پنج شنبه 26 تیر 1399

راهنمای سفر به استرالیا | اطلاعات کامل از سفر به استرالیا

راهنمای سفر به استرالیا 

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

کشور استرالیا در قاره ی استرالیا قرار دارد

خیلی ها استرالیا را کشور فرصت ها می دانند و برای زندگی کردن در آن حاضرند خود را به خطر بیندازند و بصورت قانونی و غیر قانونی هم که شده، خود را به آنجا برسانند. این حقیقت بر همه معلوم است که استرالیا کشور زیبایی است، کشوری پر از جاذبه های گوناکون و مکان های دیدنی که تا نبینید باورتان نمی شود. می خواهیم با هم سفر به استرالیا کنیم و آنچه که قبل از سفر به این کشور دیدنی باید بدانید را مرور کنیم. با الی گشت همراه باشید:

موقعیت جغرافیایی

کشور استرالیا در قاره ی استرالیا قرار دارد و به مرکزیت کانبرا است. اگر چه کانبرا پایتخت آن است اما بزرگترین شهر این کشور، سیدنی است. این کشور هیچ مرز خاکی ای با بقیه ی کشورهای دنیا ندارد و شرق و غرب و شمال و جنوب آن را چندین اقیانوس و خلیج و دریا در بر گرفته است.

مختصری از تاریخ استرالیا

تاریخ استرالیا در واقع تاریخی بومیان این کشور است که بین ۴۰ تا ۷۰ هزار سال قبل به سرزمین های استرالیا آمدند و بنا بر اسناد، اولین اروپایی ای که به این کشور پا گذاشته است، شخصی به نام ویلم جانسون و اهل کشور هلند بود که در سال ۱۶۰۶ به استرالیا رسید.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

بزرگترین شهر  کشور استرالیا، سیدنی است

اطلاعات کلی در سفر به سیدنی
اختلاف ساعت استرالیا با تهران ۷٫۳۰ ساعت است و از آن جلوتر است. زبان مردم استرالیا، زبان انگلیسی و واحد پول این کشور، دلار استرالیا است.

آب و هوای استرالیا و بهترین زمان سفر به استرالیا

آب و هوای سیدنی از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است اما اگر بخواهیم درباره ی توریستی شهر استرالیا یعنی سیدنی صحبت کنیم، باید بگوییم تابستان های این شهر گرمای مطلوبی دارد اما به همراه رطوبت است و این موضوع می تواند آزار دهنده باشد. زمستان های سیدنی هم اصلا برفی نیست و حتی برف در آن مثل یک عنصر نایاب است! بنابراین، می توان گفت که بهترین زمان سفر به این شهر، فصل تابستان و ماه های اکتبر تا آوریل است. از ماه مه تا سپتامبر، گردشگری در این شهر به پایین ترین حد خود می رسد که به اصطلاح به آن آف سیزن می گویند.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

آب و هوای سیدنی از منطقه ای به منطقه ی دیگر متفاوت است

هزینه های کلی در سفر به استرالیا

هزینه های اقامت: برای یک شب اقامت در هاستل های اشتراکی باید هزینه ای بین ۲۰ تا ۴۰ دلار بپردازید بپردازید  و اگر بخواهید اتاقی خصوصی داشته باشید، هزنیه ی آن ۳۵ تا ۵۰ دلار می شود. هتل ها قیمت متفاوتی دارند که به ترتیب زیر است: برای اقامت در هتل های ۱ ستاره، هزینه ای معادل ۳۵ تا ۷۵ دلار، برای اقامت در هتل هاس ۲ ستاره، ۶۵ تا ۹۰ دلار، برای اقامت در هتل های ۳ ستاره، ۷۳ تا ۲۱۹ دلار، برای ااقامت رد هتل های ۴ ستاره، ۱۰۱ تا ۲۸۸ دلار و بالاخره برای اقامت در هتل های ۵ ستاره به طور تقریبی ۱۶۶ تا ۳۹۹ دلار بپردازید.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

برای یک شب اقامت در هاستل های اشتراکی باید هزینه ای بین ۲۰ تا ۴۰ دلار بپردازید

هزینه های خورد و خوراک: متاسفانه هزینه های غذا در استرالیا و به خصصوص شهر سیدی گران است برای صرف یک وعده صبحانه معمولی باید هزینه ای بین ۷ تا ۱۰ دلار بپردازید. برای یک وعده ناهار و یا شام، اگر دنبال کم کردن هزینه هایتان هستید می توانید سراغ کافه ها بروید و هزینه ای بین ۱۲ تا ۲۰ دلار بپردازید.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

