جمعه 4 اسفند 1396
صفحه اصلی / فناوری اطلاعات / جدیدترینهای تکنولوژی / ساخت دستکشی متفاوت برای لمس اشیاء در بازی‌

ساخت دستکشی متفاوت برای لمس اشیاء در بازی‌

دستکش,دستکش Hands Omni,ویژگیهای دستکش Hands Omni

 دانشگاه رایس موفق به ساخت دستکش متفاوتی شده است

 

ساخت دستکش متفاوت برای لمس اشیاء در بازی‌های واقعیت مجازی
دستکش  Hands Omni، دستکش هایی هستند که تجربه متفاوتی را در اختیار کاربرانی قرار می دهند که به بازی های واقعیت مجازی علاقه مند هستند.

واقعیت مجازی به معنای تجربه ای متفاوت در دنیای مجازی است که کاربران قادر به درک همه چیز در این فضا بوده و می توانند با محیط اطراف خود تعامل برقرار کرده و تجربه متفاوتی را داشته باشند.

 

چنین رویایی با هدست های واقعیت مجازی در حال محقق شدن است. کاربران با زدن این هدست در دنیای واقعی و مجازی غوطه ور خواهند بود.

 

در سال های اخیر، کمپانی های مختلف هدست های واقعیت مجازی بسیاری را طراحی کرده اند که کاربران با زدن آنها بر چشم می توانند تجربه متفاوتی از دنیای مجازی و اطراف خود داشته باشند.

 

اما اکنون محققان دانشگاه رایس موفق به ساخت دستکش متفاوتی شده اند که به کاربران اجازه می دهد تا با پوشیدن این دستکش قادر به لمس اشیا و محیط مجازی در بازی های واقعیت مجازی باشند.

 

مشخصات دستکش Hands Omni,قابلیت های دستکش Hands Omni,اختراعات جدید

دستکش واقعیت مجازی Hands Omni در حدود ۳۵۰ گرم وزن داشته

 

دستکش «Hands Omni»   برای افرادی ساخته شده که به بازی های واقعیت مجازی علاقه دارند. این دستکش بر روی دست راست کاربران قرار گرفته و با اتصال آن به یک بازی ویدئوی می توان قادر به لمس اشیاء به صورت مجازی بوده گویی که یک شی را به صورت واقعی در دست گرفته اید.

 

این دستکش بازخوردهای لمسی را با کمک پره هایی روی انگشتان ایجاد و برای القای حس در کاربران می تواند باز یا بسته شود. دستکش واقعیت مجازی Hands Omni در حدود ۳۵۰ گرم وزن داشته و مخترعان آن معتقدند این دستکش برای بازی در ساعات متوالی سبک بوده و کاربران را اذیت نمی کند.

منبع : mehrnews.com

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

یک دنیا آرامش، یک دنیا احساس خوب و رسیدن به همه چیز توی دنیا با عمل به قوانین کائنات. قانون جذب را درست یاد بگیرید و هر چه که میخواهید با آن به دست بیاورید. (همراه فایلهای صوتی امیر شریفی)

loading...

این مطالب را نیز ببینید!

دوربینی که به اندازه یک دانه نمک است+تصاویر

  مهندسان آلمانی موفق به طراحی یک دوربین شدند که بزرگتر از یک دانه نمک …