یکشنبه 4 فروردین 1398
صفحه اصلی / مد و لباس / دکوراسیون / چگونه فنگ شویی کنیم | باید ها و نبایدهای مهم در فنگ شویی

چگونه فنگ شویی کنیم | باید ها و نبایدهای مهم در فنگ شویی

به این مطلب امتیاز دهید

فنگ شویی هنر جا به جایی وسایل محیط و کسب انرژی از نحوه چیدمان و دکوراسیون آنهاست. در اینجا با اساسی ترین اصول فنگ شویی که بسیار مهم و حائز اهمیت است در خدمت شما هستیم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

 

 

فنگ شویی ثروت

فنگ شویی پذیرایی , چگونه فنگ شویی کنیم

 

 

فنگ شویی نوعی نظم و ترتیب چینی است که جایگاه وسایل خانه و تاثیر آن ها روی انرژی را بررسی می کند. در این مطلب با چند قانون فنگ شویی که باید در هر خانه ای رعایت شود آشنا شوید.

هیچوقت آینه را روبروی در نصب نکنید: علتش این است که هر انرژی خوبی که از آستان خانه وارد می شود توسط آینه منعکس شده و به بیرون فرستاده می شود

با گاز مثل یک دارایی ارزشمند رفتار کنید: در فنگ شویی گاز پول ساز است و خوشبختی و فراوانی می آورد. پس آن را تمیز نگه دارید و چربی های روی آن را پاک کنید.

وسایل الکترونیک را به اتاق خواب نبرید: وسایل الکترونیک ذهن را آشفته می کنند. به آخرین چیزی که خوانده اید یا دیده اید فکر کنید آیا دوست دارید وارد رویاهای خوبتان شوند؟

تخت را هم تراز با درب قرار ندهید: تختخواب را در دورترین نقطه از درب اتاق قرار دهید چون هر انرژی که وارد اتاق شود روی خواب شما تاثیر می گذارد.

راهروی ورودی را مرتب کنید: به هم ریختگی هم فضا را تنگ می کند و هم روی ذهن تاثیر منفی می گذارد. به خصوص زمانی که وارد خانه می شوید. پس لوازم غیرضروری را دور بریزید و لباس ها و کفش را داخل کمد بچینید.

آشپزخانه را تمیز نگه دارید: آشپزخانه تا زمانی که خانواده در آن جمع می شوند نماینده عشق و خانواده است. پس آشپزخانه را تمیز نگه دارید و فضایی هم برای بچه ها در نظر بگیرید

از رنگ های روشن برای اتاق کودک استفاده نکنید: رنگ های روشن برای هر قسمتی به جز اتاق کودک مناسب هستند. این رنگ ها پر انرژی و مانع استراحت کودک هستند.

 

مبل های شکسته یا تعمیر شده را دور بیندازید: مبل های شکسته حاکی از این است که چیز دیگری در زندگی شما آسیب دیده یا قرار است که آسیب ببیند و نشان دهنده کمبود و بی ارزشی است. هیچ بهانه ای برای نگه داشتن این وسایل در خانه قابل قبول نیست.

درب حمام را وقتی استفاده نمی کنید ببندید: انرژی حمام تا حدودی ناخوشایند است. مطمئنا دوست ندارید این انرژی در خانه جریان داشته باشد.

جلوی هر گونه نشتی را هر چه زودتر بگیرید: نشتی ها بیانگر بدشانسی هستند. یعنی فراوانی و شادی از خانه به بیرون نشت می کند. جلوی این چکه کردن ها را هر چه زودتر بگیرید.

چراغ های سوخته را نگه ندارید: چراغ های سوخته نشان دهنده فرسودگی، استرس، وضعیت مالی و سلامتی ضعیف هستند. چراغ های پر نور در جذب چیزهایی که در خانه می خواهید موثر هستند.

 

نقاط خالی را با گل و گیاه پر کنید: گوشه و کنار خانه که راکد و خالی هستند را با انرژی شاد گیاهان پر کنید.

طبقه همکف را تمیز و مرتب کنید: انرژی طبقه همکف به عنوان پایه خانه روی تمام خانه تاثیر می گذارد. پس آن را نامنظم و به هم ریخته نگه ندارید و تا جایی که می توانید تمیز و روشن کنید.

