چهارشنبه 1 اسفند 1397
صفحه اصلی / سلامت / سلامت عمومی / افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان

افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان

افزایش شیوع قارچ های پوستی در تابستان
به این مطلب امتیاز دهید

سلامت نیوز : قارچ های پوستی انواع مختلفی دارند كه باعث خارش و قرمزی پوست می‌شوند و عمدتا از طریق تماس با انسان و لباس آلوده و استخر و حمام های غیر بهداشتی منتقل می‌شوند.
پرویز طوسی، متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: قارچ های پوستی عارضه ای است كه می‌تواند نقاط مختلف بدن مانند سر، پا و ناخن را درگیر كند و در فصل تابستان شیوع بیشتری دارد.
وی گفت: قارچ سر با پوسته شدن و شكسته شدن موها در سطح پوست مشخص و باعث كچلی می‌شود كه در صورت عدم درمان ممكن است ریشه مو به طور دائم از بین برود.
این متخصص افزود: قارچ سر بیشتر در كودكان و مناطق روستایی دیده می‌شود و منشا ابتلا به بیماری ممكن است خاك، حیوان یا انسان مبتلا به این عارضه باشد.
طوسی تصریح كرد: قارچ پا، مورد دیگری از این بیماری است كه علائم آن پوسته شدن، قرمزی و خارش پوست است و از طریق تماس با انسان یا لباس آلوده منتقل می‌شود.
وی خاطر نشان كرد: قارچ انگشت پا بصورت سفید و خمیری شدن پوست و گاهی ترك و پوسته شدن درانگشتان چهارم و پنجم كوچك پا مشخص می‌شود و علت آن عرق كردن پا به مدت طولانی در كفش است و در ایران شایع می‌باشد.
این متخصص پوست و مو ادامه داد: قارچ ناخن دارای علائمی مانند ضخیم شدن یا خرد شدگی و تغییر رنگ ناخن می‌باشد و از استخر و حمام های آلوده و نیز كاشت های غیربهداشتی ناخن منتقل می‌شود.
طوسی افزود: این قارچ ها باعث خارش مناطق درگیر می‌شود و با داروهای ضد قارچی كه به صورت خوراكی و موضعی هستند قابل درمان است.

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

این مطالب را نیز ببینید!

درمان جای جوش صورت

درمان خانگی جوش | علل و راه های درمان موثر

درمان خانگی جوش | علل و راه های درمان موثربه این مطلب امتیاز دهید درمان …