جمعه 2 فروردین 1398
صفحه اصلی / ازدواج / عشق / نشانه های بروز عشق در مردان چیست ؟ | چرا آقایان احساسات خود را بروز نمیدهند؟

نشانه های بروز عشق در مردان چیست ؟ | چرا آقایان احساسات خود را بروز نمیدهند؟

نشانه های بروز عشق در مردان چیست ؟ | چرا آقایان احساسات خود را بروز نمیدهند؟
5 امتیاز از 1 رای

نشانه های بروز عشق در مردان : تفاوت احساسات در زنان و مردان چیست ؟ چرا مردان احساسات عاطفی خود را بروز نمیدهند ؟ علائم عشق در مردان چیست ؟ امروز با مقاله ای درباره احساسات مردان و بروز عشق در آنها در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

نشانه عشق پسر به دختر

تفاوت عشق در زن و مرد , نشانه های بروز عشق در مردان

 

علت تفاوت احساسات عاشقانه در مردان و زنان چیست

بروز احساسات در زنان و مردان بسیار متفاوت است زیرا عشق و وابستگی برای مردان به معنای از دست دادن استقلال و موجودیت مردانه است، به همین دلیل از آن پرهیز می کنند چون آنها نیاز و گرایش به یک زن به مثابه یک نقص برای خود می دانند.در این مطلب به دلایل تفاوت احساسات عاشقانه در مردان وزنان می پردازیم.

 

دلایل تفاوت احساسات عاشقانه در مردان وزنان

چرا مردان نسبت به زنان واکنش های عاطفی کمتری از خود نشان میدهند آن ها چه نوع روحیاتی دارند چرا مانند خانم ها احساساتی نیستند عواطف درونی به چه صورت است چرا عشق و احساسات کمتری نسبت به زنان دارند و احساسات عاشقانه در مردان کمتر از زنان دیده می شود ؟

عاشق شدن و تعلق پیدا کردن، وابستگی و دلبستگی را به دنبال دارد که مردها به شدت از آن می هراسند .یک روان شناس بالینی و مشاور خانواده، اظهار داشت:در اکثر جوامع مردها را با میزان موفقیت وی می سنجند و در غالب مشاغل مهم و حساس مانند ارتش، سیاست و تجارت داشتن قلبی گرم و مهربان نوعی ضعف محسوب می شود .

وی افزود:بسته به فرهنگ جامعه و عرف رایج حتی احساس همدردی هم می تواند برای آنان شرم آور تلقی شود بنابراین آن را پنهان می کنند یا سعی می کنند با عواطف درونی خود مقابله کنند و به طور ناخودآگاه تلاش زیادی وقف مراقبت از احساسات و عواطف خود می کنند .

 

آشنایی با  دلایل تفاوت احساسات عاشقانه در مردان و زنان

این روان شناس گفت:عشق و وابستگی برای مردان به معنای از دست دادن استقلال و موجودیت مردانه است، به همین دلیل از آن پرهیز می کنند زیرا نیاز و گرایش به یک زن به مثابه یک نقص برای آنان تلقی می شود. این باور در کشور های جهان سوم و در حال توسعه که از مدرنیته فاصله دارند بیشتر به چشم می خورد .

او با بیان اینکه مردها از دلتنگی و از دست دادن تمرکز می هراسند، گفت:در گفت وگو میان مردها کم تر صحبت تعلق و وابستگی به چشم می خورد و غالب مردان حتی اگر به احساسی دچار باشند، به آن اعتراف نکرده و سعی می کنند آن را ناچیز و بی اهمیت جلوه دهند .

وی با اشاره به تأثیر حیرت انگیز زنان بر عملکرد مردها، بیان داشت:اغلب مردان از تأثیر شگرف آور زنان بر خود آگاهی دارند، به طور مثال حتی تأیید چشمی یک زن نقش انرژی دهنده وصف ناپذیری را برای آنان ایفا می کند، به همین دلیل است که به نقد شدن توسط زنی که به آن علاقه دارند بسیار حساس و واکنش خیزند .