هر از گاهی خانه را رنگ کنید: دیگر نیازی به گفتن نیست که دیوارهای کثیف و قدیمی خانه چه انرژی بدی در ساکنین خانه ایجاد می کند.

 

 باید ها و نبایدهای فنگ شویی

بر اساس دیدگاه های حکمای چینی برقراری شادابی، شادی و سلامت در خانه و زندگی رابطه زیادی با وضعیت خانه، چینش وسایل و آراستگی آن دارد. در حقیقت آنها بر این باورند که خانه ای که در آن کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم و انضباط چیدمان خانه، بهداشت آشپزخانه و برقراری تعادل در خانه نمی دهد نمی تواند محیطی شاد، سالم و پرنشاط برای اعضای خانواده باشد.

 

  • شانس به سراغتان می آید

حتما در میان گیاهانی که برای خانه تان انتخاب می کنید، چند شاخه بامبو در نظر بگیرید. بهتر است این گیاه را به صورت فرد تهیه کنید؛ به عنوان مثال ۳ یا ۵ شاخه از آن را در یکی از زاویه های خانه تان جایی نزدیک به پنجره قرار دهید. این گیاه شادی، نشاط و شانس را به خانه تان می آورد و خواهید دید که چگونه موجب افزایش شادابی فضای خانه و بهتر شدن روابط میان اعضای خانواده می شود. توصیه ما به شما این است که برای بامبو جای بخصوصی در نظر بگیرید و از تغییر دادن فضای آن پرهیز کنید.

 

  • اکسیژن را به خانه تان دعوت کنید

هر روز صبح حتما به مدت ۲۰ دقیقه پرده ها را کنار بزنید و پنجره های خانه را باز کنید تا هوای تازه در خانه جریان یابد و نور خورشید فضای آن را روشن و گرم کند. این اصل یکی دیگر از مهم ترین قوانین فنگ شویی است که به حفظ سلامت و تندرستی اعضای خانواده کمک می کند و اجرای آن به ویژه در اتاق خواب باعث می شود تا هوای راکد موجود در آن به حرکت در بیاید و به این ترتیب اکسیژن مورد نیاز فضای خانه تامین شود.

اجرای این کار به صورت روزانه به شما کمک می کند که با اکسیژن رسانی مناسب به اعضای خانواده خود برای حفظ سلامت آنها گام بردارید. این تکنیک برای فضاهایی همچون حمام و دستشویی بسیار لازم است. گردش جریان هوای تازه در سرویس بهداشتی و تابش نور مستقیم خورشید می تواند به سلامت اعضای خانواده کمک کند.

 

 

فنگ شویی در اتاق خواب

فنگ شویی در لباس پوشیدن

 

 

  • ساعت اتاق کارتان باید چه شکلی باشد؟

یکی از بهترین انتخاب ها برای ساعت اتاق کار، انتخاب ساعتی گرد یا بیضی شکل است. به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اشکال گرد، منحنی و بیضی بهترین شکل ها برای تقویت خلاقیت و نوآوری افراد است. در کنار این موضوع فعال بودن ساعت نیز در ایجاد نظم و انضباط اتاق کار بسیار موثر است بنابراین مراقب باشید که ساعت اتاق کارتان هرگز بدون باتری نماند یا خراب نشود. خراب شدن ساعت کار موجب می شود تا شما زمان مناسب و مفید را در طول روز از دست بدهید و به این ترتیب بخش مهمی از انرژی مفید خود را در طول روز کاری تلف کنید.

 

  • رابطه کابینت و سلامت فرزندان تان

چینی ها مثلی دارند که می گوید درهم ریختگی کابینت ها و کمدهای آشپزخانه یک روز از عمر شما و اعضای خانواده تان را کاهش می دهد. علت ارتباط درهم ریختگی کابینت ها و کمدهای آشپزخانه با طول عمر این است که با بی نظمی در آنها امکان تمیز کردن کف و دیواره کابینت از دست می رود و اصولا افرادی کابینت آشپزخانه شلوغی دارند که کمتر به بهداشت و پاکیزگی آن اهمیت می دهند و به این ترتیب سلامت اعضای خانواده خود را به خطر می اندازند.

