پنج شنبه 1 فروردین 1398
صفحه اصلی / زیبایی / سلامت مو / مراقبت از موی رنگ شده و دکلره شده را بیاموزیم

مراقبت از موی رنگ شده و دکلره شده را بیاموزیم

به این مطلب امتیاز دهید

ایران بانو : رنگ کردن مو برای خانم ها خیلی جذاب است. اما در این موضوع رعایت نکاتی بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم نکاتی مهم که سلامت مو را افزایش میدهند درباره موهای رنگ شده بیان کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

 

بهترین نرم کننده موی رنگ شده

مراقبت از موهای دکلره شده , مراقبت از موهای رنگ شده

 

۱ ) استفاده از محصولات مناسب موهای رنگ شده

موهای رنگ شده آسیب پذیر و شکننده اند. بسیار مهم است که برای ماندگاری بیشتر رنگ و سلامت بیشتر موها روی محصولات محافظ موهای رنگ شده سرمایه گذاری کنید. این مواد که آووکادو، موز، ماست، عسل، سس مایونز، شیر نارگیل، روغن ویتامین E و ژل آلوئه ورا را شامل می شود باعث ایجاد یک لایه ی محافظ بر ساقه ی مو می شوند.

 

۲ ) شستن موها را کاهش دهید

یکی از راههای ماندگاری بالای رنگ و سالم ماندن مو، شستشوی کمتر آنها است. اگر موهای خود را ۳ یا ۴ بار در هفته می شویید آن را به ۲ تا ۳ بار در هفته برسانید که روغن های تولید شده توسط پوست سر که باعث تغذیه مو می شود حفظ شوند.

 

۳ ) شستشو با آب سرد

شستن موها با آب گرم موجب می شود که پوشش خارجی مو در قسمت بیرونی افزایش و باعث آسیب پذیری و ریزش آن شود. راه موثر جلوگیری از این مشکل شستشوی همیشگی موها با آب سرد است. اگر شما توانایی دوش با آب سرد را ندارید موهای خود را پس از حمام با آب سرد بشویید.

 

۴ ) شامپوی مناسب

در هنگام دوش گرفتن از یک شامپوی مناسب و خوب استفاده کنید.

 

۵ ) استفاده از مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها حاوی سیلیکون هایی هستند که با ایجاد یک لایه ی محافظ روی ساقه ی مو آسیب های ناشی از پرتوهای خورشید را به حداقل می رسانند و همچنین موها را از آسیب های حرارتی محافظت می کنند.

 

۶ ) تا یک ماه پس از رنگ از شامپوهای روشن کننده مو استفاده نکنید

برای سالم ماندن موها تا یک ماه پس از رنگ کردن از شامپوهایی که برای روشن کردن مو هستند استفاده نکنید. شوینده های قوی باعث خشن و شکننده شدن موها و از بین رفتن آنها می شود. تا زمانی که موهای شما سلامت خود را به دست نیاورده اند و رنگ کمتر نشده از شامپوهای روشن کننده استفاده نکنید.

 

۷ ) هنگام مدل دادن به موهایتان خلاقیت بیشتری داشته باشید

برای مدل دادن به موها از لوازم حرارتی مانند اتو یا سشوار کمتر استفاده کنید. گرما باعث آسیب رساندن به مو می شود این در صورتی است که موهای رنگ شده به خودی خود آسیب پذیرترند.

 

۸ ) به نور خورشید اجازه ی ورود ندهید

نور خورشید می تواند باعث کم رنگ شدن یا مرده شدن رنگ مو شود. در صورت ماندن در آفتاب موهای خود را با روغن های ضد آفتاب چرب کنید. یا از کلاه استفاده نمایید.

 

۱۸ توصیه برای مراقبت از موی رنگ شده و آسیب دیده

 

آماده سازی مو

اگر می خواهید بعد از رنگ مو هاسالم بماند باید قبل از رنگ کردن آماده سازی را شروع کنید ابتدااز مغذی بودن و رطوبت مو مطمئن شوید همچنین حداقل دو ماه قبل از رنگ ماسک مو و روغن های مو البته از نوع روغن های طبیعی استفاده کنید. به طور منظم موها را کوتاه کرده و تا حد امکان از سشوار استفاده نکنید ؛ اگر نیاز به دکلره دارید تارنگ مورد دلخواه بدست آید قبل از دکلره به موها روغن نارگیل بزنید این کارها آسیب مو را به حداقل میرساند.