اوافزود:این احساس ضعف ناشی از عدم تعادل در مردان است که تمایل و گرایش ذاتی به جنس مخالف و آموزه های اجتماعی و باورهای ناخودآگاه آنان درهم می آمیزد و می تواند زمینه ایجاد این نوسان و درگیری های درونی را فراهم کند و بسیای از رفتارهای نامناسب مردان با جنس مخالف هم در این قالب توجیه پذیر است .

وی در پایان بیان داشت:برای ایجاد تعادل و احساس امنیت روانی در مردان لازم است زنان رفتار کنترل کننده و سلطه گر نداشته باشند و به مردان بفهمانند استقلال و عشق آنان را می توان با هم به رسمیت شناخت .

 

عشق از نگاه زنان

عشق برای زن مفاهیم بسیاری در بردارد. او می خواهد به مردی که دوست دارد اعتماد کند و مطمئن شود او می تواند برایش محیطی امن و آینده ای خوب فراهم کند و به نقاط ضعفش توجهی ندارد و در هر حال سرشار از حمایت است. وقتی مردی تمام عشقش را نثار زنی می کند، درواقع به او این اطمینان را می دهد آنقدر قوی و تزلزل ناپذیر است که می تواند وفادار بماند و هرگز گمراه نمی شود. زن عشق را می خواهد تا به این وسیله بداند عقل مرد تحت هر شرایطی حتی مواقع سخت و بحرانی خوب کار کرده و می تواند از او همیشه حمایت کند. از نظر زن ها، مردها باید بتوانند روی پای خود بایستند و از نظر مالی و عاطفی توانایی کافی داشته باشند و وقتی زنی بداند مرد زندگی اش عاشق اوست، هیچ مشکلی حتی مالی نمی تواند اوضاع زندگی شان را به هم بریزد .

زنان بیشتر به دنبال شریکی هستند که مراقب آنها بوده و قادر باشد خانواده شان را هم ازنظر مالی و هم ازنظر عاطفی تامین کند. زنان در رابطه شان با طرف مقابل علاوه بر جذابیت های فیزیکی، به دنبال مهربانی و سخاوت نیز هستند .

 

عشق از نگاه مردان

دنیای مرد ها استدلالی و زنها احساسی است. مردها اگر مجبور باشند بین عشق و احترام یکی را انتخاب کنند بیشترشان ترجیح می دهند تنها بمانند تا این که به آنها بی احترامی شود. عشق یک مشغولیت در زندگی مرد است اما برای یک زن خود زندگی است. در بالاترین سطح زندگی یک مرد شرف و افتخار قرار دارد و اوج زندگی یک زن عشق است. کلمه عشق برای زن و مرد دو مفهوم متفاوت دارد .

 

مردها با این ۱۰ روش ابراز عشق می کنند

 

 

عشق زن به شوهر

عشق زنان به مردان

 

 

علاقه های شما برای او جالب است

زمانی که همسرتان در مورد چیزهایی که دوست دارید از شما سوال می کند، یعنی به شما علاقمند است. او دوست دارد همه چیز را در مورد شما بداند و برای علایق شما ارزش قائل است.

 

به شما توجه می کند

هنگام قدم زدن در پارک یا مهمانی های خانوادگی، توجه او کاملا متوجه شماست. قبل از انجام هر کاری، نظر شما را می پرسد. اگر از هم دور باشید، دائما با شما تماس می گیرد و حال شما را جویا می شود.

 

بیشتر وقتش را در کنار شما می گذراند

اگر شوهرتان تمایل دارد بیشتر با شما باشد تا دوستانش، این یعنی او عاشق شماست. البته این مسئله به این معنا نیست که او باید دوستانش را به طور کلی رها کند، بلکه فقط دوست دارد بیشتر وقت خود را در کنار شما سپری کند. در واقع، اولویت های زندگی او نسبت به قبل تغییر کرده است.