 

  • رابطه کفش ها و شادی

ورودی خانه همان جایی است که فرد پس از گذشتن از در اصلی خانه در آنجا کفش هایش را درمی آورد تا برای ورود به خانه آماده شود. براساس دیدگاه حکمای چینی اگر ورودی خانه فضایی شلوغ و بی نظم داشته باشد امکان برقراری نشاط و حفظ سلامت در آن خانه ناممکن است زیرا در صورتی که کفش ها و دمپایی اعضای خانواده در این محل و هریک در گوشه ای قرار گرفته باشد و درهم و برهم جلوی در خانه یا آپارتمان تلنبار شود این مسئله موجب می شود تا اعضای خانواده هر بار با منظره ای نامناسب و ناآرام روبه رو شوند و این به مرور زمان بر میزان نشاط و شادابی آنها تاثیر می گذارد.

 

  • به شیرهای خانه تان نگاه کنید

یکی دیگر از قواعد فنگ شویی این است که چکه کردن هر یک از شیرهای آب در خانه یکی از علائم دور شدن ثروت از خانه است. شاید این مسئله کمی خنده دار باشد که چگونه چکه کردن شیر می تواند پول، ثروت و خوشبختی را از ما دور کند و حتی در وهله اول به نظرتان خرافه بیاید. اما چینی ها به این نکته خوب واقف هستند که با چکه کردن آب به مرور به بهای قبض آب خانه شان افزوده می شود و این مسئله می تواند پول و ثروت را از آنها دور کند. از این روست که چینی ها هرگز اجازه نمی دهند هیچ شیر آبی در خانه شان چکه کند.

 

  • با ساعت خراب خداحافظی کنید

باوری میان مردم سرزمین های شرقی از قبیل هند، تبت و چین وجود دارد که اگر در منزل ساعت شکسته یا خرابی وجود دارد باید فوری آن را از خانه دور یا تعمیر کرد. آنها معتقدند که وجود یک ساعت خراب یا شکسته در محیط خانه مانع از برنامه ریزی منظم و استفاده بهینه از وقت و زمان می شود. به همین دلیل مردم این سرزمین ها به دقت مراقب ساعت هایشان هستند و در زمان معینی کوک کرده و به خوبی از آنها مراقبت می کنند.

 

  • به سادگی تنوع ایجاد کنید

اگر در جست وجوی راهی ساده اما موثر برای ایجاد تغییر در اتاق پذیرایی و نشیمن هستید، بهترین و کم هزینه ترین کار آن است که به جای تغییر مبلمان منزل تان و صرف هزینه زیاد به تغییر فرم و رنگ کوسن آن فکر کنید. اگر تا امروز از کوسن های گرد یا استوانه ای استفاده می کردید، می توانید شکل چهارگوش یا مربع آن را به کار ببرید. درعین حال از رنگ های دیگری که با مبلمان تان هماهنگی دارد، استفاده کنید.

باید ها و نبایدهای فنگ شویی را فراموش نکنید.

 

  • برای آنکه درد نکشید

وقتی سراغ مبلمان اداری می روید بیش از هر چیز به استاندارد بودن آن توجه کنید و از ارگونومیک بودن مبلمان مطمئن شوید. به این معنی که ارتفاع آن تا زمین، نشیمن، زاویه دسته ها و پشتی آن را بررسی کنید. گاهی ضعف طراحان و سازندگان و توجه و تمرکز آنها بر ظاهر زیبا و آراسته مبلمان موجب می شود که رعایت استانداردهای لازم برای ساخت فراموش شود و این مسئله باعث شده به مرور زمان برای مصرف کننده مشکلاتی از قبیل دردهای کمر، گرفتگی سیاتیک و دیگر اختلال ها و دردهای مفصلی ایجاد شود. این دردها به مرور موجب کم شدن توانایی شده و روند کاری تان را تحت تاثیر قرار می دهد.

 

 

 فنگ شویی کیف پول

اصول اولیه فنگ شویی

 

چگونه فنگ شویی کنیم | باید ها و نبایدهای مهم در فنگ شویی

 

منبع : bedunim.ir – برترین ها -بیتوته

 

close

این مطالب را نیز ببینید!

چیدمان منزل برای زندگی سالم تر

به این مطلب امتیاز دهید     فنگ شویی چیست ؟   فنگ شویی( که …

دیدگاهتان را بنویسید