دوشنبه 1 بهمن 1397

دسته گل عروس

دسته گل عروس
به این مطلب امتیاز دهید
دسته گل عروس,
همه مردم علاقمندند كه در مجالس عروسی دعوت شوند و رفتن به عروسی برای آن‌ها خوشایند است و لذت عروسی رفتن را با بردن گلی زیبا كامل می­كنند. هر عروسی دوست دارد كه جشن زیبا و پر از گل داشته باشد. گل­آرایی در كنار سفره عقد و روی میز نامزدی بعنوان گل دست عروس و نیز تاج برای عروس مورد استفاده قرار می­گیرد.
سنت­های كهن این مرز و بوم به مراسم ازدواج اهمیت زیادی ­داده. شاید بتوان گفت كه فرهنگ ایرانی بیش از فرهنگ­های دیگر پیمان همبستگی برای دو نفر و تشكیل خانواده را ارج می­نهد.
آراستن و پیراستن سفره عقد با چیدن اشیاء گوناگون و گل­آرایی زیبا می­تواند زیبایی مجلس را چند برابر كند. سلیقه شخصی در این كار خیلی موثر است. معمولاً بهتر است كه در مركز سفره عقد یك گل­ طبیعی را بشكل توپی یا افقی تزیین كنیم تا چشم بیننده را نوازش دهد و لطافت و آرامش بیشتری به سفره دهد.
برای نامزدی معمولاً از گل‌های كوچكتر استفاده می‌شود. حلقه‌های گل نامزدی كوچكتر و كم گل‌تر هستند. برای درست­كردن یك گل دست عروس (به شكل توپی) ابتدا قسمت بالای گل‌های رُز زرد و آلستومریا را با سیمی می­بندیم تا گل‌ها پخش نشوند و منظم در كار قرار گیرند. گردی‌های اسپاراكوس را در كنار گل‌های رز قرار می­دهیم و گل‌ها را محكم‌تر می‌كنیم. گل‌های مركزی باید كمی بلندتر از گل‌های اطراف باشند. گل­های رز بلند­تر از گل­های آلستومریا قرار می‌گیرند و با سیمی دور تا دور گل‌ها را می­بندیم. سپس گل‌های رز را دور تا دور این گل دست توپی قرار می‌دهیم.
گل دست باید با سفره عقد، گل ماشین و لباس عروس هماهنگی رنگی داشته باشد. لباس عروس معمولاً به رنگ سفید یا شیری است ولی چنانچه لباس نامزدی بنفش بود از گل نارنجی در گل دست استفاده نمی­كنیم. بلكه گل‌های شیری، سفید یا لیمویی بكار می­بریم. هر چه ساقه گل رز كوتاهتر و سیم­پیچی شده باشد، كار ظریف­تر خواهد بود.
می­توانیم در درست­كردن گل دست فقط گل رز بكار بریم در این صورت بهتر است كه برای تزیین آن از برگ­های بنجامین یا برگ‌های تزیینی دیگر استفاده كنیم.
در این دسته گل از ساقه­های لیندا برای قشنگ­تر كردن كار استفاده می­كنیم. بدین صورت كه اگر دسته گل گرد و توپی باشد ساقه‌ها را دور تا دور آن قرار میدهیم ولی اگر بشكل آبشاری باشد فقط در قسمت جلوی آن بكار می‌رود. هم‌چنین می‌توان از برگ‌های پهن بزرگ شبیه پاپیون درست كرد و زیر گل دست قرار داد. در نهایت قسمت ساقه­های گل دست را با فویل یا روبان­های ساتَنی كاملاً می­بندیم. و برای تزئین این دسته گل از روبان‌های باریك بصورت آویزان در پایین دسته گل استفاده می­كنیم.
منبع : واحد مرکزی خبر

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

این مطالب را نیز ببینید!

علایم وسواس فکری

درمان اختلال وسواس | علل و راه های کنترل و درمان

درمان اختلال وسواس | علل و راه های کنترل و درمانبه این مطلب امتیاز دهید …