعده صبح، ناهار، عصرانه، شام و قبل از خواب باشد

 

نکاتی مهم برای کاهش وزن

بسیاری از گزینه های فریبنده برای لاغری وجود دارد انتخاب یک گزینه برای بهترین اثر می تواند دلهره آور باشد. برخی از مردم برای کاهش وزن به کارهای عجیب و غزیب دست می زنند که پشت اکثر این روش ها هیچ شواهد علمی وجود ندارد با این حال، در طول سالهای اخیر، دانشمندان تعدادی از استراتژی هایی که به نظر می رسد در کاهش وزن موثر باشد پیدا کرده اند.

 

 نوشیدن آب، به خصوص قبل از غذا

اغلب ادعا می شود که آب آشامیدنی می تواند به از دست دادن وزن کمک کند و این درست است.

آب قابل شرب می تواند سوخت و ساز بدن را بالای ۲۴-۳۰٪ در طی یک دوره ۱ – ۱٫۵ ساعت تقویت کند و به شما کمک می کند تا چند کالری بیشتر از دست بدهید.

یک مطالعه نشان داد که نوشیدن نیم لیتر ( ۱۷ اونس ) آب نیم ساعت قبل از غذا توسط افراد رژیمی، سبب خوردن کالری کمتر و به از دست دادن ۴۴ درصد کاهش وزن بیشتر کمک می کند.

 

خوردن تخم مرغ برای صبحانه

خوردن تخم مرغ دارای انواع منافع است و می تواند به به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

مطالعات نشان می دهد که به جای یک صبحانه مبتنی بر حبوبات، تخم مرغ می تواند به شما کمک کند کالری کمتر برای ۳۶ ساعت بعد بخورید و سبب از دست دادن وزن بیشتر و چربی بدن بیشتر می شود. اگر شما نمی توانید به هر دلیل تخم مرغ بخورید. یک منبع پروتئین با کیفیت برای صبحانه داشته باشید.

 

نوشیدن قهوه ( ترجیحاً سیاه )

کیفیت قهوه با آنتی اکسیدان ها بارگذاری می شود و می تواند فواید سلامتی متعدد داشته باشد.

مطالعات نشان می دهد که کافئین موجود در قهوه می تواند سوخت و ساز بدن را ۳ – ۱۱٪ افزایش و سوزاندن چربی را تا ۱۰-۲۹٪ افزایش می دهد. فقط مطمئن شوید که قند یا سایر مواد پرکالری را به آن اضافه نکنید که به طور کامل هر گونه سود شما از قهوه را منفی خواهد کرد.

 

نوشیدن چای سبز

مانند قهوه، چای سبز همچنین دارای مزایای بسیاری، که یکی از آنها از دست دادن وزن است.

چای سبز حاوی مقدار کمی از کافئین است اما دارای آنتی اکسیدان قوی به نام کاتچین است که با کافئین به منظور افزایش چربی سوزی همکاری می کند.

اگر چه شواهد مخلوطی وجود دارد ولی بسیاری از مطالعات نشان می دهد که چای سبز ( به عنوان یک نوشیدنی و یا یک مکمل عصاره چای سبز ) می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

 

طبخ غذا با روغن نارگیل

روغن نارگیل بسیار سالم است. این در چربی خاصی به نام تریگلیسیرید با زنجیره متوسط بالا است و متفاوت از دیگر چربی های متابولیزه می باشد.

نشان داده شده است که این چربی ها سوخت و ساز بدن شده را تا ۱۲۰ کالری در روز افزایش می دهد و همچنین اشتهای شما را کاهش داده و سبب می شود تا شما تا ۲۵۶ کالری کمتر در هر روز بخورید.

به خاطر داشته باشید که مورد اضافه کردن روغن نارگیل که در بالا گفته شد منظور این نیست که علاوه بر روغن های مصرفی این روغن را نیز اضافه نماییم بلکه در مورد جایگزین کردن برخی از چربی های پخت و پز فعلی شما با روغن نارگیل می باشد.

 

 

 

نکات مهم برای لاغر شدن

رژیم لاغری سریع شکم

 

 

مکمل گلوکومانان بخورید

در مطالعات متعددی نشان داده شده است که فیبری به نام گلوکومانان سبب از دست دادن وزن می شود. این نوع فیبر که آب را جذب و در روده شما برای مدتی می نشیند به شما احساس سیری می دهد و به شما کمک می کند تا کالری کمتری بخورید.

مطالعات نشان داده اند که افرادی که مکمل گلوکومانان را برای کاهش وزن می خورند نسبت به کسانی که آن را نمی خورند وزن بیشتری از دست می دهند.

 

کاهش مصرف شکر

قند اضافه شده تنها بدترین ماده در رژیم غذایی مدرن است و بسیاری از مردم در حال خوردن بیش از حد آن ها هستند.

مطالعات نشان می دهد که مصرف قند ( شربت ذرت با فروکتوز بالا ) به شدت با خطر ابتلا به چاقی همراه است و همچنین سبب بیماری هایی مانند دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی و غیره می شود.

