چهارشنبه 5 تیر 1398
صفحه اصلی / اخبار / اخبار اقتصادی / مردم بنزین را در خانه ها ذخیره نکنند/ با گران شدن بنزین افزایش هزینه خانوارچند درصد گران می شود

مردم بنزین را در خانه ها ذخیره نکنند/ با گران شدن بنزین افزایش هزینه خانوارچند درصد گران می شود

اخبار ,اخبار اقتصادی ,ذخیره بنزین

اخبار اقتصادی – مردم بنزین را در خانه ها ذخیره نکنند/ با گران شدن بنزین افزایش هزینه خانوار فقط 2 درصد می شود

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور نسبت به ذخیره سازی بنزین تا زمان اعلام نهایی قیمت‌ها هشدار داد.

ناصر رییسی‌فر با اشاره به گفته‌های دولت مبنی بر اعلام نرخ نهایی بنزین تا پایان هفته اظهار کرد: تعداد مراجعان به جایگاه‌های بنزین کشور طی روزهای اخیر افزایش یافته است.

 

او گفت: در روزهای جمعه و شنبه میزان مصرف بنزین در جایگاه‌های سوخت کشور افزایش داشت اما در چند روز گذشته میزان افزایش در حال حرکت به روال قبل است.

 

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور با اشاره به این که ممکن است برخی مصرف‌کنندگان برای صرفه جویی یک باک بنزین فکر ذخیره سازی بنزین در منازل خود را داشته باشند گفت: عواقب این کار خطرناک است و ممکن است سوانح زیادی را ایجاد کند.

 

رییسی فر گفت: افزایش میزان مصرف سوخت پس از افزایش قیمت‌ها طبیعی است اما صرفه جویی یک باک بنزین برای خانوار چندان تاثیری در اقتصاد آن‌ها ندارد.

 

به گفته او، با احتساب افزایش نرخ بنزین از 700 تومان به حدود هزار تومان تنها دو درصد به سبد خانوار مصرف‌کنندگان افزوده می شود.

 

رییس هیات مدیره کانون کارفرمایی جایگاه‌های اختصاصی بنزین کشور گفت: امیدواریم تا پایان هفته شرایط میزان مصرف و قیمت سوخت مصرفی اعلام شود.

 

رییسی فر پیش‌تر گفته بود در حالی که گفته شده است جایگاه‌های سوخت آمادگی پذیرش افزایش قیمت بنزین را دارند اما هنوز برخی جایگاه‌ها و دستگاه‌ها آمادگی برای نمایش اعداد بیشتر روی تلمبه‌ها را ندارند.

 

او درباره تک نرخی و دو نرخی ماندن نرخ بنزین گفت: آرزوی جایگاه‌های بنزین کشور این است که بنزین به صورت تک نرخی عرضه شود. برای کاهش فساد و قاچاق بهترین روش تک نرخی شدن بنزین است.

اخبار اقتصادی – ایسنا

 

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

ازنظر شما این مطلب چه امتیازی دارد؟

این مطالب را نیز ببینید!

در سینما و تلویزیون بنی‌آدم اعضای یکدیگر نیستند»

جهانگیر الماسی‌، درباره‌ی روابط این روزهای تلویزیون و سینما و لزوم تعامل این دو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.