دوشنبه 30 مهر 1397
صفحه اصلی / چهره ها / اخبار فرهنگی / قیمت بنزین 1500 و قیمت گازوئیل 400 تومان از دی ماه

قیمت بنزین 1500 و قیمت گازوئیل 400 تومان از دی ماه

قیمت بنزین 1500 و قیمت گازوئیل 400 تومان از دی ماه
به این مطلب امتیاز دهید
قیمت بنزین ، مدیران سازمان برنامه و بودجه
دولت قصد دارد از ابتدای دی ماه امسال قیمت بنزین را به ۱۵۰۰ تومان و قیمت نفت گاز را به ۴۰۰ تومان افزایش دهد. سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام هر قیمت جدید برای بنزین را کذب محض دانست.

افزایش قیمت بنزین از اول دی ماه

اعتماد در شماره امروز خبر داد:طبق اطلاعاتی که از مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور به دست آمده است، دولت قصد دارد از ابتدای دی ماه امسال قیمت بنزین را به ۱۵۰۰ تومان و قیمت نفت گاز را به ۴۰۰ تومان افزایش دهد؛ تصمیمی که در ظاهر دولتی ها بر اساس قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده یک قانون هدفمندی گرفته اند.قیمت بنزین

قیمت بنزیناقتصاد

البته گویا دولت قصد دارد با توجه به عدم افزایش قیمت ها که در سال ٩۶ صورت گرفته است برای ماه های پایانی حتی خلاف مجوز قبلی اش عمل کرده و به جای افزایش ۲۰ درصدی که سالانه برای افزایش قیمت رعایت می شد، قیمت حامل های انرژی را بیش از ۴۰ درصد افزایش بدهد.

به همین سبب در طرحی که در سازمان برنامه و بودجه قطعی شده و مدیران آن قصد دارند بعد از بررسی لایحه به مجلس بدهند، قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان خواهد رسید و قیمت نفت گاز به ۴۰۰ تومان این امر مورد تایید یکی از مدیران سازمان برنامه و بودجه نیز هست.

یک مقام ارشد سازمان برنامه و بودجه با تایید موضوع افزایش قیمت حامل های انرژی به ۱۵۰۰ و ۴۰۰ تومان از ذکر جزییات بیشتر خودداری و می گوید:موضوع افزایش قیمت بنزین و گازوییل در دولت نهایی شده و قصد بر آن است که از ابتدای دی ماه امسال اجرایی شود.

وی ادامه می دهد:این روال با تایید و مجوزی که پیش از این دولت از مجلسی ها کسب کرده است انجام خواهد شد.

اعتماد اضافه کرد:این مدیر دولتی هر چند که اشاره بیشتری به جزییات افزایش قیمت بنزین برای بنزین معمولی و سوپر نمی کند. اما به نظر می رسد با توجه به قیمت هزینه های دولت باید از محل هدفمند کردن یارانه ها که که برای بودجه در نظرگرفته است؛ قیمت بنزین معمولی به ۱۲۰۰ تومان و بنزین سوپر به ۱۵۰۰ تومان برسد و در این راستا قیمت گازوییل نیز به ۴۰۰ تومان برسد، که افزایشی تقریبا ٢۵ درصدی برای هر یک از این حامل ها منظور شده است.

همچنین بخوانید : قیمت حامل های انرژی تا پایان سال افزایش می یابد؟

گفتنی است؛ محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت روز گذشته در جمع خبرنگاران در خصوص شایعات گرانی سوخت گفته بود:تمام مباحثی که در یکی دو روز گذشته در فضای مجازی در خصوص افزایش قیمت حامل های انرژی مطرح شده شایعه بوده و باید بگویم گاهی به حال افرادی که تحت تاثیر این خبرها در فضای مجازی قرار می گیرند تاسف می خورم.

هر قیمت جدیدی که برای بنزین اعلام می شود کذب محض است

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به برخی اخبار در مورد افزایش قیمت بنزین، گفت:هر قیمت جدیدی که برای بنزین اعلام می شود کذب محض است.

زیبا اسماعیلی با بیان این که لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ به تازگی تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، اظهار کرد:مجلس هنوز لایحه بودجه را بررسی نکرده و هنوز نمی توان نظر قطعی در مورد چگونگی اجرای این لایحه ارائه کرد.

وی با تاکید بر این که قیمت گذاری در مورد بنزین در اختیار شرط ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیست، توضیح داد:مجلس و دولت باید در مورد افزایش قیمت بنزین تصمیم بگیرند و هر تصمیمی که مجلس و دولت اخذ کنند شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اجرا خواهد کرد.

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اشاره به اعلام برخی قیمت ها در بازه زمانی مشخص برای بنزین، گفت:افزایش قیمت بنزین نهایی نشده است و بنابراین هر مبلغ و هر زمانی که برای افزایش قیمت بنزین اعلام شده تکذیب می شود، زیرا هنوز مجلس شورای اسلامی به لایحه بودجه رسیدگی نکرده است.

قیمت بنزین ۱۵۰۰ و قیمت گازوئیل ۴۰۰ تومان از دی ماه