اگر بدنبال کاهش وزن هستید شما باید قند اضافی را کاهش دهید. فقط از بر چسب مطمئن شوید زیرا حتی به اصطلاح غذاهای سالم نیز می تواند همراه با شکر باشد.

 

کربوهیدرات های تصفیه شده را کمتر بخورید

کربوهیدراتهای تصفیه شده معمولا شامل قند و یا دانه های جدا شده از فیبر، مواد مغذی مانند ( نان سفید و ماکارونی ) می باشد.

مطالعات نشان می دهد که خوردن کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند قند خون را به سرعت بالا ببرید و منجر به گرسنگی، هوس و افزایش مصرف مواد غذایی در چند ساعت بعد شود. خوردن کربوهیدرات تصفیه شده به شدت با چاقی در ارتباط است. اگر شما کربوهیدرات می خورید آنها را با الیاف طبیعی خود بخورید.

 

رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین بخورید

مطالعات متعدد نشان می دهد که چنین رژیم غذایی می تواند سبب کاهش وزن ۲ – ۳ برابر یک رژیم غذایی استاندارد کم چرب شود و همزمان سبب بهبود سلامت شما می شود

 

از بشقاب های کوچکتر استفاده کنید

در برخی از مطالعات نشان داده شده است که استفاده از بشقاب های کوچکتر، کمک خواهد کرد که مردم به طور خودکار کالری کمتری بخورد. این یک ترفند عجیب و غریب، اما به نظر می رسد کار آمد باشد.

 

تمرین کنترل سهم و یا شمارش کالری

به دلایل روشن کنترل سهم ( کمتر خوردن ) و یا شمارش کالری می تواند بسیار مفید باشد

همچنین مطالعات نشان می دهد که داشتن یک یادداشت غذایی و نوشتن آنچه که می خورید و یا گرفتن عکس از تمام وعده های غذایی خود می تواند به شما در از دست دادن وزن کمک کند.

هر چیزی که سبب افزایش آگاهی شما از آنچه که می خورید شود به احتمال زیاد مفید می باشد.

 

در صورتی که شما گرسنه هستید غذایی سالم در اطراف نگه دارید

نگه داشتن مواد غذایی سالم در نزدیک خود می تواند به جلوگیری از خوردن مواد غذایی ناسالم در هنگام گرسنگی بیش از حد کمک کند.

تنقلات قابل حمل و ساده که می توانید در کنار خود داشته باشید عبارت از ( میوه کامل، تعداد انگشت شماری از آجیل، هویج کوچک، ماست و تخم مرغ سخت جوشیده ( یا هر دو ) می باشد.

 

دندانهایتان را بعد از شام مسواک کنید

مسواک زدن دندان ها و یا نخ دندان بعد از شام توصیه می شود. زیرا شما به خوردن یک میان وعده در آخر شب وسوسه نمی شوید.

 

غذاهای ادویه دار بخورید

غذاهای تند مثل فلفل Cayenne شامل کپسایسین، ترکیبی است که می تواند سوخت و ساز بدن را افزایش و اشتهای شما را کمی کاهش دهد.

 

ورزش هوازی انجام دهید

انجام ورزش های هوازی ( قلبی ) یک راه عالی برای سوزاندن کالری و بهبود سلامت جسمی و روانی شما است.

به نظر می رسد به خصوص برای از دست دادن چربی شکم موثر باشد چربی های ناسالمی که تمایل به ساخته شدن در اطراف اندامهای شما و باعث بیماری متابولیک می شود.

 

وزنه بلند کنید

یکی از بدترین عوارض جانبی رژیم غذایی، از دست رفتن عضلات و کاهش سرعت سوخت و ساز بدن است که منجر به حالت گرسنگی شما می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از چنین اتفاقی این است که نوعی از ورزش مقاومت، مانند بلند کردن وزنه را انجام دهیم. مطالعات نشان می دهد که وزنه برداری می تواند به حفظ سوخت و ساز بدن بالا کمک و مانع از کاهش توده عضلانی گرانبها می شود.

 

فیبر بیشتری بخورید

خوردن فیبر اغلب به منظور کاهش وزن توصیه می شود. اگر چه شواهد مخلوط است برخی از مطالعات نشان می دهد که فیبر ( الیاف ویژه چسبناک ) می تواند سیری را افزایش دهد و به شما کمک کند تا در دراز مدت، وزن خود را کنترل کنید.

 

سبزیجات و میوه جات بیشتر بخورید

میوه ها و سبزیجات دارای خواص متعددی هستند که برای از دست دادن وزن موثر می باشند.

آنها حاوی کالری پایین، فیبر بالا، غنی از آب و سبب سیری می شوند.

مطالعات نشان می دهد که افرادی که میوه ها و سبزیجات می خورند کاهش وزن بیشتری دارند. این غذاها نیز فوق العاده سالم و مغذی هستند بنابر این خوردن آنها به دلایل زیادی مهم هستند.