متاسفانه هزینه های غذا در استرالیا و به خصصوص شهر سیدی گران است

هزینه حمل و نقل: هزینه های حمل و نقل به طور تقریبی از فرودگاه سیدنی تا مرکز شهر سیدنی، ۴۵ تا ۵۵ دلار است، اگر بتوانید سوار اتوبوس شوید و کمی مسیر طولانی تر را تحمل کنید، می توانید آن را به ۱۶ دلار کاهش دهید. هزنیه استفاده از مترو و اتوبوس در استرالیا حدود ۳٫۷۰ دلار و استفاده از تراموا، ۳٫۵۰ تا ۴٫۶۰ دلار هزینه بردار است.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

هزنیه استفاده از مترو و اتوبوس در استرالیا حدود ۳٫۷۰ دلار است

سفر گروهی به استرالیا

استرالیا کشور وسیع و گرانی است. اگر با دوستان خود سفر کنید، می‌توانید ماشین یا وَن را مشترک کرایه کنید تا هزینه‌ی کمتری صرف شود. یا با استفاده از سایت‌هایی مانند Gumtree و Jayride  با مسافران دیگر همراه شوید.

تور

اگر از تورهای استرالیایی رزرو کنید، با پول کمتری گشت و گذار می‌کنید. شرکت‌هایی مانند  «تریبال تورز» (Tribal Tours) تخفیف خوبی به مسافران خود می‌دهند.

اینترنت رایگان

اینترنت در استرالیا گران است. پیشنهاد می‌کنیم از اینترنت رایگان کتابخانه‌ها و مکان‌هایی مثل مک‌دونالد استفاده کنید.

اقامت رایگان

بسیاری از مسافرخانه‌های استرالیایی در قبال چند ساعت کار در روز، جای خواب می‌دهند. معمولا چنین شرایطی برای یک هفته اقامت ارائه می‌شود.

قطار

سفر با قطار گران است و قیمت بلیت هر مسیر از ۹۴۵ دلار (۲,۸۰۵,۵۶۹ تومان) شروع می‌شود. قطارهای شرکت «ریل استرالیا» (Rail Australia) بین ۶۱۰ تا ۱۰۸۰ دلار ( ۱,۸۱۱,۰۰۲ تا ۳,۲۰۶,۳۶۴ تومان) قیمت دارد و کل شبکه‌ی حمل‌ونقل را پوشش می‌دهد. به‌این ترتیب شما بین ۵۰ تا ۷۰ درصد صرفه‌جویی کرده‌اید. این یکی از بهترین مدل‌های سفر در استرالیا است.

ووفینگ

WWOOFing برنامه‌ای است که اجازه می‌دهد شما در مزرعه‌ کار کنید و درمقابل، اتاق رایگان و صبحانه داشته باشید. معمولا افرادی که در حومه‌ی شهر در مزرعه می‌مانند، دست‌کم یک ماه اقامت دارند. لازم نیست از مزرعه‌داری چیزی بدانید، احتمالن بیشتر اوقات میوه می‌چینید و از منظره‌های قشنگ لذت می‌برید.

در استرالیا از کجا دیدن کنیم؟

«اولورو» (Uluru) یا صخره‌ی «آیرز» (Ayers) شاید فقط یک صخره‌ی ماسه سنگی ۹ کیلومتری باشد، اما شک نکنید از جالب‌ترین جاذبه‌های طبیعی استرالیا است. حتما به‌ترتیبی برنامه‌ریزی کنید که هنگام غروب یا طلوع خورشید آن‌جا باشید تا از تغییر رنگ جذاب آن مبهوت شوید.

 

اولورو

راهنمای سفر به استرالیا

 

کارتون در جستجوی نمو را یادتان هست؟ با غواصی در کنار «دیواره‌ی بزرگ مرجانی» (Great Barrier Reef)  به‌دنبال نموی خودتان بگردید. این مجموعه صخره‌های مرجانی که در دریای کورال در شرق کوئینزلند واقع شده، یکی از جاهایی است که اصلا نباید دیدنش را از دست بدهید. حتا اگر غواصی نمی‌کنید، می‌توانید قایق‌ سوار شوید و از آن‌همه زیبایی لذت ببرید.