 

هر کاری می کند که خوشحال شوید

برای او غیر ممکن وجود ندارد و تمام تلاشش این خواهد بود که هر آنچه را لازم است برای شما فراهم کند. ممکن است علاقه مندی های شما یکسان نباشد ولی سعی او این است که خودش را با شما هماهنگ کند. هیچ گاه به علایق شما توهین نمی کند. برای مثال، اگر فیلم سینمایی خاصی را دوست دارید و مدت ها چشم انتظار اکران شدنش بوده اید، به جای مخالفت با شما، با خرید دو بلیت سینما، شما را غافلگیر خواهد کرد.

 

دلتنگ شما می شود

هنگامی که عاشق همسرتان باشید، دائما اشتیاق دارید در کنار هم باشید و وقتی از او دور هستید، دلتنگش خواهید شد. همسرتان مدام به شما فکر می کند و با شما در تماس است و برای تان پیامک می فرستد و حال شما را جویا می شود و از آنچه در نبود شما اتفاق افتاده، باخبرتان می کند. برای خیلی از مردان، بیان عواطف و احساسات کار دشواری است، با این حال آنها به شیوه خودشان سعی می کنند احساس خود را بیان کنند و از این طریق علاقه خود را به شما نشان دهند. به او بیشتر زمان بدهید و مطمئن باشید از زبان همسرتان جمله «دوستت دارم» را خواهید شنید.

 

به شما می گوید:«دوستت دارم»

شوهرتان قبل از شما، جمله «دوستت دارم» را بیان می کند. مهم نیست کی و کجا این جمله را می گوید، مهم این است که او زودتر از شما این جمله را به زبان آورده است.

 

او واقعا شما را می بیند

او به نکاتی در مورد شما توجه دارد که سایرین یا حتی خودتان هیچ گاه متوجه آنها نشده اید. او به نحوه برخوردتان با دیگران، طرز بیان احساسات تان، احساس دیگران نسبت به شما و روشی که به وسیله آن خود را به جامعه معرفی می کنید، توجه می کند. او کوچک ترین جزییات رفتاری شما را می بیند و به خاطر می سپارد. او شما را همان طور که هستید تحسین می کند. به این ترتیب او صرفا عاشق شما نیست، او عاشق هر آن چیزی است که در وجودتان دارید.

 

طور خاصی به شما نگاه می کند

او به عنوان یک همسر طوری به شما نگاه می کند که انگار جذاب ترین و خاص ترین فردی هستید که جهان تا به حال به خود دیده است. این نوع نگاه، نگاه مادی یا لحظه ای نیست، در واقع نگاهی است سرشار از آرامش و صداقت، تنها طرز نگاه نیست بلکه امواج مثبت انرژی است که بین دو طرف رد و بدل می شود. در نگاه او هیچ چیز جز شما وجود ندارد.

 

شما را به دیدار دوستان و خانواده اش می برد

زمانی که مردی، همسر مورد نظرش را به خانواده و دوستان خود معرفی می کند، یعنی آن رابطه برای مرد کاملا جدی است. او برای ازدواج مصمم است و احساس محبت و علاقه عمیقی به شما دارد.

 

درباره آینده با شما صحبت می کند

زمانی که مرد در مورد احساس شما نسبت به ازدواج و تشکیل خانواده و بچه دار شدن سوالاتی می پرسد و در عین حال افکار خود را در این موارد بیان می کند، این یعنی او به آینده خود در کنار شما فکر کرده و قصد دارد در کنار شما تشکیل خانواده بدهد. زمانی که هردو در این زمینه علایق یکسانی داشته باشید، به احتمال زیاد هردوی شما آماده تشکیل زندگی هستید.

 

متن عشق زن

علائم عاشق شدن در مردان

نشانه های بروز عشق در مردان چیست ؟ | چرا آقایان احساسات خود را بروز نمیدهند؟

برگرفته از باشگاه خبر نگاران ، تبیان – نمناک – همشهری تندرستی

 

این مطالب را نیز ببینید!

نشانه های عاشق شدن مردان مغرور

علائم عاشق شدن | نشانه هایی که حاکی از عاشق شدن شماست

به این مطلب امتیاز دهید علائم عاشق شدن : نشانه های عاشق شدن چیست ؟ …

دیدگاهتان را بنویسید