 

غذا را آهسته بجوید

برخی مطالعات نشان می دهد که جویدن آهسته تر غذا می تواند به شما کمک کند تا کالری کمتر بخورید و تولید هورمون های مربوط به از دست دادن وزن را افزایش می دهد.

 

خواب خوب داشته باشید

خواب اغلب دستکم گرفته می شود و فقط غذا خوردن سالم و ورزش را مهم می دانند.

مطالعات نشان می دهد که خواب کم، یکی از قوی ترین عوامل خطر برای چاقی است و سبب ۸۹٪ افزایش خطر چاقی در کودکان و ۵۵٪ در بزرگسالان مرتبط است.

 

بر اعتیاد غذایی غلبه کنید

۲۰۱۴ مطالعه اخیر از ۱۹۶۲۱۱ افراد نشان داد که ۱۹٫۹٪ از مردم اعتیاد به مواد غذایی داشتند.

اگر شما اعتیاد غذایی دارید سعی کنید بر آن غلبه نمایید هر چند این کار مشکل باشد زیرا ممکن است شما یک معتاد به مواد غذایی شوید.

نخستین کار در کاهش وزن ترک اعتیاد غذایی است.

 

پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین تنها ماده غذایی مهم است که سبب از دست دادن وزن می شود.

نشان داده شده است خوردن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا، سوخت و ساز بدن را ۸۰ تا ۱۰۰ کالری در روز افزایش می دهد و به شما احساس سیری می دهد و سبب می شود تا شما ۴۴۱ کالری کمتر در هر روز بخورید.

در یک مطالعه خوردن پروتئین ۲۵ درصد از کالری و ۶۰٪ افکار وسواسی در مورد مواد غذایی را کاهش می دهد و میل به خوراک سرپایی را در اواخر شب کاهش می دهد.

به سادگی، اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی خود ( بدون محدود کردن چیزی ) یکی از ساده ترین، موثرترین و خوشمزه ترین روش ها برای از دست دادن وزن است.

 

مکمل های غذایی با پروتئین وی ( آب پنیر ) مصرف کنید

اگر شما در تلاش برای دریافت پروتئین کافی در رژیم غذایی خود هستید مصرف یک مکمل می تواند کمک کند.

یک مطالعه نشان داد که جایگزین کردن بخشی از کالری با پروتئین آب پنیر می تواند سبب کاهش وزن در حدود ۸ پوند شود و باعث افزایش توده عضلانی بدون چربی می شود.

 

نوشابه دارای قند و عصاره میوه های دارای کالری را ننوشید

شکر بد است اما قند به شکل مایع حتی بدتر است مطالعات نشان می دهد که کالری قند مایع، تنها جنبه چاق کننده ترین رژیم غذایی مدرن است.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدنی قند شیرین برای هر وعده روزانه با ۶۰٪ افزایش خطر چاقی در کودکان مرتبط است.

میوه بخورید اما از آب میوه با احتیاط استفاده کنید.

 

همه چیز بخورید – غذاهای با ترکیب ساده ( مواد غذایی واقعی ) بخورید

اگر می خواهید لاغر و فرد سالم باشید یکی از بهترین کارهایی که شما می توانید برای خودتان انجام دهید خوردن مواد مواد غذایی با ترکیب ساده ( مواد غذایی واقعی ) است.

این غذاها طبیعی و باعث سیری می شوند و سبب افزایش وزن نمی شوند.

به خاطر داشته باشید که مواد غذایی واقعی یک لیست طولانی از مواد تشکیل دهنده مورد نیاز نیست زیرا مواد غذایی واقعی است مواد تشکیل دهنده است.

 

با جای گرفتن رژیم غذایی، سالم غذا بخورید

یکی از بزرگترین مشکلات با “رژیم های غذایی ” این است که در دراز مدت نمی توان ادامه داد.

مطالعات نشان می دهد که رژیم غذایی برای افزایش وزن بیشتر سازگار است.

به جای رفتن به یک رژیم غذایی، هدف خود را تبدیل شدن به یک فرد سالم، شادتر و دارای تناسب اندام قرار دهید. به جای محروم کردن بدن خود از مواد غذایی بر روی تغذیه خود تمرکز نمایید.

رژیم های کاهش وزن باید به عنوان یک هدف دوم در نظر گرفته شود.

 

نکات مهم رژیمی

رژیم صحیح غذایی

راه‌های تشخیص رژیم‌های تقلبی | رژیم اینترنتی | رژیم درست و نادرست

 

منبع : foodregime.com – سیمرغ -سلامت نیوز

این مطالب را نیز ببینید!

کی رژیم کتوژنیک گرفته

رژیم غذایی کتوژنیک | همه چیز درباره رژیم کتوژنیک

رژیم غذایی کتوژنیک | همه چیز درباره رژیم کتوژنیکبه این مطلب امتیاز دهید رژیم غذایی …

دیدگاهتان را بنویسید