پنج شنبه 2 اسفند 1397
صفحه اصلی / زیبایی / سلامت مو / راهکارهای پوشاندن موی سفید را بدانید

راهکارهای پوشاندن موی سفید را بدانید

راهکارهای پوشاندن موی سفید را بدانید
به این مطلب امتیاز دهید

پوشاندن موی سفید : چگونه ریشه سفید موهای خود را بپوشانیم ؟ درمان خانگی ریشه سفید موها چیست ؟ در ادامه این مقاله راه هایی برای پوشاندن ریشه سفید موها و حفظ سلامت مو در خدمت شما هستیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

دانه های سفید انتهای مو

علت ریزش مو با انتهای سفید , پوشاندن موی سفید

 

راهکارهای پوشاندن موی سفید

مدت کوتاهی که از رنگ کردن موهایتان میگذرد کم کم ریشه های سفید مو خودشان را نشان میدهند و زیبایی رنگ موهایتان را میگیرند, نگران نباشید بدون رنگ کردن هم میتوان از شر ریشه های سفید مو خلاص شد.

 

یکی از مشکلات متداول موی سر سفید شدن آن می باشد، به ویژه زمانی که موی سر رشد کرده و ریشه سفید آن به سرعت نمایان می شود.در این بین، کسانی که موی سرشان سیاه و یا قهوه ای می باشد بیشتر با این ریشه های سفید به مشکل بر می خورند.

به طور کلی، اکثر مردم حوصله و وقت کافی ندارند تا به موهای خود برسند و مرتب آنها را رنگ کنند.از طرفی دیگر رنگ زدن ریشه موها به تنهایی ممکن است باعث دو رنگ شدن موهای سر بشود.

علاوه بر این، اگر پشت سر هم موها را رنگ کنیم به طور قطع در دراز مدت سلامت موها به خطر افتاده و دچار ریزش مو می شویم.

اما تمام این موارد به این معنی نیست که مجبوریم با ریشه سفید رنگ موهای خود بیرون برویم.راه های مختلف و ساده ای وجود دارد که به کمک آنها می توان مشکل ریشه خاکستری موها را بدون اینکه به آنها آسیب برسد، حل کرد.

 

تغییر مدل موی سر

یکی از روش های موثر برای پوشاندن ریشه های سفید موی سر، تغییر شکل و مدل مو می باشد.مثلا اگر فرق موهای خود را از وسط باز می کنید، ریشه های خاکستری بیشتر در قسمت های میانی سر مشاهده می شوند، بنابراین بهتر است فرق موهای خود را از وسط باز نکنید و بدین ترتیب ریشه های آنها را بپوشانید.

در ضمن با تغییر سبک مدل خود،تا حدی می توانید کاری کنید که چشم ها به جای تمرکز به روی ریشه های خاکستری موهایتان، به مدل مویتان توجه کنند.

مدل موی دم اسبی یا بستن مو بالای سر، از مدل هایی هستند که به شدت نگاه ها را به مدل مو جلب خواهد کرد تا ریشه های سفید آن.

 

شوینده های گیاهی

کسانی که موهای تیره دارند می توانند با استفاده از شوینده های گیاهی مانند مریم گلی، ریشه های خاکستری موهای خود را بپوشانند.

ابتدا با جوشاندن نصف فنجان مریم گلی در ۳ فنجان آب، چند فنجان چای مریم گلی آماده کنید.سپس بگذارید، جوشانده کاملا سرد شود. موهایتان را با شامپو طبق معمول شسته و با آب سرد آبکشی کنید.

سپس چای مریم گلی را به روی موهایتان بریزید. بعد از چند دقیقه سرتان را بشویید.این روش به تدریج، ریشه موهایتان را خاکستری می کند. در ضمن برای تیره کردن موهای خاکستری می توانید از چای سیاه نیز استفاده کنید.

 

 

ریشه سیاه مو

ریزش مو با پیاز مو

 

حنا

حنا برای کسانی که زمان کافی برای پوشاندن ریشه های خاکستری موهای سر خود را ندارند گزینه بسیار مناسبی است.حنا یک رنگ کننده طبیعی شگفت انگیز موی سر می باشد که رنگ آن تا چند هفته پایدار می ماند.

