پنج شنبه 22 آذر 1397
صفحه اصلی / سلامت / سلامت عمومی / پوستم در زمستان به شدت می خارد!

پوستم در زمستان به شدت می خارد!

پوستم در زمستان به شدت می خارد!
به این مطلب امتیاز دهید

سلامت نیوز: خشکی پوست بیشتر در فصول پاییز و زمستان بروز پیدا می‌کند…

مجتبی امیری، متخصص پوست و مو گفت: رطوبت موجب حفظ طراوت و زیبایی پوست می‌شود همچنین برخی عوامل موجب خشکی و از دست دادن رطوبت پوست می‌شوند که خارش یکی از مشکلات شایع خشکی پوست است.

وی گفت: پوست ارگانی است که مدام در حال رشد و فعالیت است و سلول‌های بدن از پایه به سمت خارج مدام در حال تکثیر است و سلول‌هایی که به خارج از پوست می‌رسند سلول‌های مرده و به اصطلاح لایه شاخی نامگذاری شده‌اند.

این متخصص پوست بیان داشت: بدن برای اینکه بتواند رطوبت پوست را نگه دارد ترکیبات لیپیدی و تعریق آزاد می‌کند که موجب رطوبت و نرمی پوست می‌شود.

امیری ادامه داد: رطوبت موجب حفظ طراوت و زیبایی پوست می‌شود و عواملی موجب خشکی و از دست دادن رطوبت پوست می‌شوند که اصطلاحاً خشکی پوست گفته می‌شود که علل مختلفی دارد.

این متخصص پوست عنوان کرد: شایع‌ترین علت خشکی پوست استفاده از شوینده‌های شیمیایی است که هر چقدر شوینده‌ها قدرت پاک‌کنندگی بیشتری داشته باشند پوست خشک‌تر می‌شود.

امیری اضافه کرد: خارش یکی از مشکلات شایع پوستی است و به کسانی که وسواس دارند توصیه می‌شود از شوینده‌ها کمتر استفاده کنند و بلافاصله پس از شستن، از نرم‌کننده‌ها استفاده کنند.

منبع: سیمرغ

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

این مطالب را نیز ببینید!

درمان خانگی پوست چرب

درمانهای چین و چروک خانگی را بدانید| مراقبت های لازم پوست

درمانهای چین و چروک خانگی را بدانید| مراقبت های لازم پوستبه این مطلب امتیاز دهید …