 

انتخاب رنگ مناسب

بسیار مهم است بعد از رنگ کردن مو دچار آسیب نشود، اگر از دکلره برای سفید کردن مو استفاده کردید حتماً مطمئن شوید که از اکسیدان مناسب استفاده کرده اید مثلا استفاده از اکسیدان شماره ۴۰ برای موهای بلوند از سوختگی مو جلوگیری می کند و اگر موها روشن است از اکسیدان ۲۰ یا ۳۰ استفاده کنید .استفاده از محصولات مراقبتی آسیب مو را به حداقل برسانید ،رنگهایی استفاده کنید که بدون مواد شیمیایی خطرناک مثل آمونیاک باشند.

 

فهمیدن دستورالعمل بسیار حائز اهمیت است

فردی را پیدا کنیدکه نحوه استفاده آن را برای تان شرح دهد اگر موهای تان را در منزل رنگ میکنید ابتدا تست انجام دهید و با دقت دستورالعمل آن را بخوانید و مطمئن شوید رنگ یا دکلره ی قبل رفته است در این مورد اگر فردی کمکتان کند بهتراست.

 

قبل از شامپو زدن منتظر بمانید

بعد از این که موهای تان را رنگ کردید سعی کنید حداقل دو روز منتظر بمانید این کاربه ثابت ماندن رنگ مو کمک میکند همچنین چربی مو قبل از رنگ کردن مثل یک لایه محافظتی ریشه موعمل و ازآسیب موجلوگیری می کند. کوتاه کردن موهای آسیب دیده نظر خوبی است که همیشه بعد از مراحلی مو را کوتاه کنید ناگزیر هستید بعد از اینکه مو دچار آسیب شد آن را کوتاه کنید تا از پخش شدن آن جلوگیری کرده باشیداگر موهای تیره را به بلوند می رسانید آماده شکنندگی مو باشید.

 

خریدمحصولات درست

رنگ مو های جدید آسیب زا هستند برای اطمینان خاطر پیدا کردن از اینکه رنگ مو ها مدت طولانی مورداستفاده قرارمیگیردو به ما آسیب نمی زنند بسیار مهم است رنگ هاو شامپوها نرم کننده های خوب خریداری کنید درحالی که بیشتر شامپوهای مراقبت کننده ی مو برای رنگ های تیره است شامپوهای بدون سولفات خریداری کنید چون چربی طبیعی مو را ازبین نمی برد و رنگ مو را تغییرنمی دهد.

 

کم کردن شست وشو

وقتی موهایتان را ۳ یا ۴ بار در هفته می شویید رنگ مو تدریجی تغییر می کند بنابراین برای اینکه رنگ مو و چربی سر ثابت شود شستشوی مو را بین ۲ تا ۳ بار در هفته کاهش دهید.

 

شست وشو باآب سرد

شستشوی مو با آب داغ باعث می شود کوتیکول های لایه خارجی مو بلندشوندکه رارطوبت کاهش میدهد مو فرو مجعد میشود و مو بیشتر در معرض آسیب قرار می گیرد به همین خاطر موثرترین راه شستشوی مو با آب سرد است .کوتیکول ها را مرطوب نگه می دارند و وزوزی مو رنگ آن را کنترل می کنند اگر نمی توانید با آب سرد دوش بگیرید بعد از شستشوی خود با آب گرم سر را با آب سرد بشویید.

 

خرید شامپوی خشک کننده

درحین شست وشوی مو ازشامپو خشک کننده استفاده کنید.

 

خرید نرم کننده باکیفیت

نرم کننده های با کیفیت حاوی سیلیکون هستند لایه محافظتی روی مو ایجاد می کنند وازاحتمال آسیب آفتاب فر شدن مو جلوگیری میکند همچنین مو را از آسیب وسایل گرمایشی حفظ میکند.

 

شامپوهای روشن کننده

اگرموهای تان را حداقل ماهی یک بارباروشن کننده می شویید برای مو خوب است اما بعد از رنگ کردن مو از روشن کننده ها استفاده نکنید زیرا مواد پاک کننده قوی نه تنها رنگ مو را حفظ بلکه مو را خشک میکند بهترین راه این است که روشن کننده ها را کنار بگذارید تا رنگ برود.

 

موهارابانرم کننده آب رسانی کنید

بعد از اینکه موها را رنگ می کنید خشکی و کمبود رطوبت شایع است تنها راه مقابله با این مشکل آبرسانی مو با نرم کننده هاست ترکیب نرم کننده ها با موادی مثل آواکادو و ماست ،عسل ،سس مایونز، شیر نارگیل، روغن و ویتامین ایی و ژل آلوورا عالی عمل می کند.