اگر چه پایتخت کشور استرالیا، کانبرا است اما شهر مهم و توریستی آن سیدنی محسوب می شود و به همین دلیل در پایین به معرفی جاذبه های مهم گردشگری سیدنی می پردازیم:

 

باغ‌ های سلطنتی بوتانیک: یکی از بهترین بخش های سفر به استرالیا و شهر سیدنی، استفاده از محیط سرسبز و پردرخت باغ های سلطنتی بوتانیک است.

خانه ‌ی اپرای سیدنی: یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری سیدنی، خانه ی اپرای آن است که به نوعی نوعی نماد این شهر محسوب می شود و مشهورترین خانه ی اپرای جهان است.

پل بندرگاه سیدنی: قدم زدن در کنار این پل و تماشای این سازه پر اهمیت و با ابهت و مناظر زیبای اطراف آن را در سفرتان از دست ندهید.

خیابان کینگ کراس: اگر دوست دارید از نزدیک با سبک زندگی مردم سیدنی آشنا شوید و مهمان یکی از کافه های دوست داشتنی این شهر باشید، حتما خیابان کینگ کراس را در نظر داشه باشید.

دیدنی های استرالیا,سفر به استرالیا

یکی از بهترین بخش های سفر به استرالیا و شهر سیدنی، استفاده از محیط سرسبز بوتانیک است

سواحل تفریحی سیدنی

ساحل مانلی: یکی از مشهورترین سواحل سیدنی، ساحل مانلی است که دیدن ان از بایدهای سفر به استرالیا و شهر سیدنی است.

ساحل بوندی (Bondi): یکی از بهترین مکانهای سیدنی که در آن می توان علاوه بر لذت بردن از ساحل و دریا، مردم بومی شهر را هم از نزدیک دید، ساحل بوندی است. اگر فقط قرار باشد یک ساحل را در این شهر ببینید، باید بوندی باشد.

بایدها و نبایدهای سفر به استرالیا
در سفر به استرالیا و شهر سیدنی، حتما از حیوان های شیرین این کشور یعنی کوالا و کانگورو دیدن کنید.
پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه تا جایی که می توانید سوار تاکسی نشوید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

 

 

جزایر مرجانی استرالیا,تصاویر جزایر مرجانی استرالیا

دیوارهٔ بزرگ مرجانی استرالیا، مجموعه عظیمی از صخره‌های مرجانی است که در شرق استرالیا قرار دارند

 

دیوارهٔ بزرگ مرجانی استرالیا که در زبان انگلیسی به Great Barrier Reef معروف است مجموعه عظیمی از صخره‌های مرجانی است که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته‌اند که این دیواره بزرگ مرجانی بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به شمار می‌آید.

این مجموعه بزرگ، شامل بیش از سه هزار صخره و نهصد جزیره مختلف است که به صورت نواری در در دریای کورال در شرق ایالت کوئینزلند کشیده شده‌اند و در مجموع بیش از سیصد هزار کیلومتر گستردگی و ۲۶۰۰ کیلومتر طول دارند.

جزایر مرجانی استرالیا,تصاویر جزایر مرجانی استرالیا

دیوارهٔ بزرگ مرجانی استرالیا، شامل بیش از سه هزار صخره و نهصد جزیره مختلف است

 

بیشتر مساحت این مجموعه در قالب یک پارک ملّی دریایی از سوی دولت استرالیا حفاظت شده‌است. «دیواره بزرگ مرجانی» از جاذبه‌های گردشگری استرالیاست و یکی از نمادهای کوئینزلند به شمار می‌آید.

شهرهای تانزویل، کَنز و مِکای از شهرهایی هستتند که برای دیدن صخره‌های مرجانی مورد استفاده گردشگران قرار می‌گیرند. این مجموعه در سال ۱۹۸۱ در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌است .

در سال ۲۰۱۲ اعلام شد که تعداد مرجان‌های دیواره بزرگ مرجانی بزرگ طی ۲۷ سال به نصف کاهش یافته‌است. به گفته دانشمندان، دلیل کاهش تعداد این صخره‌های دریایی، توفان‌های بسیار و افزایش جمعیت ستاره‌های دریایی است که غذای این مرجان‌ها را می‌مکد. ولی پژوهشگران معتقدند، اگر بتوان ستاره‌های دریایی را تحت کنترل درآورد این دیواره مرجانی مرمت خواهد شد.

دیدنی های استرالیا،جاهای دیدنی استرالیا

«دیواره بزرگ مرجانی» از جاذبه‌های گردشگری استرالیاست و یکی از نمادهای کوئینزلند به شمار می‌آید

اطلاعات کامل از سفر به استرالیا

 

منبع: eligasht.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.