شنبه 28 بهمن 1396
صفحه اصلی / فیلمهای آموزشی / فیلم های آموزش آشپزی / فیلم طرز تهیه آش دوغ اردبیلی تبریزی و شیرازی

فیلم طرز تهیه آش دوغ اردبیلی تبریزی و شیرازی

فیلم طرز تهیه آش دوغ اردبیلی خوشمزه

در حال بارگزاری....

?مواد اولیه

▪️نخود ۲۵۰ گرم
▪️تره
▪️جعفری
▪️شوید  ۷۰۰ گرم
▪️برنج ۱ پیمانه
▪️دوغ گازدار ۲ لیتر
▪️نمک ، فلفل
▪️سیر تازه خرد شده  به مقدار لازم

?طرز تهیه آش دوغ

آش دوغ شمالی,آش دوغ ترکی,آش دوغ کرمانشاهی

طرز تهیه آش دوغ ارومیه,سبزی آش دوغ چیست

?۱٫ نخود ها را از شب قبل در ظرف بزرگی اب خیس کنید و تا روز بعد چند بار آب آن را تعویض نمائید، برنج را نیز از شب قبل در آب و کمی نمک خیس کنید.

?۲٫ در قابلمه نخود ها را همراه با ۶ لیوان آب بپزید و پس از اینکه نخود ها پختند برنج را به آن اضافه نموده و صبر کنید تا برنج کاملا مغز پخت شود، دقت کنید که آب آش زیاد نباشد و جا برای اضافه کردن دوغ داشته باشید.

?۳٫ پس از اینکه برنج کاملا مغز پخت شد ، سبزی ها را که تمیز پاک کرده و ریز خرد کرده اید، به آش اضافه کنید، در ظرف را نیمه باز بگذارید تا سبزی ها تیره رنگ نشوند.

?۴٫ ۱۵ دقیقه قبل از آماده شدن آش، دوغ را به آش بیفزائید و مرتب به هم بزنید تا کاملا با آش مخلوط شود. وقتی دوغ را اضافه کردید در ظرف باید کاملا باز باشد تا دوغ نبرد، بعد از حدود ۱۵ دقیقا نمک و فلفل غذا را اضافه کنید، در زمان سرو کردن اش دوغ نیز سیر تازه خرد شده را به آن اضافه نمائید.

?نکته??

♦️این آش به دلیل داشتن مقدار زیاد دوغ و سیر باعث افت فشار خون میشود پس در خوردن آن زیاده روی نکنید یا پس از مصرف کمی شیرینی بخورید، در صورت تمایل میتوانید نصف پیمانه جو پرک نیز به این اش اضافه نمائید

فیلم طرز تهیه آش دوغ اردبیلی تبریزی و شیرازی

یک دنیا آرامش، یک دنیا احساس خوب و رسیدن به همه چیز توی دنیا با عمل به قوانین کائنات. قانون جذب را درست یاد بگیرید و هر چه که میخواهید با آن به دست بیاورید. (همراه فایلهای صوتی امیر شریفی)

loading...

پاسخ دهید