دوشنبه 3 تیر 1398
صفحه اصلی / آشپزی / سفره آرایی و میوه آرایی / تزیین آش رشته سری دوم

تزیین آش رشته سری دوم

۶io2k62

تزیین آش رشته سری دوم

ash

%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86-%d8%a2%d8%b4-6

%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86-%d8%a2%d8%b4-10

تزیین آش رشته
تزیین آش رشته

تزیین آش رشته
تزیین آش رشته
تزیین آش رشته
تزیین آش رشته
تزیین آش رشته

تزیین آش رشته

تزیین آش رشته
تزیین آش رشته

تزیین آش رشته

تزیین آش رشته
تزیین آش رشته

ارزش تغذیه‌ای آش رشته‌ای
 

در تهیه آش رشته از مواد غذایی گوناگونی استفاده می‌شود که در بیشتر مناطق جغرافیایی قابل دسترس هستند. اگر چه تهیه ‌این آش در قسمت‌های گوناگون تفاوت اندکی‌دارد اما با داشتن قابلیت تغییر بعضی از مواد اولیه،‌ این آش را می‌توان برای تمام گروه‌های سنی و حتی بیماران خاص به غذایی سالم و مغذی تبدیل کرد.
استفاده از مواد اولیه متنوع یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این آش قدیمی‌است. به کار گرفتن حداقل یک ماده غذایی از هر یک از گروه‌های اصلی غذایی موجب افزوده شدن ارزش تغذیه‌ای آن شده است. استفاده از رشته از گروه نان و غلات، حبوبات و گاهی آب گوشت از گروه گوشت و حبوبات، سبزی‌های گوناگون بسته به منطقه‌ای که آش در آن پخت می‌شود و بالاخره کشک یا ماستی که به آن اضافه می‌شود، مجموعه کاملی از گروه‌های غذایی را در این غذای ایرانی فراهم می‌کند.

در همدان و برخی از مناطق غربی کشور نوع خاصی از آش رشته تهیه می‌شود که در اصطلاح به آن آش رشته‌ترشی گفته می‌شود. در این آش به غیر از کشک و ماست مقادیری از میوه‌های خشک به‌این مجموعه اضافه می‌شود تا از گروه میوه‌ها نیز در پخت این غذا استفاده شده باشد.
لازم به ذکر است که هریک از اقلام اضافه شده ‌دارای ماده مغذی مخصوص به خود از انواع ویتامین‌ها گرفته تا املاح، پروتیین، کربوهیدرات و… است که آن را در همین وعده غذایی در اختیار سلامت ما می‌گذارد. با وجود این با اضافه کردن مواد غذایی دیگری به عنوان تزیین می‌توان به‌این ارزش غذایی افزود اما باید به یاد داشته باشیم که روی آشمان یک وجب روغن نباشد که در این صورت از ارزش تغذیه‌ای آن می‌کاهیم و به دست خودمان قاتق نانمان را به قاتل جانمان تبدیل می‌کنیم.
گرد آوری :ایران بانو

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

این مطالب را نیز ببینید!

تزیین سفره افطار جدید,سفره افطاری علی دایی

جدیدترین تزیین سفره افطار

جدیدترین تزیین سفره افطار : باز هم ماه رمضان رسیده و صدای ربنا در کوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.