شنبه 27 بهمن 1397
صفحه اصلی / رموز خانه داری / آموزش قلاب بافی و بافتنی / آموزش بافت کلاه و شال گردن سری ششم

آموزش بافت کلاه و شال گردن سری ششم

آموزش بافت کلاه و شال گردن سری ششم
2 امتیاز از 3 رای

مدل شال گردن بافتنی دخترانه ,کلاه بافتنی ,کلاه بافتنی پسرانه, شال گردن بافتنی ,اموزش بافتنی, آموزش بافتنی ,بافت شال ,بافت کلاه, مدل کلاه, مدل بافت

وسایل مورد نیاز

۴ کلاف ۲ رنگ ۱۰۰ گرمی- میل شمارۀ ۴

طریقۀ بافت

۹۰ دانه سر انداخته شود. تا بلندی ۴ سانتی‌متر کشباف یکی از زیر- یکی از رو ببافید. بعد از آن با مدل پیچ طنابی به این صورت دانه‌ها را تقسیم‌بندی کنید.

رج اول: ۲ تا از زیر- حاشیه- ۲ تا از رو- ۶ دانه از زیر- ۲ تا از رو- ۶ تا از زیر، تا آخر دانه‌ها ببافید. هر ۶ رج در میان دانه‌های ۶ دانه از زیر را به صورت ضربدری ۳×۳ جابه‌جا کنید.
بافت را تا بلندی ۴۰ سانتی‌متر ببافید. تمام رج‌های برگشت را نیز همان طوری که دانه‌ها دیده می‌شوند، بافته می‌شود. سپس درز کناری را دوخته و درز بالای کلاه را نیز کوک زده، جمع کنید و ۲ دانه منگوله نیز به سر کلاه وصل کنید.

طریقۀ بافت شال گردن

۳۰ دانه سر انداخته شود. ۱۲ دانه کشباف، ۲ دانه از زیر- ۲ دانه از رو ببافید.
۶ دانه از زیر و دوباره ۱۲ دانه کشباف ۲ دانه از رو- ۲ دانه از زیر ببافید. بافت را تا بلندی دلخواه ادمه دهید. هر ۶ رج در میان ۶ دانه از زیر را جهت پیچ طنابی به صورت ضربدری ۳×۳ جابه‌جا کنید. در آخر دانه‌ها را کور کنید. دو سر بافت را با نخ و سوزن کوک زده، جمع کنید و دو عدد منگوله نیز به دو سر بافت وصل کنید. کلاه و شال گردن بسیار جالب و زیبایی است.
امیدوارم مادرهای عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

این مطالب را نیز ببینید!

اصطلاحات بافتنی (اصول اولیه )

اصطلاحات بافتنی (اصول اولیه )3.4 امتیاز از 8 رای اصطلاحات بافتنی : اصطلاحاتی که در بافتنی …