 

ماسک نرم کننده مو برای مراقبت از موی رنگ شده

مواد مورد نیاز

نصف آوکادو رسیده

۱عدد موز رسیده

۱ق روغن زیتون

زمان ۱ساعت

 

مراحل

داخل کاسه ای آواکادو و موز را له کنید تا کاملاً با هم ترکیب شود روغن زیتون را بیافزایید این ماسک را از ریشه مو بزنیدتا کاملاً مو را بپوشاند بگذاریدیک ساعت بماندبا شامپوی بدون سولفات و آب سرد مو را بشویید اغلب هفته یک بار این کار را انجام دهید ؛ همه این مواد خاصیت نرم کنندگی دارند و وزی و آسیب مو را درمان میکند.

 

تغذیه مو با پروتئین

یکی دیگر از مضرات رنگ کردن مو از بین رفتن پروتئین مواست همانطور که میدانیدمو نیاز به پروتئین دارد هنگامی که مو خیس است مثل حریر می شود تنها راه درمان استفاده از ماسک های پروتئینی و مغذی است

 

موادموردنیاز

۱عدد تخم مرغ

۲ق مایونز

زمان ماسک ۴۵دقیقه

 

مراحل

داخل کاسه ای مواد را باهم ترکیب و روی سر بمالید البته نوک موها را فراموش نکنید ۴۵ دقیقه بعد با آب سرد وشامپو بدون سولفات بشویید. تخم مرغ حاوی پروتئین است و مو را تغذیه می کند مایونز هم به صاف شدن مو کمک می کند مصرف منظم این ماسک آسیب پروتئینی را درمان می کند.

 

شستن مو بعد از رنگ کردن

ماسک مو برای موهای رنگ شده

 

روغن مالی کردن مو برای مراقبت از موی رنگ شده

اگرچه ماسکهای مو برای سلامت مو مفید است اما باید مصرف منظم روغن ها رادر برنامه بگنجانیدموها راقبل از خواب روغن مالی کنید و صبح بشویید

مواد مورد نیاز

۲تا۳ق روغن نارگیل یا زیتون یا جوجوبا

زمان استفاده ازماسک ۴۵دقیقه

 

مراحل

روغن را چند ثانیه ای گرم کنید و روی مغز سر ماساژ دهید همینطور روی نوک مو و قسمت های آسیب دیده بمالید و بعد از ۴۵ دقیقه با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید .ماسک را ۲ تا ۳ بار در هفته انجام دهید روغن ها مورا تغذیه و مرطوب می سازد لایه محافظتی مقابل نور خورشید و گرما ایجاد می کند.

 

کنارگذاشتن وسایل گرمایشی

یکی از کارهای ساده کنار گذاشتن وسایل گرمایشی مثل سشوار است همه ی ما می دانیم که مصرف زیاد آن به مو صدمه می زندبه همین خاطر بعد از رنگ کردن مو از مصرف سشوار خودداری کنید اما اگر مجبور به استفاده شدید دکمه سرد آن را بزنید و با فاصله ۱۵ سانتی متری بگیرید ؛ سعی کنید به جای صاف و فر کردن مو از روشهای دیگر برای زیبایی استفاده کنید.

 

آمادگی قبل از رفتن به استخر

کلر موجود در آب استخر مورا بد رنگ و ضعیف می کند به همین خاطر قبل از رفتن به استخر باید کلاه بگذارید همچنین می توانید مقداری روغن نارگیل به عنوان مانع روی سر بمالید تا از رسیدن کلر به مو جلوگیری کنید.

 

کوتاه کردن منظم مو

اگرموهایتان را هر۶ تا ۸ هفته کوتاه نمی کردید الان وقت آن رسیده شروع کنید چون موها در معرض آسیب هستند بااین کار از شکنندگی و پخش شدن موخوره جلوگیری می کنید.

 

بین مراحل رنگ کمی به موها استراحت دهید

وقتی شروع به رنگ کردن می کنید تقریبا غیر ممکن است که کار را متوقف کنید آزمایش رنگها و ظاهر جدید داشتن جالب است اما هر چیزی اگر بیش از حد شود خوب نیست اجازه تنفس به موها دهید و خیلی اینکار را تکرار نکنید.

حالا می دانید چطور مراقبت از موهای رنگ کرده باشید و با انجام این نکات ساده به راحتی می توانید مراقب موهای رنگ شده باشید.

 

نگهداری رنگ مو در یخچال

نگهداری از رنگ مو

مراقبت از موی رنگ شده و دکلره شده را بیاموزیم

منبع: بانوی شهر – نمناک – بیتوته

 

این مطالب را نیز ببینید!

ترکیب رنگ مو نسکافه ای

مدل رنگ مو های جدید سال 98 و 2019 | ترکیب رنگ مو

مدل رنگ مو های جدید سال 98 و 2019 | ترکیب رنگ مو3.8 امتیاز از …

دیدگاهتان را بنویسید