برای رنگ کردن ابتدا ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری از پودر حنا را در مقداری قهوه داغ مخلوط کرده تا یک خمیر قوی به دست آید.سپس، خمیر را به مدت ۱ ساعت به حال خود رها سازید. بعد با استفاده از یک برس، آن را به ریشه های موهای خود بمالید.سپس، موهای خود را به مدت چند ساعت به حال خود بگذارید. درنهایت، سر خود را مانند همیشه با شامپو بشویید.

 

سایه چشم

سایه چشم دارای رنگ های مختلفی می باشد که می توان رنگ متناسب با موی خود را در میان رنگ های آن پیدا کرد و با کمک آن، ریشه های خاکستری موی سر را پوشاند.

در واقع با استفاده از سایه چشم می توانید به طور موقت، ریشه های خاکستری مو را از نگاه ها پنهان کنید.برای این کار پس از پیدا کردن رنگ سایه مناسب، با استفاده از یک پرس به آرامی آن را به ریشه خاکستری موهای خود بزنید.

 

پودرهای موقت

استفاده از پودرهای موقت بسیار آسان بوده و می توان با آن به سرعت موها را رنگ کرد. درضمن، پودرهای موقت عموما ضد عرق و آب بوده و اثر آن ها تا حمام بعدی و شستشو با شامپو به خوبی باقی می ماند.با توجه به گستره رنگ های مختلفی که در بازار وجود دارد می توان پودر با رنگ مناسب را برای پوشاندن ریشه های بیرون زده خاکستری موی سر، به کار برد.

 

رنگ پاش

فناوری هم این روزها به کمک کسانی آمده که نگران ریشه های نمایان شده خاکستری رنگ موهای خود هستند.با استفاده از رنگ پاش های برقی مو فقط با فشردن یک دکمه می توان رنگ مورد نظر خود را روی ریشه های خاکستری زده و درست مثل قلموی نقاشی روی بوم، موهای خود را رنگ کنید.

 

اسپری رنگ

اسپری های رنگ متفاوتی در بازار وجود دارند که به کمک آنها می توان از دست ریشه خاکستری موی سر بدون اینکه مجبور باشیم کل موهای سر را رنگ کنیم، خلاص شد.

ماندگاری رنگ این اسپری ها معمولا تا شستشوی بعدی با شامپو است. برای استفاده از اسپری های مذکور، ابتدا قوطی اسپری را به خوبی تکان بدهید.

سپس، بین ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر از موها را از ریشه به بالا اسپری کنید تا رنگ به خوبی روی موها پخش شود.

 

دلایل اصلی ریزش مو با ریشه سفید به شرح زیر است:

تغذیه نامناسب

قرار گرفتن در معرض مواد شیمییی

پرکاری و کم کری تیرویید

اختلالات هورمونی

بیماری لوپوس

عدم رعایت بهداشت پوست و مو

آلودگی هوا

شرایط آب و هوایی خیلی گرم

رسیدن بیش از حد به موها

صدمه مکانیکی به موها هنگام شانه کردن و سشوار زدن

کمبود ویتامین

کمبود پروتیین

تحرک کم وتماشای زیاد تلوزیون و اینترنت

اختلالات روانی و اضطرابی واسترس زیاد

مصرف داروهای صد التهاب وشیمی درمانی

دوره های پس از زایمان در زنان

کندن مو در اثر بیماری مرضی تریکوتیلومانیا یا عادت کندن مو

آرایش مخالف مو در پیشانی که در ثر شانه زدن بمرور فولیکول مو را ضعیف میکند.

عفوت قارچی آکاپیتیس

ریزش مودر اثر آلوپسی سیکاتریس که علت آن نامشخص است ولی باعث التهاب و تضعیف مو میشود

استفاده از رنگ مو،بی رنگ کننده،صاف کننده، فرم دهنده های مکانیکی و حرارتی

 

 

ریشه مو چه رنگی است

درمان سفیدی ریشه مو

راهکارهای پوشاندن موی سفید را بدانید

برگرفته از زندگی آنلاین – tabrizhair.ir – نمناک

 

دیدگاهتان را بنویسید